Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z OC, zaczne od konfiguracji komputera:

Abit NF7-S 2.0

Sempron 2500+

Kingston 3x256 DDR400 CL3

GB Radeon 9550

WD Caviar 160 gb

Fortron 250W

 

Ciezko mi jest puscic go na FSB200, na def. napieciu w ogole nie wstaje, na napieciu 1.75 wstaje ale windows sie sypie zaraz po starcie, czy moge mu dac wyzsze napiecie ? Czy moze to byc inna przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tego sie boje ze mi nie wyrabia, :/ no ale niby Fortron... Moze zainwestowac w 350Watt'owego Fortrona, nie mam zbyt duzo kasy, a taka zasilka z tego co wiem jest w miare pozadna i za rozsadna cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co masz w kompie oprocz tego co wymieniles ??

(zostaw to co niezbedne: grafike, dysk, jedna kosc pamieci i sprobuj wtedy)

a z drugiej strony procesor moze nie wyrabia, chociaz w to to akurat watpie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze naped DVD-RW o tym zapomnialem, zrobie jeszcze tak jak napisales, wyciagne 2 pamiatki i zobaczymy. Wczesniej robilem tak: zwiekszylem napiecie do 1.65 i ruszyl ale gdy mial sie juz ladowac bootloader z dysku pojawial sie czarny ekran, ale jak dawalem wieksze napiecie tak o 0.25 to komp robil postepy :) Windows zaczal startowac, ale sypal niebieskim ekranem. Dlatego boje sie dawac wieksze napiecie na procek zeby czasem przez slaba zasilke czegos nie spalic. Czytajac posty uzytkownikow o podobnych parametrach komputera te Semprony ruszaly na def. napieciu na FSB200, u mnie jakos nie chce :(

EDIT/ Jeszcze dodam ze HDD chodzi na przejsciowce SATA Serielli ale chyba to zmienie spowrotem na ata bo wydaje mi sie ze wolniej chodzi i bios pokazuje ze pamiatki w DC chodza

Edytowane przez mr_R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W syntetykach - tak. Z doswiadczen na wlasnej skorze powiem mnie wiecej tyle - roznica miedzy 333 a 400 na pamiatkach jest praktycznie nie zauwazalna przy roznicy miedzy sempem na FSB 333 a 400 :wink:

 

Dokladnie na testy - IMHO grzeje sie proc ale BSOD za kazdym razem kojazy mi sie najpierw z pamieciami [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak puscilem procka na 400 a pamieci na 333 to jednak bylo wolniej. oczywiscie w 3dm ;)

 

tylko ze u mnie byl inny problem opisany w innym temacie w tym dziale o mojej plytce.. ;) wiec nie mialem mozliwosci potestowania..

 

a co do bsod'ow to mi sie kojarza tez z pamieciami, ale czesto u mnie byly problemy jak procek byl za wysoko taktowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem 20 minutowy test SP2004 temp. procesora wynasila 54.5*, w idle jest ok 47-48* log:

 

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 511 Time: 15

CPU: 1753MHz FSB: 166MHz [166MHz x 10.5 est.]

2006-12-16 20:16 Beginning a continuous self-test to check your computer.

Press Stop to end this test.

Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.

Test 3, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19374367 using 1024K FFT length.

Torture Test ran 20 minutes 48 seconds - 0 errors, 0 warnings.

Execution halted.

 

Czy ta temp. nie jest za wysoka ? :/, wiatrak z BOXa,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge pozyczyc najwyzej Modecona 350W, teraz mam wgrany bios D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19_28.12.04

 

EDIT//

Puscilem procek ze wszystkim na def. prucz mnoznika z 10.5 dalem na 11 co daje 1.92 GHz i wszystko dziala stabilnie, a gdybym chcial zwiekszyc magistrale do 10.5x182mHz to juz na def. vcore bedzie sypac bledami, co jest grane ?

Edytowane przez mr_R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) swojego Semprona z 1,5 Ghz na 1,8 Ghz zrobilem ale nie mam specjalnej płyty nadajacej sie do podkrecania MSi z NForce 2 ale wiem ze kumpel na ABIT podkrecil go do 2,2 Ghz :lol2: B-) Takze kto co lubi ten Ma :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim "extra" sprzecie, sempron 2400+ bez problemu smiga na FSB 200MHz ( 2 GHz).

Niestety nie da sie zmiejszyc timingow pamieci, aktualnie defaultowe 2,5-3-3-8. Proba zmiejszenia konczy sie zwisem systemu raz na jakis czas.

Na starym chlodzeniu ( QV-100 AL+ ) udalo mi sie wyciagnac FSB na 220 MHz i system pracowal stabilnie. Dla nowego chlodzenia ( Igloo 2520 CU ) taki o/c to hardcore i po restarcie mam tylko blank screen i popiskiwanie biosu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh jestem po założeniu zalmana (teraz lata na fsb 200MHz - 2100MHz :] i 48 stopni w stresie :] w idlu - 36) i chciałbym coś więcej wycisnąć :] zajżałem na niego i pospisywałem co się dało:

 

SDA2500DUT3D

BIXJB0439GPCW

2467002I40266

 

wiem tylko tyle że procek jest z 39 tygodnia 2004 :-/

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Mam pytanie-jako noob w socA :P- Jakie daliście największe napięcie na powietrzu na sempka? mam 2300+ i aktualnie leci 1.5@2.1 i V aż 1.9... nie wiem do ilu lecieć, a szukać w tym topicu to masochizm... (szukałem ale nie znalazłem...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień czy do testów?

Na co dzień mam 1,75V i 2100MHz (podaje takie jakie w biosie ustawiłem - nie sprawdzałem miernikiem :wink:) - jakiś czas latał na 1.85V, a nie na co dzień to 1,95V i 2300MHz, raz na próbę dałem 2V, ale za gorąco było i temp za wysokie (upały :cry:) Przy temp w pokoju 22-23*C przy 1,95V nie widziałem więcej jak 52*C - pentagram qvc-100 cu+

Edytowane przez Chlebu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zabiłem tego sempa napięciem niecałe 2V, puściłem Spi32 i wyszedłęm z domu na 5h... Przychodzę, odłączam delty, chcę zrobić screnna-zwis, potem już 2 razy zbotował na 5 min i kaplica <_< mam nadzieję, że to nie mobo... Proc był chłodzony box coolerkiem+2delty+2arctice @ 12V wszystkie :D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze te pytania już były, ale zaczne od początku:

Mam semprona 2400+ aktualnie jedzie na 186, dlaczego to zaraz napisze.

Zamalowałem ołówkiem te w mostki i jeden aby mieć mnożnik 24 (wg instrukcji). Zakleiłem taśmą i nic, wykrywa dalej jako sempron. Ponowiłem do jeszcze 2 razy i dalej nic (ołowek to jakiś stolarski spzęt (taki grubszy, powinniście wiedzieć o co chodzi).

Płyta główna to leciwa już asrock k7vt4a pro - czy to prawda ze po dobrym zarysowaniu scieżek powinienem mieć mozliwosc zmiany mnoznika w biosie? (gdzieś tak wyczytałem).

I jeszcze jedno pytanko, mam dysk WD 160giga sata, ale problem w tym ze niechce on wstać przy fsb powyżej 190, co jest tego przyczyną? inny dysk ata wstaje bez problemu. Z doświadczenia wiem ze na tej mobo nie przekrocze 200fsb, ale przynajmnije zblizyc się do tej wartosci powinienem, mam nadzieje.

 

Ogolnie chodzi mi teraz o zwiększenie mnożnika, skoro już z fsb nic nie zrobie.

Jakieś rady? Z góry dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez probowalem zwiekszyc czestotliwosc grzebalem przy zworkach ale tez mialem taki problem mam Semprona 2600+ pytalem znajomego to powiedzial mi ze musze zwiekszyc bodajrze dzielnik na ramy nie sprawdzalem tego. Radzil mi jeszcze zeby kupil wiecej ramu(mam 512MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Sempron 2200+ chodzi na tej płycie co w sygnaturze na FSB 186

Więcej się boje bo w budzie siedzi nołnejmowy zasilacz 350W.

Sempron trochę sie poci. Jakieś 61stopni. Ale to wina budy. Jest słabo wentylowana. Jak otworzę to stopnie spadają o jakieś 5stopni. Jutro zamiast tego nołnejma będe miał Delte, więc się więcej pobawie.

 

Nie zna ktoś jakiegoś chłodzenia pod socket A, żebym mógł później założyć na LGA775? Nie może przekroczyć 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...