Skocz do zawartości
seraphine

MSI K8N Neo Platinum ...czyli, co da się z tego wycisnąć?

Rekomendowane odpowiedzi

1359091[/snapback]

najlepiej by pasowalo w krk jakis sklepik dzwonilem do proline oddzial w krk i nie maja bylem tez w bino bicie pcp apollo wlodipolu i nie ma :( mi na dniach plytka jest potrzebna a gdybym chcial przez neta to by czekac tzraba bylo sporo, nie wiem ile ale tak mi sie wydaje przynajmniej, przez netowe nie kupowalem jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest jakiś inny sposób by upgradować biosa na tej płycie, który zgrałem sobie ze strony bez wykorzystywania FLOPPA ? bo nie mam stacji dyskietek i generalnie nie chce mieć.

 

Upgradowałem przez LIVE UPDATE do 1.5, ale tam nie można wybrać sobie pliku, tylko z automatu wyszukuje : >

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1359442[/snapback]

 

jeszcze Ci zawroce głowe jeśli można (:P) i jesteś wstanie mi pomóc to jaki bios polecasz do tej płyty - do podkręcania :]

Edytowane przez Diabeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem MSI K8N FSR i Sempka 2600+

jak naazie max co mi sie udalo to 2xHT 270FSBx8 memki 216Mhz 2 3 3 7 1T ( nie chca wstac na samych dwojkach :/ dziwi mnie to bo to sa bh6 dalem im 2.85v obsadzone w banku 1 i 2) bios wrzucilem najnowszy ze stronki MSI 7030v15

 

Moze jakies sugestie uwagi i podpowiedzi co tu by zrobic aby wiecej wyciagnac, nie znam sie zabardzo jak juz mowilem od wczoraj mam to mobo

 

 

edit

zmienilem bios na 1.5b6 i jak narazie z memkami zeszlem na 2 3 2 6 1T dziwi mnie to troche czemu samych 2 nie da sie na DFI Infinity 250Mhz mi one lataly,

mam tez problem z wiekszym FSb od 270 :(

Edytowane przez RIKER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RIKER mozesz sprawdzić max HT ale samego HT przy wyluzowanych pamiątkach i procku a nastepnie max procka (oczywiście jeżeli pozwoli na to max HT płytki)

pytam sie bo własnie zastanawiam się nad kupnem tej plytki + sempa 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screeny

 

max 310FSB wstala

 

stabilna na 300FSB 2400Mhz jak narazie leci prime HT3x memki cl 2 3 2 7 1T 200Mhz

 

i to mi w zupelnosci wystarcza

 

a jezeli chodzi o Ht to si ejeszcze pobawie

 

PS vdim mod by mi sie przydal pomysle o tym hi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RIKER mozesz sprawdzić max HT ale samego HT przy wyluzowanych pamiątkach i procku a nastepnie max procka (oczywiście jeżeli pozwoli na to max HT płytki)

pytam sie bo własnie zastanawiam się nad kupnem tej plytki + sempa 2600

1364311[/snapback]

W tym sęk, że mając Semprona s754 nie da się "wyluzować procka". Semprony są obcięte z "Cool 'n Quiet" czy jak tam to się pisze, co skutkuje brakiem możłiwości zmniejszanai mnożnika i niemożnością regulacji napięcia procesora spod systemu.

 

Mój Sempron 2600+ np chodzi max (na razie co osiągnąłęm) 8x338 (2.71GHz) przy 1.75V. Pocieszam się faktem, że DFI się dopiero rozgrzewa przy takiej wartości HTT ;)

 

@RIKER. Vmod zasialnia pamiątek? Nic prostrzego. Jeden kabelek, podciągnąć bezpośrednio do pamięci 3.3V z zasilacza. Tak jak w 3in1 dla Abita NF7. Działa wszędzie i zawsze (nie widze powodów żeby miało nie działać), a problemem może byc jedynie VTT, ale gdzieś pisali, że w MSI podąża za Vmem, więc wystarcza jeden kabel.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max mojej plytki to 304 FSB przy HTx3 2 3 2 5 1T, jak np ustawie HTx2 i 300FSB to nie wstaje, a na X3Ht na FSB 310 nawet wstaje troszku dziwne, jeszcze sprawdze OC z jedna koscia, a nad vdim modem sie jeszcze zastanowie :)

 

tu pare screenow

 

300FSB stable

304FSB stable

SuperPi16M

SuperPi32M

Edytowane przez RIKER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk, że mając Semprona s754 nie da się "wyluzować procka". Semprony są obcięte z "Cool 'n Quiet" czy jak tam to się pisze, co skutkuje brakiem możłiwości zmniejszanai mnożnika i niemożnością regulacji napięcia procesora spod systemu.

 

Mój Sempron 2600+ np chodzi max (na razie co osiągnąłęm) 8x338 (2.71GHz) przy 1.75V. Pocieszam się faktem, że DFI się dopiero rozgrzewa przy takiej wartości HTT ;)

 

@RIKER. Vmod zasialnia pamiątek? Nic prostrzego. Jeden kabelek, podciągnąć bezpośrednio do pamięci 3.3V z zasilacza. Tak jak w 3in1 dla Abita NF7. Działa wszędzie i zawsze (nie widze powodów żeby miało nie działać), a problemem może byc jedynie VTT, ale gdzieś pisali, że w MSI podąża za Vmem, więc wystarcza jeden kabel.

 

PZDR

1364595[/snapback]

a no racja to przez przyzwyczajenie bo wszędzie mowa o A64 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urodziło mi się pytanko. Mianowicie, sflashowałem sobię płytkę do jednego z beta biosów (1.5b5) i okazało się, że internet przestał działać. Jako że mam stały routowalny adres IP przypisywany do MACA karty sieciowej, a używam tej zintegrowanej z płytą. Okazało się, że nowy bios spowodował zmianę MAC Adresu mojej sieciówki. Więc i pytanie, czy istnieje możliwość przypisania sieciówce na tej płycie adresu MAC, ewentualnie jego zmiana w pliku *.bin biosu, który chciałbym wgrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wyborem płyty zastanawiam sie czy warto doplacic do K8N Neo-FSR na rzecz K8N Neo-Platinum a dokładnie chodzi mi o to czy 2 porty SATA na FSR mają blokadę PCI/AGP bo z tego co wiem to na Platinium 2 porty mają blokadę i 2 są bez blokady

poradzcie coś najprawdopodobniej bede zamawiał w poniedziałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj wyposażenie, dwie podstawowe różnice (co ma Platinum):

 

1. Dwa dodatkowe SATA. (nie maja blokady PCI czyli nieprzydatne :))

2. FireWire.

 

Generalnie takie same płyty różnice to drobiazgi, jeśli Ci potrzebne...

 

Pozdr.

 

FSR ma blokadę SATA...

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ze swojego MSI K8N FSR bardzo zadowolony. Używam 3 miesiące i żadnych problemów, a kupiłem w apollo.pl za jedyne 260 zł :wink:

Max Htt mam podobne jak Riker, wstaje tak do 325, ale stabilnie to gdzies tak do 305. Co do pamięci to Kingmax Hardcore 500 w trzecim slocie dimm, który przynajmniej u mnie pozwala na największy overclocking. Na nim udało mi się max pamięci podkręcić do 274@3-4-4-8-2T@2,85V, natomiast na codzień bez problemów

260@2,5-3-3-7-1T@2,75. Ogólnie płyta wypas za tę kasę, niezłe możliwości oc i super stabilna :D

Czekam na vdim mod Riker...

Edytowane przez jaketherake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio zakupiłem MSI K8N NEO FSR, 2x512MB TwinMOS Speed Premium aa4t oraz Semprona 2800+. Mam następujący problem:

 

Z tymi pamięciami komputer nie jest stabilny. Wkładam 1x512 we wszystkie banki po kolei i bez zmian. Sprzęt nie podkręcany na ustawieniach domyślnych.

 

Mogę grać w gierki cały dzień, ale MemTest DOS wykazuje błędy w testach 5 i 7. SuperPI nie ukończy testu 32M.

 

Mam BIOS 1.6, poprzednio 1.5 i bez zmian. Spróbuję BIOS 1.5b6.

 

Proszę o pomoc i sugestie.

 

Dziękuję.

Edytowane przez rydzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu już nikt nie pisze w tym temacie? Dziś dostałem to co w podpisie i zabieram się za OC, z tym że w kwestii OC na s754 jestem całkowicie zielony, czy mogę w swojej FSR stosować te wszystkie rzeczy co wy tu opisujecie na platinumach? Nie ma różnicy?

 

I w których bankach radzicie obsadzić pamięci bo widzę że podajecie róznie. Wg. instrukcji swie dwustronne kości 400mhz mają prawo być tylko w banku 1 i 2, ale widze że piszecie inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2 kostki działają we wszystkich kombinacjach, chociaż instrukcja podaje dla DDR400: 1+2 i 1+3.

 

A wykręcanie dla tej płyty jak najbardziej standardowe, wszystko w BIOS-ie. Powodzenia :D

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IamWeasel

O tym topicu dowiedziałem się od Ciebie(PM) ,wszystko z grubsza podałem Ci na PM :)

 

Fajnie że jest topic o naszych płytach zabieram się za czytanie wg ostatnich postów płyta jest dobra bez problemów-dołączam się do tej opini :)

 

Czy moderator może dodać do tematu "+Neo Fsr"( gdyz to jest uboższa wersja płyty (754) MSI K8N Neo Platinium jak w temacie)? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IamWeasel

O tym topicu dowiedziałem się od Ciebie(PM) ,wszystko z grubsza podałem Ci na PM :)

 

Fajnie że jest topic o naszych płytach zabieram się za czytanie wg ostatnich postów płyta jest dobra bez problemów-dołączam się do tej opini :)

 

Czy moderator może dodać do tematu "+Neo Fsr"( gdyz to jest uboższa wersja płyty (754) MSI K8N Neo Platinium jak w temacie)? :)

1547786[/snapback]

 

Witam po dlugiej nieobecności :D

...w czasach kiedy zakladalem topik, nie bylo jeszcze FSR... (przynajmniej w sprzedarzy) z tego co zauwazylem, to roznica jest w sumie marginalna... 2 dodatkowe porty sata, ktore umieraja przy O/C w wersji platinum.... wiec nie musisz sie bawic w ich wylaczanie. reszta ustawien chyba bez zmian.

 

ps: faktycznie... link do forum MSI jest marttwy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobilem do 300 pozniej sobie darowalem.... i tak 3G z tego procka nie wycisne :P

 

mam male zapytanie o biosy... na jakich wersjach teraz pilujecie? ...i czy ktos ma jakis link do stronki z biosami? bo chyba wszystkie linki jakie byly podane w tym topiku sa juz martwe :mur:

Edytowane przez seraphine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawilem sie troszke nowym sprzetem msi-7100 + atlhon64 3000+ venice z serii 0521 jak dla mnie poszlo nawet niezle 2800 315x9 na 1,55v htt udalo misie ustawic na x4 i chodzil stabilnie w grach , w superpi, snm i prime5 dzisiaj zaczne z pamiecia bo narazie dalem je jak najnizej na 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawilem sie troszke nowym sprzetem msi-7100 + atlhon64 3000+ venice z serii 0521 jak dla mnie poszlo nawet niezle 2800 315x9 na 1,55v htt udalo misie ustawic na x4 i chodzil stabilnie w grach , w superpi, snm i prime5 dzisiaj zaczne z pamiecia bo narazie dalem je jak najnizej na 133

1566604[/snapback]

Sry,ale żeby nie mieszać to jest topic o mobo (754)MS-7030 (MSI K8N Neo Platinium,FSR).MSI na S939 mają swojw topic'i,w nich znajdziesz porównanie z swoimi wynikami o/c. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam najnowszy bios 1.7 od MSI 1565885[/snapback]

 

ten od msi tez juz mam... mialem nadzieje dorwac cos modowanego, bo 2,85V na pamieci to troche za malo :/

 

apropos mobili... po co Ci mobile na s754? te procki nie specjalnie sie kreca w stosunku do normalnych... rzadna rewelka, a brak "kapsla" wcale nie poprawia odprowadzania ciepla w jakis nadzwyczajny sposob (chlopaki na forum juz robili testy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...