Skocz do zawartości
seraphine

MSI K8N Neo Platinum ...czyli, co da się z tego wycisnąć?

Rekomendowane odpowiedzi

Co do biosu do msi k8n neo fsr to uważam że najlepszy jest 1.7

Mialem przez chwile 1.9 ale szybko wrucilem na stary bo muj sempronik 2600 wogule nie chcial się podkręcać.

Biosu 2.1 jeszcze nie testowalem zobacze przez święta.

Nie ma sensu wgrywać 2.1 komp nie podkręca się praktycznie wcale, po przekroczeniu częstotliwości FSB 225MHz przy starcie kompa wywala się kontroler RAID (szuka dysków podpiętych pod niego) mimo że w biosie go wyłączyłem i komputer się wiesza. Moim zdanie to jest to bios przerobiony z płyt platinium i do tego nie dopracowany do końca ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam K8N Platinum i na tym biosie 2.1 po przekroczeniu FSB 250 nie chcą wstać windowsy, to znaczy zamiast zacząć się uruchamiać to pokazuje się napis "Detecting array' i się zawiesza... Co mam zrobić? Może użyć jakichś programów do podkręcania w windowsie, czy to coś da? A jeśli tak, to jakie polecacie (oprócz MSI Core Center i Clockgen'a)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dlugich testach i prubach stwierdzam że bios doMSI K8NEO FSR2.1 w poruwnaniu z 1.7 odnosnie możliwości OC nic nowego nie wnosi oprucz paru ustawień taimingów pamięci(kture są w 1.9).

Mam pare uwag:

1.Ustawienia napięcia procesora są odwrotne niż pisze to znaczy 10% to jest najmniejsza wartość.

2.Nie ma regulacji automatycznej obrotów wiatraczka czipsetu a ta procesora dziala jakby się jej nie chcialo (można to rozwiązać stosując program spod windowsa MSI Core Center ).

 

Hmm ja mam K8N Platinum i na tym biosie 2.1 po przekroczeniu FSB 250 nie chcą wstać windowsy, to znaczy zamiast zacząć się uruchamiać to pokazuje się napis "Detecting array' i się zawiesza... Co mam zrobić? Może użyć jakichś programów do podkręcania w windowsie, czy to coś da? A jeśli tak, to jakie polecacie (oprócz MSI Core Center i Clockgen'a)?

Sprubuj zmniejszyć szyne pamięci, zmniejsz HT na 3, no i zwiększ napięcie procesorowi.

Możliwosci podkręcania programami z windowsa przeważnie kończą sie na FSB250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafal192: Mi komputer nie chce wstawać powyżej 250 (HT x3 od razu ustawilem), ale spod windowsów mogę clockgedenm max stabilnie 265 dać na VCore 1.42, więc to jest trochę dziwne... Pamiętam, że na poprzednim biosie (1.9) były pokazywane aktualne częstotliwości procesora (teraz mam sztywno 1808mhz, niezależnie od OC), to się jakieś jaja robiły jak dawałem >250 FSB, np. procek startował z szybkością 81 mhz albo coś takiego... A spod windowsów wszystko jest dobrze :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktos taki problem z tą płytą jak ja ? Otóż mam modem pod karte sieciową podłączony. Po pewnym moim resecie kompa (kręciłem troszke) i sie zawiesił sku****l. Odpalam kompa a tu nie ma neta. Patrze ip 169.255. i reszta. Myśle co jest. Skanuje kompa nic. Dzwonie do tych typów co mi neta dają żeby nie było reklamy ch***o. Oni mówią ze im wykrywa że modem jest pod usb ;/ Potem cos tam gada nic nie pomogło. No to format, System stawiony na now wszystkie stery zainstalowane. I co dalej nie ma neta. IP 169xxxxx Podłączyłem modem w koncu pod USB i teraz jest ok. Sprawdzałem znów sieciówke no i [gluteus maximus]. Czy ona mogła sie spalić czy cos w tym stylu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te płyty mają blokadę PCI / AGP, więc przy podkręcaniu karta sieciowa jest nie ruszana. Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że karta spaliła się od tak, bez wyraźnej przyczyny (fabryczna wada) :wink: U mnie też kiedyś nagle przestał internet działać, po restarcie dalej nie działał (mimo, że na innym komputerze w domu podpiętym do tej samej sieci wszystko było dobrze). Po restarcie dałem więc panel sterowania -> Połączenia sieciowe -> prawy przycisk myszy -> wyłącz. Zaczął się wyłączać i tak się dobre kilka minut wyłączał (zmiast kilka sekund, jak zazwyczaj), więc go znowu zrestartowałem i internet już działał :wink: Może po prostu na tych płytach zdarzają się czasami takie akcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafal192: Mi komputer nie chce wstawać powyżej 250 (HT x3 od razu ustawilem), ale spod windowsów mogę clockgedenm max stabilnie 265 dać na VCore 1.42, więc to jest trochę dziwne... Pamiętam, że na poprzednim biosie (1.9) były pokazywane aktualne częstotliwości procesora (teraz mam sztywno 1808mhz, niezależnie od OC), to się jakieś jaja robiły jak dawałem >250 FSB, np. procek startował z szybkością 81 mhz albo coś takiego... A spod windowsów wszystko jest dobrze :blink:

A sprawdzaleś jakie napiecia może ustawić ci bios bo ja sie na początku zdziwilem jak wgralem 1.21 bo ustawilem sobie 10% i podkrecam a tu możliwości się skończyty na okolo fsb240 dopiero puźniej sprawdzilem co pokazują czujniki napięcia. Vcore 1.42 u mnie to jest chyba 5% a jakbyś sprubowal zwiększyć do 1.48V to powinieneś ruszyć coś więcej tylko kontroluj temp. procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafal192 - zmiana napięcia nic nie daje, tak samo zachowuje się przy próbie załadowania systemu, a poza tym jak coclgenem w windowsach ustawiam na 265 to jest stabilnie na 1.42. Poza tym nie kręce procesora, bo jak podkręce choćby o 200mhz, to po jakimś czasie mi się wyłącza komp. Wszystkiego już próbowałem, nie jest to wina temperatur, słabego zasilacza, czy nie działającej blokady PCI/AGP. Moja płyta jest po prostu dup**ta od nowości. Nie mówię już nawet o tym, żę przy starcie losowo sobie dobiera napięcia procesora, zauważyłem 3 do wyboru: 1.32, 1.42, 1.45. W dodatku chyba zmiana ich w biosie nic nie daje, zawsze sobie przy starcie losowe dobiera. I jak tu coś sensownego zrobić? Nie jest to wina wersji biosu, bo na poprzednim też mi się komp wyłączał po jakimś czasie od podkręcenia. Jednym słowem kupiłem taki szajs jakich mało :blink: Co ciekawe jak szukałem w internecie to nikt nie ma takiego problemu WYŁĄCZANIA się komputera po OC, najwyżej zawieszanie się / resety / bluescreeny (co jest normalne). Jeśli już, to jest to spowodowane przegrzewaniem się lub tanim zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@q b a -czyli mialeś pecha no cuż to nic nie poradzimy. A jakby tak oddać plyty do serwisu bo jest niestabilna razem z procem?? Hmm albo jakiś inny powud wymyślić.

 

Ha a ja dziś zmniejszyłem sobie mnożnik i sprawdzałem ile płyta max wyciągnie. Sempron 3000 ma możliwośc zmiany mnożnika w dół. I nie wiem czy pisać tylko 300 czy aż 300. Bo każdy inaczej wyciąga na swoich płytkach. Bios 1.7

A testowaleś stagilność tych 300 i jestem ciekawy czy daleś rade ruszyć coś powyżej tych 300???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@q b a -czyli mialeś pecha no cuż to nic nie poradzimy. A jakby tak oddać plyty do serwisu bo jest niestabilna razem z procem?? Hmm albo jakiś inny powud wymyślić.

Chciałem tak zrobić, ale dowiedziałem się, że wymiana może nawet do dwóch miechów potrwać i to jeszcze nie wiadomo, czy faktycznie wymienią... A tyle czasu mi się bez kompa nie uśmiecha :? Gościu ze sklepu po usłyszeniu o problemie powiedział, że te płyty przy podkręcaniu to loteria, taa tylko że po pierwsze może i loteria, ale w kwesti, czy wytrzyma 320 czy 360 htt, mi się natomiast na 230 WYŁĄCZA komputer (a nie zawiesza czy coś, czyli płyta musi powodować jakieś zwarcie i filtry zasilacza je wyłapują), a to już całkiem co innego... No nic, kupię sobie pewnie za jakiś rok Athlona X2, tylko już sprawdzonego, najlepiej z Tweaka (tyle, że teraz boję się kupować po historii z oszustwem Wrześni@ka), bo na moje szczęście co do sprzętu ze sklepu nie ma co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@q b a -czyli mialeś pecha no cuż to nic nie poradzimy. A jakby tak oddać plyty do serwisu bo jest niestabilna razem z procem?? Hmm albo jakiś inny powud wymyślić.

 

A testowaleś stagilność tych 300 i jestem ciekawy czy daleś rade ruszyć coś powyżej tych 300???

Tak testowałe. SuperPi przechodzi stabilnie. Dziś max co mi sie udało to 310. Chyba to niezły wynik oczywiście stabilny. Szkoda że proc nie wytrzymuje 300 bo by miał 2700 Mhz. A tak 2,5 Ghz na napięciu 1,6 stabilnie. MOże na większym by poszedł na te 2700 ale mam boxowe chłodzenie więc wole sie nie bawić. Chociaż i tak temperaturka 41 w SuperPI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziadek lucek Mam dociebie pytanie czy podkręcasz w biosie czy pod windą.

U mnie ustawiam w biosie 300 napięcie na 10%. Spoko stabilne 12h w primie. Ustawiam 301 nawet nie chce wstać.

Fajnie co :?

Ja podkręcam w biosie oczywiście. Wiecie co zauważyłem proc puszczony 8*300 daje 2400 Mhz i działa w pełni stabilnie, a puszczony 9*270 odpala ale nie prezchodzu SuperPI. Podobno to kontroler pamięci który jest w procu. No ale nie wiem jak to jest. Pobawie sie jeszcze dziś, może obniżając mnożnik jeszcze bardziej uzyskam lepsze taktowanie płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam mobo i CPU jak w sigu i pare problemów z tym związanych.

Po pierwsze po aktualizacji biosu do wersji 1.8(pierwszy chyba który rozpoznaje poprawnie moje CPU) skoczył mi odczyt temperatury o jakieś 10stopni.

Po drugie w tej wersji biosu regulacja Vcore zaczyna sie od 1.5V ,brak domyślnego dla mnie 1.4V.

Po trzecie mam Radka 9600 Pro GB i za Chiny Ludowe nie da rady stabilnie włączyć AGPx8,tzn rusza wszystko normalnie ale po jakimś czasie około 15-20 grania VPU Recover przeładowuje sterowniki i wywala komunikat o jakimś tam błedzie.Dodam że ustawienie Fast Write Of lob On nie ma znaczenia co bym nieustawił na AGPx4 jest stabilne a na x8 sie wysypuje.

Teraz moja prośba do ludzi z podobnymi doświadczeniami o pomoc w rozwiazaniu lub przynajmniej zrozumieniu w/w problemów.

 

Pozdrawiam.

 

A dodam że problem z VPU R występuje tak samo po OC jak bez, i na każej wersji biosu od 1.4 do 2.1 I jeszcze jedno AGP w biosie ustwione na 67Mhz.

Edytowane przez sivy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sivy Jestem ciekawy skąd ty wziąleś wersje biosu 1.8 Skok temperatury może być związany z tym że biosy od 1.9 podają ciut większe napięcie procesora, a wkażdym razie u mnie tak bylo. Co do grafiki to posluchaj kolegi Drozdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sivy Jestem ciekawy skąd ty wziąleś wersje biosu 1.8 Skok temperatury może być związany z tym że biosy od 1.9 podają ciut większe napięcie procesora, a wkażdym razie u mnie tak bylo. Co do grafiki to posluchaj kolegi Drozdy.

Szukałem i znalazłem.Ale to bez znaczena bo na każdym biosie tak jest z moim radkiem <_< . A co do temperatury to dziwnie szybko skacze po właczeniu np. prima z 37 do 45 w 1 sec , a potem już wolno tak do 55.Wiem że AGPx4 prawie nic nieustepuje w wydajności AGPx8 ale kurcze denerwuje mnie jak cos mam i niedziała :angry: .Sterami sie pobawiłem i nic sie niezmieniło :unsure: , ale sie niepoddaje i walcze :wink: .Bios moge komuś podesłać na maila jak chce , bo niepamiętem z kąd go zassałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na 1.7 te wasze sempy nie ida? jakby im recznie wszystkie parametry w biose wbic? czy napis w stylu "cpu unknown" jest az taki nie do przeżycia?

z tego co potestowałem to 1.7 to chyba jedyny bios z rękami i nogami... ale kozystalem tez z jakiejs wersji 1.5 - wszystkie pozniejsze, to kaszalot. w 1.9 nie moglem zmienic command rate na 2t grrrrr.... (poroniona wersja).

 

@lucek czy ty nie za bardzo grzejesz tego swojego sempa (1.6V)?

moj antek newcastle 0,13 biega na 2,5G przy 1,5V. zrob mu testy na nizszym napieciu.

 

@sivy jaki masz mnożnik HT? polecam nie przekraczac 900MHz na Htt... u mnie musze jechac na Htt 3x250... inaczej jak po kilku minutach gry mam zwis i podobnie jak u Ciebie zgłasza się VPU :/ <this suxx>

 

moja mała uwaga odnośnie pamięci jeszcze.... nie zawsze na najwyższym napięciu pracują najstabilniej... moje geile przy 2,85 (2 kostki 2T 2,5-3-3-10) dobijały max do 480MHz.... po opuszczeniu napięcia do 2,55 ida na 520+ ...procek maksymalnie dosięga do 2,57G (wiec takie synchro mi spokojnie wystarcza).

 

przypadlosc mojego egzemlarza to podła jakość kostki biosu... raz bios zdechł w taki sposób, ze nic nie pomagało... prawie nic... komp uruchamial sie tylko raz, potem zawsze trzeba bylo bios kasowac zworka, bo nawet restaru nie był w stanie wykonac... pomogła 1 rzecz (buehehehe) 5-6 krotne sflashowanie biosu (tym samym plikem wszystkie flashowania, wersja flashowana ta sama co przed zgonem).

 

UPDATE!!!!

sorka za błąd - jade teraz na biosie 1.6 (oficjalnym) z 1.7 tez miałem pewien problem (z CnQ - a 1.7 od 1.6 rózni chyba tylko własnie jakaś "poprawka" CnQ)

Edytowane przez seraphine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, czy w przypadku złego sflashowania się BIOSu (płyta nie wstaje) można oddać ją na gwarancję?

jakoś osobiście mi sie nie wydaje... chyba, flashowanie ujawnilo wade fabryczną (mialem raz taki przypadek z ecs k7vza). zeby zle sflashowac bios, to trzeba sie troche postarac... a zazwyczaj plyta nie wstaje, jak sie sflasciach!e nie ten bios co potrzeba... jeżeli flasciach!esz bios ze strony producenta (wersja oficjalna, zadna beta) przeznaczony do tego konkretnego modelu plyty (i numeru rev pcb) i coś sie zrypie, to sie nawet nie przyznawaj, ze flashowales :P jak wyciagna kosc biosu na serwisie, wsadza do programatora i odzcytaja z niego oficjalny bios, to nie powinno byc problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki, właśnie oficjalny BIOS chce sfleshować :) Bo chodzi o to, że miałem problem taki, że komputer mi się wyłączał bo jakimś czasie w obciążeniu (podczas grania) gdy był procesor podłączony. Wgrałem nowy BIOS i wszystko było dobrze przez prawie miesiąc, potem znowu się zaczęło pieprzyć, padła mi karta graficzna (nie wiem właśnie czy nie od płyty) i teraz mam tą kartę co mam w sigu w zastępstwie, procesor nie jest podkręcony, a nie mogę w żadną grę grać bo po jakimś czasie się wyłącza! Tak jakby wyjąć kabel z gniazdka. Więc chcę spróbować sflashować kilka razy ten sam BIOS, bo może mam kość rypniętą i się coś wreszcie naprawi... Nie mówiąc o tym, że nie działa mi wybieranie napięć z BIOSu, płyta sobie wybiera losowe przy starcie z zakresy 1.32 - 1.45!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ile wynosi u was temperatura na chipsecie płyty ? Bo u mnie średnio 34 (+)(-) a jak gram to ok 40 (+)(-). Proc nie jest podkręcony i on jest chłoniejszy niż ten chipset. Jak u was to wygląda ?

@lucek

wskazaniem temperatury w biose (ani pod winda) sie nie sugeruj za bardzo... polecam sprawdzic organoleptycznie... z bioesem 1.7 mialem wlasnie taki zonk, temp proca w biose pokazywalo mi na okolo 33*C, a jak chwycilem radiator przy samej podstawie reką, to bylo DUUUUUŻŻŻZOOOOO cieplel... (a ja sobie wlasnie eksperymentowalem z OC... moglem nawet przez to proca zagrzac). chipset faktycznie sie grzeje jak pomylony... (u mnie jest pod abadonem), ale w porównaniu z nf4, to ujdzie... (niebieski zalman nf4 tak mi sie podgrzewal na kompie, co mi znajomu podrzucil do oblukania, ze trudno go bylo czasami utrzymac... a temp w biosie rapotowana byla na 26*C)... dlatego zachowaj peiwen dystans do tych odczytów.

 

@qba

no w sumie troche dziwnie sia ta mobo zachowuje... moze jaka przekoszona jest :/

a napiecie probowales recznie ustawic? na jakies kontetne, czy tylko masz [startup]?

sempik 3100 musi miec CnQ, wiec zmiana napiec powinna dzialać...

 

jeżeli masz wersje platinum (model 7030) to sja zasysam z tej stronki (z poskich nigdy nie sciaglem biosow):

http://www.msi.com.tw/program/support/bios...?UID=572&kind=1

 

w tej chwili jade na 1.6 i tak juz chyba zostanie... ale jezeli masz takie problemy z sempem jak piszesz, to moze potestuj te najnowsze 1.9 i 2.1. wylacz ewentualnie APIC w biose tak dla testow (w zakladce Power management... chyba :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiam inne napięcie niż startup, to płyta to kompletnie olewa i dalej sobie daje jakie chce. BIOSa mam najnowszego (2.1), wcześniej miałem 1.9 i też się komp wyłaczał przy OC, jak wgrałem 2.1 to miałem spokój na miesiąc, teraz się wyłącza nawet bez OC jak już wyzej napisałem.

 

ACPI jak wyłączam to się windowsy nie uruchamiają... To znaczy włącza się komputer i kiedy ma się winda uruchomić to się resetuje i tak może w kółko do usranej śmierci... Normalne to jest?

 

Tak podejrzewałem kiedyś, że to wyłączanie się to przez zasilacz, no ale skoro mam teraz GF2MX, a wcześniej o wiele bardziej "watożerny" 6600GT i jest tak samo, to chyba nie przez niego jednak... Już nie mam sił do tego komputera, naprawdę mnie szlag trafia jak nigdy :( Kupi sobie taki Franek komputer, podkręci o 50% bo coś tam kiedyś słyszał, że podobno te semprony czy jak im tam się dobrze kręcą i mu chodzi wszystko idealnie, a ja ku*wa zawsze muszę mieć jakieś problemy, nawet na niekręconym sprzęcie, choćbym nie wiem jak się starał, załamałem się normalnie...

 

Aha i jeszcze jedno pytanie, może oddam tą płytę pod tym właśnie pozorem, że nie da się zmienić napięcia, albo że się źle ustawia? Można tak? Bo jak powiem, że się wyłącza komputer po jakimś czasie albo coś, to jak oni będą testować to może być wszystko ok i zwrócą mi ją z powrotem :/

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACPI jak wyłączam to się windowsy nie uruchamiają... To znaczy włącza się komputer i kiedy ma się winda uruchomić to się resetuje i tak może w kółko do usranej śmierci... Normalne to jest?

 

Aha i jeszcze jedno pytanie, może oddam tą płytę pod tym właśnie pozorem, że nie da się zmienić napięcia, albo że się źle ustawia? Można tak? Bo jak powiem, że się wyłącza komputer po jakimś czasie albo coś, to jak oni będą testować to może być wszystko ok i zwrócą mi ją z powrotem :/

jezeli chcesz mobo puscic na serwis, to dobrze zebys mial namacalne dowody w chwili jej oddania - czyli z napieciami to pasuje w sumie (zakladam, ze twoj sempek ma CnQ, bo podobno wszystkie powyzej 3000+ mają).

 

a probowales na tym kompie instalowac cos innego niz winde? moze jakiego robala zalapales? windows ze wszyskimi service-packami? i jak z temperatura procesora - czasami komp sie wylacza awryjnie. jezeli masz jakies oprogramowanie msi zainstalowane, to wywal je w diably z kompa - mi autoatycznie corecenter podnosilo VDIMM do 2,7V a jak pisalem, moje ramki najlepiej sie czuja na 2,55 - teraz uzywam speedfana i clockgena i jest ok. sterownik do procka instalnoles (nie wiem, czy on ma jakiekolwiek znaczenie jak sie wylacza CnQ, ale zawsze dla pewnoesci instaluje)? przyznam szczerze, ze twoje klopoty wygladaja na zwiazane z zarzadzaniem energia przez system. wez moze zrob dyskietke startowa razem z memtestem i zapusc na 2-3h... sprawdzisz, czy komp pod dosem pracuje stabilnie,a przy okazji pamieci sie potestuja.

 

update: a propos zasilacza: chieftec 420 ciągnie u mojego kolegi A64 X2 2@2,5GHz + 2GB ramu + 7800GT napiecia stabilne i poprawne. wiec za slaby to on nie jest, ale jakas wade moze miec... sproboj moze od kogos na jakis tydzien pozyczyc zasilke... (zazwyczaj komp sie resetuje, a nie wylacza calkowicie - wiec moze w zasilce swiruje jakis mechanizm bezpieczenstwa)

Edytowane przez seraphine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest nie wykrywa żadnych błędów, podobnie jak SP2004 i SuperPi, problem jest "tylko" w tym, że komputer się wyłącza... Windowsa mam z wszystkimi aktualizacjami i SP2. Ciekawi mnie, że po wyłączeniu tego ACPI system nie chce w ogóle wstać...

 

A co do tego zarządzania energią, to myślisz, że mogą mi windowsy tak hamsko wyłączyć komputer :blink: ? Żadnych MSI programów nie mam, miałem to CoreCenter kiedyś, ale jak zobaczyłem, że podczac uruchamiania się programu wyłącza mi się wentylator na procesorze to mnie to rozwaliło i usunąłem czym prędzej ten program.

 

Temperatury procesora mam w normie, teraz z tą kartą graficzną (trochę mniej podgrzewa procesor niż tamta) mam max. 42 stopnie, na chipsecie też coś koło 40 stopni. Zresztą w BIOSie mam wyłączoną opcję do autoatycznego wyłączania się porcesora przy dużej temepraturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest nie wykrywa żadnych błędów...

jezeli komp wylacza sie sam pod dosem (bo mialem na mysli dosowego memtesta) to juz wyraznie wina sprzetu ....kiedyś mialem przeboje z asusem na chipsecie via kt133 w połączeniu z winda 98, ale pod 2000 chodzil diabelnie stabilnie - tam zarzadzenie energia powodowalo resety i wylaczanie kompa. ale gdyby to byla wina zarzadzania energia przez system, to by ci sie komp nie wylaczyl przy memtescie w dosie :mur:

 

no jedyna rada jaka mam dla ciebie, to pozyczenie od kogos zasilacza (tez jakiegos przyzwoitego) ... zamien sie z jakims kolesiem na kilka dni i jeszcze potestuj w ten sposob (może zasiłka jest poprostu wadliwa ??), a powiedz mi jak u ciebie wyglada instalacja elektryczna w domu? komp jest podlaczony pod gniadko z prawdziwym uziemieniem? czy moze uziemienie masz zmostkowane z zerem? (jeżeli nie masz porzadnego uziemienia, to zasilka tez moze nie pracowac stabilnie - u kolegi zrobilismy kiedys experyment: miernik przylożony do obudowy kompa i do grzejnika pokazal 110V roznicy!!!!!!! takze byla masakra).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer mi się nie wyłącza w DOSie, w windowsach też nie normalnie, tylko jak włącze jakąś aplikację 3D... Znaczy kiedyś się wyłączył parę razy w windowsach, ale się potem okazało, że chyba kabel był niedociśnięty... Teraz na pewno mam wszystko dobrze podłącozne. Ale nie jest to na 100% wina karty graficznej, bo przecież na poprzedniej też się tak działo, więc nie wiem dlaczego tak jest tylko w 3D...

 

Pożyczę jeszcze ten zasilacz i zobaczę, jak dalej tak będzie to oddam płytę. Niestety dobrego zasilacza nie uda mi się skombinować, ale w końcu i tak mam teraz słabą kartę, więc nie powinno być problemów większych na jakimś Modecomie, zresztą to tylko tak tymczasowo dla testów...

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...