Skocz do zawartości
seraphine

MSI K8N Neo Platinum ...czyli, co da się z tego wycisnąć?

Rekomendowane odpowiedzi

Tips by xtremesystems.org:

 

-cpu socket position problematic for some cases

-SATA ports 1 and 2 are not locked, use slots 3 and 4 (closest to the cpu)

-issues with ram slots 3&4 not working very well seems to work fine for some people

 

-cpu temperature reading not working correctly seems to work fine for some people

-very stable vcore up to 1.90v

-vdimm overvolts to 2.90v on highest setting

-VTT tracks automatically, OCZ DDR-Booster works up to 4,0V (put it in ram slot 4)

 

 

-has problems with bh5 latest bios fixes this problem

-doesnt like ocz eb

-runs great with ballistix

-runs great with tccd memory

-2x Memory Interleaving?

 

 

TIP: Boot with only 1 stick of ram. Some board come with bios 1.10 and that bios has an issue with dual channel

TIP: Cpu fan header must be connected, if not the pc could experience boot problems

TIP: Cpu fan header must be connected, if not the pc could experience boot problems

TIP: if you have problems booting with BH5 try another stick of memory and set vdimm to the max, then swap in the BH5

TIP: the CPU backplate is hard to get off on the MSI ... just heat it with a hair dryer, it will come off easily then

TIP: for best performance the MSI only needs Vdimm/3.3V bypass mod (or the OCZ booster).

Yet to try a chipset mod or HTT mod on the MSI ... it may help with LDT 4x @ > 260 HTT bus speeds

TIP: core center can make the system unstable if left running

TIP: if you have problems booting at low temps with a winchester try the latest beta bios

TIP: disable fast writes

TIP: turn off NV/ATI Speed Up in the hidden bios settings

TIP: disable performance mode?

TIP: only bios 1.36beta or later allows for up to 1.9v vcore

TIP: color coded ram slots are different than other 939 boards. Slots 1&2 are the ones nearer to the CPU and are dual channel

TIP: use HTT multiplier 4x up to ~260 and 3x up to ~290

TIP: use the + and - or PgUP and PgDn keys to change the htt speed, DO NOT HIT ENTER

TIP: check out the official msi 939 neo2 tips and tricks guide thread

TIP: check out this 2 ram compability lists: 1 2

TIP: Vdimm=Vio, Vdimm, Vcore, Vdd & Vht mod

TIP: In the bios press and hold Shift+F2 and then press ALT+F3 to unlock "hidden" features within the BIOS

TIP: If anyone has trouble getting low temp readings downlaod the latest MBM5 (use the K8N NEO Plat mobo selection, click settings,temps,CPU,and choose the first option for Winbond Diode 2)

TIP: if you experience problems with Antec Neopower and Truepower PSUs and also with PowerStream PSUs, try Bios 1.37 and turn the PSU off after you shut down, seems to help as well

TIP: Dissable Agressive Timings in Cell Menu if you're going to overclock

TIP: some people had close to no thermal compount on the nb, if your nb runs hot add some thermal compound (WARNING! might hurt your warranty)

here is a guide that explains how to remove the nb heatsink

TIP: The MAch II needs a new firmware to operate with this board get it here

TIP: the vcore of winchesters seems to undervolt about 0.1V, max vcore for winchesters is 1.7V

TIP: bios collection: 1.10, 1.20, 1.23, 1.25, 1.30, 1.33, 1.34, 1.35, 1.36, 1.37, 1.41

TIP: beta biosses

TIP: 1.37 modded bios by Trats 1 2

TIP: lots of biosses, incl. beta and modded ones with changelogs

TIP: bios flash guide

TIP: windows tool bios flash guide

TIP: newer boards, with S/N:K0411xxxxxx and S/N:K0410xxxxxx, seem to no longer have a bug with winchesters at low minus temps

TIP: get Codered's A64 tweaker

TIP: if you have BH-5 memory use the A64 tweaker and lower the timings as described here

TIP: OC Guide for the msi k8n neo2 by XS GraveDiggA

right click save as and open with wordpad

TIP: corsair xl pro memory wont fit in the board with an xp-90 or xp-120 heatsink

TIP: the newer northbridges (0410/0411) seem to need less vdimm to reach the same overclock in 1:1!

TIP: If you are having trouble getting windows to boot from SATA ("Error Loading Operating System"), be sure to set SATA1/2/3/4 RAID to "ENABLED", even if you are not running RAID

TIP: older bios revisions need the agp speed set to 67mhz to lock it

 

btw. Moze by przykleic ten temat bo staje sie ona coraz bardziej popularna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie plyta ekstra tylko lekko kaprysna i do zabawy z OC trzeba znac te wszystkie szczegoliki.

:evil: Właśnie, podajcie garść tipsów do ustawień biosu tej płytki. Jest tego troszkę, a ustawianie w ciemno kiepsko idzie.

 

FSB, HTT, Pamięci, AGP - kilka porad z objaśnieniem urozmaici ten wątek.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos w was problemy z odczytem temperatury na neo? bo moj NewCastle 2800+ chlodzony Pentagramem 92 CU ma w stresie okolo 65 stopni, w spoczynku w okolicach 51-54. Jak dla mnie te wartosci sa stanowczo zbyt duze!. Na stronie producenta widzialem ze najnowszy BIOS ma poprawiony blad odczytu temp. CPU wiec raczej niedlugo biore sie za flash. Ciekaw jestem tylko czy ktos inny tez mial z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem szczesliwym (??) posiadaczem Neo2. Plytka super. Dyski SATA faktycznie wymiekaja przy HTT >240 ale tylko na kanalach 1 i 2 czyli tylko tych bliskich mostka. Blokada PCI nie dziala poprawnie trzeba ustawic AGP na 67 MHz dopiero dziala jak nalezy. BIOS 1.3 i udalo mi sie dobic z HTT do 350 MHz ustawiajac reszte komponentow zeby pracowaly blisko swoich standardowych ustawien. Ogolnie plyta ekstra tylko lekko kaprysna i do zabawy z OC trzeba znac te wszystkie szczegoliki.

Pozdro

to stabilne ?? jak ni to podaj max stabilne ...

Czy mobo wstaje bez podpiętego wiatraczka CPU ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilne. Prime chodzil ze dwie godziny a w tym samym czasie przegladalem internet. Zero problemow. Znudzilo mi sie juz resetowanie co chwila kompa i wchodzenie do BIOSU ale czuje ze to nie jest jeszcze maks. Jak wspomnialem wczesniej program Core Center zawiesza kompa w momencie gdy sie ustawi cos wiecej niz 250 FSB widac ma jakis blad. Nie probowalem uruchamiac kompa bez podlaczonego wiatraczka wiec nie znam odpowiedzi na drugie pytanie.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich O/C i posiadaczy MSI K8N Neo Platinium :D

Dziś wyktęciłem swojego Athlona 2800+(1800mhz) na 9x270=2430.0 MHz 1.6V :twisted: ! ! ! !HTT 3x270=810 niestety musiałem zjechać z x4 . Ramy chodzą na 220.9 MHz przy ustawionym timingu 2.5-3-3-7 przy 2.7V dokładnie mam Hyundai HYMD232 646D8R-D43 (czyli na Hynix'ach D43).Testowałem stabilność :Prime95 i 3DMark'ami

Tutaj link do potwierdzenia 2430.0 MHz w 3DMarku 2001 http://service.futuremark.com/compare?2k1=8289452 trochę słaby winik 11610 ,ale to wina k.graficznej :(

 

 

Teraz niech mi ktoś teraz powie że ta płyta jest do d.... :bij:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuja 2.80V zeby zechcialy wogole dzialac i nie wysypywac kompa (najostrzejsze timingi ale przeciez one do takich zostaly stworzone) a ustawienie ich na wiecej niz 205 MHz powoduje ze komputer sie resetuje albo wcale nie wstaje.

Prze pare dni mialem wlozony stary modul Geil'a 256MB i spokojnie dojezdzalem do 220MHz z ostrymi timingami (jak na tamten modul) i wszystko ekstra hulalo, dlatego teraz podejrzewam pamieci a nie inny komponent.

Pozatym Geil pisze ze do produkcji tych modulow uzywaja "recznie" dobieranych kosci z posrod 5ns egzemplarzy. W to recznie to mocno watpie bo by to za duzo kosztowalo. Jest jakis automat ktory w warunkach laboratoryjnych testuje kosc przez 1 sek. i to ma

wystarczyc do stwierdzenia ze kosc wydola 200 MHz i ostre timingi ?? Wolne zarty. Swiat rzeczywisty jest bardziej brutalny od laboratoryjnego :D Widac trafila mi sie jedna taka kosc w module ktorej sie nie podoba np. temperatura i rozwala juz caly system. Czytalem recenzje tych modolow i wiem ze potrafia duzo m.in. dlatego je kupilem. Ale biorac poprawke na to ze recenzenci dostaja najlepsze selekcjonowane sztuki to wcale sie nie dziwie ze moje nie potrafia tego co pisza w recenzjach.Jestem "tylko lekko" zawiedziony bo nawet nie moge sobie D.O.T. wlaczyc na wiekszy poziom niz 3% :cry:

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco te Geil UltraX kosztują dużo wiecej niż moję ramy jesli bym dokupił radiatory to będe miał podobną wydajnośc ,no może deko przesadzam.Na potwierdzenie daje pewien cytat z pisma komputerowego

Inna sprawa to fakt, że pamięci Geil z reguly gorzej się podkręcają niż Hynix a jest to dokładnie to samo. Geil nie produkuje swoich kości. większość z nich to są wyroby Hynixa. Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać?

No teraz już wiesz wszystko Sulaco dlaczego Dexter napisał:

 

Geil UltraX- kiszka straszna

po drugie w tym temacie ma być o MSI K8N Neo Platinium a nie o jakiś tam ramach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuja 2.80V zeby zechcialy wogole dzialac i nie wysypywac kompa (najostrzejsze timingi ale przeciez one do takich zostaly stworzone) a ustawienie ich na wiecej niz 205 MHz powoduje ze komputer sie resetuje albo wcale nie wstaje.Dexter

a nie sadzisz, ze moze to byc problem samej plyty? z neo mialem podobnie zanim nie pojawil sie konkretny bios, dokladnie podobne objawy - niskie timingi, marzenia o 200MHz, brak stabilnosci, po upadte biosu efekt widoczny w podpisie @2,75V...mozliwe, ze na s939 w dualu te pamiatki nie chca brykac, ale osobiscie b. w to watpie....

 

Sulaco te Geil UltraX kosztują dużo wiecej niż moję ramy jesli bym dokupił radiatory to będe miał podobną wydajnośc ,no może deko przesadzam.Na potwierdzenie daje pewien cytat z pisma lomputerowego

akurat te geile sa na samsungach TCCD nie na Hynix'ach i jesli chodzi o jakiekolwiek porownanie, to moze porownujmy do zblizonych pamiatek, czyli do dwustronnych 512MB. To, ze mozna wycisnac wiecej na jednostronnych 256 to jaw wiem, ale jesli potrzebujesz min.2x512MB szybkich pamieci bez katowania ich napieciami >3V, to co proponujesz oprocz czegos wlasnie na takich samsungach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS 1.51 troche poprawil u mnie sytuacje. FSB 210MHz wydaje sie byc stabilne przy 2,70V na pamieciach. Timingi 2.0-2-10-2-1T troche lepiej ale nadal to nie jest to co osiagaja recenzenci. Chyba tez poprawily sie odczyty temperatury. Przynajmniej na procku bo temperatura systemowa dalej jest zle pokazywana.

 

Do Racucha:

A widzisz jak napisalem posta gdzie indziej to dostalem opierdziel ze mam pisac w tym watku bo to te same plyty. W sumie racja pare nozek wiecej.

 

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

mam pytanie czy na tą płyte wejdzie wentylator pentagram freezone 120 cu ? bo mam grafe 9800 z radiatorami revoltca i nie wiem czy mi wejdzie ten wentyl :( (144 mm z radiatorem- raczej watpie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy na tą płyte wejdzie wentylator pentagram freezone 120 cu ? bo mam grafe 9800 z radiatorami revoltca i nie wiem czy mi wejdzie ten wentyl :( (144 mm z radiatorem- raczej watpie)

Szczerze mowiac chyba nie - ja mam QC 80 i od radka do tego wentyla na procku mam jakies 1,5-2 cm przerwy - tak wiec wychodzi na to, ze nie ma szans ze 120mm (wychodzi ze na styk - 2 cm w jedna i 2 cm w druga strone rosnie - dobrze mysle?) tym bardziej ze masz jeszcze radiatorki!

Cos mi sie wydaje ze MSI nie przewidzialo miesjca w swojej plycie na tak duze wentyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie zastanawiam się nad zakupem płyty pod A64-3000+ - i wyszło mi że bedzie to MSI NEO PLATINUM lub ABIT KV8PRO - zastanawiałem się nad NF8 ale tego jeszce nikt nie testował:/ DFi za drogie

 

Podkrecać mam zamiar - tak do FSB 240-250 - mam Hynixy d43 (ile procesor pozwoli na tyle)

 

Więc w związku z tym mam pytanie: Czy MSI ma nadal problemy z gniazdami SATA1 i SATA2 jesli chodzi o OC???? cyba tez cos z blokadą PCI bylo.?

 

I czy ktoś podkrecał na tych płytach Hynixy d43 (D8J)??

 

Bede wdzieczny za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno jesli mogę: mam wentyl QC92 a w przyszłości niedługiej chciałem zmienić na QC120 - ale widze z postów ze nie wejdzie - to pytanie jest następujące - QC100 wchodzi? karte na razie mam GeCube 9550Extreme rev1.2

dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do posiadaczy ww. plyty. czy po instalacji biosu 1.5b6 nie zwariowaly wam czujniki napiec? prawde powiedziawszy nie wiem czy tak powinno byc ale po zflaszowaniu biosu nagle bardzo stabilne napiecia( przynajmniej pokazywane przez ostatnie 2 tyg) nagle zaczely "skakac".. np napiecie na linii +12 potrafi zmieniac sie od 11.98- 12.20 V byc moze to nie jest duzo ale zawsze ...

 

zmienilem wiec bios na stary i... i nic sie nie zmienilo. czy to moze byc spowodowane tym ze bios zmienialem przy uzyciu programy winflash?

powod prosty brak pustych plytek zeby nagrac bootowalne CD jak rowniez brak fdd... ( chcialem byc cfany a jednak czasem sie przydaje )

 

wg was ktory bios jest najwydajniejszy?

 

PS i czy u kogos dziala D.O.T???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do posiadaczy ww. plyty. czy po instalacji biosu 1.5b6 nie zwariowaly wam czujniki napiec? prawde powiedziawszy nie wiem czy tak powinno byc ale po zflaszowaniu biosu nagle bardzo stabilne napiecia( przynajmniej pokazywane przez ostatnie 2 tyg) nagle zaczely "skakac".. np napiecie na linii +12 potrafi zmieniac sie od 11.98- 12.20 V byc moze to nie jest duzo ale zawsze ...

 

zmienilem wiec bios na stary i... i nic sie nie zmienilo. czy to moze byc spowodowane tym ze bios zmienialem przy uzyciu programy winflash?

powod prosty brak pustych plytek zeby nagrac bootowalne CD jak rowniez brak fdd... ( chcialem byc cfany a jednak czasem sie przydaje )

 

wg was ktory bios jest najwydajniejszy?

 

PS i czy u kogos dziala D.O.T???

hmmmmm u mnie 1.52 jest Naj!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem was zapytać o testy grafik na tej płycie. Bo ja mam w 3D markach wyniki ogólnie o połowę niższe niż mówią wszystkie testy na stronach internetowych. Powiedzcie czemu. Czy to że ta płyta i procesor obsługuje jednokanałowy kontroler pamięci może sprawić że moje wyniki w 3D Mark 03 i 3D Mark 05 równe są połowie osiąganych przez innych użytkowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem was zapytać o testy grafik na tej płycie. Bo ja mam w 3D markach wyniki ogólnie o połowę niższe niż mówią wszystkie testy na stronach internetowych. Powiedzcie czemu. Czy to że ta płyta i procesor obsługuje jednokanałowy kontroler pamięci może sprawić że moje wyniki w 3D Mark 03 i 3D Mark 05 równe są połowie osiąganych przez innych użytkowników?

za mało danych

zapytałes w ten sposob:

Witam państwa właśnie nabyłem nowa czapkę i idąc do szkoły marzną mi uszy a innym kolegom nie,o co chodzi droga "Pani domu"??pomocy

wiec skąd mamy wiedzieć czy czapka jest z włoczki,wełny czy lisa????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jeden MOST za daleko... powiedzial ktos kiedys... a ja mam pytanie ... (duzo tych pytan zadaje ostatnio) czy u was tez ta blaszka na radiatorku daje znac o sobie, u mnie zaglusza doslownie wszystko... to taki fajny szczegolik

i jeszcze jedno odnosnie NB... czy u was grzeje sie rownie mocno... u mnie od ok 41' (idle) do ponad 50' (np.NFSu2 czyli srednie obciazenie) a rekord 55'

 

 

aaaaa i co do czapek to preferuje wloczke i nie uwazam ze wyklad o czapkach jest pier^&%&^$&^doleniem glupot... zbig docenisz jak zmarzniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbig Ty pacanie

-Bo ja mam w 3D markach wyniki ogólnie o połowę niższe

jakie wyniki podaj te wyniki

- Czy to że ta płyta i procesor(płyta to pewnie msi ;-) )

jaki procesor 2800+ czy 3700+?????podkręcony itp.??

Chłopcze z durniami to mi tu nie wyskakuj .Jak masz coś do powiedzenia to zastanow się nad sensem swoich wypowiedzi.

Myslisz pan ze jestem jasnowidzem.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. masz racje. Płyta wiadomo, procek AMD64 3000+, grafa GFORCE 6800GT 256MB, 2x512MB RAM KINGSTON PC400.

 

Pomyślałem ze przyczyną może być:

1. jednokanałowy kontroler pamięci

2. Marki mam ze wszystkimi patchami wiec moze to jest przyczyna ze pokazuje naprawde prawde

3. windows z sp2

4. moze w biosie AGP 8x nie chodzi dobrze???

5. moze sam bios (mam zmodowanego 1.56b

 

A może sami sprawdzcie wyniki waszych grafik i porównajcie czy mieścicie się w uśrednionych wynikach to juz cos bede wiedział. Ale na bank stawiam na kontroler jednokanałowy, musze to jeszcze tylko potwierdzić. Przepraszam Racucha i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Mógł byś jeszcze dodać jakie dokłądnie masz te wyniki. Ibiz ma tą samą płytkę też z 6800GT i nie ma żadnych problemów. Wszystkie wyniki u niego są w normie.

 

Co do samych płytek to mam je w ofercie po atrakcyjnych cenach:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=92753[/size]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...