Skocz do zawartości
seraphine

MSI K8N Neo Platinum ...czyli, co da się z tego wycisnąć?

Rekomendowane odpowiedzi

to powiedz Ibizowi zeby szukal mnie na GG 2986458. To sie skonfrontujemy.

co tu konfrontować u mnie siedzi NCastle 2,58GHz(258x10)A-Daty od Ibiza ofcourse ;-) POZDRAWIAM!!

GF6800 128Mb 12/5@16@6 430/850 i:

3DM2K1 24977pkt.

3DM2K3 12500 pkt. "z groszami"

3DM2K5 4700pkt.(tu brakuje tych 128 Mb.ramu to fakt)

Powiem tak, dobrze dopieszczony S754 b. mało usępuje S939 przykładem moze być Yotomeczek na 754 ma ponad 30tyś. 3-demarkow 2001 (X800Pro@XT) i ludzie mający podobnie podkręcone grafy na S939 tyle nie wyciągają.Duzo zalezy od wiedzy,praktyki,farta itp. bo sam S754 jest tylko o 1-3% wolniejszy od S939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra porobiłem testy

 

1024x768 AA-none AF-none:

3DMark 03 patch v350 - 7149

3DMark 05 patch v110 - 2554

 

1024x768 AA-4x AF-16x:

3DMark 03 patch v350 - 4975

3DMark 05 patch v110 - 2508

 

I wiecie co?? Troche to odbiega od tego co się naczytałem na forach. I nie chodzi mi tu o rekordy ani o cyfry ale o kwestie techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie siedzi 1.52 na nim nie miałem zadnych problemow a i wydajność jest naj(zresztą 666MHz to nie przelewki).Napewno cos zle robisz 6800GT 256MB i tak lipnie?????????Na swoim nie modowanym 6800( 12/5 )325/700 miałem w 2003 coś pod 10 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam poniższy konfig (plyta i proc) od wczoraj i pobawilem sie tylko odrobine na boxowym chlodzeniu (WC wymaga kosmetycznych poprawek).

Zastanawia mnie dlaczeko HT wywala sie juz w okolicach 1050MHz? Jaka moze byc tego przyczyna i jak sobie z tym poradzic?

Problemem tez jest trzeszczenie dzwięku podczas grania - czy to jest wina oc ??

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam poniższy konfig (plyta i proc) od wczoraj i pobawilem sie tylko odrobine na boxowym chlodzeniu (WC wymaga kosmetycznych poprawek).

Zastanawia mnie dlaczeko HT wywala sie juz w okolicach 1050MHz? Jaka moze byc tego przyczyna i jak sobie z tym poradzic?

Problemem tez jest trzeszczenie dzwięku podczas grania - czy to jest wina oc ??

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

to masz farta u mmn ie 980 to MAX.(stabil.)

-raczej KODEK i ALC850 winny

http://www.realtek.com.tw/downloads/dlac97...8&Software=True

nowe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link! Zastanawia mnie jedno, napisałeś ze wywala Ci się przy 980 - ja mam proc na 939 więc default to 1000 dla HT. Napisz mi jeśli możesz co dobrego daje najnowszy beta bios? Z góry przepraszam za moją ignorancje ale muszę zapytać - widzę mnustwo postów o problemach lub ich braku z BH-5 - wiem że chodzi o pamieci, coś na Winbondzie, ale co jak i dlaczego - z czym to się je i czym to grozi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link! Zastanawia mnie jedno, napisałeś ze wywala Ci się przy 980 - ja mam proc na 939 więc default to 1000 dla HT.  Napisz mi jeśli możesz co dobrego daje najnowszy beta bios? Z góry przepraszam za moją ignorancje ale muszę zapytać - widzę mnustwo postów o problemach lub ich braku z BH-5 - wiem że chodzi o pamieci, coś na Winbondzie, ale co jak i dlaczego - z czym to się je i czym to grozi??

pan racuch ma inna plyte glowna.. MSI k8n NEo a ty masz neo2...

stad roznica w HT ( na NEO 800, NEO2 1000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos moze czy na MSI K8N Neo2 Platinum (s. 939) miesci sie Zalman 7000A? Socket jest bowiem bardzo blisko AGP tak na oko i nie wiem, czy Zalman nie bedzie kolidowal z moim R9700. Zalman na swojej stronie co do zasady twierdzi, ze pasuje 7000A na te plyte, ale pod warunkiem, ze na karcie nie ma zainstalowanego zestawu chlodzacego Zalmana. U mnie jest Silencer i radiatory, niby od Zalmana mniejsze, ale watpliwosc pozostaje...

 

Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz, bo wolalbym nie wydawac na nowe chlodzenie CPU przy zmanie platformy (specjalnie na mojego XP kupilem Zalmana boxowego, myslac juz wtedy o przesiadce na A64).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temacie podkrecania jestem od kilku dni narazie na moim A64 2800+ udalo mi sie wyciagnac 2250 mam boxowy wiatraczek... w sumie musze dokupic cos na NB bo sie grzeje niemilosiernie ... HT pracuje na 1000 bez przeszkod... stabilnie... (wynik w 3dmark03 lekko ponad 3000p w porownaniu z panem Racuchem i jego 12500 pkt. "z groszami" to marny wynik aczkolwiek nienarzekam )

hmm teraz jednak jade na standardowych ustawieniach ( wlaczone DOT 3 poziom)... a dlaczego? bo przesiadlem sie z P166 i 32 MB ram, wiec mam niesamowity przyrost mocy, praktycznie malo gram , gra tylko moj brat a jemu wystarcza NFSU2 @800x600 max detale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dla was garść testów (tylko 1024x768) tej płytki z GForce 6800GT. Sprzętu nie kręce wogóle wiec cyfry są wiarygodne. Od ostatnich testów zmieniłem stery nforce na 6.14 a grafa na 71.24 Wydawać by się mogło że to mała zmiana, a jednak.....

 

1024x768 AA-none AF-none:

3DMark 03 patch v350 - 10746

3DMark 05 patch v110 - 4690

 

1024x768 AA-4x AF-16x:

3DMark 03 patch v350 - 6734

3DMark 05 patch v110 - 4334

 

No i test dla maniaków (wszystkie parametry sterów ustawiłem na maxa tzn. wszystkie suwaki w prawo):

1024x768 AA-8x AF-16x:

3DMark 05 patch v110 - 3414

 

BIOSU nie ruszałem - dalej MOD 1,5b6 i to jest dobry BIOS. Jeśli zerkniecie wyżej zorientujecie się co ma tak naprawde największy wpływ na wydajność waszego kompa. Pozdrawiam.

 

P.S. Obym nigdy więcej nie musiał robić 3DMarków bo to koszmar jakiś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma sens zamontowanie na tej płycie Kingston HyperX DDR 2x 512MB PC-533 (KHX4300K2/1G) CL2, bo właśnie przymierzam się do zmiany RAMU na lepsze. Myślicie że cały system będzię wydajniejszy?

P.S. Kasa nie ma znaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie jeszcze pomyślałem o GeIL Dual 2 x 512MB UltraX PC-550 CL2.5. Fachowcem nie jestem i nie wiem czy warto i na które lepiej się zdecydować. Pomóżcie wybrać sensownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Posiadam od niedawna msi neo2 i procka 3200+ winchester i mam problem... chyba z plyta :/

Problem polega na tym ze po zainstalwoaniu oprogramowania do plyty glownej po kolejnych restartach systemu mam bledy w programach corecell digicell typu : ten program nie obsluguje twojej plyty, i cos tam odnosnie nie znalezienia czujnika....

Dziwne sa tez temperatury bo bywa i 60*C (w stresie) na boxowym kulerze napiecie procka 1.5V.

Napiecia tez cos szaleja troche zaniza mi cpu core.

Zasilacz posiadam Antec True 550W, bios plyty 1.51 - na wersji 1.4 bylo to samo.

Czy ktos ma albo mial podobne problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, a ja do mojego Ath64 3000+ i MSI NEO Platinum kupiłem Arctica Silencer'a 64 Ultra TC i na FSB 250 temp. w WINXP 28 stopni :D i rzeczywiscie, bo radiator chlodny a wentyl ledwo co się kręci (a monitoring pokazuje 0RPM) :-P

Edytowane przez C@MELIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam bios beta 1.58, ten zmodyfikowany przez pinokia (1.5B6) chyba różni się tylko ekranem startowym :-| wszystko jest tak samo. Zauważyłem, że mój proc nie chce przełamać bariery 2700MHz, na różnych ustawieniach, tzn. włącza się ale zaraz zwis :sad:, dziwne też że przy FSB320 nie chce mi pójść ram na 220MHz (teraz 160 :mad:). Jak miałem FSB235 to szedł synchronicznie i było ok, jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no Twój jest świetny i na temat :lol: jakbyś był spostrzegawczy to byś zauważył, że mój pierwszy post edytowałem :-| proponuję aby każdy pisał jaki rekord (w MHz) osiągnął na tej mobo danym procem :-P

 

mój rekord 10x260 czyli 2600MHz

Edytowane przez C@MELIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jak najświeższy :D, obecnie to Beta BIOS-y 1.5 np. 1.5B5 lub 1.5B6 (chyba, że jest już coś nowego)

 

Jak nie kręcisz zegarów to 1.4 wystarcza (brak tylko Cool and Quiet), do działań "ponad nominalnych" ładuj 1.5 i następne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jak najświeższy :D, obecnie to Beta BIOS-y 1.5 np. 1.5B5 lub 1.5B6 (chyba, że jest już coś nowego)

 

Jak nie kręcisz zegarów to 1.4 wystarcza (brak tylko Cool and Quiet), do działań "ponad nominalnych" ładuj 1.5 i następne.

1233443[/snapback]

dzieki bardzo southorn za rady.Wlasnie mam zamiar krecic proca i poszukuje najlepszego biosu ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze prosbe czy moze ktos mi powiedziec skad sciagacie nowe biosy??

Prosze o jakis link.Nie moge sie odnalezc w tym poscie.raz ktos pisze o neo platinum drugim razem o neo2 platinum.

 

Prosilbym jeszcze o jedno ;)

 

Mozecie napisac mi w jaki sposob moge sflashowac bios?

Nigdy tego nie robilem a nie chce nic spie... :unsure:

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jak najświeższy :D, obecnie to Beta BIOS-y 1.5 np. 1.5B5 lub 1.5B6 (chyba, że jest już coś nowego)

 

Jak nie kręcisz zegarów to 1.4 wystarcza (brak tylko Cool and Quiet), do działań "ponad nominalnych" ładuj 1.5 i następne.

1233443[/snapback]

mam takie pytanie, ile maksymalnie wyciaga twoj proc? bo ja daje ramy na 166, a proca 9x242 i chodzi. kiedy dam 9x243 (i to chyba niezaleznie wtedy od mnoznika) to nie dziala. po restarcie mysli chwile i wraca do jakichs defaultowych ustawien. ja nie wiem czy zle cos robie, czytam ten watek + kilka innych i juz sie zgubilem :-| nie wiem czy to wina proca, plyty, ramu czy moja.

ramy sa kingstona 512MB PC3200 pojedyncze 3-3-3-8. bios stadardowy firmowy.

 

ma ktos jakis pomysl co z tym zrobic (o ile sie da)? :cry:

 

aha, jeszcze jeden problem, mbm zle mi pokazuje napiecia kiedy ustawie wlasciwy chipset. sandra chyba tez kaszani.

 

--- drobny update ---

 

zmienilem magiczne HT z x4 na x3 i jakos dalem rade. udalo sie nawet 9x280, ale 3dmarek01 nie dal juz rady :angry: . podobnie na 9x270. za to dal rade na 9x260, ale rewelacji nie bylo (a wrecz odwrotnie - o 300pkt mniej, niz 9x240 HTx4). pamieci szly na 233 (wg biosa), 229 (wg cpu-z) na 2.5-3-3-7 1T. moze to wina HT, moze drobnej roznicy w taktowaniu grafiki (zamiast 440/270 musialem zrobi 434/270), sam nie wiem. w kazdym razie poprawilem sobie wyniki w superpi, a i sandra dala sie odpalic. nie obylo sie oczywiscie bez BSODkow, ze nie wspomne o odmrozeniach, bo okno bylo na osciez. takie drobne wspomaganie wentyli :twisted: jakby ktos chcial siakies dane liczbowe, to prosze pytac :-P

Edytowane przez 3ho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys napisac ile miales w 3d marku na poszczegolnych konfiguracjach? w sumie mamy rozne grafy ale chcialem sie dowiedziec jaka jest roznica.

 

Jesli jeszcze moglbys podac wynniki z sisofsadnry bylbym wdzieczny.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, ze cos jakos nie tak wyszlo.

wczesniej robilem 9x240 HTx4, grafa 440/270 i w 3dmarku01 mialem 12806

teraz dalem 9x260 HTx3, grafa 434/270 i spadlo do 12756

moze cos gdzies jednak zle ustawilem, to ok 2 w nocy bylo :lol:

(swoja droga, to zle napisalem, ze roznica 300 punktow :wink: )

 

a sandre masz tutaj przy roznych konfigach w porownaniu do opteronka 2.6

 

powyzej 9x260 3dmarek wywalal blad na lobby 'zepsuty plik tekstury' a na nature wykrzaczal sie zupelnie razem z windowsem :angry:

na 9x280 mialem raz bsod, ale mimo wszystko sandra i pi poszly. przy 9x290 nie wyszedlem poza bios. ram chyba nie dawal rady;]

 

--- update ---

 

wszedzie ram nastawiony na 166

 

9x240 ht4, 440/270 - 12645

9x240 ht4, 440/280 - 12763 ale z bledami

9x260 ht3, 440/270 - 12817

9x260 ht3, 440/280 - zwis w nature

9x270 ht3, 440/270 - blad w lobby, zwis w nature

9x280 ht3, ?/? - winda nie wstala (czyli jeszcze mu za cieplo troche :wink: )

8x290 ht3, ?/? - bsod

 

czyli wiecej u mnie nie da rady

trzeba by jakiego peltierka albo ciekly azot :rolleyes:

 

a ty ile wyciagasz szogo?

Edytowane przez 3ho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...