Skocz do zawartości
seraphine

MSI K8N Neo Platinum ...czyli, co da się z tego wycisnąć?

Rekomendowane odpowiedzi

ten od msi tez juz mam... mialem nadzieje dorwac cos modowanego, bo 2,85V na pamieci to troche za malo :/

 

apropos mobili... po co Ci mobile na s754? te procki nie specjalnie sie kreca w stosunku do normalnych... rzadna rewelka, a brak "kapsla" wcale nie poprawia odprowadzania ciepla w jakis nadzwyczajny sposob (chlopaki na forum juz robili testy).

1567122[/snapback]

:) Mam różne "pomysły"przejście na S939, po przeanalizowaniu tego testu troche się "przypaliłem" na mobila,coby w międzyczasie (do przejścia na 939) tym prockem się pobawic (obecny A-64 do sprzedazy).

Platformę S754 zachowam bo zestaw pracuje super wymienię za któreś P3 ,bo mam kilka pracujacych kompów.

Wracając do mobila to jak widać wcale tak źle się nie krecą pobierają mniejszą moc,wiec powinny sie mniej grzać i zauważ max tem pracy to temp 95 st, no i może przydał by się mnożnik 10 jak u Ciebie.

Pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nastepujacy rebus z moja mobo (msi neo platinum). najpierw napisze co mam zeby nie bylo wrozenia z fusow.

msi k8n neo platinum; chiftec 420df; gigabyte 9550, samsung 160gb eide, cd-rw litek, audigy 1, a64 2800, ram good ram 2x 256 mb ale rozne kostki, na jednej sa chyba 3 uklady pamiec, a druga normalna tzn jednostronna z wieksza iloscia kostek (nie pamietam ile 8-9) ddr 400.

 

i teraz moj problem moj proc idzie na 2500mhz i przechodzi prime, ale..... jak ustawie odpowiednie wrtosci w biosie oc i dam zapisz to komp chodzi oki. jak go wylacze i probuje odpalic ponownie to znog, czarny ekran. odpalam ponownie i dostaje info ze komp byl podkrecany bla ba,l i wchodze do biosu, nic nie zmieniam i juz komp chodzi stabilnie (podkrecony)

 

sprawdzalem na biosach 1.4;1.5 teraz 1.7, sa jakies modowane biosy do tej mobo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nastepujacy rebus z moja mobo (msi neo platinum). najpierw napisze co mam zeby nie bylo wrozenia z fusow.

msi k8n neo platinum; chiftec 420df; gigabyte 9550, samsung 160gb eide, cd-rw litek, audigy 1, a64 2800, ram good ram 2x 256 mb ale rozne kostki, na jednej sa chyba 3 uklady pamiec, a druga normalna tzn jednostronna z wieksza iloscia kostek (nie pamietam ile 8-9) ddr 400.

 

i teraz moj problem moj proc idzie na 2500mhz i przechodzi prime, ale..... jak ustawie odpowiednie wrtosci w biosie oc i dam zapisz to komp chodzi oki. jak go wylacze i probuje odpalic ponownie to znog, czarny ekran. odpalam ponownie i dostaje info ze komp byl podkrecany bla ba,l i wchodze do biosu, nic nie zmieniam i juz komp chodzi stabilnie (podkrecony)

 

sprawdzalem na biosach 1.4;1.5 teraz 1.7, sa jakies modowane biosy do tej mobo??

1568674[/snapback]

Jeżeli możesz napisz jak masz ustawione wszystkie opcje w Cell Menu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram 166mhz cl-3 potem 4;8;4 nie pamietam dokladnie tych oznaczen (komp sie zachowuje tak samo nawet jesli ram ustawie na 133mhz - dzielnik)

1568825[/snapback]

Podałeś ustawienia DRAM Configuration ok w tej zakładce zdefinuj wszystkie wartości( na razie luźne timingi) po kolei 133-2T-3-4-9-4.

Dalej kolejne punkty w cell menu:

High perf mode=manual

aggr timing=disabled

dyn overl=disabled

spread spectrum=disabled

ht freq=x3

cool'n quiet=disabled

adjust cpu ratio=x9

adj cpu fsb feq=277

adj agp freq=67

adj cpu VID=1,55V

cpu voltage=3,3%

memory voltage=2,7V

agp voltage=1,5V

Tak ustaw i napisz czy pomogło

Jeszcze jak dobrze zrozumiałem masz kartę muzyczną na PCI jeżeli tak to w biosie wyłącz zintegrowaną muzykę,może coś się gryzie.

 

Edit

sry nie zauwazyłem że masz A-64 poprawiłem dwie pozycje.

 

Edit 2 jak nie pójdzie spróbuj na div100 może jeszcze z jednąkością pamięci. :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałeś ustawienia DRAM Configuration ok w tej zakładce zdefinuj wszystkie wartości( na razie luźne timingi) po kolei 133-2T-3-4-9-4.

Dalej kolejne punkty w cell menu:

High perf mode=manual

aggr timing=disabled

dyn overl=disabled

spread spectrum=disabled

ht freq=x3

cool'n quiet=disabled

adjust cpu ratio=x9

adj cpu fsb feq=277

adj agp freq=67

adj cpu VID=1,55V

cpu voltage=3,3%

memory voltage=2,7V

agp voltage=1,5V

Tak ustaw i napisz czy pomogło

Jeszcze jak dobrze zrozumiałem masz kartę muzyczną na PCI jeżeli tak to w biosie wyłącz zintegrowaną muzykę,może coś się gryzie.

 

Edit

sry nie zauwazyłem że masz A-64 poprawiłem dwie pozycje.

 

Edit 2 jak nie pójdzie spróbuj na div100 może jeszcze z jednąkością pamięci. :)

1568931[/snapback]

wlasnie mialem tak ustawione tylko fsb nizsze. sprawdzalem dla fsb od 220 do 270mhz i dla ram od 100 do 166mhz, cpu voltage podnosilem nawet do 10%, sprawdze jeszcze z tym agp na 67 (ustawialem 68 i nie ingerowalem w mnoznik proca. najdziwniejsze jest ze komp nie wstaje dopiero po wylaczeniu kompa??? bo jak by proc nie dawal rady to walil by zwisa zaraz po OC lub w prime. a on sie odpala myka prime, dopiero przy ponownym odpaleniu jest czarny ekran... dziwne to jest dla mnie bardzo. podejrzewam pamiatki, ale na razie nie mam innych wiec to jest tylko gdybanie.

 

wykonalem testy:

ustawilem mnoznik proca na x4

ustawialem ram od 100-166mhz

htt od 1x do 3x

 

komp startuje spokojnie do fsb 220, przy fsb 230 problem jak wyzej

przy htt 1x totalna gleba - nie podnosi sie

 

wydaje mi sie ze mam nedzne mobo

 

wytargalem na czas testow dziwek, w biosie mam wylaczone sata i audio

 

tak, od poczatku tak jest, nie pamietam tylko jak bylo na innych ramach. cos czuje ze mialem pecha, moze we wrzesniu bede mial okazje podmienic mobo na inna, to sie dowiem czy to wina proca czy mobo. bo zachowanie jest dziwaczne i pierwszy raz sie spotykam z czyms takim.

Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mialem tak ustawione tylko fsb nizsze. sprawdzalem dla fsb od 220 do 270mhz i dla ram od 100 do 166mhz, cpu voltage podnosilem nawet do 10%, sprawdze jeszcze z tym agp na 67 (ustawialem 68 i nie ingerowalem w mnoznik proca. najdziwniejsze jest ze komp nie wstaje dopiero po wylaczeniu kompa??? bo jak by proc nie dawal rady to walil by zwisa zaraz po OC lub w prime. a on sie odpala myka prime, dopiero przy ponownym odpaleniu jest czarny ekran... dziwne to jest dla mnie bardzo. podejrzewam pamiatki, ale na razie nie mam innych wiec  to jest tylko gdybanie.

1569175[/snapback]

Właśnie ustaw mnożnik procka x9 a nie startup i wszystkie podobne pozycje(auto ,start up itp)zdefiniuj liczbami.

Kiedy to się zaczęło od początku jak kupiłeś płyte?

 

Edit htt 1i2 nie działają,na którym biosie jedziesz?; może jeszcze clear CMOS spróbujesz

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba znalazlem winowajce - a jest nim zasilacz chiftec 420df!!!!!. co sie dzieje, podkrecam proca fsb 250. wylaczam kompa, wylaczam zasilke z sieci, potem wszystko uruchamiam i dziala prawidlowo!!! czy ktos sie moze z tym kiedys spotkal??? przypuszczam, ze reklamowanie zasilki bedzie niemozliwe :(( sprawdze we wrzesniu jeszcze na innym psu, to juz bede wiedzial na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tych zasiłkach jest linia -5V ?

 

Edit

Kurcze ale to są nowe zasilacze powinny mieć linię -5V to nie wiem u mnie jest OK takich przypadków nie miałem.

 

Edit 2

czym krecicie z poziomu biosu czy czy spod windy programem msi do podkrecania ?

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecalem biosem

 

wpadlem na inny posmysl - postanowilem krecic w windzie - clockgen (wpisac do autostartu i z banki)

 

ale jednak mialem nastepujact problem - musialem zwiekszac MHz skokowo co 10MHz inaczej zwis

clockgen pokazywal mi ze rosnie mi MHz PCI - zmienialem tylko HTT???? czy to prawda (AGP bylo bez zmiany)

 

czy ktos zna moze inny soft do oc pod winda

 

msi corecenter wywala sie chyba przy 240MHz - nie pamietam bo dawno sie nim bawilem - zreszta ogranicza mnie tylko do 250MHz -koniec skali

 

Lysyn co masz za mobo (platinum czy FSR) i jakiego proca A64 czy sempa

 

wiec zasilka i odpada - czyli tylko mobo moze cos szwankowac, wrrr

 

 

by google http://www.nforcershq.com/forum/sun-jun-13...m-vp382546.html

 

MOTHERBOARD & OVERCLOCKING

 

Q. Does the agp/pci lock work ?

A. yes it does, set your agp=67 and the lock"kicks in" (can be confirmed by clockgen)

(also it would seem that any bios setting of HTT(fsb) above 200 activates the lock, but still, set agp=67 to be sure!)

 

 

 

Q Why can i reach above 240htt(fsb) with clockgen, and yet i cant boot with this high a setting in bios ?

A. We dont know yet, some users have this problem, a future bios may fix it, we dont have the explanation atm

Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam.... mi kiedys tez sie dzialy takie jaja z mobo... chyba nawet wiem czemu.... zle bios sflashowalem... zreszta ta mobo troche swiruje z flashowaniem biosu... kilka razy tak mi sie slashowal, ze mialem bledy na tym rysunku, ktory sie pojawia zaraz po starcie.... sproboj jeszcze raz flashnac bios... ale podrecznikowo (zgodnie ze wszystkimi zalecaniami - najlepiej wyczysc jeszcze bios zwora przed flashowaniem) i pod dosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem grafe i nic zero efektu!!! wymienilem ram na twinmosa i tez tak samo!!! szkoda ze nie mam jakiegos innego proca na 754

1570848[/snapback]

Nie piszesz jaki masz interfejs dysku; PATA czy SATA bo jeśli ten drugi to należy podłączyć do slotów 3 lub 4 nie do1 lub2 ( w FSR nie możemy popełnić tej pomyłki bo 1 i 2 Sata po prostu nie ma) :)

 

Edit

Teraz doczytałem że masz PATA więc od strony dysków nie powinno być problemu,a może problem już rozwiazany bo jestem ciekaw w czym on tkwił?

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie dalem za wygrana. cierpie na brak czasu, szkoda ze nie mam innych kostek ramu, bo mam wrazenie, ze to wina good ramu. wytargalem z kompa kompletnie wszystko oprocz proca i pamieci. a z tym fashowaniem biosa - to mi sie tez raz zle flashnal - ale to byl jakis mod bios - bylo cieplo, ale komp po 4 wlaczenu zajaral i dostal odrazu biosik od producenta. od tamtej pory nie mialem problemu z flashowaniem. updejtuje go z lini dosu. zreszta ladowalem juz ver. 1.5 ,.1.6 a teraz jade na 1,7. wydaje mi sie ze najlepiej chodzil na 1,4

 

najdziwniejsze jest to ze jak go podkrece do 2400mhz to lyka prime ma 3dsmarki. ale juz przy podkreceniu o 5% jest problem z odpaleniem, dziwne to jest baardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj bios 1.8 NFM. Jest chyba najlepszy do krecenia i stabilny.

1579446[/snapback]

a moglbys mi podac linka, a czy aby to jest bios do tej plyty, a nie do jej odmiany 939???? Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie a czy ustawienie w biosie CPU Ratio jest w jakims biosie specjalnym? Ja np mam najnowszy 1.8 oficjalny (bo mam Semprona) i nic tam takiego nie ma a na wszystkich testach MSI K8n NEO Platinium widze ze jest tam taki cos.

1616753[/snapback]

Jak masz sempa bez c&q to tak będzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że powoli z pólek sklepowych zaczynają znikać mobo MSI K8N Neo Fsr,chyba do produkcji weszła jej następczyni MSI K8N Neo V2.0 Fsr

To chyba kolejne oszczędności(płytka jest mniejsza)jak w innych firmach,nie wiadomo jakie będą jej możliwości oc;może ktoś już wie coś na ten temat?

No i ten laminat MSI wraca do swojego tradycyjnego koloru(czerwony),osobiście bardziej "pasi" mi ten czarny,no ale to tak na marginesie bo do pracy płyty nie jest to tak istotne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby oszczędnosci były jak w gb k8ns-brak paru kondów i 1 cewki+ obnizone amx napiecie na proca i brak regualcji na chipsecie bo jak bęą większe to raczej dolina będzie...

1650846[/snapback]

No tak w ga k8ns było 3 cewki i było z czego schodzić natomiast tutaj chyba z tych dwóch nie zabiorą jednej :blink: ,bo było by na prawdę cienko :wink:

 

Edit

Fajny Twój nowy avatar;zgodny z zainteresowaniami;sam go wyrzeźbiłeś? :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w k8ns były 4 cewki a są 3 :D

 

a co do avatara to ja wyszperałem motyw a 1 osoba z forum mi nieco go poprawiła bo ja sie nie moge coś nauczyć obsługi photshopa.A stary av był fajny ale po 1 mi sie zmudził już a po2 pasował tylko do deserta :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy MSI K8N Neo FSR ma funkcję która steruje obrotami wentylatora w zależności od temperatury?

1663275[/snapback]

Tak

bios-H/W Monitor-Smart CPU Fan Target-Enabled

 

i dalej możesz wybrać temp 40,50,60st C z czułością od 1 do5 st C

 

Dodatkowo jest druga taka sama regulacja może dotyczyć np NB Fan,ale to zależy co oczywiście podepniesz do tego gniazda.

Są jeszcze 2 dodatkowe gniazda bez reglacji obrotów przez mobo. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno dostalem swoja Msi z serwisu wiec wyciagam Gigabyte zeby sprawdzic czy panowie naprawili (padl bios) po ogledzinach plyty widac ze wymieniono kostke biosu, pomijam juz milczeniem fakt ze wersja biosu z kostki to 1,2 :o zupdejtowalem do najnowszej (1,9) i pierwsze mile zaskoczenie - lepsze OC :) kiedys nie moglem bootowac przy 300x8 jedynie clockgen a teraz bez problemu, ale nie o tym chcialem pisac, mam obecnie z nia spory problem, o tym ze sieciowka nie potrafi sama odnowic adresu ip i trzeba wprowadzac recznie tez nawet nie mowie, najgorszy problem to port COM :/ mam Aethre z Dialogu, podlacza sie ja pod seriala, niby wszystko ok, sprzet wykryty, sterki instaluje ale modem nie dziala! wszystko inne co podlaczalem pod Coma (np myszke) nie dziala! widziane jest w systemie ale nic pozatym, zaznaczam ze robilem reinstall windy, zmienialem nawet przerwania port ale to nic nie daje, help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...