Skocz do zawartości
Wrześni@k

ATI Radeon X800/X800 XT

Rekomendowane odpowiedzi

jedna z pierwwszych konstrukcji CFD - 7 żeberek, wloty poprzekątnej, podcięcie na radeona (na które zresztą czekałem miesiąc)

na szczęście ati nie zmienia rozstawu śubek i blok z R97 pasuje na X800

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ... to są trzy możliwości:

- wymienić blok na wydajniejszy z podfrezowaniem

- zrobić podfrezowanie w tym co mam - ciekawe jak :blink:

- zdjąć ramkę wokół rdzenia - czyli stracić gwarancje :mur:

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ... to są trzy możliwości:

- wymienić blok na wydajniejszy z podfrezowaniem

- zrobić podfrezowanie w tym co mam - ciekawe jak :blink:

- zdjąć ramkę wokół rdzenia - czyli stracić gwarancje :mur:

1332756[/snapback]

Jest jeszcze czwarta. Bierzesz kawalek blaszki (ja wycialem kawalek tej aluminiowej czesci z dyskietki 3,5" bo akurat lezala pod reka) wycinasz kwadracik i wsadzasz ja miedzy blok i rdzen uprzednio wysmarowawszy pasta. Nie ma sily zeby cos nie przylegalo. Tylko pozostaje przykra swiadomosc ze to taka prowizorka.

 

Ps. Ma ktos na forum X800SE (AGP)? Ja od wczoraj jestem jego posiadaczem. Niestety padla mi plyta glowna i nie mialem jak jej dokladnie stestowac, ale bylem u kumpla zeby sprawdzic czy dziala. No i troche ja oc (wszystko stock) doszlismy 425/400@550/550 z tym ze to nie byl jej max, zabraklo mi troche odwagi wyzej bez radiatorow i wody na rdzeniu (kolo 70 stopni miala) 3dmark03 ~9300pkt. Jest ktos na forum z taka karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ... to są trzy możliwości:

- wymienić blok na wydajniejszy z podfrezowaniem

- zrobić podfrezowanie w tym co mam - ciekawe jak :blink:

- zdjąć ramkę wokół rdzenia - czyli stracić gwarancje :mur:

1332756[/snapback]

dasz rade samemu podfrezowac - imadło i ostry gruby pilnik (tzw zdzierak) - oceniam ze zajmie Ci to max godzinę

wstępne nacięcie mozesz zrobić brzeszczotem

albo pożycz od kogos dremela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ziku

 

1300 zł to podawałem za x800XL

 

co do x800 to na papierze to ona moze mieć i 524 bity i 1 GB RAM DDR4

 

liczą się testy, czyli to co ona jest warta w praktyce a nie w teorii

 

w teori to ta grafa jest super, powinna śmigać przynajmniej na 500 mhz na pamięciach

 

a ona ledwo 400 dobija

 

a co do wyników, to jeśli ta grafa byłaby widocznie lepsza od firmowego GT to dlaczego nikt oprócz Outlandera nie podał ich??

 

nigdzie też nie mogę znaleźć sensownego testu tej grafy

 

wiem, że dla ciebie ATI to "bóg" ale nie dla mnie

 

liczą sie fakty, a fakty mówią że

 

-karta kręci sie baardzo slabo,

-grzeje sie jak cholera,

- przypomina suszarkę dawnych graf Nvidi

- nie jest tania

- brak obslugi PS 3.0

- ma 12 potoków,400 rdzeń i 700 pamięci i po OC dobija ledwo do 9000 pkt w markach, to bardzo mało

 

- co do marków, że niby w nie sie nie gra, że są lipne,

jak tak to dlaczego 90% ludzi na Tweak je podaje i chwali się nimi lub martwi się że są za niskie

 

po co więc wszystkie szanowane portale komputerowe robią testy kart graficznych głównie na markach, a potem w grach

 

czyżby zdecydowana większość ludzi na Tweak się nie znało, a fachowcy zajmujący się testowaniem i pisaniem artykułów w necie są nieukami?

 

uważasz że jedynie Ty jesteś najmądrzejszy?

 

to powiedz mi ile ATI ci placi za pisanie takich bzdur?

 

bo ja mam gdzieś i ATI i Nvidie liczy się dla mnie tylko to co jest najlepszym wyborem w danym przedziale cenowym

 

i w przedziale do 1300 zł na PCIE najlepszym wyborem jest markowy 6600 GT lub ewentualnie słabszy x700Pro

1331486[/snapback]

ze niby co ? :?

 

i kogo obchodzi na jakich zegarach lata grafa ? ...liczy sie wydajnosc karty a nie czestotliwosc jej pracy

 

jak widac rdzen 400MHz wcale nie przeszkadza karcie rozwalac takie konstrukcje jak GF6800GT i to wlasnie X800XL jest niezaprzeczalnym liderem jesli chodzi o karty do 1.3k

 

Dołączona grafika

 

caly test - http://www.driverheaven.net/reviews/asusgt/mcrae.htm

 

i jeszcze ten tekst "przypomina suszarkę dawnych graf Nvidi" ...widac ze nie miales takiej karty nawet w lapie ,a o PS3.0 to nawet nie wspominam..ale jak chcesz sie podniacac marketingowymi zabiegami producenta to prosze bardzo :]

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie o to chodzi ,że on(bachus81) jest posiadaczem ,,lepszej karty " ,ale ,że jedzie ,,obiektywnie na maksa" grafiki :lol: :lol: :lol:

Choć przyznam że ps3 i SC jest udanym trikiem marketingowym(czyt. pluciem w twarz posiadaczom kart Ati ,choć nawet badziewiom 5xxx ,mimo ,że wiadomo o co chodzi)

PZDR

Edytowane przez Samone3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi mój AS4 ( dzięki Tomo_78 ;) ) jak na razie wszystko w porządku znaczy się temp wreszcie są jakieś normalne na 582MHz na GPU nie przekracza mi 57stC w idle 35stC. Dla przypomnienie na STOCK i 520MHz miałem 74 a czasem nawet 76stC wiec poprawa bardziej niż bardzo dobra ;) Jak zechce mi się jeszcze raz oglądać te wszystkie 3DMarki i tego typu wynalazki zobaczę czy da się coś więcej wykręcić, póki co leci sobie na 582/582.

 

UpDate:

 

Taki „ręcznej roboty” wykres:

 

X800Pro G:582/M:582(x2) Temp

 

No teraz to można kręcić ;)

 

UpDate2:

 

Protestowałem trochę i max bez artów według ATT to 592MHz dla GPU oraz 584MHz dla MEM, całkiem fajnie szczególnie pamięci które są w końcu „tylko” 2.0ns. Biosa sobie „zmodowałem” z ustawieniami 582/582 i takie sobie zostawiam na co dzień ;)

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze niby co ?  :?

 

i kogo obchodzi na jakich zegarach lata grafa ? ...liczy sie wydajnosc karty a nie czestotliwosc jej pracy

 

jak widac rdzen 400MHz wcale nie przeszkadza karcie rozwalac takie konstrukcje jak GF6800GT i to wlasnie X800XL jest niezaprzeczalnym liderem jesli chodzi o karty do 1.3k

 

Dołączona grafika

 

caly test - 1334265[/snapback]

 

Ale właśnie o to chodzi ,że on(bachus81) jest posiadaczem ,,lepszej karty " ,ale ,że jedzie ,,obiektywnie na maksa" grafiki  :lol:  :lol:  :lol:

Choć przyznam że ps3 i SC jest udanym trikiem marketingowym(czyt. pluciem w twarz posiadaczom kart Ati ,choć nawet badziewiom 5xxx ,mimo ,że wiadomo o co chodzi)

PZDR

1334394[/snapback]

Dzięki chłopaki bo mnie się już nawet na te bzdety odpisywac nie chciało. Przyjdzie taki i śmietnik w temacie robi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przymierzam się do zmiany kompa i tu też wchodzi kwestia grafy. Mam do wydania około 1000 zł i myslałem o Radeonie X800 od gigabyta z pasywnym chłodzeniam.

Przekopałem się przez 17 stron tego tematu i nie znalazłem nic na temat tej karty.

 

Mam prośbe do wyjadaczy X800, aby powiedzieli coś o tej karcie:

-jakie możliwości O/C?

-czy istnieje możliośc przerobienia na pro (z tego co czytałem nikłe szanse, ale może)?

-czy da się w niej odglokować 16 potoków bez drapania i lakiru?

 

Ewentualni proszę o zaproponwanie alternatywy maksymalnie do 1200zł.

 

Z góry dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo czytałeś....

- możliwości ma jak każda x800 ale raczej nie na tym chłodzeniu - więcej info o tej karcie na benchmark.pl

- Nie istnieje i nie zaistnieje. To zupełnie inne karty. Przerobić prawdopodobnie można na XL.

- Potoki ... Patrz pkt2

 

Alternatywa ... 6600GT i tyle ... no chyba że dostaniesz wyjątkowo tanią 6800, x800pro lub x800xl ...

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie dotyczące modu ,bo z tego co czytałem na forach i stronach to modują albo na xt pe albo na x800pro 16p ,a ja bym chciał np użyć gigabita/sapphira xt biosu i czy sie da go wgrać , aby chodził??

Edytowane przez Samone3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Tjaaaa-testy DRIVERHEAVEN-typowej fanATIcznej stronki....

 

Tutaj macie testy obiektywnego portalu....

http://www.firingsquad.com/hardware/chroni...mance/page3.asp

 

http://www.hardocp.com/article.html?art=NzI2LDc=

 

Co do ``obiektywnego`` :lol: Driverheaven to czy kiedykolwiek wygrała tam jakiś test karta NV???????Wątpie...Dlatego dajcie sobie spokój na powoływanie się na ten portal....

No ale chyba niektórzy ludzie są tak zaślepieni ``wspaniałościa`` ATI że wolą wierzyć w te wypisywane przez niego brednie....ehhh...

 

PS.Cuś mi się wydaje że kolesie z DRIVERHEAVEN testowali Riddicka na GF6800GT w trybie SM2.0++(cienie liczone w 4x wiekszej rozdzielczości-a przy tym pochłaniające duuużo więcej mocy)a Radka w zwykłym trybie SM2.0(bo Radki nie obługują trybu SM2.0++).Tak że nic tylko POGRATULOWAĆ chłopakom za kawał ``świetnej`` roboty...

 

Pozdr.

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO NIE ALE LOL !!!

I ty piszesz o obiektywności ?? A czytałeś choćby testy które podajesz ??

 

hardocp.com

 

The Chronicles of Riddick auto detected “Shader Mode 2.0++” for the GeForce 6800 Ultra and GeForce 6800 GT. Shader Mode 2.0++ adds soft shadows to the game. Unfortunately, this quality setting is very slow, even on the 6800 Ultra. We found that one would have to play the game at 1024x768 with no AA and no AF to get acceptable performance in Shader Mode 2.0++ mode on the GeForce 6800 Ultra. This was simply not acceptable, so we lowered the quality to Shader Mode 2.0 to achieve a higher playable quality setting.
To tyle jeśli chodzi o SM2.0++ :lol:

 

I jeszcze jak są robione testy !!

 

A różnica wyników miedzy X800XT a GF6800GT (ultry nie podaje bo testy są tak robione że .. szkoda słów), w nawiasie ustawienia:

DooM3

nVidia wygrywa o 1,5klatki (wszystkie 1600x1200, ULTRA AAx2)

FarCry

ATI o 11klatek (X800XT na 1600x1200 AAx2, UTRA 1600x1200 noAA, GT 1280x1024 AAx2)

HL2

ATI o 14 (X800XT na 1600x1200 AAx4, UTRA 1600x1200 AAx2, GT 1280x1024 AAx4)

NFSU2

ATI o 3 (X800XT na 1600x1200 reszta 1280x1024 + ULTRA z AAx2)

TCoR

nVidia o 3 (GT i X800XT bez AA a ULTRA z AAx2)

EverQuest

nVidia o 15 (ultra na 1600x1200 reszta 1280x1024)

 

:lol:

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahahahaha....No i co z tego że wykrywa na GF6800U domyślnie SM2.0++????

Co do Soft Shadows to na SC:CT jakoś ich włączenie powoduje spadek wydajności o kilka klatek a nie o połowe....Zresztą Sulaco pisał jak to jest z tym trybem SM2.0++...

``wykorzystali rozszerzenie ogl, ktorego ati nie obsluguje...nic nowego...chodzi o operacje na stencil buffer, a dotyczy to renderowania cieni w rozdz. 4x wiekszej - jezeli grasz w 1280x1024 cienie sa liczone w rozdz. 5120x4096, do tego dowalasz jeszcze jakies fsaa i juz masz 12fps z SM3.0 imho to nie ma wiele wspolnego bardziej z kiepska obsluga ogl'a przez ati ...ztcp w sw:kotor byla podobna sytuacja - soft shadows tragicznie wolna dzialaly na ati i standardowo byly wylaczone...``

Co do reszty testów to o co chodzi????

A jak chcesz miec wydajnośc w identycznych ustawieniach w Riddicku to looknij se na drugi link....

 

Co do Hardocp-to oni testują karty na zasadzie ``best playable settings`` dla każdej karty...

 

Ale dla Ciebie pewnie każdy test gdzie ATI dostaje jest nieobiektywny....

aże x850xt pe jest szybszy od GF6800U to doskonale wiem-

 

PS.Oczywiście X800xt pe też :) Ale X800XL od GF6800GT to już nie :D

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahahahaha....No i co z tego że wykrywa na GF6800U domyślnie SM2.0++????

...

Co do Hardocp-to oni testują karty na zasadzie ``best playable settings`` dla każdej karty...

 

Ale dla Ciebie pewnie każdy test gdzie ATI dostaje jest nieobiektywny....

...

1336408[/snapback]

1) A to że jak stwierdzili testujący lepiej jest dać wyższą rozdzielczość niż włączać SM2.0++ czyli zbędny bajerek :P

2) I co dają takie testy ?? Zero porównania, niby jakie wnioski można z nich wysunąć ??

3) Ja jakoś nie widze żeby ATI dostawało po czymkolwiek :D Jest 3 do 3 wg Hardocp :D I dobrze bo ja bardziej niż ATI lubię konkurencję na rynku :P ATI biore z powodu jakości obrazu, po GF2GTS niechce mieć nic wspólnego z nVidią ... przynajmniej jeszcze przez jakiś czas :)

 

 

A wracając do ciekawszych rzeczy :D

Po poprawieniu bloku temp utrzymuje się na max 30C co daje wynik podkręcania: 390/350 @ 480/515 dalej nie idzie .. chyba jej Mocy brakuje ...

 

Niech Moc będzie z wami :D

 

Edit:

Uczcie się padawani !! 3DMark03 11012 :D

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domell-> MAsz coś do wniesienia do tego topicu czy tylko jechanie po ,,konkurencji" ,bo mnie zastanawia czy Ci ludzie co zaczynają robić burdel w topicach są nie dowartościowani czy co :mur:

Tak 6800gt jest wspaniałą kartą tak jak i x800xt itp (Ja wybrałem swoją bo a) nie miałem 1500zł do wywalenia B ) chciałem mieć pewność ,że jakość wyjścia TV będzie rewelacyjna)

WIĘC JAK NIE MASZ KARTY Z X800/X800pro/X800XT/PE ALBO NIE MIAŁEŚ Z NIĄ STYCZNOŚCI DŁUŻEJ NIZ TYDZIEN TO PROSZĘ O NIE WYMADRZANIE SIĘ I NIE ZASMIECANIE TOPIKU

Edytowane przez Samone3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale X800XL od GF6800GT to już nie :D

1336408[/snapback]

jak nie jak TAK

 

kazdy kto miał obie karty w kompie potwierdzi to co napiszę :

800XL jest kartą na której gra sie znacznie przyjemniej niz na 6800gt

 

a kto nie miał porównania bezposredniego niech zamilczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartezjusz - jasne, każdy-ten co ma GF6800GT będzie bronił swojego tak samo jak ten co ma X800XL....ale oki nie będę robił syfu bo to nie topic o GF6800GT i X800XL....

 

Samone3-NIGDZIE(!!)nie napisałem niczego złego nt Radeonów z serii X8xx ani nie pojechałem po ATI!!..Wręcz przeciwnie-twierdze że to bardzo dobre karty...Pozwoliłem sobie tylko zauważyć nieobiektywnośc testów na Driverheaven....każdy ma swoje zdanie...

U siebie w domu karty nie mam ale stycznośc miałem z Rx800pro i z GF6800GT....

 

Następnym razem jak się wypowiem to już po doświadczeniach z daną kartą...

 

Dobra to tyle----i PRZEPRASZAM za OT....

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+-->

CYTAT(Mardok =:))
@dem:

13169pk w 2k3 wiec chyba całkiem OK. jak na 12 potoków ;)

1336814[/snapback]

Ile fps'ów w 1 tescie (samoloty)?

Domyslam sie tylko, ze grubo ponad 300 ;)

 

U mnie tylko 282 fps'y. Winne pamieci, gdyz tylko na 180MHz pracują. Jak dostane lepsze, to 300 peknie jak nic :)

(Proc 9x280 | Mem 180MHz 1T)

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3815239

 

A tu male porownanie:

(Proc 9x270 | Mem 270 2T)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

@nOutlandero fajne wyniki :D

 

ja niedługo będę testował HIS x800 ICE-Q

 

zobaczymy co ten sptzęt potrafi

 

co do sporu to GF 6800GT jest porównywalne z x800XL- choć zdecydowanie lepiej opłaci sie kupić ATI

 

co do krytyki wielu przedmówców, że niby burde itp.

 

to burdel to macie w główach, na 100% nie ma tam mózgu

 

dobrze, że są tu przynajmniej tacy ok goście jak Outlander B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech no tylko wyjdą Omegi które będą obsługiwać moją kartę, bo 2605a nie rozpoznają jej :(, to podciągne wyniki jeszcze trochę :)

Ponieważ temp przestała być problemem to pozostaje tylko vmod'y robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech no tylko wyjdą Omegi które będą obsługiwać moją kartę, bo 2605a nie rozpoznają jej :(, to podciągne wyniki jeszcze trochę :)

Ponieważ temp przestała być problemem to pozostaje tylko vmod'y robić :)

1336882[/snapback]

Nie wyjdą. Nie bedzie wiecej nowych OMEG. Tworca zaprzestal dzialalnosci.

 

@Mardok

Tak jak sie domyslalem w Matce Naturze proc i pamiec tez robią swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem nieszczęśliwym posiadaczem silencera 4 (_,_) zbita nie działa tak jak miał czyli jest uszkodzony zakładałem go z 15-razy i nic temperatura w idle 38 a w stresie(w ati tool) przekracza 73st :mur: :mur: :mur: :mur: A mimo ,że mam tylko odblokowane potoki(dziś zrobiłem najpierw Xt a potem zmieniłem na 800pro 16) ,a na starym radiatorze mimo braku pasty tzn tyle ile na nim wczoraj zostało) mam 35st idle a 63 w stresie

A najgorsze jest to ,że jadę jutro do domu i nie mam gdzie kupi dobrej pasty :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...