Skocz do zawartości
Wrześni@k

ATI Radeon X800/X800 XT

Rekomendowane odpowiedzi

ASUSa juz ktos testowal :| ?? Jak to chlodzenie chodzi, jest dobre czy lepsz jest na Gigabycie ??

 

A jak tam wam HL2 i MoHPA smiga :) ??

Te gierki troche za szybko mi chodzą przy max detalach 8)

Hmm a sprawdzales moze MoHPA z patchem czy juz dziala AA ?? :| Bo to jest najwazniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec dzisiaj na mojej plycie zasiadla karta Gigabyte X800 XT :) Mialo byc XT PE ale koles w komputroniku zrobil bubla i dal X800 XT ;) Mniejsza z tym ;) Moje pytanie brzmi czy AGP Aperature Size czy jakos tak ma duze znaczenie ?? Bo jak wsadzilem karte zapomnialem zmienic i mialem 64 MB.

Na nowo postawionym systemie i sterach 4.12beta w 3dm03 11tys.

 

Narazie nic nie testuje bo moze karta jutro wroci do komputronika. A co ze sterami ?? Zmieniac na inne czy zostawiac Catalysty ?? Acha, no i FW mam zostawic wlaczone czy wylaczyc ?? :| Jesli moge prosic niech ktos napisze optymalne ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już drugą grafę X800 i tym razem jest to XT PE (poprzednia PRO Vivo).

Obie to dzieło Sapphire, obie z pamieciami 1,6ns.

Pro ładnie i bezproblemowo zmodował się na 16 potoków ale OC jednak nie to samo ...

PRO pracowało na granicy możliwości przy taktowaniach PE (po zmodowaniu). Max (WC+radiatory) rdzenia na to 585, pamięci w 2005 max 540 ! ( w innych benchach około 585)

PE na fabrycznym chłodzeniu około 550/595, na WC+radiatory rdzeń ok. 615, pamięci 613.

Napięcia GPU i mem takie same (1,4V GPU i VDDQ 2,1V, VDD 2,02V) zatem pozostaje otwarte pytanie - czym różni się PE od PRO ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, poszedl Ci naprawde elegancko. Czym chlodzisz ram? Ja mam to co w podpisie i zaczynam sie zastanawiac czym sie rozni PE od non-PE. Niby te same pamieci, a Tobie opszly znacznie wyzej. Jaka temp. rdzenia podaje Ci overdrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, poszedl Ci naprawde elegancko. Czym chlodzisz ram? Ja mam to co w podpisie i zaczynam sie zastanawiac czym sie rozni PE od non-PE.  Niby te same pamieci, a Tobie opszly znacznie wyzej. Jaka temp. rdzenia podaje Ci overdrive?

Ram chłodzony Revoltekami freezer

Dołączona grafika

W rzeczywistości lepiej wyglądają :lol:

Temp 32-40 stopni (przy testach do 28 - woda 19)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wygladaja bo... leza u mnie na polce, musi mnie najsc cheec na ich zamontowanie. Wszakze przy takiej karcie 10 MHz w te czy we wte takiej duzej roznicy nie robi  :twisted:

Ja tam ramek bez chłodzenia nie katuje 8) (taki uraz po spaleniu ramu na 9800PRO :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niewiem co komputronik na to cale zajscie z pomieszaniem kart, ale narazie tego Gigabyte XT 500/500 poscilem 520/560 i sobie chodzil bez artow, pozniej jeszcze go posrubuje. Po podkreceniu wynik juz byl kolo 12k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podkręcanie takiej karty jest bezsensu chyba ze odblokowanie dodatkowych potoków ale po co podkręcać rdzeń i pamięci skoro i tak wszystkie gierki śmigają pięknie a ryzykujecie utratą gwarancji i przegrzaniem karty .

 

 

PS.Hal Life 2 RULEZ,Carmac może się schować :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka dam pozniej bo robilem na wersji bulid 340. A powiedzcie jak FarCry chodzi :| ?? Bo moze ja bym chcial zaduzo ale w 1024x768 aax4 i afx8 jak wychodze na wyspe to mam 30-50 FPS :| Qrde moze mam cos z grafa zle ustawione, prosze napiszcie ktos optymalne ustawienia dla karty w biosie i w windzie. Dzisiaj zainstalowalem Catalysty 4.11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zakupilem Sapphire X800XT. Calkiem fajna ta karta jest :) Teraz pytanie.

Dlaczego na ORBie moja karte wykrywa jako X800 series, a nie jako X800 XT?

Czy wystarczy tylko zmienic w biosie ID karty?

Sprawdzalem rozne biosy z tej strony http://www.techpowerup.com/bios/ Radeditem i kazdy wyswietla jako X800 Series.

A tak apropo to jakie ID ma X800XT i X800XT PE (bo karta chodzi luźno na taktowaniach Platinium).

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mam Sapphire X800XT 500/500 Vivo. Karta rewelacyjna. Podkrecam ja na chlodzeniu Arctic Cooling ATI Silencer 4 na 553/600. Dochodze do 6000 punktow w 3Dmarku 2005 ( 5974 - jak narazie ). Rowniez wykrywa mi ja jako X800 series.

 

A moze ktos ma jakis bios na X800 XT PE Vivo? Bo na stronie podanej wyzej nie ma takiego. Sa XT PE ale bez Vivo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na karcie x800pro bez vivo pamieci 2.0ns da się odblokować 16potoków bez modyfikacji mechanicznej??

bo mam do kupienia x800pro za 1400zł ale niewiem czy nie kupic 6800gt za 1450 i miec 16potokow...bo wydajnosc takiego gf będzie wtedy napewno wieksza

 

czy warto dawac tyle pieniędzy za kartę, chcę żeby wszystko chodzilo plynnie na 1024x768, zastanawiam się tez nad 6600gt lub 6800le @ 16potoków (850zł i 1100zł)

 

co radzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigabyte 6800gt 256mb 1450zł czy x800pro 256mb 1300zł

 

a moze 6600gt za 850zł lub 6800le @ 16potoków 1100zł??

 

 

pozdrawiam

chce aby wszystko chodzilo mi plynnie na 1024x768 detale na maksa bez aa i af

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigabyte 6800gt 256mb 1450zł czy x800pro 256mb 1300zł

 

a moze 6600gt za 850zł lub 6800le @ 16potoków 1100zł??

 

 

pozdrawiam

chce aby wszystko chodzilo mi plynnie na 1024x768 detale na maksa bez aa i af

to bierz 6800le z 16 potokami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...