Skocz do zawartości
Wrześni@k

ATI Radeon X800/X800 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez nikt nie zabroni kupic Tobie tych miedziakow. Byc moze nawet sa lepsze, ale ja i tak dam aluminiowe...

 

PS. Nie wiem czy wszyscy wiecie, ale timingi pamieci dla X800XT i X800XT PE sa inne. Nie wiem jeszcze na ktorych mozna krecic wyzej, bo troche pękam bez radiatorow wyciskac z nich soki, ale sie dowiem :)

A moze ktos z Was juz eksperymentowal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nikt nie zabroni kupic Tobie tych miedziakow. Byc moze nawet sa lepsze, ale ja i tak dam aluminiowe...

 

PS. Nie wiem czy wszyscy wiecie, ale timingi pamieci dla X800XT i X800XT PE sa inne. Nie wiem jeszcze na ktorych mozna krecic wyzej, bo troche pękam bez radiatorow wyciskac z nich soki, ale sie dowiem :)

A moze ktos z Was juz eksperymentowal?

Ja bawilem sie timingami w swoim R9800... powiem tylko, ze standardowo bez artow krecily sie pamieci na 700MHz a po zmianie jednego timingu od razu 40MHz w gore :!: Tak "bawiac sie" doszedlem do stabilnych 800MHz na pamieciach, ale trzeba to juz mocno chlodzic :twisted:

 

Polecam ATi Tray Tool i zmiane timingow "na zywo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ze zmiana timingow potrafi znaczaco wplynac na podkrecalnosc memorkow to wiem. Jak mialem Radka 9700, to zmiana biosu na PRO dala ok 30MHz. Ale samemu nie mam cierpliwosci sie tym bawic.

Chodzilo mi o co innego, mianowicie do ilu udalo Wam sie podkrecic pamieci w swoich X800 na biosie od XT, a do ilu na biosie od XTPE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a ja nie weim co robić...ten x800xl będzie an pcie? bo się zastanawiam czy brać 6800 256MB na pcie...czy czekać na tego radka...

płytka do tego msi k8n neo4 diamond...sli...takze chyba jednak gfa....wszak perspektywa sli kusi :rolleyes"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a ja nie weim co robić...ten x800xl będzie an pcie? bo się zastanawiam czy brać 6800 256MB na pcie...czy czekać na tego radka...

płytka do tego msi k8n neo4 diamond...sli...takze chyba jednak gfa....wszak perspektywa sli kusi :rolleyes"

Ciężko przeczytać pierwszą lepszą recenzje tej karty? np.

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2299&p=1

Karta będzie dostępna TYLKO W WERSJI PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jak odtwarzam filmy, albo klipy, to mam bardzo kiepskawy obraz. Czasem zdaza sie ze piksele sa tak wielkie, ze wygladaja jak kwadraty. Obraz 2D i 3D jest jak żyleta, ale filmy to porażka, zwłaszcza miejscami. I zawsze dzieje sie to w tych samych miejscach w filmie lub klipie.

Co o tym myslicie? I jakies sugestie co do rozwiazania problemu?

PS. Jak zrobic screena z klipu? To wrzuce fote jak to wyglada. PrintScreen nie działa.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam ma pytanie do Was, juz od dłuższego czasu poszukuje x800 Xt pe, lecz nie mam gdzie go kupić. W mieście sprzedawcy nie chca go sprawadzać albo wykrecają się że jest tylko na pcie (n/c). Poszukiwałem na necie, ale cyny mnie nie przekonywują.

 

Odrazu zapytam gdzie kupić oraz czy czekac jeszcze może z zakupem, liczac na spadek ceny

 

ps. zastanawiałem się róznież nad sprowadzeniem sprzetu z USA (z wzgledu na w miarę dobry kurs dolara)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Nie znany jest sposob na zablokowanie 4 potokow. Ale to nie problem. Musisz poprostu do serwisu oddac karte w takim stanie, by nikt nie skumal czy byla modowana czy tez nie :)

 

U mnie nie bylo problemow i w 2 dni po awarii mialem juz nowy sprzet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Nie znany jest sposob na zablokowanie 4 potokow. Ale to nie problem. Musisz poprostu do serwisu oddac karte w takim stanie, by nikt nie skumal czy byla modowana czy tez nie :)

 

U mnie nie bylo problemow i w 2 dni po awarii mialem juz nowy sprzet :)

1205425[/snapback]

To znaczy jak? Przecież wystarczy ATI TOOL i już widać ze karta była modowana.

A jeśli karta nagle zaliczy zgon? To oni sprawdzają jaki był tam BIOS? Ja mam w tej chwili BIOS od X800XT. Więc nie tylko ilość potoków sie różni ale również BIOS w razie nagłego zgonu już nie będę mógł wgrać oryginalnego BIOSu. Kolejnym problemem będzie sprzedaż... Jak taką kartę sprzedać? Jako 16-potokowe PRO? Bo jako XT na pewno sie nie da bo na gwarancji jest wyraźnie PRO. Można sprzedać jako XT ale wtedy już bez gwarancji. Więcej zachodu z tymi kartami niż są tego warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada nastepujaco. X800 vivo odblokowane 16 potokow z biosem od XT PE smieci w wyswietlanym obrazie 3D. Czyli moglo by sie wydawac ze na 520 cor i 560 mem karta nie bedzie dzialac, ale z biosem XT i po podkreceniu do wartosci PE zadnych bledow. Po okolo 30 min w Ati Tool wszystko OK temp rdzenia 42 c . Wiec o co chodzi sie pytam >?? Bios PE ma jakies ostrzejsze czasy dostepu ? Kompletnie tego nie rozumiem, moze ktos potrafi to wyjasnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios PE ma jakies ostrzejsze czasy dostepu ? Kompletnie tego nie rozumiem, moze ktos potrafi to wyjasnic.

Nie wiem czy ostrzejsze, ale bios XT PE ma inne timingi niz bios XT (sprawdzalem osobiscie w Ati Tool i w Rabit 1.6).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak? Przecież wystarczy ATI TOOL i już widać ze karta była modowana.

A jeśli karta nagle zaliczy zgon? To oni sprawdzają jaki był tam BIOS? Ja mam w tej chwili BIOS od X800XT. Więc nie tylko ilość potoków sie różni ale również BIOS w razie nagłego zgonu już nie będę mógł wgrać oryginalnego BIOSu. Kolejnym problemem będzie sprzedaż... Jak taką kartę sprzedać? Jako 16-potokowe PRO? Bo jako XT na pewno sie nie da bo na gwarancji jest wyraźnie PRO. Można sprzedać jako XT ale wtedy już bez gwarancji.  Więcej zachodu z tymi kartami niż są tego warte.

1205482[/snapback]

Jak karta jest martwa to zwykly grubas w serwisie dystrybutora nie stwierdzi czy bylo dlubane czy nie i nie udowodni ze modowales karte (i w ten sposob masz problem z glowy). Oni nie naprawiaja takie sprzetu bo nie maja dokumentacji, srodkow i innych takich. Zbieraja karty do kupu i co miesiac wysylaja karton do serwisu producenta (nie to co z plytami glownymi). Moj przypadek byl wlasnie taki. Wlasciwie karta byla sprawna i wprawny elektronik wymienil by 1 element w pomocniczym bloku zasilajacym i bylo by cacy, ale robic tego nie moga i dali nowa :)

Ja wlasnie mialem X800Pro VIVO co nie chciala chodzic jako XTPE wiec sprzedalem jako 16 potokowy Pro. Gosc byl zachwycony karta i problem z glowy. Zreszta co za problem sprzedac jako zmodowany sprzet? A jak cos rypnie to nic do stracenia. Udajesz glupa, a i tak nikt ci nie udowodni ze cos kombinowales bo jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wgranie tego biosu

1205626[/snapback]

Nic to nie da. Prawdopodobnie trzeba miec w rekach specjalny flaszer, ktory blokuje odpowiednie bloki. Sprawa jest prosta w przypadku X800Pro-tam jest mostem mowiacy ile potokow ma byc. W X800Pro VIVO/XT i XTPE jest to sprawa czysto programowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich sterach puszczacie wasze X800? Pytam bo właśnie dzisiaj dotarł do mnie X800PRO VIVO Sapphire, załadowałem nowe Omegi 2.5.97, restart systemu a tu mi wywala kreator znajdowania nowego sprzętu że sprzęt nie zainstalowany poprawnie itd. Powtórzyłem instalacje i to samo. Ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że odinstalowałem. Omegi mają nawet swojego driver cleanera. Generalnie problem rozwiązał sie już sam: zrobił sie zwis na doomie bo ustawiłem AAX16 i chyba to nie przeszło:) komp sie zresetował i po ponownym uruchomieniu kreator już się nie pojawił???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie da. Prawdopodobnie trzeba miec w rekach specjalny flaszer, ktory blokuje odpowiednie bloki. Sprawa jest prosta w przypadku X800Pro-tam jest mostem mowiacy ile potokow ma byc. W X800Pro VIVO/XT i XTPE jest to sprawa czysto programowa.

1206195[/snapback]

oj chyba jednak można ...

http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/100

trza ino wgrać pusty bios, który zatrze wszystkie zmiany spowodowane flashowaniem, a potem wgrać bios od PRO Vivo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...