Skocz do zawartości
Wrześni@k

ATI Radeon X800/X800 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez sie zanosze z wymiana zasilacza, dzis bede robil wycieczke po sklepach, mam 500 zl przyszykowane. To sa moje typy ktore bede bral pod uwage:

Be-quiet! 520W Blackline ATX 1.3, 2 Fan Silent http://4max.pl/default.asp?g=114&gg=38&produkt=866

Be-quiet! Blackline P5-470W ATX 2.1, 2 Fan Silent http://4max.pl/default.asp?g=114&gg=38&produkt=1380

Zasilacz do obudowy Tagan 480W - PFC http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14430

Zasilacz Revoltec Chromus II 500W Plug&Energy http://www.cooling.pl/product_info.php/cPa...products_id/766

Zasilacz TOPOWER 500W NICKELED PLATING 21~24 dB! http://www.cooling.pl/product_info.php/cPa...products_id/544

Ultra X-Connect ™ 500W Black Moc: 500W http://zenfist.pl/product_info.php/products_id/32

Oczywiscie ceny postaram sie wyszukac jak najnizsze.

Jordi 23 z jakiego sie zasilacza przesiadles, bo sie obawiam troszke czy ta wymiana zasilki u mnie jest naprawde konieczna, nie chcialbym kasy w bloto wyzucic, a z drugiej strony zdazaja mi sie przy podkreceniu kompa rozne szopki , blue screny i tp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem X800proVivo PCI-Expresss - bedzie zabawa(mam nadzieje)

Moze ktos zapodac jakiegos linka z biosami do tych kartek ??

1265866[/snapback]

A nie lepiej było zamówić X800XL

Np tu maja pierwsze modele:

http://www.computer.istore.pl/sklep,740,11...n,155063,0.html

 

taniej, 16 potoków masz od razu 1Ghz na pamięciach tylko rdzeń 400 ale moim zdaniem

i tak dużo bardziej się opłaca

Za z800pro vivo pewnie dałeś min 1600zł :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ofercie to se mozna..W hurtowniach maja byc 14.02. a ja potrzebowalem grafike na juz....Dodatkowo za cene ktora sam podales - czyli minimalna...No i w XL nie ma VIVO :)

1265981[/snapback]

Stary ja tą kartę będe miał w piątek :D czyli 11 lutego :)

Jeżeli potrzebujesz VIVO to spoko, ale ja nie :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J

Jordi 23 z jakiego sie zasilacza przesiadles, bo sie obawiam troszke czy ta wymiana zasilki u mnie jest naprawde konieczna,

1265869[/snapback]

ja sie przesiadlem z 360W chifteka, jak widze masz 420W chifteka a one praktycznie sie nie roznia, moca na 12volt. tylko 1 amperem a ta linia jest najbardziej obciazana w nowych grafach i prockach ten topower ma na 12 az 28ameper i ma dodatkowe wzmocnienie chwilowe tej lini do 30amper a to juz wzupelnosci stknie na wiele lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi23, to jakie masz teraz temperatury? Ja wlasnie z ciekawosci zrobilem test na 100% rpm Silencera. Zegary standardowe XT PE 520/560:

 

Dołączona grafika

 

Maksymalnie u mnie ustabilizowało się na 55 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile maks. dopłaty do x800xt pe ??

deje x800pro bez vivo sapphire 2.5roku gwary i dostaje x800 xt pe  z roczna gwara

pozdRo

1266499[/snapback]

no jak zrobisz matme to Ci wyjdzie...

teraz x800pro bez vivo mozna miec za 1400

a xtpe 1900-2000 wiec niecałe 500zł (ze względu na gware) :wink:

Edytowane przez kaczala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie:

mam kupca na mojego r9700 z arcticiem za 700pln :D !!!

i przechodze na PCI-E

i nie wiem czy zmieniac na 6800 (MSI 256MB) czy na x800 (Sapphire 256MB) - ta sama cena

czy darowac sobie i brac 6600gt?

co radzicie? - jedni mowia ze ati to ddr3 a z drugiej strony jakos 6800 mi sie wydaje bardziej przyszlosciowy

zglupialem

 

a wogole to czemu gf6800 na pci-e maja pamieci 600MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się doczekałem. Po miesiącu wróciła do mnie karta z reklamacji. Dokładnie 4 tygodnie temu wysłałem mojego zwalonego X800 Pro Vivo Sapphire a dzisiaj kurier przyniósł mi X800 XT. W sumie wyszedłem na tym nienajgorzej: kupiłem tego X800 Pro Vivo na allegro jako kartę używaną przez pól roku za 1400 zł. Niestety coś było z nią nie tak. Wysłałem ja do serwisu, po trzech tygodniach orzekli że należy mi się nowa. Dogadałem się z serwisem i za 100 złotych dopłaty przysłali mi XT. Czyli wyszło na to że mam nówke sztuke nie śmiganą za 1500 i 24 m-ce gwarancji :D Od razu po włożeniu do kompa i zainstalowaniu nowych Omeg ustawiłem go na taktowania XT PE i przetestowałem na zapętlonych 10x 3DMarkach. Wszystko przeszedł elegancko, temperatura po testach 45 stopni więc długo nie myśląc podgrałem bios od XT PE. Na dzisiaj tyle. Jak dorobię się jakiegoś chłodzenia może pobawię się dalej ale na razie w zupełności mi wystarczy.

--> File, kilka stron temu pytałeś dema czy sprawdzał jaka jest różnica w 3DMarkach między XT na taktowaniach XT PE a XT z podgranym biosem od XT PE --> różnicy nie ma (przynajmniej istotnej statystycznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh… no wiec mam sobie X800Pro VIVO PCI-E na pamięciach 2.0 próbuję najpierw biosy na XT i nic żaden nie działa a przeleciałem chyba każdy jaki w necie znalazłem włącznie z XT PE (bez różnicy AGP czy PCI-E na każdym wstawała). No to zdejmuję radiator i „shit” przecięte laserem (co każdy wie), no to skrobię i łączę ołówkiem i dalej nic :/ Próbowałem już 2 razy na 3 pasty już nie mam. No nie wiem może coś źle robię albo mój Radek nie modowalny jest :/ Macie jakieś pomysły ? Czym skrobaliście (ja szpilka) a czym łączyliście (ja ołówkiem) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem : no generalnie temperaturka zeczywiscie bardzo spadla po tym jak zalozylem tego silencera, w idle mam 30stp dla rdzenia, ambient 32stp, w meczeniu temp 45 / 46stp przy ustawieniach 530/610, ale na pracy wentylatorka na 60%

 

jak podniesc szybkosc pracy silencera???

 

mam nowe wyniki 3dsmarkow - zauwazylem ze podniesienie rdzenia o 10MHz dalo mi 257pkt w 3dmarku 2003

ale cholera nie moge przekroczyc 13K ;), ale spokojnie modzik sie szykuje i bedzie 13k

 

3dmark 2001 - 24.841

3dmark 2003 - 12.996

3dmark 2005 - 6.156

 

aquamark 3 - 71,874

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 10 2005, 04:06-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 10 2005, 04:06)
Eh… no wiec mam sobie X800Pro VIVO PCI-E na pamięciach 2.0 próbuję  najpierw biosy na XT i nic żaden nie działa a przeleciałem chyba każdy jaki w necie znalazłem włącznie z XT PE (bez różnicy AGP czy PCI-E na każdym wstawała). No to zdejmuję radiator i „shit” przecięte laserem (co każdy wie), no to skrobię i łączę ołówkiem i dalej nic :/ Próbowałem już 2 razy na 3 pasty już nie mam. No nie wiem może coś źle robię albo mój Radek nie modowalny jest :/ Macie jakieś pomysły ? Czym skrobaliście (ja szpilka) a czym łączyliście (ja ołówkiem) ?

1267900[/snapback]

 

masz pecha - co prawda ołówek moze być za słaby i trzebaby użyć lakieru ale szanse masz marne (aprobuj najpierw flasza gigabytem - procedura opisana na poczatkowych stronach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś z Was ma swojego X800 Pro lub XT posadzonego na Abicie NF7? Albo móglby go na chwile na tą płytę włożyć? Pytam dlatego że pomimo wymiany na nową grafę (patrz post z wczoraj) mam te same objawy czyli jakieś dziwne błyski i przekłamania w wyświetlaniu tekstu podczas ładowania sie systemu. Zgadałem sie dzisiaj z Panem z serwisu i oto co się okazało: sklep stwierdził usterkę i wysłał kartę do głownego serwisu, glówny serwis usterki nie stwierdził ale w związku z tym że to wszystko tak długo trwało a ja trułem im dupę postanowili dać mi nową o niczym nie mówiąc że tej usterki nie ma itd. (BTW bardzo to z ich strony ładnie). Ale do sedna czyli jak to się stało że mnie coś nie pasowało i tak samo w sklepowym serwisie stwierdzono usterkę: otóż sprawdzali tę kartę na Abicie NF7 :) Tak więc jeśli ma ktoś jakieś doświadczenie w kwestii współdziałania Abita NF7 i X800 Pro lub XT (firmy Sapphire- bo może to też ma znaczenie) to niech da znać.

Edytowane przez Ziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fit:

Powiedziałem już że wszystkich biosów, a GB mam żeby było śmieszniej właśnie teraz.

 

@Blue:

Kurde ja już 2x skrobałem i 2x łączyłem i chyba nic z tego nie będzie ;/ Dalej jak ty mama 12 :/

 

 

Eh nic pozostało mi tylko kręcić na 12 potokach :/ Kurde doszedłem do 27k w 3DMark01 na 12 potokach i chciałem orba zrobić jak będę miał 16… eh załamałem się…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na NF7 i nie mam zadnych błyskow i przekłamań ....

1268806[/snapback]

 

U mnie rowniez wszystko jest jak trzeba.

1268831[/snapback]

No to ja już zgłupiałem. Na początku przyszłego tygodnia mam się odezwać do Pana z serwisu. Do tego czasu ma potestować inne X800 na tym Abicie i na innych mobo. Ciekawa sprawa. Swoją drogą dem, Ty masz NF7-S niby to to samo co NF7 ale nie do końca. A Ty .zip jedziesz na biosie blackmantaray może to też ma znaczenie, ja dwa ostatnie Abita biosy przerobiłem i na obydwu to samo. A może to kwestia sterów? Jakich używacie? Omeg czy Catalyst'ów? No nic jak coś się wyjaśni to dam znać bo naprawdę mnie to nurtuje. Według mnie na 99,9% to nie jest kwestia grafy.

Edytowane przez Ziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ofercie to se mozna..W hurtowniach maja byc 14.02. a ja potrzebowalem grafike na juz....Dodatkowo za cene ktora sam podales - czyli minimalna...No i w XL nie ma VIVO :)

1265981[/snapback]

 

No ja tez chcialem VIVO i jakos mam narazie lipe bo nie chodzi mi VIDEO-OUT :| Nie moge ustawic obrazu na TV :sad: a z kasety do kompa nie probowalem.... bo jak mi nie idzie obraz na TV to mi to VIDEO-IN nie potrzebne bo chcialem nagrywac Clanwarsy na kasete i spowrotem do kompa, bo niema przy tym straty FPS podczas grania. Zreszta mam fajne filmy przyrodnicze ktore bym wzucil do kompa ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi- zdaj mi prosze wyczerpujaca relacje ;] nt glosnosci silencera4. W samym 4maxie mi go odradzaja, bo podobno buczy itp.

 

Nijak ma sie to do tego co czytalem w siecie, stad moje pytanie.

 

PS. Trzeba bedzie sie spiac i lyknac Cie w tych benchach ;] Niewiele brakuj ale o/c karty trzyma mnie z tylu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh coraz bardziej przekonuję się do myśli że moja karta jest nie modowalna :/ Cóż spróbuję jeszcze raz ale teraz zamiast ołówka użyję lakieru jak to nie pomoże to koniec będzie musiało zostać 12potoków. W miedzy czasie pokręciłem trochę na 12 i oto wynik:

 

3DMark 2k1 28636pk oraz ORB

 

Dam znać czy próba odblokowania się udała. W końcu do trzech razy sztuka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...