Skocz do zawartości
Wrześni@k

ATI Radeon X800/X800 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już po dokładnych testach.

Zalman fatal1ty cały czas jest ustawiony na minimum, czyli 2045 rpm. Radiator jest letni, natomiast pamięci dość gorące.

Stabilne wyniki osiągam tylko na 520/580, na 540/594 i na 540/600 pojawiają się sporadyczne artefakty w 3d marku 2005 (dokładnie w firefly forest - artefakt na niebie, Canyon flight - artefakt na burcie statku).

Na konfiguracji 520/580 temp. w spoczynku są równe 35C, natomiast w stresie 44C.

Na konfiguracji 540/600 temp. odpowiednio wynosiły 37C/50C.

Ustawienia testowałem również na fear. (tylko na 520/580)

1. Test

2. Efekty

3. Grafika

 

Na koniec dodam że jest jeden mały problem, test HDR kulki na wszystkich wymienionych konfiguracjach zawiesza się.

Tylko na default 500/500 jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie inna ciekawa sytuacja. Ja praktycznie nie widziałem jeszcze artów na tej vga! Albo mam dobrze wyświetlaną grafę (np. na ustawieniach z podpisu) albo od razu zwiecha, jak np. podbiję do 575MHz na rdzeniu. Wybitenie niedovoltowany ten gpu, tak na moje oko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corso, na rdzeniu mam wc ale na pamiątki wieje 120@900obr/min z boczenej ścianki obudowy. Dodatkowo, są na nich radiatorki (pozostałości po vf700cu) i organoleptycznie (pourywałem zbędne kable z akasy fan cotroler i nie mam czym zmierzyć tej temp ;)) muszę Ci powiedzieć, że są letnie* (po katowaniu rzędu 3-4h np GTRem).

 

Ty masz jak widzę tego zalamana na vga, więc jedyne co zrób to odpowiedni przeciąg w okolicach grafy, by nie mielił on ciągle ciepłym powietrzem.

 

Powodzenia :)

 

* na "codziennych" taktach dla ramu-590MHz.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja pierwszy raz w tym wątku i mam takie pytanie odnośnie BEZPIECZNEJ temperatury procesora graficznego w Karcie HIS X800GTO (12potoków nie kręcony Jeszcze) (rdzeń ATI 480) Jak jest

dozwolona maksymalna temperatura dla tego procesora, czy 45C to nie za duzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja pierwszy raz w tym wątku i mam takie pytanie odnośnie BEZPIECZNEJ temperatury procesora graficznego w Karcie HIS X800GTO (12potoków nie kręcony Jeszcze) (rdzeń ATI 480) Jak jest

dozwolona maksymalna temperatura dla tego procesora, czy 45C to nie za duzo ?

jak będziesz miał o 60*więcej to możesz się zacząć martwić :-P 47* to ma moja po v-modzie na WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Od jakiegoś miesiąca mój znajomy jest szczęśliwym posiadaczem szafirka X800GT 256MB/256b. I mam problem. Podczas giercowania na około 10 sek. robi się stopklatka poczym wyskakuje niebieski ekran bez żadnego komunikatu. Proc i memki są sprawne co potwierdziły 4h Prime95 i SuperPi. Natomiast na 3DMarku 2005 wywala się na drugim teście z łódką.. zawsze na tym samym teście, pozostałe wcześniejsze przechodzi. GPU nie kręcone, memki również, wszystko chłodzone Pentagramem XC-80Cu, temperatury jak najbardziej w normie (GPU max 50*C w stresie). Soft to XPek SP2 i najnowsze Catalisty.

I co wy na to? :blink:

 

druga łódeczka to test CPU+Ram ... więc wiesz użco nie klapi ?

niech odkręci proca i posprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos testowal pentagrama 80 cu na radeonie x800pro? wchodzi on na te karte? zapewnia jakis przyrost w OC?Bo tak sie zastanawaim...z drugiej strony to cos dzis czytalem o problemach ludzi z tym chlodzeniem, gdyz nie jest ono podpinene pod zasilanie na karcie graf.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nie podpinać chłodzenia pod zasilanie na vga, nie widzę problemu. Jak miałem vf700cu, to też był podpięty bezpośrednio do kontrolera wiatraków, a nie do radka i naturalnie wszystko pięknie śmigało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ello wszystkim.

 

Czy ktoś z Was spotkał się z tymi karatmi. IMHO są to w 100% te same karty na tym samym chipie i takich samych pamięciach, tylko bios mają różny.

Czy tak jest faktycznie? Może ktoś mnie utwierdzi w tym.

Jakie pamięci mają te karty. Ile ns?

Zamówiłem sobie XL. Podobno jest szansa na podkręcenie jej rdzenia w okolice 550MHz! Czy ktoś się bawił jedną z tych kart i to potwierdza?

 

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16814102501

i

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16814102492

 

Dzięki za odpowiedzi. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer newegg'a zaliczył glębę: "Thank you for visiting Newegg.com. We are truly sorry for any inconvenience but we are currently experiencing problems on our server. Please try again at a later time.

If you have any questions, please visit our FAQs or simply contact us and our helpful staff will alleviate any concerns you may have. "

 

Jeśli piszesz o x800xl jako o karcie, która podkręca się na gpu do 550Mhz, to mocno się przesłyszałeś. XL to góra 460MHz, do 500 nie dobijają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od tego ile bedziesz musial doplacac.

zapewne coś koło 300zł, ale to zależy za jaką kwotę sprzedał bym mojego X800XL z chłodzeniem, bo ceny X850XT na allegro to od 1150zł do 1300zł (wersja X850XT PE), osobiście interesował by mnie ten szafirek, tylko nie wiem jak jest ze zdjęciem tej suszarki, bo chciałbym zamontować na tym radku blok wodny...

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno kupilem GeCube x800pro vivo.

Karta jest bardzo fajna jak na razie testowana na starym zasyfionym systemie, jutro bedem mial dodatkowa kostke 512RAMu to przejnstaluje system.

Karta ma bardzo dobry potencjal na podkrecanie na standartowym chlodzeniu dziala bez zadnych artow na 540/590!!! poszla by jeszcze wiecej, nawet dziala 550/600(bez artow), ale bez jakiegos bocznego nawiewu i radiatorow na pamieciach nie chce ryzykowac. Po takim podkreceniu Ati Tray tools w benchmarku pokazuje ze ta karta jest szybsza od x800XT PE na sterach DNA, na innych to juz roznie bywa w granicach XT, 3DMark 2003 to 9880punktow, 2005 ale na 500/550 to 4800punktow, troche malo, ale jak mowilem system zasyfiony i moje mobo jest nie za mocne, kv7-v i Semptron 2200+@1800Mhz 512ramu. F.E.A.R dziala wszystko na FULL Af 4x textury na medium bo malo ramu, oczywiscie Soft shadow wylaczone i prawie nie zdarza sie zeby FPSy spladly ponizej 30 klatek,(F.E.A.R demo) , a jak nawet to sie tego nie zauwaza, z AA2 da sie grac, ale czasem zdarza sie ze przy zlozonej scenie spadaja klatki do 21-25, mysle ze reinstalka systemu pomoze i wiecej ramu.

A co najlepsze ta karta chyba jest nie do zajechania, Gdy ja wlozylem pierwszy raz do kompa bylem zaskoczony ze tak cicho dziala jak moj poprzedni radek 9800pro, ale nic ucieszony zaczalem ja podkrecac max stabilnie do 500/550 i wszystko dzialalo ale gry sie ciely, po kilku dniach patrze na temperature procesora w ATT bylo 90-130stopni w stresie!!!(kilka dni tak zajezdzalem ta karte), zagladam do obudowy, a wiatrak na grafie nie dziala, na szczescie karcie nic sie nie stalo i jest wszystko ok, okazalo sie ze jedno zeberko wentylatora bylo za dlugie i blokowalo sie i wentylator stawal w miejscu. Karta wydzielala tyle ciepla ze procesor przez to mi sie przegrzewal, normalnie temperatura proca w stresie to okolo 40-42 stopni, a mial 47.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie, ciekawe skąd arche bierze te karty ;d Żeby tak były po 1.1 to z pewnością bym wziął. Jeszcze tak ładnie wygląda ;] Bo za tą cene to lepiej się już przesiąść na PCX i wziąć coś innego.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam X800PRO. Które według Was, są najwydajniejsze sterowniki do niego? Chodzi mi głównie o NFS:MW.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

5.12.

 

Na 5.13 było już u mnie na x800xt gorzej w NFS:MW, ale testowałem tylko bety, później zmieniła mi się karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, jeśli chodzi o 5.12 (warcat), to są do bani. W NFS:MW nie można ustawić AA. Teraz mam 5.13whql i jest ok, trochę więcej fps niż na 5.11XT (warcat). Jeszcze sprawdzę 5.13 (warcat). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Ja mam niby XLkę ale na chipie R420, więc chyba tutaj powinienem rozmwaiać o mojej karcie...

 

Mam teraz pytanie dość ogólne!

 

Czy można zainstalować Catalyst Control Center bez .NET Framework?

Czy w ogóle da się jakoś przyspieszyć dostęp do tego panelu sterowania, bo się to muli... Kiedyś (kilka wesji Catalystów temu) tak nie było. O nco chodzi?!

Edytowane przez wojs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...