Skocz do zawartości
Wrześni@k

ATI Radeon X800/X800 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze wątpię aby taka gwarancja „zadziałała” po drugie jak nawet to do najbliższego przedstawiciela a nie od razu do Kanady, ale z drugiej strony zawsze warto spróbować..

1365992[/snapback]

hyhyh, zarejestrowalem sie i podalem te wszystkie numery itd co tam trzeba, zgloszenie zostalo przyjete teraz mam czekac na maila z instrukcjami jak i gdzie to cudo wyslac, jezeli to zadziala to bede pelen podziwu dla ati :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoja kartą Connect3D X850 XT a mianowicie po kilku godzinach użytkowania zaczęły mi piszczeć kondensatory ( może jeden kondensator nie jestem w stanie tego namierzyć) Jak wejdę do biosu to przestaje - wszystko cichnie. Po wejsciu do Windowsa znowu zaczyna. Nie wiem, co w takiej sprawie zrobić czy to przestanie, czy zostaje tylko serwis. Znajomy ,jakiś elektronik - samouk , mówił, ze miał to samo w monitorze po kilku dniach przestało, mówił ze potrzebują około 300 godzin wygrzania, to trochę dziwna teoria, bo raczej nowa karta nie powinna się tak zachowywać, pierwszy raz się spotkałem z czymś takim. Może ktoś z forum miał podobny problem i wie jak go rozwiązać.

Edytowane przez stepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kondensatory tylko cewki. Podobnio jest metoda na silikon albo sprobowac tak zrobic zeby byly scicle i obwiazac sznurkiem. Z tym ze z silikonem w razie awarii moze byc problem bo jak raz posmarujesz to juz raczej nie doczyscisz i moga Ci gwary nie uznac. Ja mialem podobnie w 9800. Strasznie wkurzajace. Łacze sie z Toba w bólu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem a w zasadzie usłyszałem podczas ostatniego poprawiania wyniku w 2k1 że mój Radek piszczeć zaczął, mowie zaczął bo wydawało mi się że wcześniej nie piszczał… Kurde to samo miałem na R9700Pro po jakimś czasie tez zaczęła piszczeć, niby nic się nie dzieje czyli grafika chodzi temp w normie ale ten dźwięk potorfi dobić człowiek niby ciche ale strasznie denerwujące…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok: Mam niestety podobnie.

 

Co gorsza zauwazylem dziwna wlasciwosc mojej grafy. Mianowicie jak wlacze kompa ale przyciskiem w obudowie a nie skrotem klawiatorowym, to grafa sie dobrze kreci (kolo 590/570) natomiast jak zrebootuje kompa albo wlacze go skrotem klawiaturowym to juz przy 540/540 mam arty. Potrafi ktos to wyjasnic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok: Mam niestety podobnie.

 

Co gorsza zauwazylem dziwna wlasciwosc mojej grafy. Mianowicie jak wlacze kompa ale przyciskiem w obudowie a nie skrotem klawiatorowym, to grafa sie dobrze kreci (kolo 590/570) natomiast jak zrebootuje kompa albo wlacze go skrotem klawiaturowym to juz przy 540/540 mam arty. Potrafi ktos to wyjasnic?

1382456[/snapback]

David Copperfield?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

mam do wyboru dwie karty.

Gainward 6600GT Ultra 1960 TV DVI XP GS

540 MHz w domyślnym trybie Enhanced

taktowanie pamięci 1150 MHz w domyślnym trybie Enhanced

i

Radeon X800 Gigabyte 256MB TV/DVI BOX PCI-Ekspress 12-potokowy)

taktowanie rdzenia

400MHz

 

taktowanie pamięci

980MHz

 

 

Gainward 750zł

X800 870zł. obydwie na pci-E

 

Tylko teraza co wybrać?

 

bo mam piekielny dylemat, X800 niby pewne 12 potoków ale czy warto dopłacać?

 

Może jednak 6800LE, tylko czy warto dla 256bitopwej szyny jak i tak nie da rady w pci-e odblokowac potoków....

 

heh doradźcie drodzy bo znów spac nie będę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już znalazłem przyczynę piszczenia, przy podaniu zasilania na wiatrak karty te cewki lub kondensatory zaczynają piszczeć, im mniej napięcia na wiatrak tym mniej piszczą i odwrotnie, po software-owym wyłączeniu wiatraka lub po wyjęciu wtyczki, przestaje piszczeć. Teraz tylko czekam na bloczek wodny i kłopot zniknie. Te piszczenie jest dobijające, szczególnie jak mam kompa na wysokości uszu około 0.5 metra obok siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wolałbym piszczącą ale sprawną...

mój x850xt właśnie dziś pojechał do serwisu, trafiło układ zasilający/regulujący

obroty wiatraka na karcie i śmigiełko sobie stało, poza tym karta w pełni sprawna, nawet przez chwile zastanawiałem się czy nie odpiąć wiatraka od karty i nie zasilić go na stałe napięciem, ale w sumie wole 2 tygodnie bez karty i mieć ją sprawną...

te 2 tygodnie buuu ;(

tak btw zdarzyło się komuś coś takiego?

Edytowane przez Remi_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wolałbym piszczącą ale sprawną...

mój x850xt właśnie dziś pojechał do serwisu, trafiło układ zasilający/regulujący

obroty wiatraka na karcie i śmigiełko sobie stało, poza tym karta w pełni sprawna, nawet przez chwile zastanawiałem się czy nie odpiąć wiatraka od karty i nie zasilić go na stałe napięciem, ale w sumie wole 2 tygodnie bez karty i mieć ją sprawną...

te 2 tygodnie buuu ;(

tak btw zdarzyło się komuś coś takiego?

1384345[/snapback]

A przed padnięciem tego układu grafa Ci nie piszczała. Mi wczoraj, podczas grania w COD też się wiatrak wyłączył, miałem słuchawki na uszach a że grałem online i emocje były duże wiec nawet nie dostrzegłem ze się śmigło nie kreci. Temperatura skoczyła coś około 110 stopni, po zresetowaniu wszystko było Ok. Coś mi się zdaje ze u mnie też ten układ szwankuje. Tylko dziwnie, bo zaczęło piszczeć od nowości - gdzieś po 2 godzinach, wcześniej nikt jej nie używał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem zabardzo w temacie o x800 więc mam jeszcze takie pytanie czy w x800pro da się odblokowac dodatkowe potoki? bo niedługo będe miał chyba taką karte

1387651[/snapback]

:mur: :mur: :mur:

 

Pierwsze piec stron wystarczylo przesliedzic i juz bys wszystko wiedzial!

 

X800 pro vivo => tak

x800 pro => nie (chyba ze z 12 lub 16 tygodnia z tego co pamitam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"X800 pro vivo => tak"

 

A to ciekawe, bo moja X800Pro Vivo mówi definitywnie… NIE :/

1388119[/snapback]

Coz albo masz pecha albo cos zle zrobiles, moj czeka na moda ale ostatnio krucho z czasem zeby sie za to zabrac. Generalnie pisalem to na podstawie info w necie, kilku rozmow na gg i z tego topiku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym „cos zle zrobiłeś” to bym się kłócił bo już 3x próbowałem i dalej [gluteus maximus] wiec sobie podarowałem bo ileż razy można zdejmować – czyścić – smarować - zakładać tego przeklętego AS4…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przed padnięciem tego układu grafa Ci nie piszczała. Mi wczoraj, podczas grania w COD też się wiatrak wyłączył, miałem słuchawki na uszach a że grałem online i emocje były duże wiec nawet nie dostrzegłem ze się śmigło nie kreci. Temperatura skoczyła coś około 110 stopni, po zresetowaniu wszystko było Ok. Coś mi się zdaje ze u mnie też ten układ szwankuje. Tylko dziwnie, bo zaczęło piszczeć od nowości - gdzieś po 2 godzinach, wcześniej nikt jej nie używał.

1384606[/snapback]

nie słyszałem pisku, a karta miała silencera założonego, nie chodził wiatrak, po powrocie do standardowego chłodzenia wiatraka dalej martwy, po nocce ostatnia próba (karta poleżałą poza kompem) bez efektu, poszła do serwisu.

u mnie komp chodzi 24h/d, a wiatrak padł jakoś tak sam z siebie, po prostu zobaczyłem jak zaczynają wzrastać cyferki wskazujące temp karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede niedlugo robil wszystkie mozliwe mody (olowkiem).

Teraz tak:

VGPU - tu wszystko jasne, mod napiecia rdzenia

VDD - jak wyzej, dotyczy pamieci

VDDQ oraz IGPU - do czego sluza (za co odpowiadają) te mody i czy oplaca sie je robic?

 

Wzorował sie bede na TYM.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rob rob - oplaca sie i jest proste jak budowa cepa :D

Vddq ustawia napiecia na buforach pamieci - sa rozne teorie na ten temat (np fani 9550 uwazaja ze powinno byc 2x takie jak vcore :roll:) - w specyfikacji DDR3 Samsunga jest nizsze od VDimm ale Ati zrobilo po swojemu...

Igpu reguluje maksymalny prąd z regulatora - jak ostro krecisz to trzeba dac mu mozliwosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...