Skocz do zawartości
Wrześni@k

ATI Radeon X800/X800 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat. co brać. Czy np. przyszłosciowe gierki wymagajace ps i vs 3.0 oznaczaly bedzie ze np. radeony x800 beda zwalnialy w stosunku do geforceow cz nie ?? czy po prostu feforcy beda mialy tylko ladniejszy obraz ?? bo jezeli nie byloby spadku wydajnosci w ps3 to biore radeona........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie traktuje PS.3.0 jak ciekawostke albo jak kto woli marketingowy belkot ale zapoznaj sie z tym artem. Ciekawy i rzeczowy moim zdaniem.

 

Z tego co sie orientuje obecne gry sa kompatybilne z PS 3.0 ale chyba w pelni obsluguje go tylko FarCry. Jezeli sie myle to niech mnie poprawi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje obecne gry sa kompatybilne z PS 3.0 ale chyba w pelni obsluguje go tylko FarCry. Jezeli sie myle to niech mnie poprawi ;]

nowy splinter - SM3.0, pacific fighters - VS3.0...

FC to tak najmniej z nich wykorzystuje SM3.0, a dokladnie PS3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, czyli kto wie do czego są te zworki na X800Pro ?

1413581[/snapback]

Wydaje mi sie ze do zmiany PAL/NTSC tak bylo na 9700, 9800 i na 9550 widzialem. Najczesciej zworka albo taki mikro przelacznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to mikro przełącznik jest, z dwoma przełącznikami a na nim jest przyklejona folia że aby coś przestawić trzeba ją zerwać. W zasadzie do szczęścia to mi nie jest potrzebne ale ciekawił mnie taki wynalazek, i hym z tego co pamiętam 9700Pro VIVO nie miałem takiego czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Taki, prawda? To jest to co napisalem wyzej czyli zworka do zmiany standardu PAL/NTSC na wyjsciu TV :)

 

Ps. @Sulaco

 

Piszac ze gra "obsluguje" mialem na mysli program ktory od poczatku swojej produkcji ma przewidziana obsluge SM 3.0 natomiast PF zostal tylko podciagniety pod to i zrobila sie z tego teletubisiowa przygoda w swiecie cukierkow ktora pochlania o duzo za duzo zasobow a w dodatku ma sporo bledow graficznych jak i fizycznych. Sorka za OT, jak chcesz to na PW mozemy kontynuowac temat :)

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie kupiłem x800 gigabyte 256mb, tylko am pasywne chłodzenie.

nieweim czy to chlodzenie jest dobre :/i co ewentualnie mozna by bylo z nim zrobić, moze jakies nowe dokupić??

i co myślicie o tej karcie, dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie kupiłem x800 gigabyte 256mb, tylko am pasywne chłodzenie.

nieweim czy to chlodzenie jest dobre :/i co ewentualnie mozna by bylo z nim zrobić, moze jakies nowe dokupić??

i co myślicie o tej karcie, dobry wybór?

1417559[/snapback]

1 hmm wszystko zalezy od ceny ile zza nią dałeś?

2 chłodzenie jest OK zawsze można założyc jakiś cichy wentyl, ale w zupełności wystarczy tak jaki jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem za nią 1000zł :)

wentyl, hmmm ale jaki 4x4?

a moze jakeis chlodzenie jakis arctic cooling?

1417673[/snapback]

Karta jest OK nie masz co żałować, ale za 90 zł więcej miałbyś:

http://allegro.pl/show_item.php?item=48783509

16 potoków bez modowania . . .

 

hmm skoro pytaasz o chłodzenie to pewnie masz zamiar kręcić, ale dla mnie nie warto dawać 79zeta za Arctica.... jak nie masz dobrze wentylowanej budy zapodaj na to chłodzonko jakiegos wentyla i będzie wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2wentyle z przodu , jeden po boku i jeden z tyłu , cyrkulacja jest dobra, to oplaca sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> arctica, duzo on daje, duzo zmieni?

a mozna ją zmodowac an 16potoków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maly problem :karta to sapphire x800 pro vivo, plyta gigabyte i800ig s.478 I865IE - procek 2,4 celek, pamiec kingstone 2x512/400. w 3dmark05 dostalem 2800 - po ostrym podkreceniu (wart. XT) - jaka moze byc przyczyna tak niskiego wyniku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio kupiłem nową grafike X800PRO VIVO od Szafirka (dość promocyjnie bo za 1159zł :D) oczywiście nówka z gwarancją. Mam problem gdyż póściłem ATI Tool i wykrywanie max Mem/Core i wyszło mi 570Mhz+/544.5Mhz więc nie bawiłem się i wgrałem bios XTPE a tu zonk. W ATI Tools przy wykrywaniu artów, sypie artami ,... tzn może ze dużo powiedziane sypie,.. raz na 2min pojawia się żółta kropeczka :D. Wszystkie 3D Marki (01SE,03,05) Przeszedł bez artów na 544.5Mhz/570Mhz z biosem XTPE z odblokowanymi 16p. Załadowałem bios XT i dałem znowu skana max Mem/Core i wychodzi 544.5Mhz/544.5Mhz ,.. ee o co chodzi? Po załadowaniu biosu X800PRO orginału, który zgrałem ale na 16p wykrywa znowu na mem 570Mhz i chce dalej przetaktowywać w góre. Nie rozumiem tego.... Przecież to są Samsungi 1.6ns i (teoretycznie) powinny isć 600Mhz,. czyż nie? Dodam, że to wszystko na orginalnym chłodzeniu :P, troche pokatuje tą karte ale w środe nowe chłodzenie kupuje i właśnie mam pytanie co wybrać nowego silencera for ATI czy ZALMANA VF700? Zasilacz to Be-Quite 420 P5, a karte zasilam z dodatkowej super stabilnej lini. W budzie jest spory przepływ powietrza więc wszystko się tak piekielnie nie nagrzewa. Chociaż muszę przyznać, że jak ostatnio podczas grania dotykałem memek to bardzo pażyły ,.. :/ obniżyłem taktowania na 500/500 i stworzyłem tunel (3 wentyle troche foli i otwarty tył budy :P)

Czy jak założe radiatorki na pamiątki to nie będą się aż tak grzać cholernie? Bo jak pisałem poparzyłem się na taktowaniu 544.5, a to na oko będzie grubo ponad 60C. Jakby ktoś wiedział o co chodzi to proszę pisać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 600Mhz to tylko w teorii sie sprawdza. W moim przypadku nie cuduje z biosami bo nie mam po co. Rowniez nie za bardzo interesuje mnie jaki jest max pamieci i max GPU, ale zauwazylem, ze wiele zalezy od sterownikow :

Testowalem ostatnio 3 stery i ustawienia PE (525/1120)

DNA (oparte na cat 5.2) - ok 1 aretefakt na pare minut testow

NGO (oparte na cat 5.4) - wali artefaktami, jak cholera

OMEGA (oparte na cat 5.1) - na ustawieniach PE - 0 artefaktow

 

Podkrecac pamieci jeszcze wyzej bez radiatorow to troche ryzykowne. Poczekaj lepiej na chlodzenie i wtedy zobacz. Chyba nie chcesz rozwalic karty po tygodniu od jej kupna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem za nią 1000zł :)

wentyl, hmmm ale jaki 4x4?

a moze jakeis chlodzenie jakis arctic cooling?

1417673[/snapback]

jezeli kupisz arctica bedziesz musial kombinowac zeby wentyl podlaczyc , z tego co widzialem karta ma usuniete zasilanie wentylatora, mozliwe ze da sie podlaczyc pod plyte glowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm teraz jest problem inny, tzn na sterach opartych o cat 5.2 pamieci idą dużo ponad 570Mhz i to bez dodatkowego chłodzenia na orginalnym wiatraczku :D, ale nie wiem czemu mam taki denny wynik w 2k1SE 12800,.. zgroza. Musze Silencera sobie sprawić,..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeeeee blagam o pomoc zupelnie nie kumam co sie dzieje pare postow wyzej podalem konfiguracje mojego kompa... mam problem z sapphire x800 pro vivo - zupelnie nie chce mi dzialac jak powinna tzn osiagi ma na poziomie polowy tego co moze tzn. 2700 markow w 2005 zupelnie bez sensu:) pozdro i prosze badzro jeszcze raz o pomocccc!!!!!!!!!!!!#@%$$&%$*&$#@#%$^:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@64BitInside-User- bios xtpe ma ostrzejsze timingi dla pamięci- pewnie stąd ta różnica w potencjale o/c.

 

Co do Twojego wyniku w 3dm2k1 to nie mam zielonego pojęcia. Tym bardziej, że w o3 i o5 jest wszystko o.k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sterach opartych o Cat 5.2 biosie od XTPE i 564.5/573.25 wszystko działa, Ati Tool wygrzewał karte przez 4h i nie znalazł nawet jednej kropeczki,. I zaznaczam, że to nie są max stable tej karty (wyżej nie kręce bo chłodzenie do mnie nie dotarło jeszcze,...),. A wynik w 2k2SE im wyższe taktowania tym niższy wynik ,..Zonk? :D

A włąśnie jak, że długo na tym forum nie jestem a nie chcę śledźić wszystkich Twoich wypowiedzi, Mardok czym schładzasz Swojego X800 Ram i GPU?

Edytowane przez 64BitInside-User

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie (i Panie) przesiadlem sie z X800XTPE na ........S3 Trio 2 Mb na PCI. Ale jest jazda :D:);)

Oczywiscie tymczasowo, ale kurcze wrazenie jest MEGAELEKTRYZUJĄCE :)

Ciekawe czy 3dmark 99 odpali na tej karcie :)

Yeah... nie ma to jak cofnac sie do ery kamienia lupanego.

Ide testowac :P

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych czlonkow forum.

 

Mam 2 pytanka:

1) Czy warto karte X800XT VIVO przerabiac BIOSem na X800XT PE ?

2) Jak zmienic aby pokazywalo mi jaka mam karte naprawde a nie np. X800 family ?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...