Skocz do zawartości
Pawlo

Modernizacja sprzętu (do 1200zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Cze

Mam troszkę kasy i chcę coś za to kupić, a mianowicie: nowy procesor, płytę główną, pamięci i obuwowę z zasilaczem. Cały sprzęt będzie O/C :wink:

Pochodziłem po kilku sklepach znalazłem coś odpowiedniego (chyba :D ) :

 

Procesor: Athlon 2500+ Barton oem - 350 zł

Płyta główna: Abit NF7-SL - 369 zł

Pamięci: Kingstone 512 MB PC400 - 395 zł

Obudowa Tracer'a 350W - 125 zł

 

Razem: 1239 zł

 

A teraz kilka moich pytań:

 

1. Czy po dokupieniu drugiej kości ramu, też 512 będzie ona dobrze działać w dualu na tej płycie, bo słyszałem że mogą być jakieś problemy ??

2. Z chęcią kupił bym sam zasilacz Modecoma, ale teraz mam ASUSa CUV4X i PIII i nie wiem czy wejdzie w starą obudowę ten Abit NF7-SL. Jak myślicie ?

3. Czy na Tracer 350W udało by mi się podkręcić stabilnie tego Athlona do 3200+ ?

4. Czy jednak warto zamówić lepszy procesor, np. Mobaila 2500+ od Miodka z Allegro bo umnie są strasznie drogie prawie 500 zł 8O ?

5. A może za tą cenę złoży coś lepszego ?

 

Czekam na Wasze odpowiedzi i sugestie

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma problemu jak uzyjesz biosu z cpc off.

2. Modecom ok tylko ze roznie z glosnoscia

3. Jesli chcesz krecic to przydalby sie jakis dobry zasilacz. Tracert nie jest.

4. Powiedz tez jaka masz karte graficzna , do czego ma sluzyc komp itd.

5. Moze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buda po P3 moze miec zasilacz montowany pionowo - obok wentyla od procesora. moze to zdecydowanie utrudniac chlodzenie nie tylko podkreconego sprzetu.

ja rownie odradzam tracer - proponuje zamiane na albo modecoma (tylko trzeba sie dowiedziec czy w srodku nie bedzie siedzial zasilacz 'peak output 300W' - bardzo cienki, albo feel z zielona nalepka - glosny) albo obudowy SuperCase - maja solidna budowe (bardzo staranne wykonczenie) i zasilacze identyczne do tanszych modecomow (nalepka Deer 350W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ yakumo0: za 1200????? przestań....

a teraz moje wersje odpowiedzi:

1) nie powinno być z cpc off i drugą kością KONIECZNIE kingstona, kingstonki się gryzą z innymi kościami, jak wygłodniałe psy

2) kup z Allegro zasilacz Fortrona (FSP Group) 300BT, dla mnie ta są rtewela sprzety, chiefteki 300 i 350 wysiadają przy nich, jeśli nie: chieftec 360 za ca. 140 PLN, wystarczy

3) nie, tracer to szajs, taki 350W tracer ma realnie 130-140W

4) nie ma sensu w dzisiejszych czasach ładować się w procki za 400-500 PLN, nic to nie daje ani w programach ani tym bardziej grach. Jeśli masz mało kaski (200-230) kup jakiegoś selekcjonowanego Semprona 2200+ lub 2300+, spokojnie go wykręcisz na fsb 220 i więcej, jak masz troszku więcej (300-350)kup Bartona 2500@3200, spokojnie wystarczy, a dasz go na fsb 210 albo więcej i bedzie git

5) no cóż, wybrałeś prawie idealnie, nie mam do czego się przyczepić :) , tylko pamięci zmieniłbym na jakieś bardziej overclockerskie (np. Hynixy D43 z Allegro). tylko ta obudowa..... kup jakąś bez zasiłki tracera, dodaj zasilacz fortrona i kilka wentylków AC i już...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

Mam FX 5200 Ultimate i raczej wymienię na radeona 9550 ale to później.

Komputer ma służyć do wszystkiego - także do grania.

Zasialacz mam montowany normalnie poziomo jakaś dobra 200W bo trochę jest obciążona i radzi sobie całkiem dobrze: PIII 700@980, ASUSa CUV4X, 320SDRAM 100@140, dysk 20GB, kartę telewizyjną, dźwiękąwą, od internetu, narywarkę, zwykły napęd CD, FX 5200 Ultimate 250@281 500@610, 3 dodatkowe wiatraczki :)

Myślałem o tym zasilaczu Modecom ATX-350GTF (PFC). Co o nim sądzicie ?

Na AMD 64+ raczej nie mam kasy :(

A te Kingstony są lepsze od Hynixów, bo gościu w sklepie wciskał mi że na tej płycie Hynixy nie działają :)

 

Dzięki za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz temu gościowi od Kingstonów że jest debil i zna się jak świnia na gwiazdach...pewnie, że będzie tak mówił, kingstony najdroższe to i marża największa, poza tym mają najpewniej jakąś umowę z dystrybutorem

Kingstony to nie są kości do overclockingu, nawet te nieszczęsne Hiper-X niezbyt rewelacyjnie się kręca. Geil'e, OCZ: to są prawdziwe demony, ale trzeba mieć nie po kolei w głowie żeby kupować 512 ramu 5-2-2-2 za 600 PLn. Więc: D43 bedą najlepsze, idą do 500 (250x2) bez problemu, i żadnych "magicznych" radiatorków nie potrzebują.

Ten Zasilcz Modecopma jest całkiem niezły, ale sprawdź ile kosztuje: ja na twoim miejscu wziąłbym chiefteca jednak. Albo Allegro i Fortron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie było jeszcze tydzień temu:

-Athlon XP 2700+@11,5x200

-9800XL 350/620 @ 400/700 (najbardziej stabilne)

-pamięć kingstone 512MB 9-3-3-2,5

-dysk 80GB

-2xnapęd CD/DVD

-SB Live

-4xwentyl (w tym jeden procka)

 

i wszystko chodziło bez zająknięcia na Fortronie 300. Zasiłka ma :3,3V=28A, 5V=30A, 12V=15A i takiego powineneś szukać, są jeszcze 300-setki z 12V na 13A, te są słabsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz kupujesz nowy zasilacz to kup z zapasem

za 200pln jest kilka do wyboru - np.Qtec 550W ,jest spora szansa ze jednak lepszy od Chiefteca 360W ,a cena ta sama

jest tez taki wynalazek jak Colorsit 450W za 108pln -wiadome ze jest to Codegen ,ja tam na swojego Codegena 400W nie narzekam ,wiec za ok 100pln to rozsadny wybor

jezeli zdecydujesz sie na drozszy zasilacz i brakuje ci kasy to zmien plyte na Abita KV7 i powinienes zmiescic sie w 1200pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup jedna kosc 512mb - to teraz optymalna ilosc ,a kiedys dorzucic kolejne 512mb by sie przydalo

osobiscie to nie jestem zwolennikiem zapychania wszystkich gniazd pamieci (jezeli jest wiecej niz 2) ,bo czasami sa klopoty ,a praktycznie zawsze trzeba luzowac timingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.A czy tak w ogóle to jest sens pchać się jeszcze w Bartony, Semprony, czy lepiej kupić jakąś najtańszą płytę gł. i procka 64 bit ??????

2.Czy różnica w grach na 3200+ Bartonie, a 3200+ 64bit i kartach, np. 6800GT będzie na tyle duża, że w nowych grach za rok albo za dwa nie będzie się dało pograć płynnie na full detalach z aa i anizo ?????

3. Czy te 64bity zostaną wykorzystane przez gry ????

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz kupujesz nowy zasilacz to kup z zapasem

za 200pln jest kilka do wyboru - np.Qtec 550W ,jest spora szansa ze jednak lepszy od Chiefteca 360W ,a cena ta sama

jest tez taki wynalazek jak Colorsit 450W za 108pln -wiadome ze jest to Codegen ,ja tam na swojego Codegena 400W nie narzekam ,wiec za ok 100pln to rozsadny wybor

jezeli zdecydujesz sie na drozszy zasilacz i brakuje ci kasy to zmien plyte na Abita KV7 i powinienes zmiescic sie w 1200pln

Rany..KGB, ty sie jeszcze na to coś nabierasz?? na Colorsity, Q-teci i inne??

 

Q-Tec 550W ma mocy ciągłej... 285W. czyli mniej od mojego Fortrona

colorsit: to wynalazek podobny do Q-teca, tylko troszku mniej znany

co do towjego codgena: kolega z klatki obok ma Megabajta 350W i też nie narzeka :D

 

co do pytań Pawlo:

- oczywiście że jest sens, przecież to są w tej chwili najnowoczesniejsze procesory, nie rozumiem twojej tezy

- a64: nie ma po co go na razie kupowac...64 bity to melodia przyszłości...odległej, gdyż procek wyszedł prawie rok temu a nadal nie ma praktycznie rzadnego oprogramowania 64bit. mozna spokojnie jeszcze rok poczekać

- gier na 64bity ni ma

- jak chcesz przyspieszyć kompa kup wiecej pamięci i szybszy dysk twardy

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD ATHLON 64 2800+ S754 OEM 566 zł

i np.

EPOX 8HDA5J K8T800 S754 DŹ/SIEĆ/SATA 381 zł

PAM. DDRAM 256 MB PC400 KINGSTON 199 zł

 

Czy to lepszy pomysł niż z tym Bartonem, biorąc pod uwagę, że ramu zawsze można więcej dokupić ?

 

Ale czy jest wogóle sens kupić coś nowego co nie jest sprawdzone, co będzie dużo tańsze i lepsze za pół roku ?

 

Co Wy proponujecie w rozsądnej cenie z A64 i dobre do O/C z płytą na AGP żeby za rok nie trzeba było się przesiadać na coś innego ??

 

Bardzo proszę o Wasze wypowiedzi

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...