Skocz do zawartości
greg505

Outpost firewall i atak!!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Nie mam loga i weźcie zgadnijcie. Prawdopodobnie nic się nie dzieje takiego strasznego.

nie mam bo blad jakis wyskoczyl i wcielo wszystkie logi.

gdzies obilo mi sie o o uszy ze wlasnie te krotkie fragmenty to proba wlamu, najpierw atakujacy wysyla jeden fragment ktorego firewal blokuje a nastepne juz nie. pytam bo nie jestem pewien 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos poprostu skanuje siec. W tym przypadku Norton Firewall byl na tyle inteligentny, ze blokowal na 30 minut dostep z tamtego ip. Jesli sytuacja sie powtarza i bardzo cie to denerwuje, to na podstawie ip tego goscia znajdz providera (ripe.net) i wyslij maila na adres, ktory uzyskasz z informacja i logiem z programu (zakladam, ze utworzy ci sie nowy, jesli klient znowu bedzie probowal).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utworzy sie nowy 8)

to napewno nie jest skanowanie sieci tylko atak, saknowanie mam ok 5 na minute 8O

 

Moze ktos poprostu skanuje siec. W tym przypadku Norton Firewall byl na tyle inteligentny, ze blokowal na 30 minut dostep z tamtego ip. Jesli sytuacja sie powtarza i bardzo cie to denerwuje, to na podstawie ip tego goscia znajdz providera (ripe.net) i wyslij maila na adres, ktory uzyskasz z informacja i logiem z programu (zakladam, ze utworzy ci sie nowy, jesli klient znowu bedzie probowal).

outpost tez ma ta opcje blokowania ip, dopiero teraz zauwazylem :D ustawilem sobie tez blokowanie maski podsieci 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...