Skocz do zawartości
bulva

GeForce 3 tit czy 4 tit ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

mam do Was wielka prośbę: którą karta jest lepsza :?:

 

- :arrow: Gainward GeForce3 Ti/500 TV 128DDR JUMBO :idea:

 

- :arrow: GeForce4 Ti-4200 128 MB TV (Pixelview, MSI, Winfast) :idea:

 

Slyszałem ze sa podobno b. wydajne i dobre do podkrecania, lecz ktora Wy polecacie :?: :!:

 

 

(Prosze nie piszcie tylko zebym sam poszukal w internecie)

 

Z GÓRY DZIĘKI :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wybieralem potora roku temu karte to przeczytalem wszystkie testy jakie wowczas byly o ti4200

Wzialem Winfasta poniewaz wydajnoscia nie odbiegal od zadnych standardowych ti4200 a jakosc obrazu oferowal najlepsza.

Do tego podkrecanie na pamieciach 4ns mam do 600MHz (to 100MHz ponad ich teoretyczna mozliwosc).

Swietne sa takze te MSI. Maja pamieci 3.6ns i niektorym chodza nawet na 620MHz. I jezeli kupisz w wersji pudelkowej jakas nowa karte (moze jakims cudem jakis sklep ma) to bedziesz mial swietnie wypozarzona (tam jest chyba z 10cd z grami i programami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że 4Ti (lepsze pamięci, szybszy chipset graficzny). Bierz 4Ti be zastanowienia.

Co do pamięci to się nie zgodzę GAINWARD Na Gf3Ti montował pamięci 4ns i 3,8ns (albo nawet 3.5) na większości 4Ti są 4ns. Ale to niezmioenia faktu że GPU jest o wiele szybsze no i obsłóguje PS 1.3.

 

 

Co do producenta to z tych 3 to Leadtek WinFast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bulva

A powiedz ile Cie bedzie kosztowac ten 4ti :?: IMHO jezeli jest drozszy od 3ti o te 100-150zl to jego cena bedzie oscylowac w okolicach 400zl, a w tej cenie to mozna dostac Gecube9550XT :D A ten po o/c bedzie lepszy do nowych gier :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gecube wykrecisz do poziomu 9600xt , a to wydajnosc 9500pro , i juz bije gf 4 titanium , nie mowiac juz ze pograsz na tym z AA i anizo ( na gf4 mozna zapomniec o tych bajerach taki spadek wydajnosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak chcialbym pozostac przy tych 4 Titanium 8)

 

Jak uważacie :?:

 

:?: :arrow: Czy istnieje duza roznica miedzy kartami z 128mb ramu a 64 mb :?:

 

 

Oraz jaka firmę fajlepiej wybrac? :idea: W sprzedazy znajduja sie karty nast. firm:

 

:arrow: GAINWARD, CREATIV, PIXELVIEW, ASUS, WINFAST, MSI, PROLINK, PALIT 8O

 

 

Prosze o jakieś wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

- różnica między 128 i 64: znikoma, a raczej in plu na korzyść 64 (lepiej się kręcą), 128 byłoby potrzebne przy pracy z rozdzielczościami 1600x1200 i większych, a to raczej nierealne przy movy tego procka

- więc tak:

Gainward: wg mnie ściema, robią niezłe karty ale nie przesadzajmy, poza tym biją na głowę wszystkich...cenami

Creativ: w ogóle nie robią kart, dają tylko markę

PixelView: cienizna troszku, takie lepsze noname

Asus: no, stablinośc przede wszystkim, całkiem niezłe sprzety, na poziomie Gainwarda

Winfast: chyba najlepsze karty w tej chwili na rynku, od g-Forca 4 idą równo z jakością i są po prostui najlepsi

MSI: w sumie na równi z WinFastem, robią najlepszy sprzęt

Prolink: patrz Winfast, WinFast jest marką Prolinka

Palit: cienizna, kolejny Noname

Ja bym jeszcze dodał : Albatron, trzecia w kolejce najlepsazych kart jesli chodzi o 4ti

 

Co bym kupił: MSI, WinFasta albo ew. Gainwarda jak lubisz szpanować :D

 

co do 9550 Extreme: no cóż, nie jest tak różowo, karta może i się podkręca, ale zdecydowanie za często pada, cienkie chłodzenie mają te karty z zdjęcie radiatora na 100% wiąrze się z utratą gwary.... ale twój wybór

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

- różnica między 128 i 64: znikoma, a raczej in plu na korzyść 64 (lepiej się kręcą), 128 byłoby potrzebne przy pracy z rozdzielczościami 1600x1200 i większych, a to raczej nierealne przy movy tego procka

- więc tak:

Gainward: wg mnie ściema, robią niezłe karty ale nie przesadzajmy, poza tym biją na głowę wszystkich...cenami

Creativ: w ogóle nie robią kart, dają tylko markę

PixelView: cienizna troszku, takie lepsze noname

Asus: no, stablinośc przede wszystkim, całkiem niezłe sprzety, na poziomie Gainwarda

Winfast: chyba najlepsze karty w tej chwili na rynku, od g-Forca 4 idą równo z jakością i są po prostui najlepsi

MSI: w sumie na równi z WinFastem, robią najlepszy sprzęt

Prolink: patrz Winfast, WinFast jest marką Prolinka

Palit: cienizna, kolejny Noname

Ja bym jeszcze dodał : Albatron, trzecia w kolejce najlepsazych kart jesli chodzi o 4ti

 

Co bym kupił: MSI, WinFasta albo ew. Gainwarda jak lubisz szpanować :D

 

co do 9550 Extreme: no cóż, nie jest tak różowo, karta może i się podkręca, ale zdecydowanie za często pada, cienkie chłodzenie mają te karty z zdjęcie radiatora na 100% wiąrze się z utratą gwary.... ale twój wybór

 

pozdro

prolink i pixelview to to samo, różnica między 64mb a 128mb jest dość spora i to już przy rozdzielczości 1024/768 (ut2003 przy 64mb przycina, przy 128 działa płynnie i wiele nowszych gier)

ranking podkręcania to albatron, msi, winfast z Gainwardami róznie bywa seria gf3 wyszła im idealnie a już gf4 nie była taka różowa ale generalnie dobra firma, jeśli chodzi o wybór karty to były swego czasu takie żielone oemy msi gf4600ti sam takiego miałem i był super, można czasem dostać na allegro, sam taką miałem ale wymieniłem na to co mam w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 9550 Extreme: no cóż, nie jest tak różowo, karta może i się podkręca, ale zdecydowanie za często pada, cienkie chłodzenie mają te karty z zdjęcie radiatora na 100% wiąrze się z utratą gwary.... ale twój wybór

 

pozdro

Co do padania GeCubow to fakt ale byly to karty z rewizji 1.1 i bezproblemu zostaly wymienione na nowe z rewizji 1.2. ktora jest bezproblemowa. Dalej obstawiam zeby bral tego GeCuba. GF4 Ti to juz nie ta epoka chyba ze ktos chce grac w marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak chcialbym pozostac przy tych 4 Titanium 8)  

 

Jak uważacie :?:  

 

:?:  :arrow: Czy istnieje duza roznica miedzy kartami z 128mb ramu a 64 mb :?:  

 

 

Oraz jaka firmę fajlepiej wybrac?  :idea: W sprzedazy znajduja sie karty nast. firm:

 

:arrow: GAINWARD, CREATIV, PIXELVIEW, ASUS, WINFAST, MSI, PROLINK, PALIT 8O  

 

 

Prosze o jakieś wskazówki

Jeśli dalej jesteś zainteresowany 4Ti - to mam do sprzedania MSI 4Ti4200, 64 MB, kości 3,6 Hynix. Wersja Box (6 lub 7 płyt z softwarem, przejściówka DVI--->VGA, świetny obraz, pod wentylem wymieniona pasta na srebrną). Karta sprawna - ma 2 lata. Far Cry na niej śmiga 1024x768, doom też śmiga (średnio 30 fps - 1024x768/high/bez cieni). Generalnie karta spoko. Sam bym ją wziął (karta jest mojego kuzyna - wymienił ją na X800XT), ale już mam grafikę (choć jakość obrazu w windowsie jest zauważalnie lepsza na tym 4Ti).

 

Cena 360 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie: bierz tą 4ti od wojwara... na hynixaxh 3,6 wykręcisz spoko 600 a nawet więcej. tylko się trochę potarguj :D

 

co do 9550: byłem jednym z "wyznawców" 9550, do czasu kiedy kumplowi nie padł szafirek, który całkiem nieźle się sprawował. wymienili mu i ... padł po 3 dniach... no, nie mieli szafirka i dali mu asuska: ten na razie chodzi, ale co będzie zobaczymy.

A 9550 XT: no cóż, tak na prawdę jest to karta już niestety nie na dzis. gry i tak będą chodziły wolno, a te 4000 w marku'03 to o kant duszy mozna se obić.

ale: z braku laku i 1300 pln w kieszeni może być.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzylem na testy tego Gacube 9550Xt i chyba nie wypada on tak dobrze :(

 

w tescie bylo takie zdanie, ze jezeli chodzi o taktowanie tej karty to jest to jej maximym. przy zwiekszaniu z 400/500 na 500/600 karta sie spalila :cry:

 

:arrow: po dobrym chlodzeniu dala sie na 475567

 

:idea: to czy na prawde jest lepsza od tego 4 TITANIUM :?:

 

JAK WY UWAZACIE :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie , 9550 nie jest lepszy od 4ti , a kazdy kto tak pisze nigdy pewnie nie widzial na oczy 4ti :lol:

 

 

ale jezli jest lepszy to niech ktos wytlumaczy jakim cudem architektura 4x1 wygrywa z 4x2

 

 

BTW 4ti mozesz poszukac po sklepach komp. mają je jeszcze i sprzedają po śmiesznych cenach. u mnie w miescie mozna dostac taką za max 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie , 9550 nie jest lepszy od 4ti , a kazdy kto tak pisze nigdy pewnie nie widzial na oczy 4ti :lol:  

 

 

ale jezli jest lepszy to niech ktos wytlumaczy jakim cudem architektura  4x1 wygrywa z 4x2

zwykły 9550 @ 400/500 bije gf 4 a szybsze 4x1 jest za spawą nowoczesniejszego GPU i taktowania 400mhz na GPU to prawie nic dla RV350...

i bynajmniej nie jest to tak jak sobie to tłumaczysz na swoj "chłobski rozum" ze 4x2=8 a 4x1=4 :lol: :lol: bo z tego by wynikalo ze miedzy 8x1 a 4x2 nie ma roznicy (vel R300/FX5900)

 

( tylko nie wyskakuj z 3dm 2001 SE bo z krzesla spadne...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły 9550 @ 400/500 bije gf 4 a szybsze 4x1 jest za spawą nowoczesniejszego GPU i taktowania 400mhz na GPU to prawie nic dla RV350...  

 

( tylko nie wyskakuj z 3dm 2001 SE bo z krzesla spadne...)

Myslisz, ze takie brednie przejda przy mnie ? :)

Zadarles z NVfanem- hahaha

Gy..ły..u..poty sadzisz rowno oraz by..zy..du..ryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...