Skocz do zawartości
stokrotka

Czy jestes w posiadaniu nagrywarki dvd?

Czy jestes w posiadaniu nagrywarki dvd?  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes w posiadaniu nagrywarki dvd?

    • Tak
      115
    • Nie, ale zamierzam kupic
      57
    • Nie, bo nie jest mi potrzebna
      17
    • Nie, bo nie mam kasy na jej zakup
      8


Rekomendowane odpowiedzi

VIP te testy KProbe to na czystej czy juz na nagranej robileś i co to jest to PI i PIF co to za rodzaje błędów i i kture są gorsze??

 

Chciałem przetestować TDK + i - ta sama predkość te same formalne parametry a jednak moze jest jakaś praktyczna różnica przecież DVD+R nie posiadaję PREPIT'ÓW

nie da sie okreslic ktore sa gorsze :]

 

kprobe jest program ktory pokazuje spojnosc plyty po nagraniu ale nie jest to jakis wielka wyrocznia,wiec nie popadajcie w jakas manie jak z 3dsmarkiem :]

 

normy mowia z tego co pamietam o PI MAX 120 i PIF MAX 10 (albo 4 bo juz nie pamietam :] ) oczywiscie czym te wartosci sa mniejsze tym nosnik jest lepiej nagrany

 

wazny jest tu przedewszystkim nosnik (fabryka) jak i palnik (juz troszke w miejszym stopniu,bo nawet litek potrafi nagrac slicznie dobra plyte ,wcale nie gorzej jak np.NEC ...ale za to z tanimi nosnikami jest kicha)

 

 

i oczywiscie ze po nagraniu :] bo wlasnie to sprawdza kProbe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też to jest dziwne, a to pewnie temu że nic z tego nie rozumiem ... :lol: mogem powiedzieć że ładnie wyglądają te wykresiki 8)

Ale wkońcu zrozumiem i też sie podzielem moimi osiągnięciami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i teraz wykres wyszedl ok :]

 

gdyby nie ta pojedyncza szpilka to byloby fajnie ;] (w sumie to jest fajnie bo akurat te szpilki to juz wada ukladu mediatek i nijak sie to ma do jakosci wypalonego nosnika,to poprostu blad samego chipa podczas odczytu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem 50szt. Platinum DVD+R za 90zł razem z wysyłką (50 kopert gratis, za jedną płytkę wyszło 1.82zł, ja te platinumy po 2.5zł kupowałem : ) Mam nadzieję że będą się paliły równie dobrze jak te co miałem teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonatan informuje Cie ze nowa esperanza +4 od AML jest lepsza od platiniuma +8 i porownywalna z verbatimem (jeżeli chodzi o odtwarzanie w stacjonarnym) - niestety nabylem cake50 platiniumow (są bardzo dobre do danych - kprobe piekny ale w stacjonarze zacina)

Fit szczerze to nie patrze na czym pale.

Po to wydalem wiecej na nagrywarke aby sie nie mordowac z plytami.

Jak mi sie uda to zamienie ja na 108D bo jest jeszcze fajniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip a poradziłbyś coś więcej o tym nowym napędzie napisać bo też planujem zakup, mniejwięcej w jakich cenach bedą ??[/code]

ale o ktorym :] ?

 

zarowno Litek jak i Nec juz cos przebakuja o nowych palnikach na nowych ukladach.

 

Litek ma sie nazywac 1673S i na 99% nie bedzie mozliwe przerobka 1633/1653 na nowszy model :(

 

http://www.liteonit.com/ODD/english/e_prod...e_sohw1673s.asp

 

 

 

aktualnie najbardziej wypasnym palnikiem jest bezapelacyjnie Plextor PX-716A ..juz sam producent zaznacza ze po aktyalizacji biosu bedzie mozliwosc palenia -DL ,tylko cena narazie spora bo ok.6setek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze w tej chwili najepszym wyborem jest NEC 3500A

na Batorego w warszawie mozna go kupic nowke za 255zł

i pewne jest ze jest lepszy od lajtka 1653s , a porownywalny

z LG 4120b

jeszcze jedna zaleta to szklana optyka i metalowe zebatki , a nie chinski plastik jak w lajtkach.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 1633s i nie wiem czy zalowac kupna czy nie bo nawet jesli pali gorzej od 3500A to nie rozumiem w czym tkwi roznica skoro i z tego odczytam co nagralem i z tego

nagrywam tylko na tdk 'ach i co nagrywajac na litku zgubie dane ktorych nie zgubilbym na necu?

moze jest jakas roznica? ja tylko wymagam aby sie plytka nagrala i odczytala nic wiecej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego mozna chciec wiecej od nagrywarki jeszcze poza wygladem ? :wink:

jak nagrywa i odczytuje bez problemu to walka o jeszcze lapsza jakosc zapisu rowna sie walce o puknty w 3dmarku :)

a nie wiem tam moze to robi komus roznice jak nagrywa setki plyt dziennie tylko po co ja tu gadam jak duren i nic nie wnosze do tematu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam LG GSA-4120B (już 4 miesiące)

i cały czas jestem pod wrażeniem.

Szczególnie cieszy mnie standardowa cisza

(nie to co Liteony) i jakość użytych komponentów.

 

Nagrywa ładnie i pracuje solidnie :) i o to chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...