Skocz do zawartości
ŚwIeRsZcZ

ThermalRight XP-120 na Asus P4C800Deluxe

Rekomendowane odpowiedzi

Procesory typu Intel Pentium 4, Athlon 64 czy Opteron.

Ze względu na obecność heat-spredera pomiędzy rdzeniem procesora, a coolerem sposób nakładania pasty jest zupełnie inny niż w poprzednim przypadku. Na środek heat-spredera wyciśnij ilość pasty wielkości ziarna ryżu i włóż procesor do gniazda płyty głównej.

 

Opuść cooler bezpośrednio nad procesorem, aby zminimalizować rozsmarowywanie. Może się wydawać, że tylko część powierzchni procesora została posmarowana jednak jest to błędny wniosek. Siła nacisku coolera spowoduje idealne rozprowadzenie pasty. Metoda ta minimalizuje pojawienie się powietrza w paście, oraz jej nierównomierne rozprowadzenie. Ręczne rozprowadzenie pasty po całym procesorze będzie skutkowało mniej równą, grubszą warstwą i gorszą wydajnością.

Nie rozumiem co to jest ten HEAT-SPREADER ?? : :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po montażu ale mam pewne watpliwości.

 

1. Którą stroną ma być przypięty do xp-120 wntyl? Tak zeby wialo na wentyl czy zeby wydmuchiwalo z niego ??

 

2. Po wlaczeniu komputera temperatura wynosi 33C ale w stresie gwaltownie (tortur-test w primie) przeskakuje na 52C nie wiem czy to dobrze, dodam jeszzcze ze komputer nie jest podkrecony leci na standardowych ust. :(

 

Czekam na szybką odpowiedż bo moze musze jeszcze raz go zdemonotowac i zalozyc na now paste itd. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator ma dmuchać na Radiator - temperatura jak na P4C800 jest prawidłowa - zauważ że zależy ona głownie od wentylatora i przewiewu w obudowie. Koniecznie poeksperymentuj z nakładaniem pasty - nie może jej być za dużo :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kupisc wentyl na xp-90 ? Chcial bym miec jaki z regulowana predkosci jesli to mozliwe.

Czy to prawda bardzo trodno zamontowac 120 i 90 - na jakims forum wyczytalem ze trzeba uzywac bardzo duzej sily , prawda ? Moze troche nie zwiazane z tematem - czy a64 jest tak samo delikatny Mechanicznie) jak XP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montaz xp-120 jest dosyć trudny i wymaga zrecznosci, zwlaszcza gdy sie nie demontuje plyty glownej z obudowy :) ja osobiscie trudzilem sie przez kilkanascie minut zeby podpiąć radiator do plyty ale wreszcie za którymś podejsciem sie udało :) niestety dziś chyba jeszcze raz go zdejme i poekperemynutje z nakladaniem pasty. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci wszedl XP-120 na tego asusa P4C800 ? bo mam tą samą płyte, zresztą zenfist też i ma tak samo zamontowanego.

 

Bo mi heatpipami w kierunku radiatora od NB.

W tamten (drugą strone) jak opisują "że może być wymagane przygięcie kondensatorów bo te rurki przeszkadzają" - niestety nie idzie, te kondensatorki za koszykiem nie są na długich nóżkach aby je odginać, więc tylko w tamten wszedł co wiązalo sie z rurkami leżącymi lekko na radiatorze NB (tym asusowym). Zmieniłem ten radiator na thermalrighta NB-1 i wszystko ładnie, już nie zawadza a temp. są podobne czyli jednak mimo iż lezał na tym od NB to dochodził dobrze do procesora.

 

Co do montowania to nie zgadzam sie tam z kimś kto pisał (porównywał do boxa) że można to na żywca robić bez wyjmowania mobo z obudowy "Niemiec". Pytanie do tej osoby "Widziałeś kiedyś kolego BOX Cooler?" Jest na wcisk tu niestety nie jest co wymaga gimnastyki, małych palców aby dojść do zapinek, do tego trzeba uważać aby poprawnie posadzić go na procesorze, zachaczając z jednej i docisnąć z drugiej. Więc nie pisz "Niemiec" jeśli nie wiesz i nie wprowadzaj w blad - Sam tak napisałeś :)

 

Jeśli chodzi o wiatrak to już chyba kupiłeś :) Najlepszym rozwiazaniem jest Akasa Amber 120mm, pod względem cichej pracy ale i wydajności, GlacialTech jest słaby ale cichy owszem, Thunderblade skolei straszna suszarka ale bardzo wydajna, jest jeszcze Revoltek Dark Blue lub Red dość dobry i przy okazji świeci, ale i tak amber jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Nie da sie posadzić innego wiatraka niż 120mm na tego xp120, nie złapią go te metalowe zapinki bo będzie za mały poprostu.

 

ŚwIeRsZcZ wiatrak ma dmuchać na radiator jak mowi zenfist :) Co to za procek bo jakoś bardzo ciepły, czy to prescott ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...