Skocz do zawartości
LUKI359

Plyta głowna pod A64 s754

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich.

Mam mały dylemacik bo przymierzam sie do zakupu A64 2800+ + Płyta głowna.No i mam dylemat bo nie wiem jaka wybrac. Mysle o Abit KV8-Pro lub Asus K8V-X Via K8T800. Na płyte bede mógł przeznaczyc okolo 450 zł.

PS. Wie moze ktos czy do tego abita jest dodawana przejsciowka SERILLEL a do asusa ta plytka ktora odprowadza cieplo spod procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFi jak napisał SpiderMAN albo Abit, zależy czy bedziesz podkręcał czy nie, jeśli nie to zdecydowanie Abit gdyż ma lepszy kontroler pamieci ( czyt. wydajniejszy, rapra o tym gdzieś pisał)

jeśli planujesz OC duże to DFI bo Abit wymięka przy FSB/HTT ? około 280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit ma ostrzejsze timingi w biosie - tzn. nie mniejsze cyferki w biosie tylko pod tymi samymi cyferkami kryja sie ostrzejsze ustawienia

sprowadza sie to do tego ze wydajnosc pamieci na Abicie jest wieksza jezeli ustawi sie te same timingi co na innej plycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit ma ostrzejsze timingi w biosie - tzn. nie mniejsze cyferki w biosie tylko pod tymi samymi cyferkami kryja sie ostrzejsze ustawienia  

sprowadza sie to do tego ze wydajnosc pamieci na Abicie jest wieksza jezeli ustawi sie te same timingi co na innej plycie

dokladnie.To sie sprawdza na kazdej konstrukcji abit'a chyba pod wszystkie platformy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja bym brał Abita na twoim miejscu. Za 450,- masz go z takim bajerkiem co się zwie 3rdEye i jest przydatne przy o/c :D A płytka zajefajna 8)

A co to jest SERIELLL? Pewnie chodzi ci o Serial ATA? Jest przejściówka zasilająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jest - sa 2 strony tego medalu:

1. na nizej ustawionych pamieciach masz znacznie wyzsza przepustowosc.

2. pamieci chodza do znacznie nizszej czestotliwosci.

w kazdym razie wychodzi na to samo, ale rzeczywiscie przy malym podkrecaniu posiadacz abita bedzie mogl przyszpanowac wydajnoscia (przy wiekszym oczywiscie tez, ale pamieci pusci na mniej MHz i sasiedzi moga sie zmiac ze 'a u mnie pamieci chodza na 350MHz').

co do pierwsego pytania: co jak co, ale na pewno nie asus: stary chipset nie obslugujacy blokady czestotliwosci PCI/AGP, wersja -X czyli okrojona maksymalnie, i jesli mialaby ta plyta kosztowac tyle co abit KV8Pro to zlodziejska cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co nowy watek ??? polecam wszystko na nforcie 3 250gb ja wybralem epoxa, abita nie kupilem bo jeszcze nie ma nforca3 dopiero ma sie pojawic w sklepach abit na nforcie3 250

A jakiego Epox'a?

Epox 8KDA3J, czy Epox 8KDA3+? Jesteś z niego zadowolony? Jak on się ma do O/C? No i czy się kaszani, bo niewiele osób go kupilo, ale jeszcze nie spotkałem się żeby się psuły(chodzi mi o te modele:wink: )

 

I czym ten NForce 3 się różni od NForca 3 z Abita. Sorry wiem że to lamerskie ale nie znam się na tym aż tak. Widzę tylko że ma 250 gb a pod tym się przecierz coś kryje, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz widzialem 2 szt. martwych KDA3J. Jedna FF i koniec piesni, druga w ogole sie nie wlaczala. A lacznie widzialem chyba w 5 szt. - to oczywiscie niczego nie dowodzi ale jednak watpliwosci moze rodzic.

KDA3+ od KDA3J rozni sie tylko wyposazeniem - tak jak NF7 i NF7-S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...