Skocz do zawartości
Adii

Siec radiowa.. pomozcie mi wybrac AP!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chce sie polaczyc z kumplem droga radiowa. Jednak nie wiem jakie najlepiej wybrac AP (firma i parametry). Odleglosc miedzy mna,a kumplem wynosi ok 45metrow! U niego bedzie AP(tylko jaki?) i antena, u mnie bedzie AP (jaki?) i antena! co wy o tym sadzicie? poradzcie cos zeby mi dobrze hulało :) aha i jeszcze jedno! mianowicie,czy jak połacze skrętką komputer kablem 60 metrowym,to czy sygnal bedzie słabszy na drugim kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co az dwa AP?:) AP dziala jak bezprzewodowy hub/switch. Rozumiem ze kumpel ma neta.. Jakiego? Ma Neo/Sdi podlaczonego pod swego kompa? Czy moze juz dzieli z kims? Bo od tego zelzy co musicie kupic.. Polecam ten sprzet - tani a wsytarczy do takiego 0.5km linka spokojnie:

:arrow: AP: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33089965

:arrow: Karta: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33102210

:arrow: Antena: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32961252

:arrow: kable i zlaczki najlepiej kupic w lokalnym sklepie elektornicznym, wyjdzie taniej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:) kumpel ma siec na 60 osob.. siec jest połaczona kablami, ja mieszkam 450 metrow od niego i chcialbym sie z nim polaczyc poprzez drogę radiową. Powiedziano mi ze musza byc dwa AP (jeden u kumpla i jeden u mnie) i dwie anteny (u kumpla i u mnie) dlatego chcialem sie dowiedziec jakie mam kupic, ale jak mowisz ze to bzdura to powiedz mi jak mam sie z kumplme polaczyc?? u mnie bedzie jeszcze kilkja osob podlaczona do kumpla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci kumple beda podlaczeni powietrzem czy kablem? Bo jesli tak do AP bedzie trzeba kupic antene dookolna (sa drozsze). Kumpel musi kupic 4 portowego switcha ~70zl. Kebelek od lanu podlacza do switcha jak i siebie tez pod switcha. 3 port podlacza pod AP. Teraz antene do AP. Mijamy duzo, duzo powietrz i natrafiamy na twoja antene ktora prowadzi juz do sieciowki :) Jesli kumple maja byc od ciebie podlaczeni kablem to jednak musi byc 2 AP i sytuacja taka jak na poczatku tylko z odwrotnie :) Czyli AP-->Switch-->Ty/Kumple :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumple w moim bloku sa polaczeni siecia i sa wpieci juz do Switch'a! Tylko problem polega na tym ze nie wiem jakie AP i anteny mam kupic, dla siebie do domu i dla kumpla w bloku obok (450m dalej) mozesz nam cos doradzic? moze byc drozsze ale zeby bylo dobre i trwałe! to ma tak wygladac?? u KUMPLA - "AP podlaczony do anteny), u MNIE - "antena podlaczona do AP-->Switch-->Jy/Kumple"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A ile moze byc maxymalnie osob podlaczonych do mnie? zeby AP nie mial zadnych strat? i jak podlacze do siebie komputer 60metrowa skretka, to beda straty? mozesz polecic mi jakies anteny *jedna co ma byc u kumpla a drugo u mnie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koles pisze ze ten AP obsluguje u niego 60 userow bez klopotow wiec sadza ze to wartosc graniczna dla tego AP. Anteny takie jak podalem. Skretka teoretycznie do 100metrow dziala poprawnie ale organoleptycznie stwierdzono ze 115-125metrowe polaczenie tez jest stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...