Skocz do zawartości
koperek

MODERNIZACJA KOMPUTERA !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zmodernizować komputer. Oto częći które już posiadam: graficzna: Asus GeForce 2 32 mb v7700ti series , pamięć ram 192 mb 100 Mhz ; odtwarzać dvd zasilacz 250 wat. I teraz jest taka sprawa chciałbym dokupić jakąś używaną płyte gł do procka Atlon 1,4. Z kupieniem używanej płyty gł i procka nie będzie proglemu tylko musze znać firme i typ. I z tym jest właśnie problem bo nie jestem zorjętowany zbytnio w platformie AMD bo zawsze miałem Intel. :oops: Więc prosze was o dobardzebnie co do płyty gł, któera pociągnie procek 1,4 atlon i będą na niej chodizć sdramy 192 na 100 Mhz. i pytanie czy zasilacz 250 wat to pociągnie? prosze o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS A7V133 na KT133A - będzie o wiele lepsza od tego ECS'a, może być też ABIT KT7 na KT133A. Te chipsety obsługują pamięci SD-RAM (tylko) więc bez problemu możesz wstawić tam posiadane pamięci.

 

A z zasilaczem nie powinno być problemu bo jak miałem A7V133 + GF4MX + Thunderbirda 1,2 (później palomino 1,4) i zasiłkę codegena 200W nie było żadnego problemu,

 

 

 

Heh niektórzy na forum to by pewnie wstawli chiefteka 420 do pentium II :) no offence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj. szukaj ecs bo to naprawde dobra płyta. wymiana biosu i jedziesz na tym jak szalony. mialem na tej plycie: durnia 750, 1200 a pozniej thortona 2200, ktorego mam caly czas:). wszystko chodzilo na 250 zasilka i bylo git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit KT7/A/E

Soltek SL-75KAV

 

na tych plytach posadzisz wszystkie Athlony na fsb133

ecs k7s5a jest szybszy tylko na ddr ,ty masz pamieci SDRAM ,a na takich w/w pyty sa szybsze ,nie sprawiaja zbytnio problemow i maja duzo wieksze mozliwosci o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS A7V133 na KT133A - będzie o wiele lepsza od tego ECS'a, może być też ABIT KT7 na KT133A. Te chipsety obsługują pamięci SD-RAM (tylko) więc bez problemu możesz wstawić tam posiadane pamięci.

 

A z zasilaczem nie powinno być problemu bo jak miałem A7V133 + GF4MX + Thunderbirda 1,2 (później palomino 1,4) i zasiłkę codegena 200W nie było żadnego problemu,

 

Witam!

Mam pytanie. Mam teraz ASUS A7V133 i Durona 750 MHz. Jakiego Athlona najszybszego jest w stanie obsłużyć ta płyta? Wiem że jak piszesz znasz ASUSA A7V133.

Pozdr znad samego Bałtyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS A7V133 na KT133A - będzie o wiele lepsza od tego ECS'a, może być też ABIT KT7 na KT133A. Te chipsety obsługują pamięci SD-RAM (tylko) więc bez problemu możesz wstawić tam posiadane pamięci.

 

A z zasilaczem nie powinno być problemu bo jak miałem A7V133 + GF4MX + Thunderbirda 1,2 (później palomino 1,4) i zasiłkę codegena 200W nie było żadnego problemu,  

 

 

 

Heh niektórzy na forum to by pewnie wstawli chiefteka 420 do pentium II :) no offence

Witam!

Mam pytanie. Mam teraz ASUS A7V133 i Durona 750 MHz. Jakiego Athlona najszybszego jest w stanie obsłużyć ta płyta? Wiem że jak piszesz znasz ASUSA A7V133.

Pozdr znad samego Bałtyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz ASUS A7V133 i Durona 750 MHz. Jakiego Athlona najszybszego jest w stanie obsłużyć ta płyta?

Miałem obydwie polecane płyty (tyle że wersje z Raidem), tzn. Abit KT7A-Raid i Asus A7V133-Raid, na obu nie było żadnego problemu z pamięciami różnych producentów, k.graficznych, itp. Max. procek, jaki wsadzisz na te płyty, to Athlon XP 2200+ (Palomino :!:) - ja miałem XP1800+. Próbowałem Thorougbredy i Applebredy, ale niestety płytki nie były w stanie ich obsłużyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką pomoc. Moja ASUS A7V133 jest bez RAIDu, BIOS mam ver 1009 bo nowszego na stronie ASUSa nie ma (z kwietnia 2002 niestety). Czy warto przyśpieszyc z tego Durona 750 na Athlona 2200? Pewnie potrzebuję szybszego do karty DVB TT 1.3 sprzętowej bo dowiedziałem zeę że nowe wersje progDVB z powodu zbyt wolnego procesora nie bardzo u mnie chodzą...

Pozdrówka z Gdyni z Bulwaru Nadmorskiego zimnego i wietrznego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...