Skocz do zawartości
occulkot

dsl nad piekna wioska

Rekomendowane odpowiedzi

Problem ktory dzis tu chcialem opisac a ktory stoi przede mna to jak podzielic dsla nad piekna wioska polozona w okoliach lodzi.

 

Jako ze zarowno ja jak i znajomy jestesmy lamy komputerowe (znaczy nie kompletne lamy, co lamy majace doswiadczenia jak i pomyslow na stawianie sieci), zas osoba ktora prosilismy o pomoc postanowila nas delikatnie rzezc biorac zrobic w meskie przyrodzenie oferujac sprzet lipny, zle dzialajacy (antena miala miec zasieg 5km zas 700m od nadajnika ledwo dalo sie cos zlapac) i co najwazniejsze drogi. Postanowilismy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ze znajomym sprawy we wlasne rece - decydujac sie na sprzet oferowany przez jedna z firm. Nasz wybor padl na oferowany na allegro.pl http://allegro.pl/show_item.php?item=33435378 zestaw do budowy sieci. Teraz pytanie do was - czyli mam nadzieje osob bardziej rozeznanych w temacie - jak to zrobic zeby dzialalo ladnie ;)

 

Struktura

 

podpiecie do dsl

- rooter (dostarczony przez t*sa) albo komp z linuxem

-- komputer znajomego u ktorego podpinamy dsla

-- antena radiowa rozdziela na:

--- odbiornik -> komputer uzytkownika (teoretycznie 5 osob)

 

--- odbiornik -> siec zlozona z 5 komputerow (ale tylko jak sygnal tam dotrze)

 

Problem nr 1 - czy ktos korzystal z tego zestawu i moze go zaopiniowac ;)

Problem nr 2 - czy zdecydowac sie na rooter dostarczony przez t************e p****a, czy moze wykorzystac sojacego u mnie na strychu celerona 600MHz i zainstalowac jakiegos debiana

Problem nr 3 - wynikajacy z braku zajomosci systemow sieciowych - czy za rooterem/serwerem - czyli w miejscu gdzie rozdzielamy lacze miedzy uzytkownika a antene musi znajdowac sie - no wlasnie tego tez nie wiem - switch/hub.

Probelm nr 4 - to ewnetualna doatkowa siec podpieta pod nasza - jak pisalem wyzej - jesli antena swym zasiegiem obejmie dalsza czesc wioski planujemy podpiac 5 komputerow znajdujacych sie pare domow od siebie. Wydaje mi sie ze lepiej wykorzystac tylko jedna antene odbiorcza - psotawic switch czy inny hub (lame jestem ;) ) - i reszte polaczyc zwykla skretka czy czyms takim.

 

Bylbym wdzieczny za pomoc ;)

 

Pozdrawiam - occulkot!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...