Skocz do zawartości
Pitufo

Jakie radyjko samochodowe do 600 zeta???

Rekomendowane odpowiedzi

Kabelki nie za ciekawe. Zasilający kup przynajmniej 20mm2 a głośnikowe do tweeterów 2x1.5mm a do midbasów 2x2.5mm. Bezpiecznik jakiś lepszy np. Zealum. Wyjdzie pewnie 2x drożej ale przynajmniej pożądnie.

Rozumiem, tzn ze kabelkow mam raczej szukac w normalnych sklepach car-audio, bo chyba na allegro ciezko bedzie to wszystko zebrac.

 

UPDATE - no i łykaj tego Audisona :) Jak będziesz później rozbudowywał to pomyślimy :)

Zastanowie sie jeszce czy warto, bo jesli bede chcial rozbudowac zestaw, to bede musial tego Audisona sprzedac i znowu szukac czegos nowego. A 449 zeta piechota nie chodzi. Poytam sie jeszcze w firmach montujacych car-audio w Warszawie. Nie lubie dokonywac wlasciwego wyboru na raty ;)

 

UPDATE 2 - ten Kenwood jest jedno kanałowy ;) Czyt. audiocar.pl ;)

Wlasnie przeczytalem - Kenwood = totalna porazka i to za jaka cene (mowie o cenie sklepowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, człowiek nie doczyta do końca i gada głupoty :oops:

 

Przecież na aukcji wyraźnie jest napisane, że to monoblock... A ja spojrzałem na dół, przeczytałem "Use In Tri-Mode Operation" i skojarzyłem to z "Trilinear mode", czyli z możliwości podłączenia głośników i suba do wzmaka dwukanałowego... :oops:

 

A DLS-y się spieprzyły? Szkoda, bo to była jedna z najlepszych firm robiących głośniki. Ja mam całe auto w DLS-ach (seria Ultimate) - 6 głośników + sub i grają naprawdę świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba jednak łyknął tego Audisona. A potem po prostu dokupił drugi wzmacniacz...

Hmmm, myslalem nad tym, ale nie jezdze niestety Żukiem, zeby moc lekka reka poswiecic tyle miejsca w bagazniku. Musze wybrac po prostu jeden wzmacniacz i basta :)

 

---> Kwiecień

 

Masz racje, nic nowego na pewno nie kupie w tej cenie. Pozostaje mi poszukac czegos z drugiej reki. Ten Lanzar na dzis dzien jest niestety za drogi, zobaczymy jak bedzie "jutro" :wink:

 

Na co zwrocic uwage przy wyborze wzmacniacza? Oprocz tego, ze powienien miec minimum 4 kanaly? Chcialbym dowiedziec sie co nieco, zeby Wam nie zawracac glowy co chwila :D

 

UPDATE:

 

Czy moje radyjko i glosniki nie beda za slabe dla takiego mega-wypasu wzmacniacza? Tzn. czy ma sens kupowac wzmacniacz za 700 zeta jesli za radio (uzywane) zaplacilem 440 zeta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wzmacniaczy to mogę Ci polecić na przykład to:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33542037

 

Sam mam dwa wzmacniacze Soundstream i zapewniają naprawdę dobrą jakość dźwięku.

 

 

A może ten uda Ci się tanio kupić? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34159258

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no faktycznie :] Skleroza nie boli :D  

 

OT - mam nadzieję że te kołpaki to nie do megi kupowałeś ;)

Przyznam sie a co mi tam :P

Owszem kupilem je, po prostu potrzebowalem czegos taniego bo na kolach nic nie mialem, zreszta wole zainwestowac w rozwoj wnetrza auta niz mamic zlodziejaszkow, ktorych niestety w W-wie nie brakuje....

Poza tym IMHO na kolach nie wygladaja tak tragicznie :)

Temat o kolpakach uwazam za zamkniety :wink:

 

----> Krootki

Ten Soundstream jest nawet nawet. Pasuje mi bardzo rowniez to, ze sprzedawca ma sklep pod W-wa, moze jakos sie z nim dogadam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tym Audisonem zaciekawił :)

 

Jak jeszcze interesowałem się car-audio to Soundstream i Audison (oczywiście w swoich przedziałach cenowych) to była prawie ta sama klasa. Tylko jakieś minimalne rzeczy ich różniły, a w ocenach dostawały podobne noty.

 

A patrząc na te aukcje to można podsumować:

 

Plusy Soundstreama:

- nowy z gwarancją

- większa moc

- możliwość zakupu bezpośredniego

 

Plusy Audisona:

- cena ;)

 

 

PS. Ten Soundstream ma 4x60. Ja mam 4x50 skręcone na ok. 60-70% mocy. Przy oryginalnych płytkach dobrej jakości, przy głośności 30/35 nie idzie wyrobić ;) Ale za to słuchając ciszej można podziwiać naprawdę świetny i czysty dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tym Audisonem zaciekawił :)

Spoko, obserwuje te aukcje, byleby cena nie poszla za bardzo w gore :?

 

Sluchalem dzis tez glosnikow Infinity - nie sa zle, czy miales okazje Kwiecien porownac Infinity (te serie za 300-500 zł) z Axtonem?

 

UPDATE:

 

Wiesz Krootki, ja na prawde wolalbym kupic cos nowego. Boje sie troche rzeczy uzywanych z niepewnego zrodla. Ale tak jak zauwazyli to koledzy na forum audiocar.pl, to jest moj pierwszy zestawik :) i mysle, ze na poczatek musi mi wystarczyc cos ciut tanszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh kwiecień, troche wiedzy łykłeś i juz guru w car-audio :wink: zartuje oczywiscie...

No wiec tak...

 

-audisony SRX są tragiczne, dlatego tak spadli z ceną, naprawde nie ma co sie tego chwytac!!

 

- ten soundstream 364 jest swietny! Poza tym zainteresuj sie wzmacniaczem helix'a jest wlasnie na allegro HXA 400 i HXA 40 ta 400'ka jest rewelacyjna, szybka, twarda, konkretna! :] w sumie sam bede miał na sprzedaż takiego za jakiś tydzień...

 

- głosniki Axony 2.18 to jedna z lepszych propozycji w tej cenie

 

- i co to za pogląd, ze DLS sie zepsuł!! sam mam c5 i uważam, ze to rewelacyjny zestaw, poza tym nowe R6A sa poprostu genialne, MS zestawy tez są super, szczegolnie na basie, aaa i o co ci chodziło mówiąc "nowe" dlsy... przecież DLS nie zmienił oferty głośnikow od dawna... weszły jedyny MS i wlasnie nowe R'ki... reszty nie zmieniaja bo są poprostu dobre, ale zeby docenic DLS'a trzeba do niego dorosnąc to nie głośniki które sie kocha po pierwszym odsluchu

 

A taki wniosek z całości wątku...

Musisz się zdecydować jaki profil brzmienia i jaki zakres mocowy Cie interesuje! bez tego nic Ci nie doradze!

powiedz chciaz czego sluchasz!

 

A co do Axtonow i oklablowania zgłoś sie do mnie moge Ci zaproponowac baardzo dobre ceny!

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze pojawil sie nowy glos w dyskusji. Fajnie :)

 

Zamowilem te Axtony CAC 218, ale czekam na nie i czekam. Mam nadzieje, ze gosciu z allegro nie zawali sprawy. Jest o tyle dobrze, zszedl troche z ceny i mial wyslac za pobraniem. Moze jutro dojdzie....

 

Wzmacniacza jescze nie mam, caly czas poszukuje czegos uzywanego po przystepnej cenie. Obawiam sie tylko, ze ten Helix osiagnie jakas zawrotna cene :( Ale zobaczymy.

 

Muzyki slucham roznej (od The Doors, The Clash przez rozne rytmy Ska i Reggae czy nawet dobry Jazzik po Rammstein i Metallice) - na pewno nie intresuje mnie dicho czy inne nowoczesne brzmienia (techno, trans itp).

 

Co do propozycji okablowania, to widze jeden zasadniczy problem. Jestem z W-wy i do Tarnowskich Gór mam ciut daleko, wiec chyba koszta dojazdu zniszczylyby kazda nawet najlepsza oferte...

 

UPDATE:

 

A co panowie sadzicie o tym cudzie? Warto????

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34457321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> Pitufo

Od kogo kupiłes Axtony? :> trzeba było powiedziec wczesniej dałbym Ci upust konkretny, bo mam je w ofercie :)

A ten CAP bardzo ok jest, znam osobiscie własciciela, może brac, tylko nie wiem, czy zdazysz bo jak to pisze to do konca zostały 2 godziny ;)

 

->Kwiecien...

Hmm... ale na wypowiedziasz z forum oprzec swojej wiedzy nie mozesz! Poza tym pojawiło się tam ostanio wielu początkujacyh, więc wypowiedzi też są na róznym poziomie, niektóre to wręcz żenada...

Trzeba było jechac do Wawki na Mistrzostwa to miałbys okazje sie czegos nauczyc tak jak trzeba, czyli słuchając ;)

Pozdro i powodzenia przy megi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to udalo mi sie wygrac licytacje na CAP 4.200 MK2 :D

 

Teraz pozostaje tylko poczekac na przesylki i zlozyc sprzecik. Jak to juz zrobie, to na pewno sie pochwale :twisted:

 

Zdecydowalem jednak nie bawic sie w montaz, mysle o zleceniu tego w ULTRA-CAR w Warszawie

 

http://www.ultracar.waw.pl/

 

Znajomek polecil mi te firme, ktos moze mial z nimi jakas stycznosc?

 

UPDATE:

 

Co sądzicie o tych kabelkach do wzmaka? Dodam, że moge takie mieć za około 135 zł, warto??

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34727300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas mozesz je miec za 130 :)

Dobre kable naprawde...

Ale moznaby pomyslec nad lepszymi sygnałowymi...

A co do te firmy to hm...

Sama stronka i opis dzialu.. ba! nawet tytuł działu radiomontarz, nie wzbudza zaufania...

Przy montarzu okablowania car-audio nie wystrarczy wiedza, gdzie jest plus, a gdzie minus, trzeba wiedziec jak te kable zamocowac i zabezpieczyc ( peszle) Ktorędy poprowadzic najlepiej... syganly osobno, zasilajace osobno, poza tym trzeba od razu glosnikowki tez polozyc...

Naprawde daj sobie z nimi spokoj!

Sa w wawie naprawde dobre firmy specjalizujace sie w car-audio ( a nie alarmach ;) ) na przyklad

 

-Galeria Tonów na ulicy głównej 18

www.galeriatonow.pl

 

-Centum Car Hi-Fi

na Bokserskiej 53

www.centrumcarhifi.com.pl

 

-Audiomania

na Radzymińskiej 212A

www.audiomania.pl

 

-w 12V w Pruszkowie tez powinni Ci to zrobic

www.12v.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz już wszystko ??

Czekam jeszcze na kabelki, ktore zamowilem u Sinusa :D

 

Strasznie dluuuugo to wszystko sie ciagnnie. Ale glownie to sprawka poczty - np. czekalem tydzien na glosniki wyslane priorytetem 8O

 

Mam wielka nadzieje, ze dzis/jutro dojda kable i w piatek wszystko zloze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytlumie, ale niestety dopiero w dalszym etapie - teraz to juz na prawde nie mam na to kasy :?

 

Przekladam wiec to na nowy rok. Niestety, nie mam wyjscia :(

 

UPDATE:

 

Kabelki właśnie doszły - tym razem poczta dostarczyła przesyłkę błyskiem :)

 

Wielkie dzięki Sinus, a wszystkim polecam zakupy sprzętu u tego Pana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wszystko zostało podłączone i gra :D

 

Na prawde jest superowo! Pozostaje mi tylko jeszcze wygłuszyć drzwi, jak znajdę na to kasę, ale nawet bez tego mogę już prawie zamieszkać w samochodzie :twisted:

 

Wielkie dzięki chłopaki za pomoc w wyborze - jak któryś będzie w W-wie, to niech daje znać - zapraszam na browara!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...