Skocz do zawartości
tatutek

Co oznacza ten error w prime95 POMOCY Rounding was 0.5, Exp

Rekomendowane odpowiedzi

mi zeby bylo smieszniej prime wywala bledy nawet na niekreconym procu a winna jest plyta glowna ktora moze liczyc seti cala noc przy fsb 198 albo zawiesic komputer po 10 min grania w q2 przy fsb 175:D

prime nie jest od tego zeby pokazac ze komputer jest niestabilny - to wychodzi w praktyce.ten program jest po to zeby pokazac ze jest stabilny. znajdz komputer ktory bezbledny w prime wysypie sie na czyms innym;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w prime nie robiłem testów 'blend' bo te razcej przechodzi

tylko 'in-place large FFTs' - to lepiej testuje cpu jak wspomniałeś ...

 

czyli jak SuperPI 16M przejdzie i 3dmark01se też tzn że raczej wszystko powinno być git ?

bo super pi 16 mi ładnie przechodzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos tego tematu mam prosbe, nie jestem zorientowany w tym temacie, chcialbym poddac mojego proca "torthurom" i nie wiem jakim progsem, moze ktos zorientowany podal by mala liste progsow tego typu(do testowania proca) i skad mozna je sciagnac !? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos tego tematu mam prosbe, nie jestem zorientowany w tym temacie, chcialbym poddac mojego proca "torthurom" i nie wiem jakim progsem, moze ktos zorientowany podal by mala liste progsow tego typu(do testowania proca) i skad mozna je sciagnac !? :)

między innymi:

Prime95

cpu stability test

SuperPI

Aquamark

3dMark2001SE

3dMark2003

3dMark2005

 

ponadto testy pamięci:

Goldmemory 6.64

memtest86

 

ostatnie 2 to dyski startowe. Szukaj www.google.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos tego tematu mam prosbe, nie jestem zorientowany w tym temacie, chcialbym poddac mojego proca "torthurom" i nie wiem jakim progsem, moze ktos zorientowany podal by mala liste progsow tego typu(do testowania proca) i skad mozna je sciagnac !? :)

między innymi:

Prime95

cpu stability test

SuperPI

Aquamark

3dMark2001SE

3dMark2003

3dMark2005

 

ponadto testy pamięci:

Goldmemory 6.64

memtest86

 

ostatnie 2 to dyski startowe. Szukaj www.google.pl

Dziekuje za wyczerpujaca i pelnowratosciowa wypowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyczerpujaca i pelnowratosciowa wypowiedz :)

jeśli nie kręciłeś procka to wszystkie te testy musi przejść w dowolnie długim czasie, jeśli zaś kręciłeś to powinien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego, co napisał grudzio, że nie jesteśmy w stanie przy normalnej pracy obciążyc kompa tak, jak robi to prime, to nie jestem pewien. Chodzi o to, że pomimo mniejszego obciążenia proca, w moim przypadku np odpalenie Ił2 sturmovik na jakis czas powoduje porownywalny wzrost temperatury a to ze względu na to, że w bezpośrednim sąsiedztwie procka znajduje się radek 9800pro, który w prime pozostaje chłodny, a w ił2, tudzież Far Cry dostaje nieźle po garach i zamienia sie w mała elektrociepłownie. Bude mam dobrze przewietrzana (crystal 120 na wylocie) Problem ten dotyczy mnie mam nadzieje tymczasowo (nie powinni go miec ludzie, którzy maja np vga silencera, ktory wydmuciach!e cieple powietrze z budy), bo planuje wc, ale każdy kto ma taka karte wie, że firmowe chłodzenie na niej to maksymalna porażka (po 2 miesiacach pracy wiatraczek zaczął mi rzęzic, że jeszcze wspomne o fakcie, że radiator ma taki idiotyczny kształt, że uniemożliwia założenie radiatorów na pamięci) Sorry za częściowe OT

Pozdrowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam problem. Mam Athlona XP Thoroughbreda 2000+ (12,5x133) wogóle nie kręcony i chciałem zapodać prime95. Zainstalowałem wersję 22.10 i wziełem torture test i wywala mi bład

FATAL ERROR: Rounding was 0.4999885559, expected less than 0,4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam problem. Mam Athlona XP Thoroughbreda 2000+ (12,5x133) wogóle nie kręcony i chciałem zapodać prime95. Zainstalowałem wersję 22.10 i wziełem torture test i wywala mi bład

FATAL ERROR: Rounding was 0.4999885559, expected less than 0,4...

Miałem podobny problem gdy moje Kingstony DDR 400 chodziły synchro z procem czyli na 266 wtedy wyskakiwał ten błąd. Pomogło podniesienie częstotliwości pamieci na 333 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ten błąd wyskakuje prawie kazdemu kto sie bawi Primem95 i bawi sie podkrecanie. Nnie przejmuj sie tym Prime95 jest troszke przegiety i potrafi wywalic nawet najlepszy sprzet. Naszczscie jest sposob na pozbycie sie tego bledu - slasuj z dysku Prime95 :D i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ten błąd wyskakuje prawie kazdemu kto sie bawi Primem95 i bawi sie podkrecanie. Nnie przejmuj sie tym Prime95 jest troszke przegiety i potrafi wywalic nawet najlepszy sprzet. Naszczscie jest sposob na pozbycie sie tego bledu - slasuj z dysku Prime95  :D i po problemie

nie mam pytan prime to taki program który cos liczy i sprawdza co policzyl wiec jak cos Ci wyskoczy jakis error to mozesz byc pewien ze sprzet nie jest w 100% stabilny i ze gdzies sie myli :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd w Prime przy nie kreconym sprzęcie jest najczęściej spowodowany złymi pamięciami. miałem niedawno pamiątki Kingston KVR400..C3A 2x256 i to przez nie Prime rzucał błędami. sprawdzałem je Memtestem i Goldmemory i błędy były powyżej 166 Mhz (przypominam kości 200Mhz). Teraz na TwinMosach już jest dobrze.

co jeszcze ciekawe - gdy podniosłem napięcie na procka o 0,075 błędów już nie było - dziwne ale prawdziwe. czyli grunt to dobre pamięci - na podobnych ustawieniach o ok. 0,05V niżej na procku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chlodem tu powialo, to przeciesz oczywiste ze jezeli Prime wywala błedy to jest cos nie tak ale czy trzeba to traktowac tak smiertelnie powaznie, jezeli memtest tez wywala bledy wtedy bym sie naprawde zaniepokoil, a rada byla calkiem fajna, ta ze skazowaniem windy tez mi sie podoba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem problem z kompem athlon 750 + ecs k7s5a + gefroce 2 mx400. wieszal sie i nie odpowiadal lub sam resetowal. zagladnalem do srodka okazalo sie ze wentylator na grafice nie dziala... skierowalem na niego wentylator 80mm... i odpalilem na noc prime95. wstalem rani i komp wogole nie ruszal.... nawet BIOS nie wydaje zadnego dzwieku. przelozylem grafike do innego kompa i dziala wiec to chyba nie to. czy mozliwe zeby PRIME95 spalil mi kompa? co mam zrobic by doszukac sie usterki. czy to siadl proc czy plyta glowna.... aha jeszcze jedno... kontrolka twardego dysku non stop mi sie swieci. prosze o pomoc :( (a moze to zasilacz?) ...

Edytowane przez cannabis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, nozliwe, do tego sluzy prime by stresowac kompa B) natomiast jak sprawdzic proca, zdejmij radiator i jezeli na rdzeniu procesora widzisz czarna plame to znaczy ze uszlo z niego zycie, jezeli nie widzisz zadnych oznak fizycznych na procu to mozliwe ze niektore podzespoly plyty, ale tego juz ci nie powiem, znajdz kumpla <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span> ma kompa i sprawdzi z toba poszczegolne czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam kompa jak w podpisie i puscilem tego semprona na 205 fsb i po kilkunastu sekundach w pulkicie wskoczyl blue screen - co to oznacza? Pozniej zmniejszylem do 200 i jakos chodzi ale w prime wyskoczyl taki komunikat jak na zdjeciu. nie wiem co to znaczy. Pomozcie

post-23914-1106740323_thumb.jpg

Edytowane przez Hora_Faza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oznacza że procek nie jest w pełni stabilny (a może to pamięci, zwiększ timingi na max, tj. najwolniejsze, ew. podbij napięcie dla pamięci) podbij napięcie procka, ale jak ten komunikat wyskakuje tylko w prime a pozatym jest ful stabilny to wal prime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...