Skocz do zawartości
Domell

Radeon X800SE 256 MB AGP!!-co sądzicie????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Jak wiadomo ATI nie ma obecnie (przynajmniej nie miało do tej pory)Konkurenta dla GF6800NU...

 

Ale właśniepojawiła sie chyba pierwsza recka Radka X800SE na AGP...

8 potoków

6 jednostek VS

rdzeń 425 mhz

pamięc 800 mhz 256 MB

 

Co sądzicie??Czy ATI skutecznie odpowiedziało na GF6800NU???Z TYch testów wynika że chyba nie....

Oto LINK:

 

http://www.digit-life.com/articles2/radeon...on/rx800-9.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma do rzeczy że GF6800NU ma 12 potoków a Radek X800SE 8?????????Ale obydwie karty będą w podobnej cenie!!!!I to jest główne kryterium przyzakupie danej karty.....

 

PS.Gdyby tak podchodzić do sprawy to też nie można by było porównywac Radkax800xt pe z GF6800Ultra bo radek ma 520 mhz na rdzeniu a GF TYLKO 400mhz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy badziewie bedzie ja da sie odblokować 8 dodatkowych potoków :D

Nawet jak się będzie dało to nie zmieni faktu iż karta jest wykstrowana :P za małe zegary :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem karta miala by szanse stac sie hitem jezeli kosztowala by kolo 800-900 zl . . . kolo 1100 bowiem mozna kupic gf 6800le ktory daje 99% szanse na odblokowanie do 12 potokow a i szanse na 16 potokow sa wieksze niz mniejsze . . .

i jak na dzien dzisiejszy to architektura nv40? jest duzo bardziej przyszlosciowa a nizeli r410 . . .

dla mnie jak na razie w cenie kolo 1000zl nie ma nic lepszego niz 6800le i chyba jeszcze troszke nie ebdzie . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem karta miala by szanse stac sie hitem jezeli kosztowala by kolo 800-900 zl . . . kolo 1100 bowiem mozna kupic gf 6800le ktory daje 99% szanse na odblokowanie do 12 potokow a i szanse na 16 potokow sa wieksze niz mniejsze . . .  

i jak na dzien dzisiejszy to architektura nv40? jest duzo bardziej przyszlosciowa a nizeli r410 . . .  

dla mnie jak na razie w cenie kolo 1000zl nie ma nic lepszego niz 6800le i chyba jeszcze troszke nie ebdzie . . .

Jeśli będzie można odblokować potoki będzie znacznie lepszym wyborem od 6800LE czy też 6800. Nawet, jeśli w 6800LE odblokujesz wszystkie potoki to i tak nigdy nie dorówna 6800U. A to ze względu na 128Mb pamięci. Natomiast ten radeon ma 256MB szybkiej pamięci 2.0ns. Tak więc jeśli będzie sie dało odblokować potoki będzie to karta identyczna z X800XT/XT PE. Sam nie wiem czy byłoby to dobre posunięcie ze strony ATI. Bo po co kupować X800XT jak za pół ceny jest to samo?

ps. o co ci biega z tą architektura?! masz na myśli ps3.0? :lol: FX też miał być przyszłościowy, super ps2.0+ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że to nie chodzi o ten SŁYNNY SM3.0...

Poprostu architektura sama w sobie jest bardziej przyszłościowa i nowoczesna...

Można tego doświadczyc np.gdyby tak porównac karty na NV40 i R420 przy tej samej wydajności teoretycznej czyli taktowanej tym samym zegarem i o tej samej ilości potoków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tego doświadczyc np.gdyby tak porównac karty na NV40 i R420 przy tej samej wydajności teoretycznej czyli taktowanej tym samym zegarem i o tej samej ilości potoków...

To jest całkowicie pozbawione sensu. Równie dobrze możemy porównać A64 2GHz z P4 2GHz? Ale jaki to ma sens?

Mnie się wydaje że to nie chodzi o ten SŁYNNY SM3.0...  

Poprostu architektura sama w sobie jest bardziej przyszłościowa i nowoczesna...

Pamiętaj że marketing NV chce żebyś tak myślał.

A mnie to wali która karta jest bardziej przyszłościowa, kupiłem po prostu wydajniejszą karte. Co mi po przyszłościowości? Jak wyjdzie R520 albo NV50 to po prostu zmienię karte a swoją wywale na złom. A dopóty nie ma kart nowszej generacji każda gra musi mi chodzić przyzwoicie. Domm3 jest niechlubnym wyjątkiem, ale jakoś sie tym nie przejmuje i tak nie lubię takich prymitywnych gier. Na razie NV nie udowodniła że ich karta będzie w przyszłości wydajniejsza od produktu ATI. 3D Mark 05 pokazał wręcz coś zgoła odmiennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra...Tylko nie każdego stac na wydatki tego typu że gdy sie pojawi nowy układ to może np.wywalić kupionego niecałe rok temu GF lub Radzia na tego NV50 czy r520.....

 

A co do porównania to nie można porównywac procesorów do kart graficznych....Tak że przykład A64 i P4 do NV40 i r420 jest nie na miejscu...

 

JAsne..3dmark pokazał...jakbym miał się sugerowac 3dmarkiem to bym se kupił skaszanionego FX-a który w 3dmarku 03 był lepszy od Radka 9800pro..I co z tego jak w grach dostawał po [gluteus maximus]???

Aha-3dmark to syntetyk a jak by się tak sugerować syntetykami to wychodziło by na to ze P4 jest dużo szybszy niż jego odpowiednik z AMD.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do porównania to nie można porównywac procesorów do kart graficznych....Tak że przykład A64 i P4 do NV40 i r420 jest nie na miejscu...

A jak można porównywać dwie inne architektury przy tych samych zegarach? Analogia jest bardzo dobra, AMD64 jest wydajny przy niskich zegarach(NV40) ale nigdy nie osiągnie taktowania P4 (R420)

Chyba analogia jest dobrze widoczna?

JAsne..3dmark pokazał...jakbym miał się sugerowac 3dmarkiem to bym se kupił skaszanionego FX-a który w 3dmarku 03 był lepszy od Radka 9800pro

Pokonywał ale w jaki sposób? Zmniejszona precyzja obliczeń do 16bit. Specjalne optymalizacje, trzeba było być ślepcem żeby tego nie widzieć.

Na pierwszych sterach Fx5800U uzyskiwał wynik adekwatny do swojej wydajności (około 3k pkt.) Poza tym to był raczej benchmark DX8.1 a w środowisku DX 8.1 Fx'y wcale nie są złe.

Sutuacja w 3D marku05 jest odmienna, to radeon ma więcej obliczeń ze względu na to że nie obsługuje tekstur w formacie DST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że architektura NVIDII przy zastosowaniu IDENTYCZNEJ technologii wytwarzania NIE MA problemu z osiągnięciem tego samego taktowania-i to jest ta różnica....To że r420 osiąga taktowanie 520mhz -XT PE-to jest zasługa zastosowania technologii LOW-k a pamietajmy że NVIDIA zastosowała``zwykłą``technologie 130nm....Gdzyby nie ta właśnie technologia to ATI miałoby kłopoty z osiągnieciem 450mhz pomimo mniejszej o 60mln ilości tranzystorów..

Widać to doskonale na przykładzie NV43 i RV410 wykonanych w `zwykłej` technologii 110nm:

NV43 bez wiekszego problemu osiąga 560-570 mhz przy dość skromnym chłodzeniu.Natomiast ATI ma duże problemy z chipami które poprawnie pracują z prędkościa 475mhz(x700xt).Do tego jeszcze RV410 ma 110mln tranzystorów a NV43 146mln...

 

Jeszcze do co porównania do P4 i AMD...Nie dokońca się z tym zgadzam..Dlaczego??Jak wcześniej napisałem chodzi mi o wydajność architektury przy podobnej TEORETYCZNEJ wydajności i możliwości układu...Miałem na myśli podobny współczynnik wypełniania czy podobna przepustowość pamieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przestalem patrzec na "potoki" odkad zobaczylem wyniki w grach na 1szym poscie - szczegolnie po OC X800SE :)

 

8 p

6 vs

core: 425 mhz

memory: 700 mhz 256 MB GDDR3

przepustowość 22.4 Gb/s

fillrate 3400 Mpix.

 

X800SE

w AA czesto pokonuje 6800... nawet AsusaV999GT i czasem GE !!

 

w wielu testach jest na rowni w AA z 16sto potokowym asusem... ,

z 12sto potokowym GF w AA wygrywa praktycznie w kazdym tescie... jak to ując ??

8p vs 16p = constans ?? a

8p vs 12p = Parodia jakas...

 

dlatego przestalem patrzec na "potoki" ...

bo roznice w FPS sa minimalne ...

 

sam patrze po karcie w okolicach 1300zł, bo ta tymczasowa mnie wkurza...

 

Qmpel w farcry 1.3 na GF6800GT ma takie przekłamania pixelowe ze głowa boli...

 

Dlatego zaczołem sie ineresować X800SE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również się zgadzam z tym że potoki to nie wszystko...

 

Teraz co do wyników...Z tej recenzjio wynika że to Geforce jest szybszy od Radka a nie na odwrót..karta NV wygrywa(ogólnie rzecz biorąc) W FAR CRY, HL2(beta), RTCW:Multi, CALL OF DUTY, SPLINTER CELL, HALO no i oczywiście w DOOM3...W UNREALU 2 i Q3 karty są mniej wiecej na równi choć w 1600x1200 Radek w tych grach wygrywa co dziwne nie jest(128 MB GF i 256MB Radek)..

W pozostałych testach wygrywa Radek choć różnice nie są tak duże ja w tych grach w których wygrywa GF...

Ogólnie rzecz biorąc kartą szybszą i ogólnie lepszą jest GF.No chyba że ktoś chce koniecznie mieć ATI....

 

Teraz odnośnie tych przekłamań w FAR CRY...

Troche mnie to dziwi bo tak się składa że dwóch qmpli ma GF6800NU a jeden GF6800GT i na FAR CRY nie mieli ŻADNYCH przekłamań w wersji 1.1 czy 1.2 ani nie mają teraz(po zainstalowaniu patcha 1.3).Stery to 66.81 a wcześniej 61.77.Wiem bo grałem u nich na tej gierce.Co więcej nie słyszałem żeby narzekali na jakieś kłopoty z jakąkolwiek gierą -czy to starszą czy nowszą...

Może te błędy są przez stery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...