Skocz do zawartości
ParanoiK

Dystrybucja na pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiejś ciekawej dystrybucji unixowej na pendrive'a usb 64MB - nie musi być linuksowa. Spotkaliście się z czymś fajnym? Bo jak na razie znalazłem tylko feather linux.

(głupie pytanie=nie besztać)

 

Jak się to to bootuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bez X'ow to: http://rescuecd.pld-linux.org/ W sumie to troche tam daloby sie jeszcze dorzucic.

Jesli z X'ami to chyba trzebaby sie samemu troche pobawic, ale mozna, zainstalowac w chroocie, przerobic na squashfs, dodac do tego jakis prosty initrd zeby ten obraz ze squashfs'a wypakowal i wio. Na 64MB moznaby zmiescic na oko z 150MB "zywego" softu, czyli calkiem sporo. Podstawowy taki zestaw z X'ami, WindowMakerem, takimi ciach!lami jak openssh/ekg plus kupa zbednych rzeczy jak dokumentacja/man'y/zbedne locale zajmuje 127MB, po przepakowaniu do squashfs wychodzi ~51MB.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos testowal juz jakas z tych dystrybucji? Ja pere nagralem ale zadna nie bootuje :/

1272585[/snapback]

A BIOS twojej plyty glownej oferuje start z urzadzenia podpietego przez USB? Nie wszystkie plyty glowne wspieraja takie rozwiazanie, moja na przyklad nie posiada takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A BIOS twojej plyty glownej oferuje start z urzadzenia podpietego przez USB? Nie wszystkie plyty glowne wspieraja takie rozwiazanie, moja na przyklad nie posiada takiej opcji.

1272670[/snapback]

hehe...posiada taka opcje. Nawet ja ustawilem.

 

Nie jestem pewien czy samo przegranie tych plikow na USB wystarczy. A jak tak to ktore dokladnie bo niemabdzo sie orientuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe...posiada taka opcje. Nawet ja ustawilem.

 

Nie jestem pewien czy samo przegranie tych plikow na USB wystarczy. A jak tak to ktore dokladnie bo niemabdzo sie orientuje :/

1273534[/snapback]

Nie jestem w 100% pewien poniewaz nigdy nie probowalem odpalac systemu z urzadzenia podpietego przez USB, ale wydaje mi sie, ze dziala to dokladnie tak samo jak dysk, a wiec musisz miec zainstlowany bootloader. Samo przegranie plikow to jedno, a konfiguracja to co innego. Swoja droga, te systemy nie maja zadnych instalatorow (tekstowych badz graficznych)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu z piszących w tym poście ludzi poradza samemu zrobić jakąś distrubucję.

Ja jestem początkującym jeżeli chodzi o linuxy i czy gdzieś można jakiś poradnik, howto, cokolwiek, znaleźć jak coś takiego zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu z piszących w tym poście ludzi poradza samemu zrobić jakąś distrubucję.

Ja jestem początkującym jeżeli chodzi o linuxy i czy gdzieś można jakiś poradnik, howto, cokolwiek, znaleźć jak coś takiego zrobić ??

1276560[/snapback]

Poszukaj "Linux from scratch" to taki jakby tutorial ;) Duzio stron - chyba tylko ANG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka za mały offtopic, ale mam pytanko:

Jakie plyty maja opcje boot from USB?

1356573[/snapback]

te nowsze. zawsze można na starszej spróbować upgrade BIOSu, ale nie zawsze będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...