Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bylem w proline jakis czas temu i zamowilem karte ale nie wiedza jaka dostana partie od producenta wiec z taktowaniami ruletka. Pytalem w CEI czy mogliby sprowadzic ale na razie nie. Wracajac wstapilem do jakiegos sklepiku kolo mnie i pytam o karte. gosc mowi ze nie ma ale moze sprowadzic, jednak nie oplaca sie to wg niego bo r9550 nie jest tak dobry jak 9600pro. Na co ja stwierdzilem ze to przeciez ten sam rdzen, pamieci nawet czasem szybsze i da sie krecic. Odpowiedzial ze nie jest to to samo i ze podobno mial 8 miechow szkolenia ati( grafy, chipsety itd). No nic, ja sie nie znam i nie bede sie klocic goloslownie. On tez nie chcial wiec powiedzial ze mi przyniesie w poniedzialek podreczniki jakies oryginalne to bede mogl poczytac i cos mi tam powie o kartach. Takze bede mial prawdopodobnie dokladne info jakie to w koncu te rdzenie stosuja, oraz jak poznac po nadruku na pcb jakie sa taktowania:)

Zobaczymy na ile sie tam zna faktycznie, bo troche mi sie nie chce wierzyc ze wszyscy na tweaku, benchmarku( tez przeciez pisali ze 9550 to to samo co 9600)  sie myla :P hehe. Ale moze jakies ciekawe info dostane.

Mowil tez ze poleca za 480zl gecube`a 9600pro ktory wie ze sie kreci do 9600xt. Gwarancji mi nie da bo nie moze oficjalnie ale robil to juz i luzik. Nie watpie ze te karty sa dobre bo to w koncu gecube`y:>  ale czy az 80zl wiecej warte?

Ogolnie moze to byc troche sciemniarska gadka sprzedawcy chcacego sprzedac swoj towar( tym bardziej ze troche mi sie info nie zgadzalo albo wykazywal sie czasem niewiedza, np nie wiedzial nic o saphire 9800 "niby" pro), ale nie znam sie az tak dobrze zeby sie klocic:P

Co myslicie o tej sprawie? Bede wdzieczny za odpowiedz, tym bardziej ze moze bym pozbieral ostatecznie do tego 9600pro i musialbym dosc szybko wycofac rezerwacje w proline. Czekam na odpowiedzi. pozdrawiam

1206260[/snapback]

Może się myle, ale mam wrażenie rozmawaiałeś ze sprzedawcą o 9550 a nie o 9550xt, wtedy by sie wszystko zgadzało i miał on racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem troche ten topic.. Ale sie pogubilem w tych wersjach, jakie co ma pamieci itd. Doczytalem sie gdzies ze 3,3 sie lepiej kreca od 2,8 juz sam nie wiem....

Panowie krotka pilka... ktora ?

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38540150

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38858074

 

Jedna wlasnie 2,8 druga 3,3.... Obie 430/550 - innych nie spotkalem teraz... do kupienia.. Tansza lezy mi bardziej z wiadomoch powodow no i z tego ze sie niby lepiej podkreca ale moze sie myle.. Te 20 zl mnie nie zbawi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choyrak: jak bedziesz mial mozliwosc to moze zrob skany lub fotki z tej ksiazki. moze sie cos przyda akurat :D

 

na allegro ktos sprzedaje opracowania v-modow. wiecie cos o tym?

 

ur8an: wejdz na strone producenta obu pamieci i sprawdz jakie to ma nominalne taktowanie przy danym napieciu. np moje hynixy 2.5ns maja nominalne taktowanie 350 MHz, a chodzi standardowo na 250 MHz. zeby dostac 350 MHz trzeba podniesc napiecie o 0.3V. wszystkie te informacje sa na stronie producenta, wiec szukaj i wybierz ta, ktora ma wiekszy potencjal, ale ja bym stawial na samsungi 2.8ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ur8ban

 

Ja kupilem u tego drugiego tylko ze wtedy mial na Samsungach 3.3 ns. Ale jak widac kreca sie dosc dobrze - jak na razie z standardowych 445/580 wycisnolem 480/660 bez zwisow czy artow :D Moim zdaniem GeCube troche przesadza z wieloscia modeli. Zwykly szary uzytkownik zapewne nie ma pojecia co kupuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rev 2.1 w takim razie mamy juz pięć wersji, trzy z pamięciami 3,3 i dwie 2,8. Ja mam 2,8 400/600 i jak juz wcześniej pisałem pamięci nie kręcą się ani troche. Jak ktoś nie chce robic vmoda to niech bierze 3,3, a jesli ma to w planach to 2,8. Ja obecnie czekam na jakies info o vmodzie, bo by się bardzo przydał do moich samsungów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choyrack

co do tego 9600 pro od gigacube :] masz tu przykładowe taktowania http://sklep.benchmark.pl/pelny_12687.html

producent chipsetu ATI

model chipsetu Radeon 9600 Pro

wielkośc pamięci 128 MB

typ zastosowanej pamięci DDR (128bit)

taktowanie rdzenia 400 MHz

taktowanie pamięci 400 MHz

 

jeżeli sprzedawca uważa że 9550xt chociaż by 400\500 to ...... hihihi taktowania mówią same za siebie jak brać jakegoś pro to do ceny ok 450 zł i pełnego 400\600 a nie jakiegoś kastrata np: http://1klik.pl/sklep/Karty_graficzne_ATI_...H/c447/p187008/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem za 350zł i narazie podkręciłemdo 470/ 600 i w 3Dmarku 03 mam 3523 pkt na słabym procku (athlon 1900 thunder cośtam A) i ramach 266 Mhz chce kupic bartona to bedzie lepiej a w 2001 mam 10050

obojetnie na jakich taktowanich :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vaniol

 

w 3dmarku03 zmiana procka wiele ci nie da, bo w przeciwienstwie do edycji '01 ram i proc ma niewielki wplyw na wyniki. Kiedys testowalem FX5200 na moim starym asrocku, xp2500+, 256 ddr i wynik oscylowal w okolicach 1500 pkt. Karte odsprzedalem staremu ;) i u niego na P4 2800 MHz i 2x256 ddr wyniki sa praktycznie identyczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x-men. faktycznie gdzie nie poszukam mowa jest o wersji 400/400. cos mi sie zdaje ze koles wciskal poteznego kita. moze liczy na to ze jak zobacze jakies schematy to wymiekne. moze i racja ale smierdzi mi to. Chyba ze ta jego konkretnie wersja ma rzeczywiscie inne taktowania. To co w benchmarku jest, ma inne pudelko. Tyle wiem:)

A ten gigabyte to cos tani. boje sie ze to moze byc wersja DE ktora ma pasywne chlodznie a zegary jeszcze gorsze od tego gecube`a. No nic. pozbieram info i zobacze jeszcze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos sprawdzal moze, to co jest tutaj:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=38875511

 

Gosc napisal mi cos takiego:

Witam, były cztery wercje w tym 1.0 o której mało sie wspomina bo czesto padaly i szybko znikły. V-mod z opisu głównie dotyczy rev1.2 bo ta karta ma takie samo PCB co 9600pro idaelnie to samo. Ja na podstawie tego opisu zrobilem v-moda na 2.0 na GPU i RAM ale tylko na GPU działa. Rev2.0 ma troche inny PCB ale uklad zasilania rdzenia jest ten sam, tylko pamieci sa inaczej i narazie niemoge rozgrysc jak je dowoltowac. Teraz jade na biosie od sapphire 9600XT 500/650. Próbowalem mase biosów i tylko ten podpasowal do rev2.0 mam tez bios do r1.2 od XT. Pozdrawiam

 

aha jest tez ołówkowy ale ja jestem zwolennikiem pewnych metod. Pzdr.

co o tym sadzicie?

 

 

a! pojawil sie juz Abit 9550:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=38607287

 

cena przystepna w porownaniu do GeCbe'a, ale ciekawe ile da sie z tego wycisnac? i te pamieci :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie poszukam jakies testy tego Abita 9550 - najwyzej zaryzykuje i go kupie ;)

Jesli tak jak pisze mozna w nim softwarowo zmieniac napiecia to moze byc dobre :D

Tylko czemu tam sa pamieci 3,6 ns :?

Szkoda ze nie te 2,8 albo 3,3 :twisted:

 

UPDATE:

 

Tylko czemu on za cene 370zl

jest tylko

250/400 Mhz

128 DDR 3,6 ns :?

 

Widze lepsze chlodzenie... radiatorki na ramach... ale te taktowania :? :mur:

 

Znalazlem troche lepsze zdjecia

 

http://www.newegg.com/app/ViewProductDesc....-123-149&depa=0

 

Na jakims zagraniczynym forum znalazlem taki info

[...]magic jumper onboard (from 250/400 to 400/500)

-3.6ns samsung 275mhz ddr ram (+-550max)[...]

:blink: Czyli zrobimy z tego max 9600 Pro.... Nie pisze tylko czy to na standartowym chlodzeniu czy tez nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem z TV-OUT w Gecube 9550XT rev.2.1 400/500.

Mianowicie przy podlaczeniu telewizora z karta poprzez composite obraz caly skacze, sa pasy.Przy podlaczeniu poprzez s-video obraz jest prawidlowy ale czarno-bialy.Poprzednia karte R9100 mialem podlaczona przez composite i wszystko bylo ok.W sterownikach mam ustawione na PAL. Przewody sa dobre.

Co moze byc przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ur8an nie ciesz sie tak tym softowym v-modem, bo mozna tylko podniesc o 0,1 V. znalazlem gdzies polska recenzje karty na innym rdzeniu od ATI, ale tez z serji vGuru Abita.

 

taktowania takie, bo i cena taka

Czyli te podnoszenia napiec to :lol:

A do do taktowan to wlasnie strasznie male jak na ta cene 8O

Przeciez za 250 zl mam Gigabyta tez z 250/400 - co prawda 4ns ale kreci sie podobnie...

Wybor padl na GeCuba tego za 399zl 3,3 ns... Ten Abit to shit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !!

Grafika GeCube 9550 Extreme

mam kolejne pytanko co moze byc, ze jak probuje zainstalowac nowe sterowniki takie jak (ATI Optimized Driver v1.7b Lite, TC ATI Optimized Driver 1.8a, czy chociazby nowe sterowniki ze stronki ATI - Rage 128 PRO Family lub Rage 128 Family) wyskakuje mi komunikat "Sterownik wyswietlania nie jest zgodny z karta graficzna zainstalowana w danym systemie" o co moze chodzic ??!! :sad:

dodam ze na sterownikach orginalnych sie instaluje i na sterownikach Omega "rad_w2kxp_omega_2551"

Probe z instalacja sterownikow robilem na nowym systemie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !!

Grafika GeCube 9550 Extreme

mam kolejne pytanko co moze byc, ze jak probuje zainstalowac nowe sterowniki takie jak (ATI Optimized Driver v1.7b Lite, TC ATI Optimized Driver 1.8a, czy chociazby nowe sterowniki ze stronki ATI - Rage 128 PRO Family lub Rage 128 Family) wyskakuje mi komunikat "Sterownik wyswietlania nie jest zgodny z karta graficzna zainstalowana w danym systemie" o co moze chodzic ??!! :sad:

dodam ze na sterownikach orginalnych sie instaluje i na sterownikach Omega "rad_w2kxp_omega_2551"

Probe z instalacja sterownikow robilem na nowym systemie !!

1210802[/snapback]

zainstaluj ati radeon family bez 128PRO bo to nie do Twojej karty, powodem moze byc tez brak certyfikatu przy sterowniku, podejrzewam ze w tym drugim przypadku cat. 4.11 zainstalowalbys juz bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy ten radek 9550XT rev. 2.1 jest wykrywany jako 9600XT jak to pisze?

1211696[/snapback]

Mała rada - najpierw przeczytaj cały topic, a póżniej zadawaj pytania.

Tak. 9550XT jest wykrywany przez BIOS jako 9600XT, ale to o niczym nie świadczy. W rev 2.1 prawdopodobnie nie jest to rdzeń z 9600XT, tylko z 9600/9600pro-RV350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Amarith'em, że Everest np. wykrywa rdzeń jako RV360 nie znaczy, że tak jest na 100%. U mnie też jest RV360, ale mi to rybka jaki to rdzeń :)

 

EDIT: milan

Odczujesz kolosalną różnicę. Ja dostałem 5000 pkt więcej w 3dmarku2001 a w 2003 wzrosło mi z 1300 do 3400 :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

hmm zabardzo to mi się nie uśmiecha czytac 26 stron tematu :) w rev. 2.1 jest chip RV360 więc z R9600XT

1211716[/snapback]

 

niekoniecznie - wiadomo, że były też przynajmniej na początku serie na rdzeniu RV350 ale teraz to raczej all są na tym nowszym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie - wiadomo, że były też przynajmniej na początku serie na rdzeniu RV350 ale teraz to raczej all są na tym nowszym

1211816[/snapback]

rdzeń jest 350 rabit prawde ci powie :lol:

ja by był 460 to 550 powinien spok latać bez vmodów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...