Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie mam do nich zastrzeżeń,dostałem maila że nie ma rev 1.2 tylko 2.1 i czy chcę taką kartę, zgodziłem się, następnego dnia rano mail że karta poszła i numer przesyłki,kolejnego dnia doręczyciel w drzwiach i wszystko OK (wysyłka za pobraniem po tym co się naczytałem ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem rev1,2 ale była jakaś zciach!a tzn żeby pograć w coś to musiałem pamieci zjechać na 550 orginalnie 600 paranoja a pamieci hynix 2,8 trudno wróciła na gwarancje i czekam na odzew już tydzień i cisza nawet emaila niedostałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na głównym temacie o 9550 nikt nie odpowiada ,więc spróbuje tutaj

mam dziwny problem z moim 9550xt - przy niektórych grach wywala mnie do pulpitu,nie wydaje mi się żeby to była sprawa przegrzanego rdzenia bo bo wtedy obraz sie zamraża i wyskakuje raport o błędach (miałem tak jak rdzeń źle dotykał to chłodzenia) pamięci też nie są przegrzane .

co dziwne dzieje się to przy starszych grach, w farcry czy doom3 chodzi spoko

na Ti4200 tego nie było

ma ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś v-moda GC 9550XT rev 1.2, choćby "ołówkowego" ? Jeśli tak, to co ten mod dał ? Bo marzy mi się VGPU 500 MHz, narazie max to jest 482 choć to może wina zasiłki (FEEL GT300 W) i tu w pierwszej kolejności należy coś zmienić :cry: THX za wszelkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka  

 

1. jak bez zdejmowania radiatora sprawdzic czy w rev 2.1 jest uklad r350 czy r360  

2. jaka jest roznica miedzy r350 a r360

1 AIDA32,EVEREST HE

2.360 jest nowszy :) i lepiej się kręci (taki sam jest w 9600XT i 9800)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsumie mialem cos wiecej napisac ale napisze ktortko

 

jestem po vmodzie Gecuba 9550XT rev. 1.2

 

vmoda robilem na podstawie tej strony : http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...var1=116&var2=0

okazuje sie ze rev.1.2 9550XT ma taki sam laminat naj 9600XT , vmoda wczesniej na rev. 2.0 9550 Xt zrobil /Lukaszp/ ( mowil mi rowniez ze nie moze zrobic vmem bo cos na rev. 2.0 ma inaczej )

 

Wnoski :

standartowe napiecie na rev. 1.2 na rdzeniu mialem 1.3V podnioslem je do 1.58V ( wiecej sie nie opłaca - pojawiaja sie rozne przeklamania i kropeczki ) takie napiecie tj. 1.58V pozwolilo mi na prace w granicach 550 - 585 Mhz rdzen , tyle ze przy wyzszym taktowaniu rdzenia tj ok 570 MHz pojawiaja sie kropki

 

wykonalem rowniez vmem - standartowe napiecie na pamieciach mialem 2.95V podnioslem do 3.04 V nic to wzasadznie nie daje ( wg mnie nie oplaca sie robic vmem na rev. 1.2 )

 

Po calym dniu testów , komputer juz poskładany , zamkniety :) sobie pracuje na ustawieniach :

napiecie na rdzeń 1.58V taktowanie 550 MHz

napiecie na pamieci 3.04V taktowanie 810 MHz

 

Uzyskałem nastepujace wyniki w markach :

 

3DMark 2005 --> 1885pkt http://service.futuremark.com/compare?3dm05=303092

3DMark 2003 --> 4702pkt http://service.futuremark.com/compare?2k3=3373152

3Dmark 2001 --> 15241pkt http://service.futuremark.com/compare?2k1=8255199

AquaMark 3 --> 37329pkt http://arc.aquamark3.com/arc/arc_view.php?...?run=2028710769

 

Ogolnie jestem zadowolony z grafy , ale szkoda ze wyskakuja kropeczki przy wysokim taktowaniu rdzenia , moze jeszcze kiedys sie pobawie narazie pauza ,

Pozdrawiam wszstkich , udanych vmodów

 

P.S Zdjecia grafy po vmodach bede mial jutro wiec moze wrzuce na jakis server www

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doopan co do esc

no ta znam sklep znam gościa z widzenia (sąsiad) i z tego wynika że sprzedał komuś ko przylazł do sklepu : D raz kumpla nie poinformował że karta jest 64 bit a potem nie chciał zrobić zwrotu dopiero za 10zł tak to jest !!!! ja swojego też tam kupiłem bo nigdzie indziej nie było mieli chyba z 40 sztuk sami nie wiedzieli że rev 1.2 jest taka dobra a jak sie skapneli to 2.0 sprzedawali taniej a 1.2 drożej :lol: , a mi stikera na karte nie nakleili :? musiałem biegać jeszcze raz!!! tak to jest ale że ci kabze tyle trzymali to lekki skandal na koncie procenty lecą!!! :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę, 9550XT niestety jest trochę wolniejszy od 9600Pro. A z tych pamiątek można wycisnąć 400MHz (800DDR). Są to te same pamiątki co w moim radku.

słuchaj weź zrób cały test z prockiem i shaderami to zobaczymy te karty niczym sie nie różnią :lol: :wink:

bedziesz miał 3800 pewnie w 3dsmarku 2003 :) :wink: kolega ma gigabyta 9600Pro i max to idzie jakieś 540/740!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko po przeczytaniu tego forum i nie tylko stwierdzam ze Rev 2.0 na hynixach 2,8ns jest najlepsza do wyboru i wlasnie taka posiadam :D. Ponoc Rev 1.2 padaja, pozatym maja uklad r350.

Natomiast Rev 2.1 maja uklad r360 lecz sa na hynixach 3,3. Takze biezcie Rev. 2.0 na hynixach 2,8ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś ci sie Palnik pomyliło to wersie 1.1 padały na pamiątkach 3.3 a 1.2 to są na 2.8 hynixach i to są 9600Pro dokładnie tylko jak się zapasy skończyły to dali te 9600pro jako 9550XT i kto kupił ten sie cieszy :D :lol: :wink: 400/600 taktowane :lol: :wink: rev 2.0 też nie jest zła :wink: 400/500 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padaja czy nie (bo i tak ja faktycznie ja jeszcze osobiscie nie widzialem zeby jakas padla a ma ja 3 moich kupli), ale sa na ukadzie r350, pozatym co do taktowania pamieci to Rev 2.0 mozna sobie podkrecic do tej wartosci bez problemu. Jak juz pisalem nie slyszalem zeby ktos z moich znajomych mial problemy z Rev 1.2 wiec jak dla mnie tez sa spox. Lecz mimo wszystko odradzam Rev 2.1 bo sa na hynixach 3,3, ale zastanoawia mnie dlaczego w nowej wersji dali wolniejsze hynixy i niemoge na ten temat nic znalesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do rev 2.1 to radze uwazac bo sa co najmniej 3 roznie taktowane wersje:

 

1. 400/500

2. 432/554

3. 445/580

 

u nas w firmie dostalismy dzsisiaj 5 sztuk i 3 byly 400/500 a 2 432/554. karty z wygladu niczym sie nie roznia wiec trzeba softem sprawdzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...