Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Różne domysły krążą na temat rev. 2.1 z tego co widzę. Ktoś pytał gdzie dobrze kupić. Ja swoją kupiłem w esc.pl, domyślne taktowania ma 445/580 a chodzi tak jak w podpisie. Może ktoś znajdzie gdzieś taniej bo ja z przesyłką kurierską zapłaciłem 425 zł - 395 zł sama karta. Pamięci sa po jednej stronie, chip wykrywany jako rv360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36652944 karta osiaga cene 50 zl wieksza niz normlanie, cenny ten rev. 1.2 . U mnie w Poznaniu normalnie w sklepie maja 9550xt 430/550 ?? taka wersja jest dobra?? kosztuje 408 zl, ale nie musze placic za przesylke i dostaje ja od razu do reki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdym przypadku bardziej sie opłaca kupić 9550 Extrime nawet w tym moim bo trafila mi sie najslabsza wersja tj. rev 2.1 z taktowaniem domyslnym 400/500. Stabilnie i bez zadnych artefaktów nawet w postaci jakiejś bialej kropeczki migajacej chodzi na 430/610. Tak czy inaczej nie ma się co zastanawiać nad wyborem pomiędzy zwykłym 9550 a 9550 Extrime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie czytajac to forum coraz bardziej sie sklaniam ku Exreme (430/550)

a z pogrywaniem w nowosci jest jeden wielki problem wlasnie z powodu mojej obecnej grafiki, nawet nie bede mowil jakiej bo to nie kabaret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczow.

 

Jestem swiezym uzytkownikiem (jeszcze nie wiem czy szczesliwym) grafiki GeCube Radeon 9550 Extreme, tej z najwyzszym fabrycznie ustawionym taktowaniem, ktora w Actionie kupilem niemal po kosztach - 350 PLN. Przesiadlem sie na radka po ladnych kilku latach uzywania - uwaga - GeForce 2 MX400 64 mb (!).

Mam jednak dosc powazny - wydaje mi sie - problem. Otoz nie udaje mi sie poprawnie zainstalowac sterownikow Catalyst.

 

I tu sprawozdanie: Najpierw na warsztat poszly stery z plyty (GeCube stosuje wlasne oznaczenie softu, to byla wersja 8.05). Nie chcialy sie poprawnie zainstalowac - po pierwszym restarcie komp zawisal mi mniej wiecej przy ladowaniu pulpitu. Po kolejnym restarcie karta podnosila sie, ale za nic w swiecie nie chcial sie uruchamiac Catalyst Control Center. Takoz Ati Tool juz w samym tescie 3D pokazywal widoczne golym okiem artefakty. 3DMark03 padal juz na pierwszym tescie (cos o "lost focus").

 

Nastepnie (po odinstalowaniu poprzednich sterow) na warsztat poszly najnowsze Catalysty. Sytuacja dokladnie taka sama: pierwszy restart - zwis. Drugi restart, nie uruchamia sie Catalyst Control Center, we wlasciwosciach zaawansowanych brak zakladek ATI; ATI Tool - artefakty; 3DMark03 - wykrzacza sie podczas pierwszego samolotowego testu. OK, wywalamy stery.

 

Biore sie za najnowsze Omegi... I tu - zaskoczenie! Stery instaluja sie normalnie. Restart systemu bez problemow. Karta podnosi sie. ATI Tool bez artefaktow. 3DMark3D bez problemow - wynik wprawdzie nie najlepszy, bo jakies 3300, ale to wina slabego procesora (mam Athlona XP 1800+ @ 1550 - to nie pomylka. Serio chodzi niedotaktowany, bo sie przegrzewal, a mnie zabraklo umiejetnosci zalozenia nowego chlodzenia) i malej pamieci (256 mega/266 mHz). Czyli wszystko prawie pieknie....

Niestety mam klopot z wyjsciem telewizyjnym - otoz, przy ogladaniu Divxow na pelnym ekranie nie moge wyswietlic napisow ani zmienic ustawien obrazu (zmiana formatu, zoom itp).

 

I teraz pytania:

 

1. Dlaczego nie moge poprawnie zainstalowac Catalystow? Jakas wada karty?

2. Jak pod sterownikami Omega ustawic ustawienia nakladki, by widziec napisy do filmow?

 

Bardzo licze na Wasza pomoc. Informuje tez, ze jestem - jak by nie bylo - komputerowym lamerem. Przepraszam tez za przydlugi post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

jeżeli chodzi o ogloądanie filmów to należy rozpatrzyć 2 przypadki :

 

z nakładką i bez niej

 

jężeli nie masz uaktywnionej nakładki to obraz bedzie wyswietlany na monitorze i tv jednocześnie i wtedy zmieniając zooma i inne ustawienia w programie np subedit jest wszystko w porządku.

 

 

jężeli natomiast korzystasz z nakładki i masz tak ustawiony tryb teatralny i video pełnoekranowe to wtedy temat jest taki że film leci sobie np na tv a na kompie można se siedzieć w necie(sam tak robię jak ja siedzę na kompie to kobieta sobię film ogląda :D w tym układzie ustawienia w suedicie nie mają wpływu na tv i nie będzie napisów ale jest na to taki sposób:

 

 

trzeba sciągnąć nimocodecpack build7 i zainstalować go i od teraz przy uruchamianiu filmu będzie ci się pojawiało w trayu okienko i jest tak zakładka configure divx g400 i tam są ustawienia ekranu i napisów dla trybu pełnoekranowego

 

dokładny opis jest na www.benchmark.pl po lewej stronie na dole jest zakładka technologie

 

a co do sterów:

 

wyczyściłeś dokładnie system z resztek wszelkich sterów od geforcea np driver cleanerem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurasjo: wielkie dzięki. Na pewno wyprobuje metode z nimocodecpack. Co do sterow, ktos mi podpowiedzial, ze powinienem zainstalowac microsoft .NET FRAMEWORK, ktorego nowe catalysty podobno wymagaja. Po powrocie z roboty na pewno to sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diaqlo

Jesli wydanie ~400zl nie stanowi dla CIebie problemu to kupuj Extreme. Tylko upewnij sie w sklepie ktore taktowania ma ta karta. Bo mozesz przyniesc do domu wersje 400/250. Teoretycznie sprzedawca ma obowiezek Ci ja wymienic ale w rzeczywsitosci... Ja poprosilem sprzedawce o podpiecie karty do kompa przed zakupem.

Kwestia nastepna - czy zalezy Ci przedewszystkim na wydajnosci, czy cena jest wazniejsza? Bo:

1. Extreme jest zdecydowanie najwydajniejszy i do tego jeszcze niezle sie kreci zazwyczaj[/](moj np. bez rewelacji, zobacze jeszcze jak wymienie wiatrak na procu bo sie grzeje niemilosierni i to moze mi ja blokowac).

2. Mozesz natomiast trafic na dobrego 9550 zwyklego ktory po wymianie chlodzenia (Na allegro mozna kupic cos takiego za 8zl - wiatrak na GPU+5zl radiator z chipsetu - do pociecia i na pamieci) da sie podkrecic do poziomu radkow 9600pro.

Wez to pod uwage i pamietaj, ze kazda karta jest inna i nawet z najlepszej serii moze Ci sie trafic cos co sie nie da wiele podkrecic (niestety)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diaqlo

Jesli wydanie ~400zl nie stanowi dla CIebie problemu to kupuj Extreme. Tylko upewnij sie w sklepie ktore taktowania ma ta karta. Bo mozesz przyniesc do domu wersje 400/250. Teoretycznie sprzedawca ma obowiezek Ci ja wymienic ale w rzeczywsitosci... Ja poprosilem sprzedawce o podpiecie karty do kompa przed zakupem.

Kwestia nastepna - czy zalezy Ci przedewszystkim na wydajnosci, czy cena jest wazniejsza? Bo:

1. Extreme jest zdecydowanie najwydajniejszy i do tego jeszcze niezle sie kreci zazwyczaj[/](moj np. bez rewelacji, zobacze jeszcze jak wymienie wiatrak na procu bo sie grzeje niemilosierni i to moze mi ja blokowac).

2. Mozesz natomiast trafic na dobrego 9550 zwyklego ktory po wymianie chlodzenia (Na allegro mozna kupic cos takiego za 8zl - wiatrak na GPU+5zl radiator z chipsetu - do pociecia i na pamieci) da sie podkrecic do poziomu radkow 9600pro.

Wez to pod uwage i pamietaj, ze kazda karta jest inna i nawet z najlepszej serii moze Ci sie trafic cos co sie nie da wiele podkrecic (niestety)Diaqlo

Jesli wydanie ~400zl nie stanowi dla CIebie problemu to kupuj Extreme. Tylko upewnij sie w sklepie ktore taktowania ma ta karta. Bo mozesz przyniesc do domu wersje 400/250. Teoretycznie sprzedawca ma obowiezek Ci ja wymienic ale w rzeczywsitosci... Ja poprosilem sprzedawce o podpiecie karty do kompa przed zakupem.

Kwestia nastepna - czy zalezy Ci przedewszystkim na wydajnosci, czy cena jest wazniejsza? Bo:

1. Extreme jest zdecydowanie najwydajniejszy i do tego jeszcze niezle sie kreci zazwyczaj[/](moj np. bez rewelacji, zobacze jeszcze jak wymienie wiatrak na procu bo sie grzeje niemilosierni i to moze mi ja blokowac).

2. Mozesz natomiast trafic na dobrego 9550 zwyklego ktory po wymianie chlodzenia (Na allegro mozna kupic cos takiego za 8zl - wiatrak na GPU+5zl radiator z chipsetu - do pociecia i na pamieci) da sie podkrecic do poziomu radkow 9600pro.

Wez to pod uwage i pamietaj, ze kazda karta jest inna i nawet z najlepszej serii moze Ci sie trafic cos co sie nie da wiele podkrecic (niestety)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam. mam ta karte Gecube 9550 Extreme rev.2.1 kupiona w prolinie 430/550. Udalo mi sie ja przetaktowac do 440/670 stabilnie. Mam pytanie zostawic ta karte czy zwrocic i wymienic na inna bo mam taka mozliwosc .../ zyczliwosc pracowników.Co o tym sadzicie?? Jest sens??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

widzę że ogólnie 670 na memach to dobry wynik, co do rdzenia to trochę mało ale nie masz peności że na innej pójdzie więcej a jak pójdzie to memki mogą iść niżej więc chyba możesz zostawić tą kartę

 

z taki zegarem masz penie przepustowość 10,5 GB/s jak mam dla przykładu 8BB/s na swoim szafirku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xtoff

w przypadku simmtechu - bede mial mozliwosc zwrocenia karty (3 dni bodajrze), takze o traktowania nie musze sie martwic, no i mam ten sklep na miejscu (co wydaje mi sie ogromnym plusem w przyp. k. graf. a takze zwrotow) , z drugiej strony sprzedawca w mailu nie potafil okreslic jaka pamiec (ns) ma ta karta hehe

wiec mysle ze warto zaryzykowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nastepujace pytanko - moze juz o tym bylo, ale dawno tutaj nie wchodzilem :/ - Oplaca sie kupic Gecube'a rev 2.1 na pamieciach 3.3 ns?;o BO z tego, co widze, to nie ma juz 2.8 ns w sprszedazy, a tym bardziej 2.5 :/Ja mam nastepujace pytanko - moze juz o tym bylo, ale dawno tutaj nie wchodzilem :/ - Oplaca sie kupic Gecube'a rev 2.1 na pamieciach 3.3 ns?;o BO z tego, co widze, to nie ma juz 2.8 ns w sprszedazy, a tym bardziej 2.5 :/Ja mam nastepujace pytanko - moze juz o tym bylo, ale dawno tutaj nie wchodzilem :/ - Oplaca sie kupic Gecube'a rev 2.1 na pamieciach 3.3 ns?;o BO z tego, co widze, to nie ma juz 2.8 ns w sprszedazy, a tym bardziej 2.5 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a jak chce kupić to ko mi powie gdzie najleiej i jak mam sie pytac to o co zeby mi gowna nie dali bo mam zamiar kupic tego 9550 extreme za 400 i nie wiem gdzie najlepiej zeby gowna nei dostac!! Moze powiedzcie gdzie wy kupiliscie przez neta i ejstescie zadowoleni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo
@ adi666 & Bajtek : przeczytajcie ten temat od pierwszej strony to będziecie wiedzieć co ? jak ? za ile ? dlaczego ? i przede wszystkim : gdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem en temat od początku ale wreszcie sie nie połapałem którą kupić i właśnie chciałem żeby ci co kupili tą karte z netu i są zadowoleni powiedzieli skąd dokładnie ją wzieli i na co sie kierowali jak ją kupywali! z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - bawil sie ktos w ustawianie timingow pamieci AtiToolem?? Jesli tak to jak to wplynelo na 3dmarka? Prosze o dokladna liste co zmienialiscie i na jakie?? Moje pamiatki wg rabita jada na takich ustawieniach:

-- RaBiT v.1.6.1 build 347 started --

> RaBiT driver v.1.0.5 is loaded

-- Your ATi video adapter low level info --

Vendor: 0x1002, SubVendor: 0x18BC (Info-Tek Corp.)

Device: 0x4152 (RV350), SubSystem: 0x0442

Base address: 0xC800

Chipset Rev. A10

On Board EEPROM: AT25F1024/c

Active pipelines: 4, GB_TILE_CONFIG = 0x00010011

MPP_TB_CONFIG = 0x0DFF0000

-- Memory bus and clocking info --

Memory: 128 bits, DDR, 128 Mb

Chipset clock = 459.00 MHz

Memory clock = 317.25 (634.50) MHz

-- Active memory timings --

tWL = 1.0

tCL = 4

tCMD = 0 clock

tSTB = equals tWrL + 1/2 clocks

tRcdRD = 5

tRcdWR = 3

tRP = 4

tRAS = 9

tRRD = 3

tR2W = CL + 3

tWR = 4

tW2R = 3

tW2Rsb = Use tWR Rule

tR2R = 2

MemRR = 23

tRFC = 15

tRBS = CL + 3

tERST = CL - 1

tQSREQ = CL - 1

tDQM = WL - 0.5

tDQS = WL - 0.5

tDQM_Adv = 1 clock earlier for WL 1 clock and more

tDQS_Adv = 1 clock earlier for WL 1 clock and more

=====================================

sorki za powyzsza wpadke ale to forum tragicznie chodzi, niech im ktos nowy serwer i laczez 100MBit zasponsoruje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to na karty rev2.1 kupione w ESC nie ma co narzekać,moja chodzi na 500/650 już od jakiegoś czasu i bez problemów

jest to wersja z firmowym 445/580 pamięci po jednej stronie,namówiłem już na nie 2 osoby i kręcą się podobnie, nie wiem jak cenowo ale co do jakości kart to ESC mogę polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do powyzszego:

zmienilem

tRcdRD = 5 =>4

tRcdWR = 3 =>2

tRAS = 9 =>8

I opdalilem 3dmarka05

przed zmiana: 1443 pkt

po zmanie: 1442 pkt czyli w granicach bledu. Jesli ktos tez bawil sie w cos podobnego prosze o wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak ta karta http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36652944  

po vmodzie traci gwarancję czy nie?

Oczywiście, że tak. Każda fizyczna i biosowa ingerencja w kartę, która zostanie wykryta przez serwis, w przypadku roszczeń gwarancyjnych, jest traktowana jednoznaczna z utratą gwarancji.

No chyba, że będziesz taki dobry i usuniesz wszelkie oznaki jakichkolwiek ingerencji na karcie. Ale nawet niestandardowy glut na GPU tylko dobrej jakości pasta termoprzewodząca świadczą o tym, że użytkownik pchał łapki tam gdzie nie powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupywał może ktoś karte w komputroniku http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15015

jakie ma taktowania i wszystko bo mam zamiar tam kupić bo na allegro się troche boje

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36652944

ale jest dużo lepszy i na vmodzie. Koleś pisze że jest gwarancja. Boje się żeby mi po tygodniu nie padła. Doradzicie mi. Jak jest z tymi z komputronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na dzień dzisiejszy najlepszą oferte ma ESC. Wysokie taktowanie (446/580) za niską cene. A ponadto kilka osób wyraziło pochlebną opinię na temat zakupionego tam sprzętu. Pomimo tego, że ktoś miał z tym sklepem jakieś problemy (chyba pisał o tym gdzieś na pocz tego topicu) raczej zdecyduje sie na zakup tej karty właśnie tam.

 

Pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...