Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupilem wczoraj swojego upragnionego radzia 9550 xt potestowalem troszke pokrecilem @425/600 3 dmarki wszystkie ladnie przechodzi i wszystko byloby spoko ale dzis zapuszczam nfsu 2 i artefakty w postaci roznych kwadratowych kropek -zjechalem do ustawien fabrycznych i to samo (400/500) stery to catalysty 4.11. Na radku 9000 pro wszystko idealnie -i tu moje pytanie walnieta karta czy jakies inne sterowniki wrzucic-prosze o pilna odpowiedz -potestuje jeszcze na doom 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można wyedytowac bios przy pomocy programu Radedit lu Rabit i zrobic domyslne taktowania jakie sie chce, ale to w sumie to samo co podkrecanie.Biosu nie podmienialem z wyzej taktowanego modelu chociaz tez jestem ciekaw czy sa tam jakies usprawnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupilem wczoraj swojego upragnionego radzia 9550 xt potestowalem troszke pokrecilem @425/600 3 dmarki wszystkie ladnie przechodzi i wszystko byloby spoko ale dzis zapuszczam nfsu 2 i artefakty w postaci roznych kwadratowych kropek -zjechalem do ustawien fabrycznych i to samo (400/500) stery to catalysty 4.11. Na radku 9000 pro wszystko idealnie -i tu moje pytanie walnieta karta czy jakies inne sterowniki wrzucic-prosze o pilna odpowiedz -potestuje jeszcze na doom 3

Na catalystach też miałem dziwną grafike w nfs u. Dopiero gdy zainstalowałem Omegi wszystko było ok. Sprawdz swoją grafe w innych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem wczoraj moja GeCube 9550 XT.. Wiedzialem ze to bedzie rev. 2.1 i bylem przygotowany ja odeslac ale jakos sie przelamalem, wlozylem do kompa.

Na poczatku wielkie rozczarowanie bo myslalem ze karta ma 64 bit (ma pamieci tylko po jednej stronie) ale okazalo sie ze jest wszystko ok.

 

Zapuscilem 3dmarka03 i az sie zdziwilem bo 3222 punkty na moim konfigu ;) (standard: 430/560)

Karte wykrywa jako 9600XT RV360 :)

 

Zaczynam podkrecac najpierw pamiatki ... 680 bez zadnych problemow 8) dopiero kolo 700 pojawily sie piersze kropki ;) Wiec nie marnowalem czasu i podkrecam rdzen...

A tu duuuuuzo gorzej bo - 455 sie komp tnie ? 460 mhz sie zawiesza ? ale przecierz nie bylo zadnych adefektow ?

 

1) Czy to wina chodzenia :?: Czy pech :?:

2) Martwia mnie te gumki miedzy pamiatkami a radiatorem :!: Czy one wogule przewodza cieplo :?: Bo na takie nie wygladaja ;)

Czy ktos na miesjcu tych gumek, posmarowal pamieci pasta :?:

 

Ogulnie jestem zadowolny :)

Mnie tez sie zawiesza jak podkrece rdzen powyzej 460 i tez nie wiem co zrobic :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A tu duuuuuzo gorzej bo - 455 sie komp tnie ? 460 mhz sie zawiesza ? ale przecierz nie bylo zadnych adefektow ?

 

1) Czy to wina chodzenia :?: Czy pech :?:

2) Martwia mnie te gumki miedzy pamiatkami a radiatorem :!: Czy one wogule przewodza cieplo :?: Bo na takie nie wygladaja ;)

Czy ktos na miesjcu tych gumek, posmarowal pamieci pasta :?:

 

Ogulnie jestem zadowolny :)

Mnie tez sie zawiesza jak podkrece rdzen powyzej 460 i tez nie wiem co zrobic :cry:

Jak pamięci przetaktujesz to oznaką są artefakty, czyli błądy w wyświetlanej grafice.

natomiast jak rdzeń przetaktujesz to zawiesza CI się obraz i jak masz w ATI włączoną opcję VPU Recovery to nie musisz restartować kompa tylko ta funkcja Ci resetuje GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie przetaktowan, to pewnie zmieszacie mnie z blotem, ale u mne jest odwrotnie. Zawiesza sie przy za mocno podkreconych pamieciach, a przy troche za bardzo przekreconym rdzeniu sa artefakty. Oczywiscie jak przegne z GPU to w koncu i tak mam zwieche,ale wpierw arty.

 

chyba tjuz pisalem, ale obnizcie sobie mocno taktowania i podziwiajcie te arty. to dopiero cos 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zakupionego w ECS-ie GeCuba 9550 XT o taktowaniu domyślnym 446/580 i kręcę go do 498/682 i chodzi bez problemu. Myślę, że jak bym polepszył warunki chłodzenia to by jeszcze wyżej poszła. Jednak i tak wracam do ustawień domyślnych bo nie jestem zwolennikiem podkręcania. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po poczytaniu o tej karcie zamowilem sobie ja w lokalnym sklepie i............ to byl niestety blad. Trafil mi sie najgorszy model z taktowaniem 398/500. Max stabilnego taktowania to 430/547. Rozebralem ustrojstwo z gory ;), zdarlem to cos z proca i posmarowalem Arctic Silver 5 ( wszystkie 4 pamieci tez) Niestety g.... to pomoglo - jest identycznie ( poza tym, ze stracilem gwarancje) Co ciekawe przy przetaktowaniu nie widze artefaktow ani przy podkrecaniu proca jak i ramu - po prostu na 3dmarku 2003 wywala mi sie VPU Recovery po przekroczeniu "magicznych" wartosci.

Na Abicie AN7 i mobilku 2500 mam max 3400 punktow ( pamiatka 512 na 266).

Podsumowujac jestem zawiedziony podkrecaniem natomiast w stosunku do mojego r9100 jest to krok w dobrym kierunku.

Dodam, ze zapodalem te nowe sterowniki beta2 i podkrecam Ati Tray toolsem oraz zamiennie ati toolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stev...ja też zakupiłem wczoraj egzemplarz 400/500,też załamałem się moją wersją karty...ale skręciłem ją na oryginalnych sterach z płytki....od karty,"power stripem" na 430/600...i spox...wszystrko oki,2003-3655pkt.na deflaut-ach 3330(bez kręcenia).jestem laikiem w radkach zawsze używałem gf-ów.wszyscy klikali że fx-y to bagno,i się skusiłem,stery od radka to dla mnie "kosmos",nie wiem jak się w tym poruszać...mam możliwość zwrotu tej karty ale się jednak zastanowię.Moę zamienić na "gigabyte 5700"i się naprawdę nad tym zastanawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko zakupilem dzisiaj karte ktora miala mieć takie taktowania 400/500 lecz po sprawdzeniu power stripem ujzalem procesor 398 a pamieci 248 i tak samo jest na Riva tuner czy pamieci sie bierze x2 dodam ze udalo mi sie podkrecic na 420/300 i tak 3DMemark01 12040 a 3DMark03 -3400 pkt -- pytanko wyniki nie sa liche ale martwi mnie to taktowanie pamieci.O co tu chodzi?? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem GF2 MX 400 64 MB, od dzis mam Radeona 9550 XT i ponieważ mam bardzo ciemny monitor to musze sobie rozjasniac obraz w winie. W Radku mam dwie zakładki Pulpit i pełny Ekran 3d i we wszystkich grach rozjasanianie dziala np FIFA , PES, NFSU2 a w HL2 i Prince of Persia gra włacza sie bez rozjasniania i nie da sie grac..... Wie ktos co z tym zrobic ??????? W GF dalo sie rozjasniac bez problemów

 

 

 

...moze to wina teo ze nie zakkładalem nowego systemu po wlozeniu karty. Jak myslicie ????

 

Bede wdzieczny za wszelka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos probowal podmieniac bios z karty o taktowaniu 445/580 rev 2.1 do karty z taktowaniem 400/500 rev 2.1

 

pozdr

mam to zamiar robic tylko niech mi ktos podesle tego biosa o taktowaniach 445/290(580DDR)

 

mailto: alienth@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te biosy roznia sie chyba tylko taktowaniem. wiec zgraj swoj i zmien.

 

moze glupie pytanie, ale zadam je: czy podniesienie napiecia na agp spowoduje wzrost napiecia na rdzeniu/pamieciach? jesli tak, to ile mozna bezpiecznie dac dla agp voltow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te biosy roznia sie chyba tylko taktowaniem. wiec zgraj swoj i zmien.

 

moze glupie pytanie, ale zadam je: czy podniesienie napiecia na agp spowoduje wzrost napiecia na rdzeniu/pamieciach? jesli tak, to ile mozna bezpiecznie dac dla agp voltow?

probowalem dzis podnosic napiecie na AGP z 1.5V do 1.6V i nic to nie dalo....dalej sypalo artefaktami......wiec nic to nie daje...poza tym na karcie sa uklady stabilizujace napiecia na GPU i pamieciach wiec podnoszenie napiecia AGP nic tu nie wnosi - sprawdzilem dla pewnosci :D

pozostaja tylko Vmody a ja nie znalazlem zadnych do rev 2.1 :cry:

 

Co do zmiany biosu to mam nadzieje, ze roznia sie one chocby timingami dla pamieci i moze to mi w czyms pomoze..:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem dzis podnosic napiecie na AGP z 1.5V do 1.6V i nic to nie dalo....dalej sypalo artefaktami......wiec nic to nie daje...poza tym na karcie sa uklady stabilizujace napiecia na GPU i pamieciach wiec podnoszenie napiecia AGP nic tu nie wnosi - sprawdzilem dla pewnosci :D

przy zmianie o 0.1 moze nie, ale ciekawe jak by to bylo gdyby podbic o jakies 0.5V :twisted: czym sprawdzales? miernikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

probowalem dzis podnosic napiecie na AGP z 1.5V do 1.6V i nic to nie dalo....dalej sypalo artefaktami......wiec nic to nie daje...poza tym na karcie sa uklady stabilizujace napiecia na GPU i pamieciach wiec podnoszenie napiecia AGP nic tu nie wnosi - sprawdzilem dla pewnosci :D

przy zmianie o 0.1 moze nie, ale ciekawe jak by to bylo gdyby podbic o jakies 0.5V :twisted: czym sprawdzales? miernikiem?

hehe o 0,5 sie nie odwaze podnosic :lol: co do sprawdzenia napiecia to zaufalem odczytom z biosu :lol: jednak uwazam ze podnoszenie napiecia na AGp nic tu nic tu nie da.... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...