Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ze standardowego 400/500 podkrecil sie na 450/560, dalej sa arty. W 3demar03 3071. Tylko, ze procek mam 1200 i pamiec 256. Ciekawe jak bym zmienil zasilacz na wiekszy czy by jeszcze poszla dalej bez artow bo w tej chwili mam codegen 300W :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dołączam sie do pytania czy można zamienić biosy w kartach (z mocniejszej na słabszą), też mi się trafił 400/500  :roll: ale innego w moim regionie niestety nie mieli  :evil:

Ja jestem gotow zmieniac i to od zaraz..tylko prosze podeslijcie mi te biosy od Gecuba do 9550XT z wyzszymi taktowaniami np 445/290(580DDR) plisssssss

Jest tu kilka osob co posiada te orginalne biosy i nikt nie kce pomoc :cry:

 

mailto: alienth@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem radeona 9550xt (niestety 400/500) wymienilem karty (mialem rive tnt2) sformatowalem i niby wszystko jest ok ale :

1. nie pojawia mi sie ten pierwszy monit przy uruchamianiu komputera z inf. na temat grafy

2. nie moge uruchomic 3dmark'a 01SE (innego nie mam) i Catalyst control panel - klikam, niby sie uruchamiaja ale nic sie w koncu nie dzieje i moige dalej uzywac komputera

3. nie moge wlaczyc Diablo (aaa tylko nie to) nawet mi sie nie pojawia pierwszy monit blizzarda, tylko ciemny ekran i zwiecha

 

W sumie reszta ok, inna gra chodzi (z steel soldiers), co moge zrobic z powyzszym?? prubowalem steruf z plytki, catalystuw i omegi ?? a moze to normalka na Radeonach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam pytanie troche z innej beczki. Czy ktoś z was kupował tą karte w Proline? Jeśli tak to jakie ma ona taktowania? Pytam, bo od nich za cholere sie nie dowiem..... w ofercie nie jest napisane a ja od 3 dni pisze do nich e-mail'e i nic...

 

 

Chyba nie zależy im na klijętach..... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alienth przesłałem Ci meila, tak więc odpowiedz. Mój radzio z ustawieniami 481/680 w 3Dmarku03 wyciągnął 3963 standartowo 448/580 to 3538 punkty. Kręci się jeszcze wyżej bez artów ale 3Dmarka nie przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Czy ktos z powodzeniem zastosowal Pencil moda na rev 2.1 ?

Mam wersje 445/580, kreci sie na 485/610, wiec chcialem zrobic pencila na gpu ,ale jakos to zupelnie nic niedaje ;/ ,caly czas stoi na 1.35v.

podaj linka do opisu tego moda jak mozesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra....dostalem ten bios 445/290 i wgralem go do mojego R9550XT ktory mial defaultowe taktowania 400/250. No i kupa...bios sie ladnie wgral ale w 3dmarku sypia sie artefakty...gdyz max dla mojej grafy to 445/275 i to juz z bolem bo czasem jakas kropka gdzies wyskoczy. Tak wiec wgrywanie biosow o wyzszym taktowaniu nic nie daje jesli grafa nie idzie na takich taktowaniach. Zostaja Vmody, ktorych jeszcze nie znalazlem(pliisss zapodajcie linkiem do Vmodow rev 2.1) Moze jeszcze ktos mi podrzuci bios 430/275?? bardzo bym prosil na maila....

Zauwazylem jeszcze jedna rzecz...podkrecam karte radlinkerem i dochodze do max wartosci czyli 445/275...no i spoko. Zatem robie taka rzecz by nie bawic sie w ciagle podkrecanie przy instalce windy i zgrywam biosa. Edytuje go radeditem lub rabitem(sprawdzone oba programy) i podnosze taktowania do 445/275, zapisuje i wgrywam na karte...reset kompa i sprawdzam 3dmarka a tu kupa...karta sieje artefaktami 8O 8O 8O ja zdygany wgrywam orginala biosa z taktowaniami fabrycznymi i patrze znowu....podnosze programowo na 445/275 i hula bez artow :!: 8O 8O 8O co jest grane do cholery :?: Czy te programy do edytowania biosow cos chrzania :?: sprawdzalem kilka wersji....jakies sugestie :?:

 

 

ps: niech ktos zapoda na maila orginalnego biosa z taktowaniami 430/275(550DDR) plissss........no i te Vmody do rev 2.1 by Sie przydaly bo mi sie nudzi w domku :D 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paks_psl

wystarczy poczytać i się dowiesz jakie są w proline i napisze jeszcze raz: 430/550 i czy tak ciężko przeczytać 2 strony wstecz by się to dowiedzieć?

 

No a co do vmodów do rev 2.1 to może identycznie jak w 2.0? chociaż pewnie nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ja napisz tak, kupowałem w proline w katowicach i karta jest taktowana 400/500, udało mi się ją podkecić do 430/600 i przeszła 3dmark ale np. w far cry zaraz był zwis :evil:

 

Do kolegi Lucek 1 jestem pełen podziwu że udało ci się rdzeń podkręcić do 450 8O i karta ci działała, u mnie przy np. 435 jest jeszcze ok w 3d marku ale już przy 440 wraca do ustawień deafultowych :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tutaj coniektórzy sugerują się stabilnością karty w 3Dmarku a to błąd.Np na 3Dmarku 2003 karta chodzi bezbłędnie nie zawieszając się przy taktowaniu sporo wyższym niż np. przy grze sprzed 2 lat jaka jest F1 ale nie tylko na niej bo i na Americas Army jest to samo.Musze zmniejszyc taktowanie rdzenia żeby można było grać.Tak że testowanie samym 3dmarkiem jest bezsensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lalas115

Ja tez Kupowalem w Prolinie w Katowicach ale mam ta wersje 430/550. Sprobuj isc i moga Ci wymienic. Ekipa tam jest spoko wiec ja bym poszedl. Sam zastanawialem sie nad wymiana swojego... ale podkrecilem pamieci o 120 mhz wiecej i nie wiadomo ze trafie na lepszy egzemplarz. Ten mi starczy :P Half Life na High, Far Cry na Ultra High i wszystko max plynnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daryoosh: wlasnie w HL tez sie nie wyklada przynajmniej na poczatku a w tej gdze F1 ledwo po wlaczeniu gry juz sie wiesza, wiec po co czekac az 2 godziny kiedy się wyłoży 3dmark, lepiej to spozytkowac na granie w HL :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiger 1981:

 

w sumie zadzwonie i zapytam nie zaszkodzi :lol: kurcze iu mnie Far Cry na ultra high tnie już niestety nie da się grać, konfig sprzętowy mamy bardzo podobny :roll:, hmm co u mnie nie tak, jakie masz stery :wink:

 

 

Teraz jeszcze jedno pytanko odnośnie sterów, ponieważ jestem lamerem jeśli chodzi o ATI, jak wgrać najklepiej, czy najpierw catalysty i pootem omegi czy od razu omegi ???

U mnie po wgraniu od razu omeg nie było panela ustwaień (nie mogłem zmienić odświeżania, "zaawansowane" były niedostępne)

Zrobiłem więc tak wrzuciłem catalysty i potem omegi pliki zostały podmienione i na razie działa, ale czy dobrze zrobiłem ?? Dajcie jakies rady bo nic na forum nie znalazłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vitucky: wlasnie dlatego polegam na halfie, bo w 3d Marku zrobi e na pamieciach 340, a w halfie musze zejsc do 315, przy 320 zwiecha po jakiejs godzinie grania - pewnie za cieplo. na szczescie rdzen trzyma sie w obu przy 480.

 

szukam nadal v-moda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Deep nie zdziw sie, ale czytam ten topic bardzo skrupulatnie i systematycznie.... wiec jesli jest na ktorejś stronie ta informacja to mozliwe ze ja poprostu przeoczylem.....

Więc jeśli ci to nie sprawi kłopotu, to daruj sobie takie głupie docinki... ok?

 

........ temat zamknięty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lalas115

Tobie jak i reszcie polecam nowe catalysty 4.12 . Zainstaluj tylko to i dla potrzeb overclockingu np Radlinkera. A to link to catalystów 4.12 (wzrost w porownaniu do omeg 2.5.9.0 to 500 pkt w 3d marku 2001) :P http://www.ati.com/support/drivers/winxp/r...x=10&submit.y=7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...