Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Testowanie kart pod wzgledem artow 3dm2k3 ma sens , ale tylko testy 3 i 4 , bo one cos tam z karty wyciskaja , bo 1 i 2 to dx7 i 8 wiec nie ma sensu nimi testowac raczej. Z moich obserwacji wynika ,ze n ajlepsze do testow ogolnie sa gierki gdzie jest duzo ps2 i vs2. Test 2k1 pod wzgledem artow to pomylka , tam wiekszosc funkcji karty z dx8.1 i dx9 jest nieaktywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ze standardowego 400/500 podkrecil sie na 450/560, dalej sa arty. W 3demar03 3071. Tylko, ze procek mam 1200 i pamiec 256. Ciekawe jak bym zmienil zasilacz na wiekszy czy by jeszcze poszla dalej bez artow bo w tej chwili mam codegen 300W :(

też miałem tego farta :lol: 400/500......ale 435/600 chodzi spox...tylko że mam 2,6 ht,i che...-fa1168(hmm podobno najsłabszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuściłem kilka razy 3dmarka '01 i '03 - żadnych artefaktów ani zawieszek. Potem skanowałem w atitoolu - też żadnych problemów. Potem na nowych ustawieniach grałem troche w hl2 i nfs:u2 na wysokich detalach i wnioskuje z tego, że karta chodzi stabilnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daryoosh

A jakie sa mozliwosci zmodowania rev 2.1?? Co i na co moge zmienic zeby wycisnac cos z tej karty?

Poza tym - przy core 480 komp mi sie wiesza. Co jest tego przyczyna? Czy podniesienie napiecia pomoze? Czy ktos sie uporal z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrz00: pograj sobie w hl2 przez ponad godzinke. ja pamieci na 340 przechodza 3dMarka ponad 25 razy (calego), ale w hl2 nawet przy 320 sie wywali! skanowanie w atitoolu jest moim zdaniem do bani, bo nic nie daje. u mnie bylo stabilnie przy 500/350, ale 3dMarka nawet raz nie przejdzie!!

 

xtoff: ja mam rev 2.0, a co da sie zrobic z 2.1 to juz nie do mnie. ludzie szukaja modow, ale cos kiepsko. moim zdaniem (tylko) trzeba sprawdzic czy uklady sterujace napieciem sa takie same jak na innych rev i moze sie uda. czytalem opis od rev 1.2 i od 9600 Pro/XT - to samo PCB, podobne uklady i nawet komus chodzilo to po zrobienu na 9550XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zakupile wlasnie Gecuba rev2,1 standardowe taktowania 400/500 krece go na 440/660. Pamieci kreca sie dobrze ale wiecej korzysci mamy z podkrecania rdzenia. dlatego interesuje mnie Vmod tej karty i dokladnie tej werssji. Szukam pomocy - kto sie juz tym zajmowal - dokladny opis Vmoda ale tego za pomoca olwoka.Pozdro i licze na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lalas115

Tobie jak i reszcie polecam nowe catalysty 4.12 . Zainstaluj tylko to i dla potrzeb overclockingu np Radlinkera. A to link to catalystów 4.12 (wzrost w porownaniu do omeg 2.5.9.0 to 500 pkt w 3d marku 2001)  :P  http://www.ati.com/support/drivers/winxp/r...x=10&submit.y=7

a jak jest w 3dmark 2003 bo nie wiem czy instalowac te stery ? :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@2ms

W 3dMarku 2003 Catalysty 4.12 wypadly minimalnie lepiej okolo 50 pkt wiec roznica w tym tescie jest praktycznie żadna . :roll:

a w 3dmark2005 tez jest lepiej ? bo brakuje mi ok. 10pkt do wyniku 1500pkt :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xtoff:czytalem opis od rev 1.2 i od 9600 Pro/XT - to samo PCB, podobne uklady i nawet komus chodzilo to po zrobienu na 9550XT

A owszem i chodzi dalej :P Ale rev 2.0 i 2.1 nie jest na PCB od 9600pro/xt wiec musicie szukac dalej :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ponownie.Na allegro zobaczylem taka oto propozycje :

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36918601

 

Napisalem do niego:

 

JA

witam. wiesz ze radeon 9700 i radeon 9550 maja 2 rozne czipsety ?? oraz maja szyne inne jedna ma 256 druga 128 . Co ty ludziom chcesz wmowic :>  

 

ON

wiesz, zgadzam sie z toba

chodzi o to ze jak masz radka 9550 mozna go przerobic na 9700 , oczywiscie szyne bedzie mial  128 bitowa, chodzi o to ze wgrywasz zmodyfikowany bios, na tym to polega -:-)

wysylam ci zrzuty, zobacz ja ze swojego zrobilem radka 9700 pro

 

//Wyslal mi zrzuty z ekranu gdzie rzeczywiscie jest radeon 9700 pro

 

JA  

Wiec poza napisem zmienia to cos w szybkosci ??

 

ON

szczerze szybciej gry chodza, widze to w doom 3 , ja mam procek duron 1400 i na moim radku 9550 > 9700 pro doom 3 chodzi w 1024x 768 ULTRA HIGH detale, a mam tylko 256 DDR 266 mhz , mzoesz wiezyc albo nie ale tak jest  :-) to mowi samo za siebie a poza tym  nie umiem sprawdzac ile jest potokow, ale teraz mam ustawiony zegar w grafie GPU 440 mhz a ram grafy na 230 i smiga pieknie ::>

 

Co o tym sadzicie  8O ????

porazka , ale niestety na allegro czesto mozna spotkach takich specjalistow.

tak wogole to jestesmy chyba rowiesnikami tiger;)

klade sie spac bo mi wzrok sypie artefaktami;) heh

pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pyrko

 

Hmm wedlug tego sprzedawcy to nie jest porażka. Wyslalem do niego maila i mi mówi ze te informacje sie bardzo dobrze sprzedają i wszyscy sa zadowolenii. Czekam na opinie od chlopaka co kupil te info powiedzial ze da znac. Z jednym kupcem juz rozmawialem ale..... cham jakich malo nic nie chcial powiedziec, chcial zebym mu przeslal 4 zl to mi powie .... /brak slów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w moim sklepie jest coś takiego: ATI Radeon 9550 256MB DDR 128bit EXTREME.

Dodam, ze jest ona po 407zl.

W tym sklepie jest tez inna dziwna karta: PixelView Force FX 6600Ultimate 128 MB DDR po 609zl. Chyba sie za niedlugo przejde tam i zobacze co jest grane :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu u mnie taktowania są tylko 398 / 248 :(. Mam http://sklep.benchmark.pl/pelny_15015.html

 

 

Mój sprzęt Duron 1.3 , http://www.ripnet-uk.com/RipNet_v2/reviews...way/page1.shtml , 512 DDR PC 3200 400 Mhz, Radeon 9550 XT Gigacube Extreme rev 2.1 128MB + DVI / tv-out 128-bit, WD Caviar SE 80 GB WD800JB 8MB cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...