Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

dzis kupilem gecube'a 9550 extreme, z taktowaniem 430/550. Zainstalowalem sterowniki dolaczone z plyty, odpalilem nfsu2 i przy max detalach i rozdz 1024x768 na ulicy widac piksele. mam pytanie, jakie i skad sciagnac najlepiej sterowniki, jezeli na razie nie mam zamiaru go podkrecac? dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis kupilem gecube'a 9550 extreme, z taktowaniem 430/550. Zainstalowalem sterowniki dolaczone z plyty, odpalilem nfsu2 i przy max detalach i rozdz 1024x768 na ulicy widac piksele. mam pytanie, jakie i skad sciagnac najlepiej sterowniki, jezeli na razie nie mam zamiaru go podkrecac? dzieki za odpowiedz

zainstaluj omegi 2.5.7.9,albo catalysty 4.12 powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie co to ten vsync? bo jak mam wlaczone i wylaczone to nie zauwazam zmian... nfsu2 smiga mi juz bardzo dobrze, a w porownaniu do tego jak chodzilo na poprzedniej karcie --> radeon9200 , smiga jak marzenie :) dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vsync to czekanie na synchronizacje pionowa monitora - przy wlaczonym vsync klatki sa wyswietlane synchronicznie z impulsami synchronizacji. Na framerate nizszych niz czestotliwosc odswiezania monitora nie widac roznicy, przy wyzszych framerate maksymalna liczba fps jest rowna czestotliwosci odswiezania, ale unika sie "rwania" obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemacie !! kupilem dzis ta karte i mam taki problem - mialem GeForce FX 5200. Po odinstalowaniu wszystkich sterownikow, restarcie kompa, potem wylaczniu kompa, wyjeciu karty i wlozenia tego Radeonika nic sie nie wyswietla na monitorze. Jak zawsze byla zielona lampla to teraz jest caly czas pomaranczowa i nic sie nie pojawia. duzo razy zmienialem karty grafincze i nigdy czegos takiego nie mialem (zawsze zmienialem z Geforce na geforce nigdy z tego 1 na ATI). Co zrobic ??? Jakis problem z karta czy cos z winda nie tak ? a moze z kompem ?? plyta glowna : ECS L7VTA procek: Athlon 1800+ ram: DDR 512 zasilacz: Colorsit 300W (moze to przez zasilacz cos ??) POMOCY !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piksele widac bo masz wlaczone filtrowanie anizotropowe wylacz je calkowicie i wszystko bedzie ok - u mnie byla ta sama spiewka -stery tu nie pomoga bo probowalem wszystkich. W tej grze musi byc cos zwalone

pozdro

Racja też takie coś występowało u mnie i nie tylko u mnie.

 

Po odinstalowaniu wszystkich sterownikow, restarcie kompa, potem wylaczniu kompa, wyjeciu karty i wlozenia tego Radeonika nic sie nie wyswietla na monitorze. Jak zawsze byla zielona lampla to teraz jest caly czas pomaranczowa i nic sie nie pojawia.

Jednak sprawdz te karte gdzieś indziej. Ponieważ to co piszesz nie ma nic wspólnego ze sterownikami jak się nic nie ukazuje to znaczy że nie wysyła sygnału karta. Sprawdz na poprzedniej karcie czy sprzęt rusza - czy cokolwiek się wyświetli - no i będziesz wiedział co jest. Wg mnie karta może być uszkodzona (hmm przy nówkach żadko się zdarza ale może się zdarzyć) albo może jak sugerujesz zasilacz ale ciężko powiedzieć a musiałby dawać ostro za niskie napięcie by nie ruszało nawet na chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odinstalowaniu wszystkich sterownikow, restarcie kompa, potem wylaczniu kompa, wyjeciu karty i wlozenia tego Radeonika nic sie nie wyswietla na monitorze. Jak zawsze byla zielona lampla to teraz jest caly czas pomaranczowa i nic sie nie pojawia.

Jednak sprawdz te karte gdzieś indziej. Ponieważ to co piszesz nie ma nic wspólnego ze sterownikami jak się nic nie ukazuje to znaczy że nie wysyła sygnału karta. Sprawdz na poprzedniej karcie czy sprzęt rusza - czy cokolwiek się wyświetli - no i będziesz wiedział co jest. Wg mnie karta może być uszkodzona (hmm przy nówkach żadko się zdarza ale może się zdarzyć) albo może jak sugerujesz zasilacz ale ciężko powiedzieć a musiałby dawać ostro za niskie napięcie by nie ruszało nawet na chwile.

 

jest tak ze na GeForce (aktualnie GeForce 4MMX pozyczony) wszystko chodzi. Może własnie karta zła. Mam nadzieje ze nie bo przed swietami pewnie dostawy w sklepie robic nie beda. kurde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle se wlasnie o kupnie Abitka NF7-s, nastepnie chlodzenia wodnego...

Rozmyslam jak zalozyc itp.. a tu.... ... "kurde a moj radek ?"

Patrze na karte = nici z wc :( (??)

teraz pytanie

Ma ktos inne chodzenie na tej karcie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. a jak z chłodzeniem czy mocno sie grzeje przy wysokim napięciu bo u kumpla na 540 przy 1.32V ma z 36C tylko to 9600Pro gigabyta :) :wink:

Ok 45C, wiatrak pod grafa, w bocznej sciance, z przodu i z tylu budy, kurz wywiewa :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie da rady? Ja mam, dojechała do mnie wczoraj a dzisiaj zakładałem mojego Zalmana ZM80C+wenty Ja nie mogę ile robotyl:? . Mój rev. to też 2.1 z ramami 3.3. Qrde przy 480MHz core już mam zwiechy. Czekam na vmoda... Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie da rady? Ja mam, dojechała do mnie wczoraj a dzisiaj zakładałem mojego Zalmana ZM80C+wenty Ja nie mogę ile robotyl:? . Mój rev. to też 2.1 z ramami 3.3. Qrde przy 480MHz core już mam zwiechy. Czekam na vmoda... Pozdro.

Tak mi sie wydawalo bo te dziury jakos dziwnie rozmieszczone sa ;) Ale skoro wsadziles ZM80 to chyba wszystko wejdzie ;)

PS: tez myslalem nad tym Zalmanem ale.... ale zm80 odpada za brak miejsca na radiatory :wink:

 

PYTANIE :)

Pytalem juz ale nikt mi nie odpowiedzial :?

Czy te gumki miedzy pamieciami przewodza cieplo ? (sorka ale nie mam czasu/checi testowac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PYTANIE :)

Pytalem juz ale nikt mi nie odpowiedzial  :?  

Czy te gumki miedzy pamieciami przewodza cieplo ? (sorka ale nie mam czasu/checi testowac)

 

zapewne nie za bardzo. :?

 

ja wywalilem to chlodzonko i zalozylem zestaw Revolteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm te gumki mogą w sumie przewodzić ciepło nie w tak dużym stopniu jak bezpośrednie styknięcie z radiatorem ale chyba mogą. Ostatnio rozbierając cedeka odpaliłem go bez obudowy i jest tam układ który się dość konkretnie grzeje (po minucie już nie można go dotknąć) i między nim a obudową stacji jest kawałek gumy około 1mm i ten kawałek gumy grzeje się też ostro. Wydaje mi się iż ta guma może przewodzić ciepło ale nie sprawdziłem tego jeszcze na radku, zresztą smarowanie pastą między gumami przy tym radku nic nie dało u mnie ale nie sprawdzałem przewodności ciepła wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey

Co mam zrobić żeby mi się gierki nie cięły. Tzn tną mi się tylko tak trochę tak co 2 sekundy tak szarpnie gierka co to może być?? Wszędzie tak jest w nfsu2 w gta vice city. Wersja karty to 2.1 Co mam zrobić mam athlona 2200 256 ramu [400]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem gecuba w komputroniku :( Ci spryciarze zmienili opis na stronie i teraz podają "częstotliwość taktowania"=400/500 oraz "maksymalna cz.t."=450/600... Takze pewnie z jakichkolwiek reklamacji nici...

 

Oczywiscie trafilem na taktowanie 398/500... Poniewaz przesiadalem sie z Ti4200, więc odinstalowalem stery nVidii (rowniez DriveCleanerem), zainstalowałem najpierw stery z plytki, a potem Catalysty 4.10. Problemy sa dwa :

1. Artefakty (w AtiToolTray, w 3dMark01, w FarCry) pojawiają mi się nawet, gdy obniżę (!) taktowanie do 360/500 ! Co ciekawe, krecenie pamieci do 590 nie powoduje artefatow, tylko rdzen sie "buntuje"(?) przy częstotliwości wyższej niż 360 ! Wiem, że byc może jest to winą braku formatu twardziela lub sterami, ale czy czasem z samą karta jest cos nie halo?

 

2. Pierwszy raz bawię sie podłączeniem do TV (przez s-video) i stąd wątpliwość: przy wyświetlaniu czarnych płaszczyzn widze kilkunastocentymtrowy przesuwajacy sie pas (na całej szerokości ekranu) o odcieniu szarawym. To standardowy efekt czy jakis knot ?

 

3. Wyniki w 3dMark są żenujące (?) : w 2001 przy 1024*768 bez AA mam ok. 7910pkt.

 

Ktoś ma podobne doświadczenia ? Czy komus uznano zwrot towaru w Komputroniku ?

 

Moj sprzęt : WinXP SP1, Abit NF7S, AthlonXP 1700@2400, 1Gb RAM, zasilacz HuntKey 300W,2 napędy optyczne.

-----------alias13---------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dotarła do mnie karta od bibera rev. 1.2 w 3dmarku 2001se miałem 12776 na 450/700. jakie sterowniki do tej karty są najlepsze? myslałem o omegach jakiś najnowszych ale niewiem skąd je ściągnąć były na kilku stronach ale miałem słeby transfer. podajcie jakiegoś linka.

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z tym taktowaniem 800 pamięci? ściema czy nie chcesz karty zylować!

a stery to polecam catalysty softmod- orygynalne stery tylko ze zdjetą blokadą, z omegami miałem małe problemy teraz mam te i ok, a wydajnośc wlaściwie taka sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...