Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

"alias13" - co do twojego przypadku, tez posiadam rev 2.1 zakupilem na www.proline.pl taktowania 400/500 i tak samo rdzen sie opiera taktowaniu, arty sie pojawiaja powyzej 420MHz co do pamieci to no problem na 620MHz chodzi (wiecej nie robie z slaba zasilka). Flashromem zgralem bios i rabitem pozmienialem czestotliwosci i chula az milo.

PS. czy moj codeshit moze powodowac pojawianie sie artow przy podnoszeniu taktowania rdzenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOze ktos spotkal sie z takim przypadkiem jak u mnie :roll:

rev 2.1 taktowania defaultowe 400/250.

Zabralem sie do krecenia i max co sie dalo uzyskac to 440/270 :cry:

Zgralem biosa flashromem i podnioslem taktowania w biosie na 440/270 i wgralem na karte. Po resecie testuje karte w 3dmarku03 a tam artefakty 8O Wiec wgralem orginalnego biosa z defaultowymi ustawieniami taktowan i podkrecilem radlinkerem karte do 440/270 i dziala jak nalezy 8O

Moje pytanie brzmi dlaczego tak sie dzieje i wczym moze byc problem?? Ja juz nie mam sily :cry: Jakies smieszne zabezpieczenia czy co :?: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 400/500 i raz działa na ustawieniach 430/540 w grach w 3d mark raz wywali się VPU recover, innym razem gram na 425/550 np. w Far Cry i chodzi wporzo, ta karta niekiedy chodzi jak jej się chce, stwierdzam że ta karta o ustawieniach 400/500 to kicha do podkręcania, ja kupowałem w proline, nie ma jak mój stary GF 3 Tit tego kręciłem do maxa i nigdy nie zawiódł.

Biosa jeszcze nie zmieniałem, na razie różne ustawienia sprawdzam, ale nie można dojść do ładu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 400/500 i raz działa na ustawieniach 430/540 w grach w 3d mark raz wywali się VPU recover, innym razem gram na 425/550 np. w Far Cry i chodzi wporzo, ta karta niekiedy chodzi jak jej się chce, stwierdzam że ta karta o ustawieniach 400/500 to kicha do podkręcania, ja kupowałem w proline, nie ma jak mój stary GF 3 Tit tego kręciłem do maxa i nigdy nie zawiódł.

Biosa jeszcze nie zmieniałem, na razie różne ustawienia sprawdzam, ale nie można dojść do ładu :lol:

 

Ogólnie na standartowych ustawieniach karta w gierkach chodzi całkiem dobrze, ale jak wiadomo każdy by chciał więcej wydolić jak sie tylko da :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem kerte w esc.pl. Standardowe taktowanie 445/580. Podkrecilem do 480/600 i tak mam caly czas. W HL2 gram w hight detale i 4xAA i jest calkiem plynnie i przyjemnie i jestem bardzo zadowolony :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: W 3DMarku 01- 11000, w 3DMarku 03- 3700, a w Aquamarku-27000 na tej konfiguracji z podpisu i mysle ze to przyzwoite rezultaty teraz tylko zbieram kase na P4 HT :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatecznie jade na sterach Catalyst 4.12 Softmod Edition a taktowania 450/700 więcej się boje za słaba wentylacja w kompie i zasiłka. Wynikitakie jak w podpisie.:)ja ostatecznie jade na sterach Catalyst 4.12 Softmod Edition a taktowania 450/700 więcej się boje za słaba wentylacja w kompie i zasiłka. Wyniki takie jak w podpisie.:)Ja ostatecznie jade na sterach Catalyst 4.12 Softmod Edition a taktowania 450/700 więcej się boje za słaba wentylacja w kompie i zasiłka. Wyniki takie jak w podpisie.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!! Czy ktoś z was robił testy w realnej grze, jaki wpływ ma np. podniesienie rdzenia o 30 a pamiatek o 70 mhz? Przykładowo w hl2 roznice miedzy ustawieniem karty 450/550 a 480/620 to gora 4-6 klatek! Reka pieknej krolewny dla tego kto zauwazy ta różnice. 3d marki to piekna sprawa - mozna sie pochwalic ile tysiecy sie wyzlobilo - ale w grach najczesciej roznica jest tak delikatna ze ciezko ją zauważyć. Takze rada - nie ma sensu zameczac karty dla samej satysfakcji ze ma sie pamiatki na 700 rdzen na 500. Posprawdzajcie sami - zobaczycie ze czasami oplaca sie tylko troche pokrecic kartą dalej to juz zbyteczny snobizm :). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!! Czy ktoś z was robił testy w realnej grze, jaki wpływ ma np. podniesienie rdzenia o 30 a pamiatek o 70 mhz? Przykładowo w hl2 roznice miedzy ustawieniem karty 450/550 a 480/620 to gora 4-6 klatek! Reka pieknej krolewny dla tego kto zauwazy ta różnice. 3d marki to piekna sprawa - mozna sie pochwalic ile tysiecy sie wyzlobilo - ale w grach najczesciej roznica jest tak delikatna ze ciezko ją zauważyć. Takze rada - nie ma sensu zameczac karty dla samej satysfakcji ze ma sie pamiatki na 700 rdzen na 500. Posprawdzajcie sami - zobaczycie ze czasami oplaca sie tylko troche pokrecic kartą dalej to juz zbyteczny snobizm :). Pozdrawiam

Dam Ci odpowiedzi:

1. Niekiedy te 4-6 klatek decyduje o płynności gry.

2. Nie wiem czy pamiętasz: to jest tweak.pl - "Twoje centrum overclockingu" i tu kręci się z niepisanej reguły :D (ja też FX 5500 270/400 @ 300/450 - mimo, że jest mi to zupełnie nie potrzebne bo w gry ostatnio nie gram :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić żeby uzyskać lepszą wydajność tej grafiki ? Bo jak patrze że macie tu takie wyniki w 3dmarku 13000 12000 pkt a ja mam rtylk 10300 qa w 3dmarku 2003 3300 pk.

Moje taktowania :

Rdzeń-432

Pamięc- 276

 

 

I oczywiście rev 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić żeby uzyskać lepszą wydajność tej grafiki ? Bo jak patrze że macie tu takie wyniki w 3dmarku 13000 12000 pkt a ja mam rtylk 10300 qa w 3dmarku 2003 3300 pk.  

Moje taktowania :  

Rdzeń-432

Pamięc- 276

 

 

I oczywiście rev 2.1

W 3Dmarku 2001 masz 10300pkt poniewaz masz zapewne slabszy procesor.Co do 3dmarka 2003 3300 nie jest zle.Podciagnac wyniki mozesz jedynie poprzez wymiane przede wszystkim procka dalej pamieci lub płyty.Nie podałeś danych sprzętu więc trudno wyrokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja to w 3dmarku 2001se mialem okolo 9000 markow a teraz w 3dmarku 03 robilem to mi wyszlo 3280 i ja mysle ze jak na moj komp to dobrze.

 

p.s pytanko co mi sie oplaca zmienic zasilacz czy procka ?? bo mam juz na zasilacz i nie wiem co brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja to w 3dmarku 2001se mialem okolo 9000 markow a teraz w 3dmarku 03 robilem to mi wyszlo 3280 i ja mysle ze jak na moj komp to dobrze.

 

p.s pytanko co mi sie oplaca zmienic zasilacz czy procka ?? bo mam juz na zasilacz i nie wiem co brac.

Bardzo delikatnie masz podkrecona ta karte.Czy to jest szczyt jej mozliwosci? Czy tak sobie ja podkreciles dla zasady?Jesli tylko tyle mogles to wine najprawdopodobniej ponosi zasilacz.Wymien zasilacz a procek jesli nie jest podkrecony to mozesz go puscic troche szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!! Czy ktoś z was robił testy w realnej grze, jaki wpływ ma np. podniesienie rdzenia o 30 a pamiatek o 70 mhz? Przykładowo w hl2 roznice miedzy ustawieniem karty 450/550 a 480/620 to gora 4-6 klatek! Reka pieknej krolewny dla tego kto zauwazy ta różnice. 3d marki to piekna sprawa - mozna sie pochwalic ile tysiecy sie wyzlobilo - ale w grach najczesciej roznica jest tak delikatna ze ciezko ją zauważyć. Takze rada - nie ma sensu zameczac karty dla samej satysfakcji ze ma sie pamiatki na 700 rdzen na 500. Posprawdzajcie sami - zobaczycie ze czasami oplaca sie tylko troche pokrecic kartą dalej to juz zbyteczny snobizm :). Pozdrawiam

Dam Ci odpowiedzi:

1. Niekiedy te 4-6 klatek decyduje o płynności gry.

2. Nie wiem czy pamiętasz: to jest tweak.pl - "Twoje centrum overclockingu" i tu kręci się z niepisanej reguły :D (ja też FX 5500 270/400 @ 300/450 - mimo, że jest mi to zupełnie nie potrzebne bo w gry ostatnio nie gram :))

Dokladnie zgadzam sie z psychodelicznym , 4-6 fps w przypadku gdy stawka jest roznica miedzy 20fps a 26fps to kolosalna roznica umozliwiajaca praktycznie wygodna gre - a o to wlasnie chodzi, dzieki tym kilku dodatkowym ramkom na sekunde mozesz sobie pozwolic np na AA albo anizo , wiec nie ma co sie nawet zastanawiac nad slusznoscia takiego dzialania.

 

Co do drugiego watku , to kazdemu wchodzacemu na to forum polecam glebokie zastanowienie sie nas haslem TWEAK , zgadzajac sie z cytowanym przedmowca to jest forum poswiecone TWEAK'owaniu sprzetu i ma sluzyc wymianie informacji na ten temat , itytujace jest to jak czesto pojawiaja sie posty typu " kupilem to to i to , szukam jeszcze karty graficznej - nie bede raczej nic podkrecal " ;) w komputerze warto podkrecic wszystko , tylko kompleksowy overclocking da nam bardzo wymierne rezultaty - osiagniemy prawdziwa wydajnosc naszego komputera , a nie "sklepowa" narzucona nam przez specjalistow od marketingu poszczegolnych firm produkujacych komponenty ;)

 

To taka moja mala dygresja na temat "ostroznego" podejscia do sprzetu - podkrecajac ( za wyjatkiem Vmodow - chlodzenia kaskadowego itp) naprawde ciezko jest cokolwiek uszkodzic , jesli sie przesadzi sprzet najwyzej bedzie troche niestabilny - wystarczy troche odpuscic) korzystajcie z wiedzy innych uzytkownikow - bo po to mamy forum i kazdy poradzi sobie z "wyzwoleniem" mocy swojego komputerka ;)

 

pozdrawiam , oraz zycze wesolych swiat , a takze ostrego sylwestra ( raczej nie przed kompem:P )

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to jest szczyt bo po tym caly czas mi sie komp zacina choc brat mi powiedzial ze mu sie nawet przy tych rdzeniach dzis zacial 2 razy i restartowal. procek neipodkrecony i go podkrecac nie bede bo cooler do d.... czyli kupuje zasilacz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj sprzęt to:

Abit NF7

Athlon 2200 XP+

256 RAM DDR

Barracuda 809 gb 7200

Zasilacz Neotec 380 Watt

ja przy ponizszych ustawieniach mam wyniki w markach takie:

 

3dmark 2001 - 12600 - na wynik takze wplywa taktowanie procesora

3dmark 2003 - 3557 - na wynik procesor juz nie ma takiego duzego znaczenia, za to ogolna wydajnosc komputera bardziej

Wniosek wysun sam. Proponuje zwiekszyc na poczatek wielkosc pamieci RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że to już było ale gdzie kupić najmocniejszą wersję? W esc.pl mieli z taktowaniami 450/580 a dzisiaj patrze a tu taktowania 432/550. Czy wersje z takt. 432/550 też sie da tak samo podkręcać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz jakiś pewny mod na rev 2.1? Moja śmiga od samego początku ( ok 2 tyg) 450/620 chociaz miałem pecha i trafiłęm na najsłąbszą rev :[ a chciałbym puścic gpu na conajmniej 500 :] a jeżeli to jest ten sam gpu jak na xt to 500 powinien wyciągnąć bez żadnego problemu pewnie tylko chłodzonko trzaba zmienić Ale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzcie mi, rev 2.1 nie ma RV360.... Rozbieralem to chlodziwo i widzialem - jest na nim napisane R9550. I gowno nam z tego ze progsy diagnostyczne widza inaczej. To nie jest XT niestety... Moja akrta to rev 2.1 400/500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi niby kazdy progs pokazuje ze to jest 360, jednak program do flashowania biosu pokazuje jak byk 350 i ja raczej jemu wierze....poza tym biorac pod uwage OC max 430 z 400 to musi byc 350. I to przy 1.3V na GPU. A moze wypowiedza sie koledzy z wersjami 2.1 i z taktowaniami powyzej 450 a GPU jakie maja napiecie na tymze GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu mój radek się wcale nie chce kręcić :( mam rev 2.1 rdzeń 432 i pamieć 276 i się pamiec może do 280 trochę mniej kreci a rdzen do 440 moze by poszedl ale jak ustawilem o 6 mhz wicej na obu to mi sie vpu recover mi sie wkrzanil na nature w 3dmark01. A i jakie sa moje taktowania te inne bo te sa oprawdziwe a tam piszczecie ze pamiec macie na 446 i rdzen na 600 czy tam mniej to jakie ja mam taktowania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko nic przyszed gość do do sklepu co kupował wersie 2.1 i orginalne taktowanie było 445/600 co lepsze w większości gier miał zmrożenie, mysle co to wszyskiego próbował i na nic zmniejszyłem mu taktowanie z 445 na 400 no i wsio stabilne :wink: sami się pogubili z tym wgrywaniem biosów albo im się lepsze rdzenie skończyły wczesniej niż myśleli :lol: co prawdza pewnie nieznaczne podniesienie napiecia do 1.35V i lepsza pasta pozwoliła by uzyskać 500 na rdzeniu ale to już za duża kombinacia lepiej zostawić mniejsze stałe napięcie i wgrywac różne biosy ja na mojej rev 1.2 mam standard 1.32V i max stabilny w 100% 480 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...