Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

A niech to. Chyba tafila mi sie baaardzo slaba karta. Rdzen idzie gdzies na 450, ale pamieci tylko 520 (przy ustawieniu rdzenia na standardowej predkosci, czyli 398), bo potem AtiTrayTool pokazuje ze znalazl artefakty. Lipa :(

 

rev 2.1 398:500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

 

Mam wielki problem z GECUBE 9550 XT wykrywa 9600 XT w windows XP-karta wogle niechce sie podkręcać, mam sterowniki - softmod.5-10_xp-2k_dd_cp_wdm_27256 i tak naprawde nic z niej nie moge wydusić. Jak byście mogli coś doradzić z góry dziękujejub podpowiedzieć. Pamiątki są tylko od spodu i to zasłonięte chłodzeniem, więc niewiemjakie.

 

Częstotliwość taktowania układu graficznego 435 MHz (oryginalny: 432 MHz)-i pojawiają sie kropki.

 

Rzeczywista częstotliwość taktowania 300 MHz (DDR) (oryginalny: 277 MHz)-i są przekłamania.

temperatura-44

 

Nic więcej nieda sie wyciągnąć, HELP-wielkie dzięki z góry,piszcie coś plis.

 

 

 

.:.Athlon 64 1800MHz (9x200)2800+ ClawHammer

Asus K8V SE Deluxe, 2x512 GeIL CL25-3-3DDR 400

ATI Radeon 9600 XT (RV360),Barracuda 80GB

Zasiłka COLORS 330W,LG CDRW-DVD

Sound Blaster Live 24-bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

 

Mam wielki problem z GECUBE 9550 XT wykrywa 9600 XT w windows XP-karta wogle niechce sie podkręcać, mam sterowniki - softmod.5-10_xp-2k_dd_cp_wdm_27256 i tak naprawde nic z niej nie moge wydusić. Jak byście mogli coś doradzić z góry dziękujejub podpowiedzieć. Pamiątki są tylko od spodu i to zasłonięte chłodzeniem, więc niewiemjakie.

 

Częstotliwość taktowania układu graficznego 435 MHz (oryginalny: 432 MHz)-i pojawiają sie kropki.

 

Rzeczywista częstotliwość taktowania 300 MHz (DDR) (oryginalny: 277 MHz)-i są przekłamania.

temperatura-44

 

Nic więcej nieda sie wyciągnąć, HELP-wielkie dzięki z góry,piszcie coś plis.

.:.Athlon 64 1800MHz (9x200)2800+ ClawHammer

Asus K8V SE Deluxe, 2x512 GeIL CL25-3-3DDR 400

ATI Radeon 9600 XT (RV360),Barracuda 80GB

Zasiłka COLORS 330W,LG CDRW-DVD

Sound Blaster Live 24-bit

możesz zdjąć chłodzenie zerwać pastę i posmarować czymś lepszym cieniutko to może jeszcze cos rdzeń podciagniesz tak bywa ze rdzeń się słabo kręci co do pamięci wszystko zalez jakie masz na nich czasy 3,3ns czy lepiej? ni na moich 2,8ns w ati tool wywala w 350(700) a jak ustaie 400(800) to jakos nic nie widzę : teraz podniosłem sobie napięcie na rdzeń jeszcze bardziej do 1.48V i odziwo słabiej moge podkręcic co gorsze nawet na 500 potrafi się swat4 wysypać??blink:

 

Grał ktos na tym w quake4 bo dla mnie sie wiesza na samym pocatku jak tylko włacze INITIALIZING MENUS czy cos takiego i tu stoi czego to moze byc wina? mam najnowsze omegi

może zainstaluj nowe stery ATI Catalyst 5.10b with CCC.exe lub ATI Catalyst 5.11 Beta with CP.exe to pomoże? Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał ktos na tym w quake4 bo dla mnie sie wiesza na samym pocatku jak tylko włacze INITIALIZING MENUS czy cos takiego i tu stoi czego to moze byc wina? mam najnowsze omegi

Ja grałem już i nie miałem żadnych problemów - jadę na najnowszych Omega Drivers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm pytanko : przy zmianie chłodzenia na Pentagrama CU/Al w wersji 2.1 poprawia mi się osiągi?? bo mi sie juz wiesza jak podkree rdzen o 3 Hz z 432 na 435:)!!!

Dzieki.

trochę pewnie tak ale na wiele bym nie liczył najpierw zerwij orginalna pastę i daj cieńko lepszą i zobacz czy cos da na orginalnych chłodzeniu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr the za podp. moje kości 3,3ns, zmieniłem paste ale prawie nic sie nie zmieniło :mur: :mur: :mur: Częstotliwość taktowania układu graficznego 437 MHz (oryginalny: 432 MHz)-i pojawiają sie kropki. Mógłbym jeszcze podnieść napięcie??? tylko jest problem!!! że niewiem poprostu jak :oops: .

 

 

 

 

.:.Athlon 64 1800MHz (9x200)2800+ ClawHammer

.:.Asus K8V SE Deluxe, 2x512 GeIL CL25-3-3DDR 400

.:.ATI Radeon 9600 XT (RV360),Barracuda 80GB

.:.Zasiłka COLORS 330W,LG CDRW-DVD

.:.Sound Blaster Live 24-bit

post-124002-1132400745.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr the za podp. moje kości 3,3ns, zmieniłem paste ale prawie nic sie nie zmieniło :mur: :mur: :mur: Częstotliwość taktowania układu graficznego 437 MHz (oryginalny: 432 MHz)-i pojawiają sie kropki. Mógłbym jeszcze podnieść napięcie??? tylko jest problem!!! że niewiem poprostu jak :oops: .

.:.Athlon 64 1800MHz (9x200)2800+ ClawHammer

.:.Asus K8V SE Deluxe, 2x512 GeIL CL25-3-3DDR 400

.:.ATI Radeon 9600 XT (RV360),Barracuda 80GB

.:.Zasiłka COLORS 330W,LG CDRW-DVD

.:.Sound Blaster Live 24-bit

Panowie... nie dziwimy się czemu grafa się nie kręci.. jakbym miał taki sprzęt z takim zasilaczem to bym się z psami gryzł :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poczekajcie,jakiś miesiąc temu kolega sprawił sobie kompa prawie na takich samych podzespołach.I ma zasiłke firmy no.name 350 tylko ma karte radeona 9550 gigabaita na memkach 2,8 i walneliśmy na pamięci radiatorki i wiatrak zwykły za 9 zł .I dała sie podkręcić w 80%wykazało w procentach na EVEREST ,i pytałem go buja sie na takich ustawieniach do dzisiaj bez problemów. Więc wydaje mi sie że to chyba umnie nie chodzi o zasiłke :unsure: albo jestem poprostu za tempy.Ale jak byście mogli to skomentujcie to,jak już będzie trzeba to wtedy będe musiał wywalić z 200zł na zasiłke 400W. :):0:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze to na pewno nie jest wina zasilki, bo sam mam 360W i przy full OC karty, proca pamieci (wszystkiego co sie da:) nic zlego sie nie dzieje.

Dodam jeszcze ze u wujka w kompie siedzi zasilka o mocy 230W:] i jego sprzet to athlon 1GB 256 DDR takie tam + Radek 9550 Gigabyte'a ktory bez problemu leci na zegarach 440core i 530mem(trafil mu sie ladny egzemplaz na pamieciach samsunga)

Wiec to nie moze byc wina zasilki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze to na pewno nie jest wina zasilki, bo sam mam 360W i przy full OC karty, proca pamieci (wszystkiego co sie da:) nic zlego sie nie dzieje.

Dodam jeszcze ze u wujka w kompie siedzi zasilka o mocy 230W:] i jego sprzet to athlon 1GB 256 DDR takie tam + Radek 9550 Gigabyte'a ktory bez problemu leci na zegarach 440core i 530mem(trafil mu sie ladny egzemplaz na pamieciach samsunga)

Wiec to nie moze byc wina zasilki....

 

to jest wina zasilki! na codeshicie wywalalo mi arty juz przy 570mhz na pamieci, teraz na zwyklym feelu350w jade do 640 a dalej juz sie troche boje:)

 

moze wujka zasilka byc jakas firmowa, i miec naprawde te 230w, a nie jak kodeshity...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poroblem jest dosc dziwny, skladam kompy od czasow 286 i juz radzilem sobie z najrozniejszymy problemami (np uszkodzona podstawka cpu itp) ale z tym to ja juz nie wiem co mam robic

Polega to na tym (karta nie krecona nigdy oprocz tej sytuacji ponizej) :

po wlaczeniu kompa czasem pojawiaja sie arty juz na ekranie bootowania / b.rzadko /

sa tez sporadycznie choc ostatnio juz nie na tym ladnym oknie trwa wlaczanie widnows xp /rzadko/

czasem komp sie odpala bez zadnych artow ale jak wlacze ATI Tray Tool i dam opcje show 3d Render mam caly ekran w artach po wylaczeniu tego, i odswiezeniu calego pulpetu wsio znika i moge dalej pracowac... jak tylko wlacze jakas gre 3d jest to samo.....

a teraz najdziwniejsze... po 1-2h pracy non top przy kompie odpalam Tray Toola sprawdzam czy sa arty i nie ma, test moze sie robic w nieskonczonosc wszystkie gry np Need For Speed Most Wanted chodza pieknie w rodzielczosci 800x600 + max detale... karte mozna podkrecac ze standartowych 400/250 na np 420/280 i nie ma artow

tak jakby karta musiala sie zagrzac... nie pomagalo przestawienie agp z x8 na x4 wylaczenie Fast Writes, nawet dawalem +0,2v na agp, wyjmowalem karte czyscilem ja, przelezala noc w spirycie... gniazdo agp tez lsni, i nic

Plytke(GA-K8NS939-ULTRA) mam podkrecona z FSB 200 na 260 , ram leci na ~440ddr, ale te same objawy sa nawet jak lece na standarcie

 

nie mam juz pomysla nie testowalem jeszcze innej karty na tej plycie ani tej karty w innym kompie... ale chyba to zrobie niedlugo bo odpadam /chyba ze bede dawac zonie cynk godzine przed powrotem do doma aby kompa odpalala + prime aby pracowal.

A i nie jest to wina sterow

pod gentoo64bit jest ten sam objaw tak jakby 3d mi siadalo...

 

dodam jeszcze ze po jakims czasie /nie wiem czy zwiazane z karta/ padla mi zintegrowana sieciowka (nvidia) druga Marvela chodzi ok

 

Sorx za bledy i orty ale mam dysortografie i takie tam dysy

 

EDIT :

 

Przez przypadek :-) ustawilem tak aby komp wstawal przy podkreconej grafie... i problem w grach zniknol nie mam juz artow .... co prawda nadal jak probuje odpalic artefact tester to sie sypie ale juz po dluzszym czasie.... chore... czyzbym trafil na karte ktora dziala dobrze tylko jak sie ja podkreci... sprobuje ustawic wiecej narazie mam na rdzeniu 430 a na pamieciach 580ddr i w grach juz mam spokoj

Edytowane przez mikaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Mam pytanko czy na naszego Radka wejdzie takie chłodzonko jak Zalman VGA VF700 AlCu? Próbował ktoś instalować to GeCube'ie? Mam male wątpliwości z powodu takich cienkich czarnych kondensatorków:( A może znacie jakieś inne chłodzenie dobre do tej karty bo u mnie suszarka jest teraz a nie wentylator! Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi:)

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam nowy wynik... przypominam karta seryjna bez jakichkolwiek przeróbek!

 

Taktowanie 500/784 - 3DMark03 - 4676pkt. B)

 

http://img173.imageshack.us/img173/4213/new1df.gif

 

-----------

 

Mały update...

 

500/796 - 4768pkt.

 

http://img229.imageshack.us/img229/6374/best1dp.gif

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widze ze na rynku pojawila sie nowa wersia gecuba (chyba producent chce sie ratowac po wpadce z wersja 2.1 tej karty) Wracajac do wersji 2.1 z pamieciami samsunga 3,3 posiadam model taktowany 400/500 (gozej byc nie moze) krecil sie on na 420/648 i postanowilem cos z tym zrobic. Vmod poszedl w ruch (lutownica, 2 kabelki, potencjometr, miernik) efekt zadowalajacy rdzen poszedl na 543mhz przy napieciu 1.7v ( hehe troche hardcorowe to napiecie no ale czasy swietnosci tego akceleratora juz minely wiec najwyzej "jupikajej wydymancu" ) Lata to wszystko w miare przyzwoicie w 3dm2k3 4330pkt na catalistach 5.13beta. Polecam vmoda uzytkownikom ktozy maja slabo wykrcajace sie rdzenie na gecubach co prawda cudow nie zdzialacie ale moze akorat ten zysk wydajnosci w niektorych grach wystarczy do osiagniecia wczesniej brakujacej plynnosci. pozdrawiam i zycze zimnej krwi przy lutowaniu :) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daaawno tu nie zaglądałem

Widzę, że duużo sie zmieniło, w sensie nowe rev karty (za moich czasów byla 2.1 w 4 wersjach ;) ) no i przede wszystkim v-mod na 2.1. Respect!!

Ale widzę, że nadal te same problemy

u jednych kręci się zajebiście, a u innych wcale, lub wali artami na ustawieniach producenta. echh <_<

 

PUNISHER jak długo chodzi twoja karta na takich taktowaniach?

widze Cie tu bijącego rekordy od zawsze :D

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten saphire odpada ze wzgledu na rodzaj i taktowanie pamieci, gecube xt z pamieciami w standardzie latajacymi na 600 moze byc ciekawa karta choc w cenie okolo 300zl z chakiem mozna lyknac radeona9700pro (na allegro oczywiscie) a to juz calkiem inna polka wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daaawno tu nie zaglądałem

Widzę, że duużo sie zmieniło, w sensie nowe rev karty (za moich czasów byla 2.1 w 4 wersjach ;) ) no i przede wszystkim v-mod na 2.1. Respect!!

Ale widzę, że nadal te same problemy

u jednych kręci się zajebiście, a u innych wcale, lub wali artami na ustawieniach producenta. echh <_<

 

PUNISHER jak długo chodzi twoja karta na takich taktowaniach?

widze Cie tu bijącego rekordy od zawsze :D

Powiem Ci, że jadę na standardzie i tylko do testów ją kręciłem... ale przy ostatnim wyniku zarzuciłem NFS MW i po kilku minutach grania zwiesił mi się komp... wiesz... bez zmiany chłodzenia i radiatorów zbyt duża temp. jest w budzie.

A co do wyniku to już kilka razy próbowałem umieścić wynik na ORB, ale za każdym razem mi jakieś komunikaty o błędzie pokazuje... chociaż próbowałem wersji free. A sam jestem ciekawy jaką pozycję miałbym w rankingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam gecuba 9550XT(standardowe chłodzenie + z drugiej strony radiatory na pamięciach) ver.1.2 i chodzi mi bez problemu na 460/760 , mogę coś jeszcze podciągnąć ?? a jak tak to jak?? aha i czy to wogóle jest sens jeszcze to kręcić będzie chociaż parę fps więcej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam gecuba 9550XT(standardowe chłodzenie + z drugiej strony radiatory na pamięciach) ver.1.2 i chodzi mi bez problemu na 460/760 , mogę coś jeszcze podciągnąć ?? a jak tak to jak?? aha i czy to wogóle jest sens jeszcze to kręcić będzie chociaż parę fps więcej??

jak zrobisz vmoda na gpu to jeszcze możez zyskać tak 520-540 na rdzeniu zależy od napiecia ale o dziwo jak da się za duże to potencjało o.c. spada :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widze ze na rynku pojawila sie nowa wersia gecuba (chyba producent chce sie ratowac po wpadce z wersja 2.1 tej karty) Wracajac do wersji 2.1 z pamieciami samsunga 3,3 posiadam model taktowany 400/500 (gozej byc nie moze) krecil sie on na 420/648 i postanowilem cos z tym zrobic. Vmod poszedl w ruch (lutownica, 2 kabelki, potencjometr, miernik) efekt zadowalajacy rdzen poszedl na 543mhz przy napieciu 1.7v ( hehe troche hardcorowe to napiecie no ale czasy swietnosci tego akceleratora juz minely wiec najwyzej "jupikajej wydymancu" ) Lata to wszystko w miare przyzwoicie w 3dm2k3 4330pkt na catalistach 5.13beta. Polecam vmoda uzytkownikom ktozy maja slabo wykrcajace sie rdzenie na gecubach co prawda cudow nie zdzialacie ale moze akorat ten zysk wydajnosci w niektorych grach wystarczy do osiagniecia wczesniej brakujacej plynnosci. pozdrawiam i zycze zimnej krwi przy lutowaniu :) B)

Mi smiga juz 3 miesiace na 1.66V i wszystko jest ok wiec 1.7 to jest jeszce luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Witam.Mam GeCuba 9550XT rev.2.1 ,zawsze szukalem Vmodow do tej karty ,ale ostatnio z braku ramu moglem ja wyjac i sie jej przyjzec,wkoncu znalazlem TO.Wszystko się zgadza ,no moze z wyjaTKIEM PAMIECI ,ON MA PO 1 STRONIE.Vcora nie tykam ,ale męczy mnie Vmem według TEJspecyfikacji moje pamięci[GC2A] mają 2,8ns i powinny chodzic na 700 ,tym czasem one maxymalnie chodza na 620..Przypuszczam ,ze sa niedowoltowane.Teraz pytania.Czy te 2,5v podane w specyfikacji to napiecie z jakim powinny chodzic [czy jezeli byloby inne ustawic 2,5]?

 

2.Mam okazje tanio kupic sliecera2[czy cos takiego] ,moge go zalozyc na ta karte?

3.NA co montować radiatorki na pamięci [karty jak i tez zwykle ramy]?

4.Moglby jakiś wlasciciel karty z takimi pamieciami[np r9800] ,podac timingi ,bo podobno przy 700 sa inne...

5.Jaki bios pasuje do 9550XT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...