Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ściągniesz patha to napisz czy dalej masz ten problem...

Niestety nic sie nie zmienilo... Ale dzieje sie to np kiedy wyskoczy okienko jakies z gg czy cos takiego ... Wiec wylazam gg na czas gry.

Aha ... I gierki sie po jakims czasie wieszaja ... :| Moze to byc przez VPU Recover'a ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz... A jaką masz częstotliwośc odświerzania podczas gry? Bo nie wiem czy to nie przez to... Powinna byc taka sama jak na pulpicie czyli przynajmniej 85 hz... Może coś pomoże. A co do gierek... Kiedy wiesza ci się gra wyskakuje na ekranie jakiś komunikat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupie pytanie - jak mam sprawdzic/zmienic odswiezanie w grach? Napewno odp jest banalna ...

Po prostu sie powiesi - freeze bez komunikatu, pomaga tylko reset.

Dodam ze teraz mam War Cat'y 5.13.

 

EDIT:

Chyba mi sie przypomnialo gdzie to zmienic ...

Edytowane przez GaShKaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to śmiesznie zabrzmi ale czy odpalał ktoś 3DMarka 06 na tej grafice? :lol: Moglibyście podzieli się wynikami? U siebie miałem 88 marków!!! :D Stery Catalyst 5.13 >>>> niedługo spróbuje na 6.1 - może coś da...

Ja na swoim rev 2.1 wykręciłem 518 (więcej się nie da, próbowałem już chyba wszystkie opcje, pozatym karte właśnie sprzedałem).

3dM06

Na sterach Cat 6.1

Edytowane przez po25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim rev 2.1 wykręciłem 518 (więcej się nie da, próbowałem już chyba wszystkie opcje, pozatym karte właśnie sprzedałem).

3dM06

Na sterach Cat 6.1

O kurczę.... To chyba tylko ja mam tak niski wynik :lol: Czy jest to wina słabego proca? Może on aż tak znacząco wpłynąc na wynik??? Różnica to prawie 500 marków!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurczę.... To chyba tylko ja mam tak niski wynik :lol: Czy jest to wina słabego proca? Może on aż tak znacząco wpłynąc na wynik??? Różnica to prawie 500 marków!!!

Duże znaczenie ma tu proc, ale nie aż takie! Coś masz nie tak w systemie. Pozatym ja też nie robiłem tego na ekstra sprzęcie. W końcu to Celek D. Najwyższy wynik jaki uzyskałem za test proca to 832 pkt i to mnie dziwi gdyż niektóre fx-y mają niewiele więcej punktów.

Co do sprzedaży fakt - grzech, ale przesiadam sie na pci-e. Mam już 6800GS i prawie PIV 3.0 GHz, czekam jeszcze tylko na płytę.

Jeśli chcecie zobaczyć wyniki radka w innych markach to są w rankingach na pc-lab.

Pozdro 4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze rev 00 . Czy to to.

 

Czy radeon Gecube 9550 speed edition różni się od radeona 9550 extreme który jest lepszy.

Sam sobie odpowiedziales ze 9550 extreme jest lepszy ... BTW, nie znam taktowania Speed'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam napiaslalem to na glownym, ale podobno juz jest o tej karcie post i mnie zablokowali :), wiec pisze tutaj, jezeli to tez nie tutaj to podajcie gdzie mam zadac swoje pytanie. glownie chodzi mi o to ze jest to REV.2.2 a o tym nie wiele tu widze. przeklejaj jeszcze raz to co napisalem, moze tutaj mi ktos pomoze, dzieki z gory

 

 

witam. z gory przepraszam za glupote, to moj pierwszy post, mam wiedze kilko dniowa z google i logiki myslenia (tak mi sie wydaje). raczej licze na pomoc, a nie szyde , dzieki z gory.

mam karte jak GeCube 9550XT rev.2.2, prawie nowka. zrobilem na niej vmoda olowkowego tak jak jest opisany na tej stronce http://forum.lowyat.net/lofiversion/index.php/t131139.html . wprawdzie to na rev2.1 ale jezeli chodzi o uklady na laminacie byl taki sam, w tym samym miejscu mierzone napiecie i te same uklady 1571. mod dziala, wpradzie musialem dobrze tym olowkiem nasamrowac, no ale dziala i to jak dla mnie bardzo poprawnie. karta ma taktowanie nominalnie 425/650 bez vmoda praktycznie zero mozliwosci oc, tu juz lekko sie zdziwilem bo jak czytalme to ktos tam pisalem ze na rev2.2 ma cos kolo 500/700. pomierzylem napiecia i na gpu 1.29, czyli zanizone bo z tego co wyczytalem to 1.35V. jezeli chodzi o pamieci 2.6V, tu sie niespodzianka bo ludzie pisali o 1,92V. ale przypomnialo mi sie ze na plycie na pamieciach biso pozwala na regulacje 2,6-2,8V wiec to tez jakies napiecie dla pamieci:). jezeli dobrze odczytalem z pameicie to to sa hynixy 2,2. napiecie na gpu dalem 1,54 i na napieciu nominalnym na pamieciach 2,6 3dmarka03 przechodzi bez artefaktow na 600/700 wynik 4430 , przy 600/650 4320. jednak przy tych ustawieniach wiesza sie na nowym need for speed, dziala poprawnie na 580/660. jak dla mnie wynik na gpu przy tym napieciu calkowicie zadowalajacy, ludzie pisali ze na wyzszym dochodzili do 600 z hakiem, ale niechce tak duzo dawac napiecia. problem satanowia pamieci. tak jak pisalem 3dmarka przechodza na 700, ale w nfs chodza dobrze na 660 ( zysk 10mhz poraszka straszna). zwiekszylem napiecie do 2.95 artefakty nawet przy nominalnym taktowaniu 650, sadzilem ze moze chlodznie zmnienilem na pentagrama XC-80 AlCu, zakladajace te radiatorki co sa tam w komplecie na pamieci, nic to nie dalo. po wymazaniu olowka, napiecie 2.6V chodzi poprawnie na tych 660, czyli praktycznie nominalne, zero oc. to jest moje pytanie czy ktos ma jaksi pomysl co jeszcze mzona zrobic, lub jak zrobic to lepiej z tymi pamieciami. jak pisalem podnoszenie napiecia pogarsza sprawe a radiatorki nic nie daly. zasilacz modecoma MC-350 . czy napiecie 1,54 na gpu moze szybko zabic ta karte?

jezeli kogos interesuje to katra na nominalnych ustawieniach 425/650 w 3dmark 03 na asusukt600, barton 2600+@3200+, kingston 1GB daje 3700.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek to mam cichą nadzioeję że tu ktoś jeszcze czasem zagląda... Ale do rzeczy: wczoraj chciałem pójść trochę na łatwiznę i poleciłem progamowi ATI Tray Tools ażeby wyszumał max Mem dla mojej karty. Według programu max był przy ok 354 czyil ok 700 Mhz. ustawiłem więc dla bezpieczeństwa pamięci na 350 i załączyłem sMarka 05. no i tu sie zaczęły arty. Myśle se wiec zmniejsze taktowanie będzie si:) Jak pomyślałem tak zrobiłem. Najpierw zmniejszyłem o 5 potem o kolejne itd. niestety zapuszcajac Marki i tak były arty, a właściwie takie dziwne "cofanie się obrazu" - porównał bym to do skreczy dj'skich:P Zdesperowany zapuszczem wiec test na standartowych taktach i też kupa:( No i teraz najważniejsze czy niestety zarżnąłem pamięci? W windowsie wszystko jest ok. Nie ma żadnych artefaktów, zakłóceń czy cuś.

Z góry dzuięki za udzielone rady. Pozdr

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek to mam cichą nadzioeję że tu ktoś jeszcze czasem zagląda... Ale do rzeczy: wczoraj chciałem pójść trochę na łatwiznę i poleciłem progamowi ATI Tray Tools ażeby wyszumał max Mem dla mojej karty. Według programu max był przy ok 354 czyil ok 700 Mhz. ustawiłem więc dla bezpieczeństwa pamięci na 350 i załączyłem sMarka 05. no i tu sie zaczęły arty. Myśle se wiec zmniejsze taktowanie będzie si:) Jak pomyślałem tak zrobiłem. Najpierw zmniejszyłem o 5 potem o kolejne itd. niestety zapuszcajac Marki i tak były arty, a właściwie takie dziwne "cofanie się obrazu" - porównał bym to do skreczy dj'skich:P Zdesperowany zapuszczem wiec test na standartowych taktach i też kupa:( No i teraz najważniejsze czy niestety zarżnąłem pamięci? W windowsie wszystko jest ok. Nie ma żadnych artefaktów, zakłóceń czy cuś.

Z góry dzuięki za udzielone rady. Pozdr

 

Miałem podobną sytuacje,wiel tak miało...

Niestety prawdopodobnie karta padla(pamieci) i jak mozesz to oddawaj na gwarancje.Z tym ze moze sie okazać ze karty nie wymienią bo juz jej nie ma w magazynach,ale to juz inna historia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki w3maniak za odpowiedź bo już nadzieję straciłem że ją dostane:) niestety kary oddac nie mogę bo mam juz dość długo i gwara sie po prostu skończyła. Trzeba będzie ja sprzedac i pomyśleć nad czyms innym niestety. A czy jest sznasa ze pod Windą tez za jakis czas zacznie sypac artami? Czy już dalej nic złego dziać sie nie będzie? Bo tak pracuje juz na takiej uszkodzonej od kilku tygodni i na razie w sytemie żadnych niepokojących oznak niezauwazyłem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uwazacie oplaca sie teraz sprzedawac tego radka (mam rev 2.1) jeszcze rok temu kupilem ja za ponad 350zł a dzis z tego co widze jest warta o ponad 100 zł mniej(patrzac na allegro), moze poczekac jeszcze ale przeciez cena juz nie urosnie :(, na co warto zmienic nie doplacajac zbyt wiele (cena nowej do 450zł)

Edytowane przez crusader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie o mlodszego brata waszego XT- Gecube 9550 GT rev 1.1

Bo cos mi sie zdaje ze te Gecube maja jakas zbiorowa wade !!

 

Niedawno zakupilem nowego kompa i dziwia mnie osiagi jakie uzyskuje. Moja konfiguracja Sempron 2500 64bit(podkrecony z 200 na 230),grafika Gecube R9550GT 128mb/128bit. KArta jest dokladnie opisana ponizej:

 

http://pcmax.s4w.pl/mambo/index.php?option...&id=15&Itemid=2

 

Mam najnowsze stery omegi. System po formacie. Przed podkreceniem grafy uzyskuje ok 10tysw 3D01, ok 3 tys w 03 i ok 1500 w 3Dmarku 01.

 

Problem polega na tym ze maksymalne wykrecenie grafy (z 400/400 na 480/550) daje mizerne efekty rzedu kilku procent np w 3dmarku 2001 za 10tys na 10,100....

 

Tak wiec o co tu chodzi?? Dodam, ze autor przy takim podkrecenie uzyskiwal wzrost wydajnosci ok 40% a ja uzyskuje tylko maks 5% .......................

 

 

Zauwazylem, ze jak ja wykrece na maksa to komp sie zawiesza - czyli podkrecanie teoretycznie dziala ?? Sprawdzilem juz wszystkie programy Ati tray tools, ati tool, radlinker - tak wiec o co chodzi ??

 

ALE DLACZEGO NIE PRZYNOSI TO ZADNYCH WYNIKOW - WZROST JEST ZNIOKOMY (ZAKRES BŁĘDU) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał że ma omegi.

ja na 9700 mam tak samo że na def mam ~15k a po podkręceniu jakieś 16,5k natomiast w marku 2k3 z 4,7k wzrasta do 6k

 

odpuść sobie tego marka 2k1

jak ktoś znajdzie rozwiązanie tego problemu to proszę o pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...