Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeczytałem większość postów o R9550xt i zamierzam go kupić tylko mam pytanie czy mógłby mi ktoś napisać czy mogę go dostać w jakimś sklepie komputerowym w Lublinie ewentualnie czy jest w Media Markt? W vico i returnie go nie ma.(sklepy internetowe nie wchodzą w rachubę) z góry dzięk za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić karte Radeon 9550 XT rev 2.1 i moge trafić na trzy różne taktowania i 2 różne GPU (RV350 i RV360) jeżeli trafie na RV350 to system bedzie wykrywał radeona 9550 czy 9600 ??

Jezeli na obydwu GPU system wykrywa karte jako 9600 to jak sprawdzic typ GPU najlepiej jeszcze przed zakupem (czy u was w instrukcjach jest zawarta informacja o typie GPU ?? lub na odwrocie pudełka ??)

 

 

Mój PC:

CPU: Duron 1200 (morgan)

GPU: GeForce MX 200

RAM: DDR 256 MB 266mhz (pracuje na 200mhz bo komp sie robii niestabilny)

Pł. główna: Shuttle Ak32 (KT266) (agp 4X)

Zasilacz: 300W (shido)

 

Duzo strace z AGP 4x na wydajnosci karty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystepują chyba takie typy tych kart (moze się komus przyda)

 

rev 2.1

1. 400/500

2. 430/550

3. 445/580

samsung 3,3

 

a. rv350

b. rv360

 

rev 2.0

1. 400/500

2. 400/600

hynix 2,5 ns

samsung 2,2 ns

 

rev 1.2

1. 400/600

hynix 2,8ns

 

rev 1.0

1. 400/500

EtronTech 3,3ns

 

 

http://www.abckomputery.pl/sklep/product_i...products_id/491

 

"GeCube (niektórzy mogą nie kojarzyć nazwy, ponieważ można spotkać jeszcze ja pod marką Gigacube lub GeXcube, jednak wszystko to i tak sprowadza się do tajwańskiego producenta Info-Tek Corporation), postanowił wypuścić "podrasowaną" wersje Radeon 9550 XT."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!! Czy ktoś z was robił testy w realnej grze, jaki wpływ ma np. podniesienie rdzenia o 30 a pamiatek o 70 mhz? Przykładowo w hl2 roznice miedzy ustawieniem karty 450/550 a 480/620 to gora 4-6 klatek! Reka pieknej krolewny dla tego kto zauwazy ta różnice. 3d marki to piekna sprawa - mozna sie pochwalic ile tysiecy sie wyzlobilo - ale w grach najczesciej roznica jest tak delikatna ze ciezko ją zauważyć. Takze rada - nie ma sensu zameczac karty dla samej satysfakcji ze ma sie pamiatki na 700 rdzen na 500. Posprawdzajcie sami - zobaczycie ze czasami oplaca sie tylko troche pokrecic kartą dalej to juz zbyteczny snobizm :). Pozdrawiam

nie tyle zbyteczny snobizm co procek nie nadaza z tymi 2050 mhz'ami :}

poza tym pisze sie kingston a nie kingstone .

 

pzdr$ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem większość postów o R9550xt i zamierzam go kupić tylko mam pytanie czy mógłby mi ktoś napisać czy mogę go dostać w jakimś sklepie komputerowym w Lublinie ewentualnie czy jest w Media Markt? W vico i returnie go nie ma.(sklepy internetowe nie wchodzą w rachubę) z góry dzięk za odpowiedź.

W media już nie ma. Były ze dwa mieisące temu rev. 2.0 ale juz nie zamawiają (miałem tego pecha że wziąłem ostatnią a okazała sie niesprawna). Sam kupiłem w esc.pl ale wcześniej chodziłem pytać u nas. W vico gośc myślał że żartuję bo nawet nie wiedział co to za karta (to było z miesiąc temu). Pamiętam że przez jakiś czas jeden ze sklepów na fabrycznej (jest tam ich kilka nie pamietam który) miał gecube'a w swojej ofercie ale akurat jak chciałem kupić to nie mieli na stanie. Być może coś się zmieniło w temacie. Poza tym zawsze możesz

spytać czy nie zamówią dla ciebie (ja tak zrobiłem z zasilaczem) i druga sprawa na vico i returnie sklepy sie nie kończą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy wy tez macie pamiatki tylko od gory karty a od dolu nie :? :? :? :? Bo ja tak mam i nie wiem czy sie martwic czy nie :?: :?: Ale i tak mam problem bo chcialem zalozyc radiatorki od dolu a tu karta przychodzi patrze a od dolu nie ma pamiatek :roll: :roll: :roll: I teraz nie moge sprawdzic tak dokladnie jakie mam pamieci, bo od gory nie widac a tego chlodzenia mi sie nie chce zdejmowac. Napiszcie czy wy tez tak macie. Mam rev. 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I moja karta nie chce sie krecic wiecej niz 475/620 powyzej 475 rdzen to sie zawiesza a powyzej 620 pamiec sa artefakty. Niedlugo zamontuje wentylatory w obudowie to moze rdzen pojdzie na 500 na pamieci na 650 :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby które mają rev 2.1 niech sprawdza w riva tuner jaki mają GPU RV350 czy RV360 ?? Chyba tylko riva tuner (według benchmark.pl) dobrze pokazuje rodzaj GPU (pewnie z powodu GPU jednym podkreca sie dobrze innym gorzej).

 

Czy osobom które maja RV350 pokazuje ze to radeon 9550 ??

 

Jak sprawdzic jeszcze w sklepie czy to RV350 czy RV360 ?? (fizycznie na karcie cgodzi o rev 2.1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby tak na 100% sprawdzic rdzen to trzeba zdjac to chlodzenie :roll: :roll: A w sklepie ci nie pozwola raczej tego zrobic :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Mnie Riva Tuner pokazuje ze mam rdzen RV360 Everest ze mam RV360 a Aida32 RV350. I komu tu wierzyc :lol: :lol: :lol: A ze mi sie nie chce krecic tak mocno to pewnie przez zasilke no-name'a :evil: :evil: :evil: Ale juz mam 150zl i moge kupic jakiegos Chifteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta kartę od kilku dni

rev 2,1 445/580

Jak na razie udało mi się wykręcić na 464/630

Mialem i 480 na rdzeniu ale spadły mi wyniki, nie chce mi sie z tym walczyc teraz wiec zostaje przy ustawieniach jak w opisie.

Jak za cene 300zł (odliczylem sobie VAT :) ) to super karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartości napięć: (300W)

 

+5 V od 4.70V do 4.89V

+12 V od 12.55V do 12.71V

-12 V od 12.28V do 12.70V

-5 V od 5.50V do 5.65V

 

zazwyczaj bliżej wyższych wartości

 

Czy tak wysokie napięcia w stosunku do nominalnych są normalne ?? W moim przypadku napięcia są zazwyczaj prawie (aż) o 0,6V wyższe ale chyba lepiej że wyższe niż niższe. Tylko +5V jest za niskie.

 

Jakie powinny być max odstępstwa ??

Lepiej żeby napięcia były wyższe czy niższe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie racji - Riva tuner patrzy po biosie i patrzy zle.... Odpalcie sobie Rabit - jak byk RV350. Zreszta nie moze inaczej byc bo na samym GPU mam napisane R9550. Co GPU by szlifowali? Nie badzcie smieszni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska chwalcie się swoimi osiągnięciami w 3dmarku 2003

 

432/276----3300 na defaulcie

436/300----3500

 

Edit: zmieniłem taktowania na 438 i 310 (621) I wyszło mi 3557 czy już mi wyniki w tym marku może blokować pamieć ram ??mam 256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska chwalcie się swoimi osiągnięciami w 3dmarku 2003  

 

432/276----3300 na defaulcie

436/300----3500

 

Edit: zmieniłem taktowania na 438 i 310 (621) I wyszło mi 3557 czy już mi wyniki w tym marku może blokować pamieć ram ??mam 256

no i co 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska chwalcie się swoimi osiągnięciami w 3dmarku 2003  

 

432/276----3300 na defaulcie

436/300----3500

 

Edit: zmieniłem taktowania na 438 i 310 (621) I wyszło mi 3557 czy już mi wyniki w tym marku może blokować pamieć ram ??mam 256

no i co 8O

no jak to co :?:

cieszymy sie razem z nim :lol:

 

Pytanie -->

Jakie sa najlepsze timingi dla mojego radka :?:

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartości napięć: (300W)

 

+5 V od  4.70V  do  4.89V

+12 V od 12.55V  do 12.71V

-12 V od 12.28V  do 12.70V

-5 V od  5.50V  do  5.65V

 

zazwyczaj bliżej wyższych wartości

 

Czy tak wysokie napięcia w stosunku do nominalnych są normalne ?? W moim przypadku napięcia są  zazwyczaj prawie (aż) o 0,6V wyższe ale chyba lepiej że wyższe niż niższe. Tylko +5V jest za niskie.

 

Jakie powinny być max odstępstwa ??

Lepiej żeby napięcia były wyższe czy niższe ??

czujniki plyty mocno przeklamuja, przy tak wysokim napieciu +12 V komp NIE MA PRAWA DZIALAC STABILNIE (tak btw - uzyj zwyklego miernika i zmierz napiecie na ktoryms z molex'ow).

Na TEJ stronie masz podane maksymalne akceptowalne odchyly wartosci poszczegolnych napiec ale szczerze przyznam ze osobiscie na zasilce ktora ma odchyly wieksze niz 0.2 - 0.3 V w ogole kompa bym nie uruchamial....

 

Wiec mowiac ogolnie - wymien zasilacz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...