Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Nie macie racji - Riva tuner patrzy po biosie i patrzy zle.... Odpalcie sobie Rabit - jak byk RV350. Zreszta nie moze inaczej byc bo na samym GPU mam napisane R9550. Co GPU by szlifowali? Nie badzcie smieszni

W tych sklepach sa na RV360: (ten sam co radeon 9600XT)

http://www.abckomputery.pl/sklep/product_i...products_id/491

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15015

 

W tym na RV350

http://mojepc.pl/shop/product.php?prid=29356

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy juz ktos zdejmowal chłodzenie z tej karty :?: :?: I czy ta guma pomiedzy pamieciami a radiatorem to przewodzi cieplo czy nie i czy mozna ja na cos zmienic np. posmarowac zelem termoprzewodzacym :wink: :wink: :wink: :wink: A czy to chłodzenie jest wydajne czy oplaca sie na cos lepszego zmienic i wtedy mozna wiecej podkrecac :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy juz ktos zdejmowal chłodzenie z tej karty :?:  :?: I czy ta guma pomiedzy pamieciami a radiatorem to przewodzi cieplo czy nie i czy mozna ja na cos zmienic np. posmarowac zelem termoprzewodzacym :wink:  :wink:  :wink:  :wink: A czy to chłodzenie jest wydajne czy oplaca sie na cos lepszego zmienic i wtedy mozna wiecej podkrecac :?:  :?:  :?:

Ja sciagalem i to byl blad bo zmiana chlodzenia nic mi nie dala. Poza tym to chlodzenie jest ciezko sciagnac. Odkrecajac srubki jedna sie urawla i to nie z mojej winy - poprostu tandeta :? Mausialem uzyc duzo sily zeby to cholerstwo sciagnac z karty, na rdzeniu zostala jakas gowno, ktora musialem drapac nozem. Teraz juz wiem ze przed sciagnieciem chlodzenia najpierw je strzeba rozgrzac suszarka, to wtedy moze jakos zejdzie lepiej. Podsumowujec jesli nie bedziesz robil Vmodow to nie masz co zmieniac chlodzenia. Co do tych gumek to przewodza one Cieplo - moze nie za rewelacyjnie ale zawsze cos. Napisze jeszcze raz ze po zmianie chlodzenia nic nie polepszlo sie OC. Na pamieci zalozylem radiatory i sa zimne, pamiec tak jak kiespko sie krecila to tak zostalo. Zwracam jeszcze uwage, ze trzeba uwazac na rdzen gdyz nie ma on zadnego zabiezpieczenia i mozna latwo ukruszyc(chodzi o zaklaadnie nowego chlodzenia) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te gumki to raczej zabezpieczenie przed ukruszeniem jadrą, a chłodzenie jest ok. styka tylko warto zdjąć zerwać tą orginalna paste i posmarować cieniutko jakąś lepszą np. srebrną może to dać jakieś 10 Mhz więcej sama zmiana chłodzenia na coś dużo wiekszego nie przynośi porzydku bez zwiększenia napiecia :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem chociaz zalozyc radiatorki ale jak karta przyszla to patrze a pamieci mam tylko od gory a od dolu nie :cry: :cry: :cry: :cry: I moje plany polegly. Ale ja mowisz ze to nic nie daje to sie nie zalamuje bo nie zamierzam przynajmniej na razie robic vmodow :roll: :roll: :roll: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy juz ktos zdejmowal chłodzenie z tej karty :?: :?: I czy ta guma pomiedzy pamieciami a radiatorem to przewodzi cieplo czy nie i czy mozna ja na cos zmienic np. posmarowac zelem termoprzewodzacym :wink: :wink: :wink: :wink: A czy to chłodzenie jest wydajne czy oplaca sie na cos lepszego zmienic i wtedy mozna wiecej podkrecac :?: :?: :?:

Ja wymenilem na silencera bo mi sie ukrecily srubki ;p od ordzinal:P guma przewodzi cieplo ale w jakim stopniu to nie wiem ale wracajac do zmiany chlodzenia to mam latwy dostep do pamieci dalem radiatorki a rdzen idzie na 460 przedtem zwichy w windzie no i dobra pasta arctic ceramique a nie ta zielona qpa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3dmarku 01 SE mam 3478 pnkt , chyba raczej nie jest to normalny wynik (radek 9550xt jakby mial ktos watpliwosci :) ) ?? az tak bardzo mnie ogranicza muj celeron 600 mhz?? do tego mam 386 ramu (pc-133) i agpx2 bo x4 nie moge uruchomic, jezeli to jest wina sprzetu to na co muglbym wymienic ten shit tak do 800zl ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3dmarku 01 SE mam 3478 pnkt , chyba raczej nie jest to normalny wynik (radek 9550xt jakby mial ktos watpliwosci :) ) ?? az tak bardzo mnie ogranicza muj celeron 600 mhz?? do tego mam 386 ramu (pc-133) i agpx2 bo x4 nie moge uruchomic, jezeli to jest wina sprzetu to na co muglbym wymienic ten shit tak do 800zl ??

tak to wina celka :lol: 3dmark01 testuje procek, ramy i grafe itp... za to nowsze marki, 03 i 05, bardziej skupiaja sie grafie :wink:

 

PS: nierobmy oftopicu tutaj jaki sprzet kupic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy juz ktos zdejmowal chłodzenie z tej karty :?: :?: I czy ta guma pomiedzy pamieciami a radiatorem to przewodzi cieplo czy nie i czy mozna ja na cos zmienic np. posmarowac zelem termoprzewodzacym :wink: :wink: :wink: :wink: A czy to chłodzenie jest wydajne czy oplaca sie na cos lepszego zmienic i wtedy mozna wiecej podkrecac :?: :?: :?:

Ja wymenilem na silencera bo mi sie ukrecily srubki ;p od ordzinal:P guma przewodzi cieplo ale w jakim stopniu to nie wiem ale wracajac do zmiany chlodzenia to mam latwy dostep do pamieci dalem radiatorki a rdzen idzie na 460 przedtem zwichy w windzie no i dobra pasta arctic ceramique a nie ta zielona qpa:)
A po naklejenie radiatorkow o ile wiecej wycisneles z pamieci :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywal moze ktos jakiegos innego biosa do GeCube 9550XT rev 2.1 jak tak to jakiego

Podobno wgrywales juz jakis inny bios i pisales, ze nic to nie dalo.

owszem wgrywalem ale to byly orginalne biosy od gecube rev 2.1 tylko z tych modeli o wyzszych taktowaniach. Ale sam juz sie bawilem i wgrywalem rozne biosy od rozbych producentow i nic mi to nie dalo. Na innych biosach byly krzaki albo karta padla i sie nie uruchamial komp, tak wiec ostroznie z innymi biosami innych producentow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy juz ktos zdejmowal chłodzenie z tej karty :?: :?: I czy ta guma pomiedzy pamieciami a radiatorem to przewodzi cieplo czy nie i czy mozna ja na cos zmienic np. posmarowac zelem termoprzewodzacym :wink: :wink: :wink: :wink: A czy to chłodzenie jest wydajne czy oplaca sie na cos lepszego zmienic i wtedy mozna wiecej podkrecac :?: :?: :?:

Ja wymenilem na silencera bo mi sie ukrecily srubki ;p od ordzinal:P guma przewodzi cieplo ale w jakim stopniu to nie wiem ale wracajac do zmiany chlodzenia to mam latwy dostep do pamieci dalem radiatorki a rdzen idzie na 460 przedtem zwichy w windzie no i dobra pasta arctic ceramique a nie ta zielona qpa:)
A po naklejenie radiatorkow o ile wiecej wycisneles z pamieci :?: :?:
szczerze to hm ja wiem 5 mhz ale przynajmniej mam dobre odprowadzenie ciepla zreszta pewnie pamiatki sa nie do voltowane:/ i dlatego tyle a nie np 700 albo wiecej chodz powinny tyle bo 2,8 na 700 juz arty sie pokazuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...