Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Hey nie wiecie czego mój radek się tak słabo kręci :(?? Rdzeń to masakra podkręce o 5-10 mHz i mi się wiesza. Pamięć jak zapodam na 600 lub wyżej to się arty pojawaiają. Czy mogą mi w sklepie wymienić?? Mam te taktowania 432 i 555. Dałoby rade jakoś z tymi ze sklepu zagadać żeby mi wymienili na jakąś mocniejszą wersję.Powiedźcie mi jak z nimi gadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie zwiazane z ati 9550 extreme gecube (najprawdopodobniej ver. 2.0 ) , a mianowicie w nie ktorych grach po jakis 3-5 min (a czasami nawet szybciej) obraz staje na 30s pozniej wychodzi do windy i mam komunikat "ati wygenerowalo blad jest on zwiazany z VPU Recover ze akceleracja zostala wstrzymana bla bla..."

czym to moze byc spowodowane, sterowniki zmienialem kilka roznych, karta nie podkrecana, system nowo stawiany!!??!!??

8O obiaw grzania pamieci

8O sterowniki (jesli tak to bardzo wdzeczny bede za podanie jakis konkretnych)

 

Dzieki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha tak na marginesie to ze mam najprawdopodobniej ver. 2.1 znaczy ze mam wolniejsze pamieci, niz te co wystepowaly we wczesiejszych wersjach tej karty

jest jakis program mogacy mi pokazac jaki mam rodzaj pamieci bez zdejmowania radiatora ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha tak na marginesie to ze mam najprawdopodobniej ver. 2.1 znaczy ze mam wolniejsze pamieci, niz te co wystepowaly we wczesiejszych wersjach tej karty  

jest jakis program mogacy mi pokazac jaki mam rodzaj pamieci bez zdejmowania radiatora ??

przeczytaj caly topic !

co do problemu to:

zmien stery i FastWrites zmienic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dokladniej w moim bledzie wyskakuje taka formulka "VPU Recover zrestartowal akcelerator graficzny, poniewaz nie odpowiadal on na polecenia sterownika ekranowego"

:arrow: zmiana FastWrites (wczesniej wlaczone - zmienilem i jest teraz wylaczone) nic nie dala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już o tym pisałem pewnie masz taktowanie 445 rdzenia a powinienes mieć z 400 lub max 420 i dlatego ci sie mrozi poprostu rdzenie dobre im sie skąńczyły a zapomnieli w porę taktowanie zmniejszyć !!! ale bedą mieć reklamacji :) , użyj programu red linker lub lepiej ATI tray tool i zminiej sobie taktowanie do 400 i wsio bedzie dobrze poza tym najnowsze catalisty załaduj :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z drugiej strony to troche dziwne ze musze mniejszac czestotliwosc taktowania skoro ludzie na forum wypisuja jakich to oni wartosci nie uzyskiwali na standardowym chlodzeniu ??

moze mam jakas lipe ??

sciagnij ATI tool i dowiesz jakie masz taktowania dla gpu i pamiatek mozesz zapodac :wink:

i edytuj posty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowo "fabrycznie" ustaionia byly na -> 432(rdzen) - 552 (pamieci)

Teraz zmniejszylem do 418 (rdzen) a pamieci zostawilem bez zmian, http://www.frazpc.pl/artykuly/273/GeXcube/...on/9550/Extreme z tegoz oto artykulu wynika ze czestotliwosci jakie posiadalem fabryczie nie powinny powodowac takich rzeczy jakie mi sie dzieja, gdyz mieszcze sie w zakresie stabilnej pracy tej ze karty !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowo "fabrycznie" ustaionia byly na -> 432(rdzen) - 552 (pamieci)  

Teraz zmniejszylem do 418 (rdzen) a pamieci zostawilem bez zmian, http://www.frazpc.pl/artykuly/273/GeXcube/...on/9550/Extreme z tegoz oto artykulu wynika ze czestotliwosci jakie posiadalem fabryczie nie powinny powodowac takich rzeczy jakie mi sie dzieja, gdyz mieszcze sie w zakresie stabilnej pracy tej ze karty !!

może spróbuj podnieść napięcie na AGP o 0,1V (nie powinno nic się stać) - do 1,6V lub podnieś taktowanie AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ant_23 wyłącz VPU Recover a jak to nie pomoże to przeinstaluj stery ja tak kiedys miałem jak miałem jeszcze radka 9200 i właczałęm jakąś giere nowszą :] np far cry (hihi ale słąbo chodziła) to tak mi sie też robiło ale nowe stery pomogły a jak nie pomoże to bym wymienił karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może popsuje chumory coniektórym. Sobie również niestety. Napisalem do człowieka który zrobił V-moda na Gecubie http://forums.extremeoverclocking.com/show...ighlight=9550xt

> Hi! I have read your post about gecube  

> V-mod(http://forums.extremeoverclocking.com/showthread.php?t=125182&highlight=9550xt)  

> But I still don't know how to do it. Could you write me step by step how  

> to do this. I need only core mod. I would be very greatfull for that. I  

> suppose that you have Rev1.0 of your cards. My is REv2.1 but it looks just  

> like yours but there's small difference. I have 2,8 hynix memories and my  

> chip is "1571 PKFE". I want to be sure how to do that mod becasuse my last  

> Gecube Rev2.0 didn't survive my atempt to do the core mod.

A w odpowiedzi dostalem następujący text:

do NOT atempt the vcore mode!!!!

 

i have 7 dead cards. From all 5 revisions of 9550extreme gecube (entrontech  

33, samsung33, samsung28, hynix28, hynix25).

 

Even a minor increase will overload some curcuits, and a fuse near the  

capacitors on the front side will fry.

Forget the volt mod with this card!

You can resurect a fried card. You have to short the burned fuse, and it  

will work; BUT you have to ensure good ACTIVE cooling for chip and PCB (VGA  

Silencer is no good becuase it does not cool the PCB, and the card will fry  

again in a few weeks. This time permanently!)

The standard cooler from any 9800pro is ideal.

Wnioski z tego takie że mozemy zapomnieć o V-modzie. Musze powiedzieć ze podzielam jego teorie bo po zrobieniu moda na REV 2.0 Kondensatory w tamtym miejscu zaczeły mi gwizdać :evil: Wsumei nie wiem co o tym myśleć bo szkoda tak zrezygnować Na reV 1.2 Ludzie jezdzą z modami i nic im nei jest a skoro u niego padlo to moze jakaś inna przyczczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - w Esc pojawiła sią jakaś nowa wersja Gecuba rev. 2.1 z pamieciami 2,8ns Samsunga; taktowanie 400MHz / 595Mhz

Ciekawe jakie ma możliwości OC, bo mimo najniższych taktowań ma najwyższą cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam dopiero bawić sie w o/c. Karte (z podpisu) podkręciłęm rdzeń:432@445, pamięci 553@590-600. Chicałbym wycisnać z tej karty troche wiecej. Co zrobić? Kupiłem paste i chciałbym przesmarowc rdzeń ale nie wiem jak sie do tego zabrac. Prosiłbym o jakies wskazówki.

Chciałbym zmienić timingi pamięci ale nie wiem jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo timingi mam takie:

Timings 1:

WR latency - 1,0

CAS latency - 4

CMD latency - 0 clock

Strobe latency - =WR latency+1/2 clock

Timings 2:

TRCDRD - 5

TRCDWR - 3

TRP - 4

TRAS - 9

TRRD - 3

TR2W - CL+3

TWR - 4

TW2R - 3

TW2RSame Bank - 4

TR2R - 2

Timings 3:

Memory Refresh Rate - 33

TRFC - 15

 

Pamięci to Samsungi 3,3ns. Jak pozmieniać te timingi aby uzyskać większą wydajność?

PS.Dałem to pytanie równiez w głównym temacie o 9550 ale nie zaszkodzi dac również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...