Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Konkluzja: karty rzeczywiście mocno wyżyłowane, nie wiem jak producentowi przeszły przez kontrolę jakości. Ja tam wierzę Atitoolowi, po prostu jest bardziej czuły niż nasze oko - zresztą podobnie jest ze stabilnością CPU. Komp może wyglądać stabilnie, ale prime95 się sypie - znaczy coś do duSZy.

1217896[/snapback]

No wlasnie... tylko powiedz mi, jak to mozliwe, ze AtiTool wywala mi bledy przy standardowych taktowaniach? :mur: Cos mi tu brzydko pachnie... :wink: Za to Ati Tray Tools - ktorego uzywam - wywala mi arty dopiero powyzej ustawien z podpisu. Podobnie z 3dmarkami... tak czy siak GeCube cos kreci z taktowaniami i jak zwykle to klienci dostaja w duSZe :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, partia mocno niestabila a co najgorsze 3d mark 03 idzie bez zadnych artefaktow, przed chwila ustalilem nowy hi score na swoim egzemplarzu 5451 na ustawieniach 470@630 + najnowsze omegi i poszlo ok , a na atitool wersja 0.0.23 i kompletna kiszka....

 

I co jest ciekawe ze ani w pudelku w papierach i nawet na opakowaniu zadnych informacji odnosnie zegarow, podejzewam ze jak im wychodzi to tak puszczaja te karrty, moze to jest, jak ktos zauwazyl partia 9600xt nie spelniajacych do konca norm . Nie wiem, swojej jeszcze nie ogladalem co ma pod radiatorem bo moze bede ja reklamowal jak sie da ?? Zreszta widac po postach ze jest duza tolerancja w ustawieniach fabrycznych zegarow patrzac chociazby na ver2.1 .

 

Dziekuje wszystkim za info i sorki za lamerstwo ale jestem swiezutki na forum :oops:

 

Jestem ciekaw czy biosy sa podobne , po chodza mi po glowie ciagle te ustawienia timingow pamieci. Atitool ma mozliwosc dumpowania biosu moze warto porownac czy nasze karty maja identyczne. Co wy na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy biosy sa podobne , po chodza mi po glowie ciagle te ustawienia timingow pamieci. Atitool ma mozliwosc dumpowania biosu moze warto porownac czy nasze karty maja identyczne. Co wy na to ??

1218135[/snapback]

Porownanie timingow? Moze i dobrze kombinujesz, bo teoretycznie wyzszy timing = wiecej MHz... zrzucilem BIOS (dla przypomnienia: GeCube 9550 Extreme v2.1 fabrycznie 432/554) za pomoca AtiTool'a 0.0.23 i odczytalem RaBiT'em v1.5 timingi - porównajcie sobie:

tWL = 1.0

tCL = 4

tCMD = 0 clock

tSTB = equals tWrL + 1/2 clocks

tRcdRD = 5

tRcdWR = 3

tRP = 4

tRAS = 9

tRRD = 3

tR2W = CL + 3

tWR = 4

tW2R = 3

tW2Rsb = Use tWR Rule

tR2R = 2

MemRR = 21

tRFC = 15

tRBS = CL + 3

tERST = CL - 1

tQSREQ = CL - 1

tDQM = WL - 0.5

tDQS = WL - 0.5

tDQM_Adv = 1 clock earlier for WL 1 clock and more

tDQS_Adv = 1 clock earlier for WL 1 clock and more

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej karcie 400@600, gdzie pamięci samsungi 2,8 osiągają góra 615 stabilne, mam tak:

 

tWL = 1.0

tCL = 4

tCMD = 0 clock

tSTB = equals tWrL + 1/2 clocks

tRcdRD = 4

tRcdWR = 2

tRP = 4

tRAS = 9

tRRD = 3

tR2W = CL + 3

tWR = 4

tW2R = 2

tW2Rsb = Use tWR Rule

tR2R = 2

MemRR = 24

tRFC = 15

tRBS = CL + 3

tERST = CL - 1

tQSREQ = CL - 1

tDQM = WL - 0.5

tDQS = WL - 0.5

tDQM_Adv = 1 clock earlier for WL 1 clock and more

tDQS_Adv = 1 clock earlier for WL 1 clock and more

 

Różnice to:

tRcdRD = 4 , a 5

tRcdWR = 2, a 3

tW2R = 2, a 3

MemRR = 24, a 21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... tylko powiedz mi, jak to mozliwe, ze AtiTool wywala mi bledy przy standardowych taktowaniach?  :mur: Cos mi tu brzydko pachnie...  :wink: Za to Ati Tray Tools - ktorego uzywam - wywala mi arty dopiero powyzej ustawien z podpisu. Podobnie z 3dmarkami... tak czy siak GeCube cos kreci z taktowaniami i jak zwykle to klienci dostaja w duSZe  :sad:

1217951[/snapback]

Tak jak pisałem.. na pierwszej karcie Atitool znajdował błędy, ale w żadnych markach artów nie widziałem. Po zmniejszeniu taktowania memków z 290 na 270 zaczynał chodzić stabilnie - 0 błędów w atitoolu. Drugi egzemplarz chodzi stabilnie na nominałach - te same stery/system/atitool.

Spróbuj obniżyć u siebie najpierw pamięć, później rdzeń i zapuść atitool - zobacz czy błędy znikną.

 

Pozdr.,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownanie timingow? Moze i dobrze kombinujesz, bo teoretycznie wyzszy timing = wiecej MHz...  zrzucilem BIOS (dla przypomnienia: GeCube 9550 Extreme v2.1 fabrycznie 432/554) za pomoca AtiTool'a 0.0.23 i odczytalem RaBiT'em v1.5 timingi - porównajcie sobie:

Dorzucę swoje 0.03zł - timingi dla r2.1 445/580:

 

tWL = 1.0

tCL = 4

tCMD = 0 clock

tSTB = equals tWrL + 1/2 clocks

tRcdRD = 5

tRcdWR = 3

tRP = 4

tRAS = 9

tRRD = 3

tR2W = CL + 3

tWR = 4

tW2R = 3

tW2Rsb = Use tWR Rule

tR2R = 2

MemRR = 23

tRFC = 15

tRBS = CL + 3

tERST = CL - 1

tQSREQ = CL - 1

tDQM = WL - 0.5

tDQS = WL - 0.5

tDQM_Adv = 1 clock earlier for WL 1 clock and more

tDQS_Adv = 1 clock earlier for WL 1 clock and more

 

Pozdr.,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj obniżyć u siebie najpierw pamięć, później rdzeń i zapuść atitool - zobacz czy błędy znikną.

1218547[/snapback]

Jak pisalem wczesniej, u mnie tylko AtiTool pokazuje arty, nawet przy standardowych taktowaniach. Nic nie daje obnizanie zegarow nawet do minimalnego mozliwego poziomu - sa arty predzej czy pozniej. Za to np. w Ati Tray Tools arty pojawiaja sie powyzej poziomu 450/670, podobnie w 3Dmarkach... postanowilem sie nie przejmowac AtiToolem, bo skoro w grach (np. Need for Speed Underground 2) wszystko dziala bez problemu, to warto sie przejmowac jednym malym programikiem? :wink: AtiTool jako jedyny pokazuje mi artefakty, pozostale programy (w tym gry) nie - nawet podczas wlaczonego FSAA. Nie dajmy sie zwariowac! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rev 2.1 400/500 timingi sa takie:

 

tWL = 1.0

tCL = 4

tCMD = 0 clock

tSTB = equals tWrL + 1/2 clocks

tRcdRD = 5

tRcdWR = 3

tRP = 4

tRAS = 9

tRRD = 3

tR2W = CL + 3

tWR = 4

tW2R = 3

tW2Rsb = Use tWR Rule

tR2R = 2

MemRR = 1E

tRFC = 15

tRBS = CL + 3

tERST = CL - 1

tQSREQ = CL - 1

tDQM = WL - 0.5

tDQS = WL - 0.5

tDQM_Adv = 1 clock earlier for WL 1 clock and more

tDQS_Adv = 1 clock earlier for WL 1 clock and more

 

 

Ciekawe dlaczego u mnie jest MemRR = 1E a nie 24 lub 21 :mellow: ???

Edytowane przez vitucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedyna różnica w timingach co do Amaritha to to że mam

 

Mem RR 21 a nie 24.

 

Aha po zmianie WR Latency w ati tray tools na 1,5 z 1 pamięć poszła mi na 720 bez artefaktów w 3dm2003. Stabilności nie miałem czasu sprawdzać, coć efekt mnie trochę zawiół bo przy rozdzielczości 1024x768 miałem 3991 marków, tak samo prawie jak przy

ustawieniach z podpisu i bez zmiany WR Latency <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze wszyscy macie memory refresh rate MemRR od 21 do 24 a umnie ma az 35 tak mi pokazuje w ati tray tool , natomiast w ati tool 0.0.23 pokazuje mi 23 :blink:

Edytowane przez kyloza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wybrać Gecuba 400@600 za 420 zł czy Abita guru za 340zł.Tylko jest problem że nie wiadomo jak sie ten Abit kręci...Wie ktos cos na jego temat???

1218879[/snapback]

Podobno nie tak wcale dobrze jak to koleś na allegro zachwalał. Gdzieś na forum o tym było. Ale z kręceniem to zależy od modelu. Najpierw miałem 9500 gecuba 430/277 i ten był kijowy bo szedł najwyżej 445/289, teeraz kupiłem tego i jest rewelka do oc, a te same pamięci Samsung 3,3 BGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tabelkę timingów dla pamiątek 2,8. GEcube ustawił timingi pod 300 mhz, a dla 350 mhz są one całkowicie inne. Zmieniłem w Ati tool te timingi na dedykowane, ale w wyciągania megaherców nic się nie zmieniło. :cry: Jest to może spowodowane tym, że nie mam w możliwości zmiany tym programem wszyscy ustawień, np tRFC. Tutaj link do specyfikacji pamiątek, tabelka z timingami na 15 stronie. Może ktoś u siebie sprawdzi, albo ktoś lepiej się znający coś doradzi.

http://www.samsung.com/Products/Semiconduc...238g_gc_r14.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj akurat robilem maly porzadek w kompie, wiec przy okazji otwartej budy wyjalem moja 9550. Sprawdzam napisy na pamiatkach, a tam K4D55323QF-GC33... czyli jeszcze inna seria! Datasheet jest TUTAJ - timingi na karcie mam ustawione zgodnie ze specyfikacja, ale... np. Cas Latency mam 4 (specyfikacja 5). Czyli w moim przypadku GeCube pozwolil sobie na ustawienie nieco bardziej wysrubowanych timingow i chyba niewiele juz zdzialam w tej kwestii. :mur:

Poza tym zwykle dzieje sie przeciez tak, ze wyostrzajac timingi zmniejsza sie mozliwosci zwiekszania czestotliwosci taktowania... wiec trzeba po prostu posprawdzac rozne ustawienia i znalezc to, przy ktorym osiaga sie maksymalna wydajnosc. Niech mnie ktos poprawi, jesli sie myle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, partia mocno niestabila a co najgorsze 3d mark 03 idzie bez zadnych artefaktow, przed chwila ustalilem nowy hi score na swoim egzemplarzu 5451 na ustawieniach 470@630 + najnowsze omegi i poszlo ok , a na atitool wersja 0.0.23 i kompletna kiszka....

1218135[/snapback]

Czy moglbys zapodać linkiem do orba? Bo nie uwieze ze aż tyle wyciagnoles na takich ustawieniach. Ja przy 490/690 mam lekko ponad 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przed chwila ustalilem nowy hi score na swoim egzemplarzu 5451 na ustawieniach 470@630 + najnowsze omegi i poszlo ok...

1218135[/snapback]

Krysti@n ma racje... wczesniej jakos nie zwrocilem na to uwagi - chetnie porownalbym z moimi wynikami na ORBie... czekam na link :wink: Ja na swoich ustawieniach z podpisu osiagnalem 3Dmarku 03 dokladnie 3832 punkty - link TUTAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj rano odpalając kkompa spotkała mnie bardzo nie przyjemna sytuajcja mój 9550xt założonym blokiem wodnym, po jakis pięciu 5min umarł (czarny ekran i wyłaczenie kopa, przy próbie ponownego uruchomienia czarny ekran )

 

mam go na gwarancji, jest to rev 2.1, wszystko było by ok ale jest jeden problem.

kiedy ściągałem radiator okazało się że zamiast pasty termo przewodzącej jestjakas tak twardya jak kamien substancja przypominająca klej.

nie weim jak teraz założyć ten radiatorna mejsce żeby sie w serwisie nie poznali na mojej modyfikacji.(jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to przyklejejnie go na kropelke )

 

Może ktoś miał juz podobną sytuacje do mojej i mógł by mi cos poradzić.

 

a tak pozatym chyba rozstaję się z tą kartą definytywnie mam do dyspozycji gotówke na poziomie 550-600zł móże moglibyście mi polecic jakąś inną przyzwoitą karte,bo ja im dłużej czytam o różnych kartach na forum tym bardziej nie weim co kupic.

 

 

pozdro i dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krysti@n ma racje... wczesniej jakos nie zwrocilem na to uwagi - chetnie porownalbym z moimi wynikami na ORBie... czekam na link  :wink:  Ja na swoich ustawieniach z podpisu osiagnalem 3Dmarku 03 dokladnie 3832 punkty - link 1219219[/snapback]

Prosze bardzo oto link :

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3587212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie - rozne bledy sie ostatnio zdazaja w wyswietlaniu smarkow...

mi sie tez nie chce wierzyc, zeby to faktycznie tyle bylo - szczegolnie, ze tylko w jednym tescie masz taki wysoki wynik (GT3 - Troll's Lair)... reszta twoich testow wypada "normalnie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kiedy ściągałem radiator okazało się że zamiast pasty termo przewodzącej jestjakas tak twardya jak kamien substancja przypominająca klej.

nie weim jak teraz założyć ten radiatorna mejsce żeby sie w serwisie nie poznali na mojej modyfikacji.(jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to przyklejejnie go na kropelke  )

1219421[/snapback]

U mnie wiekszosc tego twardego "czegostam" zostalo na oryginalnym radiatorze, ktorego nie czyscilem, wiec jesli masz podobna sytuacje, to pousuwaj wszelkie slady modyfikacji, przykrec oryginalne chlodzenie i oddaj do serwisu. Kropelke stanowczo odradzam :lol: - ten oryginalny klej u mnie nie chcial sie odkleic, gdy mialem zamiar zdjac chlodzenie jeszcze przed wlozeniem karty do kompa (mialem juz przygotowanego VGA Silencera)... wiec mowie sobie "trudno" i wkladam karte. Zapuszczam kilka testow (miedzy innymi 3Dmarki), karta sie rozgrzala, wiec szybko ja wymontowalem i - a jakze - klej zmiekl i dalo sie zdjac radiator. Kropelka na pewno tak nie zadziala :wink: - wiec lepiej zrezygnuj z tego pomyslu. Zycze powodzenia i oby uznali gwarancje!

Natomiast jesli sprawa z serwisem sie nie powiedzie i chcesz kupic nowa karte za 550-600 zl - zakladajac, ze karta bedzie ze sklepu - osobiscie wzialbym cos na poziomie 9600XT lub 9800SE, bo mi w pelni wystarcza takie parametry. Ewentualnie mozesz poszukac na aukcjach jakiegos uzywanego 9500/9500Pro lub 9700/9700Pro. To oczywiscie moja w pelni subiektywna opinia :-)

Edytowane przez JayT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak pozatym chyba rozstaję się z tą kartą definytywnie  mam do dyspozycji gotówke na poziomie 550-600zł móże moglibyście mi polecic jakąś inną przyzwoitą karte,bo ja im dłużej czytam o różnych kartach na forum tym bardziej nie weim co kupic.

pozdro i dzięki za odpowiedzi

1219421[/snapback]

Ja bym Ci polecał radka 9800 non pro 128 MB 256 Bit. Cos takiego zamowiłem sobie :). Ceny wachaja sie od 580 do 670 zł.

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Matthew_141

Elo! Ja w piątek z kumplem na swoich kompach zainstalowaliśmy 3dmark03. Jego konfiguracja : Athlon 2000 , 512 Ram , Pixelview Geforce 5700 LE 256 MB Goldedition (cena sierpień 700 zł) nie mam pojęcia jakie mobo. Moja konfiguracja : Athlon 1700 , 512 Ram , ECS K7VTA3 , Gecube 9550XT 128 MB (cena styczeń 380 zł). Mój wynik na catalystach 4.12 - 3400 3dmarków , wynik kumpla 2001 3dmarków :blink: . Ten mały teścik pokazuje ze co droższe nie zawsze jest lepsze :)

Edytowane przez Matthew_141

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: nVidia GeForce FX5700LE 256bit

 

Pamięć: 256 DDR

 

Szerokość magistrali: 128-bit

 

Czas dostępu: 5 ns

 

Taktowanie rdzenia: 275MHz (320 Mhx stabilnie)

 

Taktowanie pamięci: 400MHz (500 MHz stabilnie)

 

RAMDAC 2x400MHz

 

Wydajność Filrate 1600 Megapixeli/s

 

Wydajność geometryczna 60mln trójkątów/s

 

Przepustowość pamięci 7,8 GB/s

 

Sterowniki: Windows 9x, ME, 2000, XP

 

Gwarancja: 2 lata

 

nie dziw sie ze masz lepszy wynik w 3d marku, wystarczy popatrzec na taktowania tej kart, do tego 5 ns pamieci to juz wogole porazka, gdzie kupujac karte patrzysz aby pamieci byly jak najszybsze, a do tego dochodzi chwyt marketingowy gdzie sie oferuje 256 bity ale najczesciej wkladaja tam slabe pamieci i tak to wyglada, pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...