Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

zasilke mam jakąś Rople 300W bleee i Abita AN7. tak mówię o napięciu na AGP

1242894[/snapback]

Tez mam abita an7 on zawyza napiecie od agp ma juz w deflaut ustawione 1,55 mozesz sobie zminic na mniej oczywiscie ale to nie ma znaczenia ogolnie ja mam tez 1,6 teraz i wszystko oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zalozylem dzisiaj silencera , na napiecu 1,554V rdzen stabilnie w grach chodzi na 595mhz - lada chwila zlamie granice 600mhz :], musze tylko napiecie podciagnac troszke jeszcze:] pamieci na moim rev 1,2 maja domyslnie 2.94 - tak wiec faktycznie nie warto ich wyzej ciagnac :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sadzicie, czy taki collerek 1245310[/snapback]

 

czy to nie bedzie aby przerost formy nad trescia? szkoda tyle kasy wydawac na chlodzenie wzglednie tak taniej karty jak 9550xt:], ja uwazam ze warto kupic jedynie silencera v3 i tyle , poza tym silencer stabilizuje prace podkreconego kompa , gdyz nie dosc iz karta nie podgrzewa jego wnetrza rozpraszanym cieplem to jeszcze go ochladza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerost formy nad trescia niewatpliwie :), w sumie zaluje ze nie kupilem 9600XT, bo teraz kombinuje z tym co mam, a w sklepie pewnie nie wymienia. aczkolwiek Zalmanek jest uniwersalny, wiec pasuje nawet do X800, tak z mysla o przyszlosci. a jak wyglada sprawa z tym silencerem jesli chodzi o chlodzenie pamiatek? czy nie przeszkadza w umieszczeniu radiatorow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie da  - i ja napewno  zlapie  - potrzebuje  troche  czasu  a i  proc szybszy by nie  zaszkodzil  gdybym mial  athlona kolo 3ghz  to dawno zlamalbym  3k :/

1244967[/snapback]

 

Dokladnie, jak jeszcze mialem 9550xt to te 4700pkt mialem przy taktach 550/800, wiec jakbym polecial tak jak ty 590/800 (pamieci szly mi tez na 840) to by peklo 5tys;] Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cudowny ołówek z Ikea pomógł teraz mam 1.4V :D , tylko te chłodzenie muszę zmienić czyli dorwac wiertarkę bo mam radiator od P3 :D , narazie jadę na jakimś skromnym od gf3 + wentyl od P3 :D no ale 500/810 ustawiłem i przelazło bez bólu :D w 01 - 14280 i 03- 4329 :wink:

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sadzicie, czy taki collerek 1245310[/snapback]

Po co inwestowac w tak drogie chlodzenie, lepiej juz zmienic calkowicie grafe np na GF 6600 za jedyne 500zl i chocby nie wiadomo jak krecic tego Radka to rady mu nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz ja sie wypowiem -

jak niektorzy wiedza - wczoraj mialem mozliwosc lookniecia na inna taka karte jak moja (rev. 2.0)...

na 1 rzut oka identyczna

po dokladniejszym porownaniu - takze zadnych roznic :) - no moze pozatym, ze moja byla mniej zakuzona , ale w koncu nie ma co sie dziwic - ten 2'gi komp stoi w biurze i nikt do niego nie zaglada

 

postanowilem przelozyc grafe do swojego kompa i zobaczyc na ilu mhz zatrzyma sie suwak z atitray'a (wersja 1.0.1.410)

u mnie zatrzymywal sie na 438/345... :angry:

kto zgadnie co sie pokazalo na moich oczach ?

sam nie wiem do ilu by doszla - zatrzymalem na 510/365 - dalej sie troszke przestraczylem :wink:

 

- ok

 

wcale nie - doszla do 520/370 - bez zadnego modowania, rysowania........

 

zgadnijcje ktorego radka mam teraz w kompie B) B) B)

 

tak oto przekonalem sie na wlasne oczy jak 2 na pozor identyczne karty moga sie roznic :huh:

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy sie, mozliwosci oc zaleza w 25% od teoretycznych mozliwosci sprzetu, a w 75% od tego czy motyl gdzies w Indiach wchrzanial salate czy kapuste pekinska i czy byl w zielone kropki, a moze czerwone.

chase1: gratuluje slusznej decyzji ;) (choc nie byla trudna) i dobrych wynikow w oc :D

 

jak tak czytam, to chyba tez wezme olowek i sie pobawie, ale nie bardzo widze jak pomierzyc napiecia u siebie na karcie, bo inaczej to wyglada niz na zdjeciach, ktore ktos tu wczesniej zapodal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No to gratuluje trafienia niezłego egzemplaża. Przeglądałeś opracowanie które Ci wysłałem? Przydało się?

Szkoda, że nie ma sprawdzonego vmoda na memki może sam spróbuje w końcu przy mem jest taki sam układ kontroli napięcia jak przy VPU tylko, że zawsze lepiej mieć pewność!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no nie źle z drugiej strony dziwi mnie trochę to że jeszcze w temacie o 9550 ludzie którzy mieli nasze karty skrecone na 470/800 też mieli te 4700 może to zasługa sterów? :rolleyes: chyba że nawet 600/800 nie da już większego wyniku :unsure: :) :wink:

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

mam pytanie poniewaz od kilku dni posiadam Gecube 9550xt rev2.1 i w powerstripie pokazuje mi taktowanie pamieci 250 mhz i nie wiem teraz czy powestrip zaniza podwojnie (bo gdzies czytalem ze wszystkie programy OC tak zanizaja) czy mam sobie zwiekszyc, na rdzeniu jest 400 mhz, sterowniki catalyst 5.1, w 3dmarku 2001 se mam 10589 pkt a w 3dmarku 03 3155 pkt, bardzo prosze o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

mam pytanie poniewaz od kilku dni posiadam Gecube 9550xt rev2.1 i w powerstripie pokazuje mi taktowanie pamieci 250 mhz i nie wiem teraz czy powestrip zaniza podwojnie (bo gdzies czytalem ze wszystkie programy OC tak zanizaja) czy mam sobie zwiekszyc, na rdzeniu jest 400 mhz, sterowniki catalyst 5.1, w 3dmarku 2001 se mam 10589 pkt a w 3dmarku 03 3155 pkt, bardzo prosze o pomoc!!!

1249869[/snapback]

 

To są pamięci DDR więc wszystko ok. 250=500 przy pamięciach DDR, a wyniki w normie, trochę mało w 2001 ale to zależy od reszty twojego sprzętu, a jak na 2003 to norma dla tych taktowań. Jak testowałem GeCuba 9550XT 2.1 432/540 to w 3D2003 miał okoła 3300, a ten egzemplarz który teraz posiadam, też 2.1 450/580 ma 3502 marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę.

 

1) Jak ktoś ukończy ołówkowego Vmoda do wersji 2.1 to niech to wrzuci w wersji dostępnej nawet dla elektronicznych noobów :razz:, bo zatrzymałem się przy taktowaniach jak w opisie i karcie brakuje mocy. Wnioskuję to z faktu iż procesor graficzny można jeszcze podnieść ale wtedy trzeba obniżyć taktowanie pamięci do rzędu 660 MHz.

 

Mam kartę na układzie 1571 i jak ktoś to rozpracuje to byłbym wdzięczny za zrobienie swoistego kompedium. Wszyscy się rozpisują o modach do starszych wersji i nie wiem czy do 2.1 po prostu nie da się zrobić moda. :cry:

 

2) Podzielcie się wrażeniami na temat wgrywania innych biosów np. od 9600xt 500/600 do wersji 2.1 GeCuba 9550XT.

 

Dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę.

 

1) Jak ktoś ukończy ołówkowego Vmoda do wersji 2.1 to niech to wrzuci w wersji dostępnej nawet dla elektronicznych noobów :razz:, bo zatrzymałem się przy taktowaniach jak w opisie i karcie brakuje mocy. Wnioskuję to z faktu iż procesor graficzny można jeszcze podnieść ale wtedy trzeba obniżyć taktowanie pamięci do rzędu 660 MHz.

 

Mam kartę na układzie 1571 i jak ktoś to rozpracuje to byłbym wdzięczny za zrobienie swoistego kompedium. Wszyscy się rozpisują o modach do starszych wersji i nie wiem czy do 2.1 po prostu nie da się zrobić moda. :cry:

 

2) Podzielcie się wrażeniami na temat wgrywania innych biosów np. od 9600xt 500/600 do wersji 2.1 GeCuba 9550XT.

 

Dzięki :D

1250098[/snapback]

1. jutro dostane gecube radeona 9550xt rev. 2.1 z pamiatkami 2,5ns hynixa :wink: wiec jak zrobie moda to sie podziele zdjatkami.

 

na wszystkich ukladach moda robi sie tak samo czyli pin 1 i 2.

2. wgrywanie biosow od 9600xt itp nic nie daje, to jest teoretycznie i praktycznie to samo. jednakze w roznych revach byly rozne taktowania i czasami rozne timingi, wiec zaleznie od czasu dostepu pamiatek wystarczylo sobie przestawic timingi :) pozdro, jutro moduje radeonika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...