Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Wsumie mialem cos wiecej napisac ale napisze ktortko  

 

jestem po vmodzie Gecuba 9550XT rev. 1.2  

 

vmoda robilem na podstawie tej strony : http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...var1=116&var2=0

okazuje sie ze rev.1.2 9550XT ma taki sam laminat naj 9600XT , vmoda wczesniej na rev. 2.0 9550 Xt zrobil /Lukaszp/ ( mowil mi rowniez ze nie moze zrobic vmem bo cos na rev. 2.0 ma inaczej )  

 

Wnoski :

standartowe napiecie na rev. 1.2  na rdzeniu mialem 1.3V podnioslem je do 1.58V ( wiecej sie nie opłaca - pojawiaja sie rozne przeklamania i kropeczki ) takie napiecie tj. 1.58V pozwolilo mi na prace w granicach 550 - 585 Mhz rdzen  , tyle ze  przy wyzszym taktowaniu rdzenia tj ok 570 MHz pojawiaja sie kropki  

 

wykonalem rowniez vmem - standartowe napiecie na pamieciach mialem 2.95V podnioslem do 3.04 V  nic to wzasadznie nie daje ( wg mnie nie oplaca sie robic vmem na rev. 1.2 )

 

Po calym dniu testów , komputer juz poskładany , zamkniety :) sobie pracuje na ustawieniach :

napiecie na rdzeń 1.58V  taktowanie 550 MHz  

napiecie na pamieci 3.04V  taktowanie 810 MHz

 

Uzyskałem nastepujace wyniki w markach :

 

3DMark 2005  --> 1885pkt    http://service.futuremark.com/compare?3dm05=303092

3DMark 2003  --> 4702pkt  http://service.futuremark.com/compare?2k3=3373152

3Dmark 2001  --> 15241pkt  http://service.futuremark.com/compare?2k1=8255199

AquaMark 3    -->  37329pkt  http://arc.aquamark3.com/arc/arc_view.php?...?run=2028710769

 

Ogolnie jestem zadowolony z grafy , ale szkoda ze wyskakuja kropeczki przy wysokim taktowaniu rdzenia , moze jeszcze kiedys sie pobawie narazie pauza ,  

Pozdrawiam wszstkich , udanych vmodów

 

P.S Zdjecia grafy po vmodach bede mial jutro wiec moze wrzuce na jakis server www

rezystor czy ołówek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanie z innej beczki :D

od kilkunastu dni jestem szczesliwym posiadaczem GeCube 9550XT,

dzis przypadkowo zerknalem na pudelko.. a tam jak wol napisane VIVO

zaraz zerknalem do dokumentacji, na strony i nic :?:

jak to jest? :) blad drukarski, czy faktycznie procz V-Out jest i V-In?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdybym miał takie do wyboru?

... Modecom ATX-300GTF, Modecom ATX-300GT, Modecom ATX-350GTF... to któren?

o dziwo chyba najlepszy jest 300GT najlepiej w testach wypadł na i chyba z tego co pamietam ma jest lepszy od wersi GTF ale trudno go dostać więc bierz 300GT lub 350GTF :lol: :wink:

 

a teraz pytanie z innej beczki :D

od kilkunastu dni jestem szczesliwym posiadaczem GeCube 9550XT,

dzis przypadkowo zerknalem na pudelko.. a tam jak wol napisane VIVO  

zaraz zerknalem do dokumentacji, na strony i nic :?:

jak to jest? :) blad drukarski, czy faktycznie procz V-Out jest i V-In?

pozdrawiam

ty popatrz dokładnie przy tej opcji na pudełku nie ma ptaszka (v) :lol: gapa poczytaj lepiej jak opisuja kartę po Polsku beka nie zła :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej jestem zainteresowany vmode na rdzen wiec piszcie jaka metoda robiliscie olowek czy lutowanie ?

 

 

co do pytania poruszonego w temacie odnosnie zasilki to na codegen 300 nie bylem w stanie grac na sprzecie z podpisu i defaultowych ustawieniach radka rev1.2- zmienilem na modecoma 350gtf i problemy zniknely - karta luzno chodzi mi 490 /820 - pamieci pojda wiecej ale niewiele to daje, rdzen wiecej nie wytrzymuje - wlacza sie VPU recovery , a jesli je wylacze to zwis kompa :/

 

intryguje mnie ta zakladka w ATI Tool:

 

Dołączona grafika

 

czy ktos sie bawil timingami ? moze macie jakies dobre , ale "bezpieczne" ? ;)

 

od dzisiaj gram w HL2 , 1024/768 4AA , 4Anizo i nie spada mi ponizej 25fps nigdy ( 25 gdy mam seryjny "dym" na ekranie;) ) , ustawienia gry wszystko na full ( modele tekstury , odbicia ( gdyz sugerowane to medium) )

 

screen na przyklad : ( zmniejszylem do 800/600 zeby nie rozwalic forum)

 

Dołączona grafika

 

pozdrawiam i sledze temat -- odnosnie Vmodow i timingow :) jak cos to prosze na priv / gg: 3069634

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr_the---> :) tak wracając do kwestii mojego obecnego zasilacza 230W... już teraz wiem, dlaczego drugi dysk nie za bardzo mi działa ;-) (i aż dziw bierze, że grafa podkręcona chodzi stabilnie)

 

http://www.jscustompcs.com/power_supply/ <--- wyliczyłem obiążenie i wyszło 238W :)) chyba musze szybciej wybrac nowy zasilacz... dopóki jeszcze nie było dymku z grafiki i innych podzespołów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem ze sprzetem a mianowicie gdy gram np. NFSU2 to mi tak sie dzieje:

1.na chwile staje obraz

2.po czym wylacza i wlacza sie monitor (tak jakby zmienial rozdzielczosc)

3.powraca do gry i moge grac dalej choc nie zawsze powraca do gry, niekiedy komp po punkcie 1 i 2 sie wiesza i wysakuje zrzucanie pamieci albo sam sie restartuje. Moj komp(patrz opis)(od tygodnia mam nowa plyte,pamieci,procka).Grafe mialem wczesniej na starym sprzecie i nie wystepowaly takie problemy.Czy wie ktos co jest grane ??

 

 

Dodam tylko ze grafa nie jest podkrecona,a w opisie podalem tylko jej osiagi w o/c !!

 

 

Pozdro !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem ze sprzetem a mianowicie gdy gram np. NFSU2 to mi tak sie dzieje:  

1.na chwile staje obraz  

2.po czym wylacza i wlacza sie monitor (tak jakby zmienial rozdzielczosc)  

3.powraca do gry i moge grac dalej choc nie zawsze powraca do gry, niekiedy komp po punkcie 1 i 2 sie wiesza i wysakuje zrzucanie pamieci albo sam sie restartuje. Moj komp(patrz opis)(od tygodnia mam nowa plyte,pamieci,procka).Grafe mialem wczesniej na starym sprzecie i nie wystepowaly takie problemy.Czy wie ktos co jest grane ??  

 

 

Dodam tylko ze grafa nie jest podkrecona,a w opisie podalem tylko jej osiagi w o/c !!  

 

 

Pozdro !!

miałem to samo (bez restartów)i musiałem odkręcić procka żeby było dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Radeona 9550 XT rev. 2.0 na Hynixach (chyba 2.5 ns). Na pamieciach od stronu chlodznia sa zalozone gumki, czy mozna je stamtad wyjac i zalozyc chlodzenie tak, by nie ukruszylo pamieci? Zdaje sie, ze po to sa tam te gumki. Ile z tego da sie wyciagnac? Planuje pozakladac pasywne chlodzenie na BGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dariusz;) nie wiem czy te gumki stabilizuja chlodzenie ale nie wydaje mi sie , pozatym jak chcesz chlodzic pasywnie radiatorkami pamiec to musisz to obic po obu stronach - wiec w gre wchodzi zmiana seryjnecho chlodzenia wiec gumki nie maja znaczenia:)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym żebyście mi doradzili co lepiej kupić , w końcu niedługo święta i mikołaj cos pod choinkę przyniesie :twisted: . Na razie mam starego radzia 9200 :( ale zamirzam go wymienić na coś lepszego w granicach ok 400-450zł . Mój kolega zakupił GECUBE Radeon 9550XT rev.1.2 który jest świetny , sam bym takiego kupił , niestety zostały same z pamięciami Etron Tech 3,3ns . Czy ta karta jest warta swojej ceny i czy będzie lepsza od Sapphire Radeon 9600Pro Adwentage lub innych kart w tej cenie . Prosił bym was o odpowiedź bo mikołaj tuż tuż a ja niewiem co kupić 8)

 

 

Ps. U mojego wspomianego wcześniej kolegi karta pokazana jest jako Radeon 9600XT :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Radeona 9550 XT rev. 2.0 na Hynixach (chyba 2.5 ns). Na pamieciach od stronu chlodznia sa zalozone gumki, czy mozna je stamtad wyjac i zalozyc chlodzenie tak, by nie ukruszylo pamieci? Zdaje sie, ze po to sa tam te gumki. Ile z tego da sie wyciagnac? Planuje pozakladac pasywne chlodzenie na BGA.

te gumki są po to żeby chłodzenie było stabilne (bez nich radiator się przechyla) i częśćiowo odprowadzają ciepło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, ze sie wtrace ale gdzie kupiliscie 9550 XT rev 2.0 ? :>

Ja swojego dostalem w Gralu, jakies 2 mesiace temu.

 

 

Pytanie: jeszcze nie zdejmowalem chlodzenie firmowego. Czy radiator pokrywa tez pamieci czy tylko rdzen? Zastanawiam sie, czy musze calkiem chlodzenie zmienic, czy tylko pozakladac radiatorki na pamieci na gorze i wyjac gumki na dole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzecie takim jak w podpisie odpalilem 3dmarka 05 i uzyskalem 1307 pkt. Jako ze ogladalem sobie wiekszosc postow o Radkach 9550 i wiekszosc z Was ma wyniki ~3000 to stwierdzam ze cos chyba u mnie jest nie tak. Test zrobilem na takich ustawieniach z jakimi mi sie odpalil 3dmark 05. Wiec czy cos jest u mnie nie tak, czy jak podajecie wyniki z 3dmarka to jednak zmieniacie ustawienia na jakies inne niz domyslne?

Aha dodam ze 3dmarka odpalilem pod Windowsem 2000 a gdzies mi sie obilo o uszy ze on jakos kiepsko obluguje DirectX ale nie wiem czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...