Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

wypraszam sobie ze rev 2.1 to szajs. sam mam rev 2.1 na pamiatkach 2,5ns i smiga ladnie, bez vmoda 490/690 stabilnie w HL2, w innych gierkach daje 500/700  :D  jutro zrobie vmoda na rdzen i moze dojade do 600 to by bylo 600/700 fiu fiu. to jak jest z tym modem vmem na ukladzie takim samym jak uklad rdzenia? te same nozki itp sie maluje?

1261455[/snapback]

 

Jak zrobisz tego moda to daj dokładny opis, bo jak na razie nik się nie pochwalił modem do rev 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups opmylka sprawdzilem i tojednak rev 2 :D ale moda zrobilem i mam 580mhz :) modem dalem napiecie 1,54v. to co powie mi ktos jak jest z tym vmodem na pamieci jezeli mam ten sam uklad sterujacy do pamieci co na rdzeniu? te same sie nozki laczy itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie moge znales biosa standardowego =/  Jak mi powiecie gdzie sa to powiedzcie dokladnie ktore pliki mam skopiowac w razie czego ? A i jeszcze te timingi, za <span style="color:red;">[ciach!]</span>a ich nie moglem za forum znalesc =/ Znalazlem takie pliki - v7vga.rom, bios1.rom, bios4.rom.  Byl bym wdzieczny jak by ktos mi wyslal BIOS 400/500 rev. 2.1

1261059[/snapback]

na stanie mam bios od 432/555 chcesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam pytanie. Czy oplaca się kupic:

GeCube Radeon 9550 extreme 128MB model:R9550GU-C3P rev 2.1 400/500 pamiec: 3.3ns Hynix za 379 zł ?? Wkoncu musze zmienic swojego wysluzonego GF 4 MX440. Da sie grać na tym Radeonie w Riddicka ? :lol: !!!! Pociagnie ta karta na moim zasilaczu Feel 300 :) A moze jakaś inna grafa w cenie do 400 zł :D Z góry dzieki,pozdro.

Edytowane przez S-I-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio tę kartę qmplowi (rev 2.1) w PROline i wydaje mi się, że ma pamięci Samsunga... 4,25 ns!!! Czy to możliwe, czy być może źle odczytuję? Karta nie chce iśc wyżej niż 435/520... Ale kwas... :( czy macie może jakieś propozycje, czym zastąpić to brązowe g***o, które dają na pamięci??? Może trzeba nad chłodzeniem popracować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1262998[/snapback]

 

Kupiłem ostatnio tę kartę qmplowi (rev 2.1) w PROline i wydaje mi się, że ma pamięci Samsunga... 4,25 ns!!! Czy to możliwe, czy być może źle odczytuję? Karta nie chce iśc wyżej niż 435/520... Ale kwas... :( czy macie może jakieś propozycje, czym zastąpić to brązowe g***o, które dają na pamięci??? Może trzeba nad chłodzeniem popracować...

1263009[/snapback]

 

hehe chcialem sprzedac w tej cenie rev1.2 o niesamowitych parametrach to nikt nie chcial , teraz macie rev.21 na pamieciach buhehehe 4,25ns:D nie to co 2,8ns @800mhz;p, teraz pewnie sprzedam kuzynce jak bedzie chciala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe  chcialem sprzedac  w tej cenie  rev1.2 o niesamowitych parametrach to nikt nie chcial , teraz macie  rev.21 na pamieciach buhehehe 4,25ns:D  nie to co  2,8ns  @800mhz;p, teraz pewnie sprzedam kuzynce jak bedzie chciala

1263157[/snapback]

Hyh... Pamietasz? To ja z toba gadalem na GG o tej karcie jednak nie mam jeszcze calej kwoty :? A szkoda - fajna ta twoja karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe  chcialem sprzedac  w tej cenie  rev1.2 o niesamowitych parametrach to nikt nie chcial , teraz macie  rev.21 na pamieciach buhehehe 4,25ns:D  nie to co  2,8ns  @800mhz;p, teraz pewnie sprzedam kuzynce jak bedzie chciala

1263157[/snapback]

watpie czy istnieja rewizje o takich pamiecaich wielce to watpliwe wiec nie ma co sie tak zachwycac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i takich czyli o jakich? ja uzywalem  2,8ns  600mhz  default / 800mhz bez modow zero artow ;)

1263286[/snapback]

czyli chodzi i o pamieci 4,25ns,watpie czy takie wystepuja jak juz 4 ns ale odczytal je z nie tej karty hehehehe , a na 9550xt nie byly monotowane takie wiec.......... :lol: Edytowane przez kyloza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka, może źle odczytałem, ale idą jak krew z nosa... Jak odpaliłem ATITool, to ustawił max mem na 247,15 MHz, czyli poniżej domyślnych!!! Tak sobie pomyślałem... Może by między pamięci a radiator wrzucić gęsto złożone "sreberko" od czekolady i pasta z góry i dołu? Zawsze to chyba lepsze niż jakaś tam gumka, no i ile przyjemości za 3 PLN :). Co o tym myślicie? Tylko proszę bez wypowiedzi typu: "ale p**b!"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli "sreberko" jest z aluminium, a raczej jest, to jest to nawet nieglupi pomysl. Moze sie sprawdzic, ale nic Ci to nie da. Ja u siebie mialem gorace kostki, zalozylem radiatory potezne na pamieci, a pozniej jeszcze wentyl, zeby na nie wial i nie podnioslem taktowania nawet o 1 MHz, bo nie ida wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to i ja sie pochwale :D 9550xt rev 2.0 pamiatki hynixa 2,5ns. olowkowy mod na rdzen na idealne 1,5v. 580mhz stabilne (jak na standardowy cooler przesmarowany tylko pasta OCZ ultra 5+, to ladny hardcore :lol: )pamiatki w granicach 700mhz. regulator napiec na memy ten sam co na rdzeniu, wiec chyba sie te same nozki laczy zeby podniesc napiecie, nie wiem jutro poprobuje. jak narazie moje dzisiejsze zmagania uwazam za zakonczone :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no jak ci sie uda na pamięciach ustawić z 1.95V no to może pobijesz rev 1.2 :) , jak już skończysz to podaj wynik w smarku? :) , no zawsze mowiłem ze te orginalne chłodzenie jest git dużo wytrzyma :D tylko te gumki :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnołem tak z grubsza ten temat i widze ze zaden z waszt GigaCube nie wyciągnąl w 2k3 4000 pkt co jes dajecie za karty koło 400 pln i co tak słabo ? Ja mam ABITA 9550 guru i 400 bez problemu zrobie :!: a nawet więcej

Edytowane przez kali990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnołem tak z grubsza ten temat i widze ze zaden z waszt GigaCube nie wyciągnąl w 2k3 400 pkt co jes dajecie za karty koło 400 pln i co tak słabo ? Ja mam ABITA 9550 guru i 400 bez problemu zrobie :!: a nawet więcej

1263895[/snapback]

to chyba slabo przegladales temta bo kolesiowi juz sie udalo osiagnac 4700 byl to chyba pyrko tylko nie jetem pewny , a tak po za tym watpie ze na zwyklym abicie osiagasz 4000 na abicie extrem da rade ale nie na twoim zwyklym daj screena lub potwierdzenie swoich słow bo nie wierze :unsure: :D :-P B) :sad: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnołem tak z grubsza ten temat i widze ze zaden z waszt GigaCube nie wyciągnąl w 2k3 400 pkt co jes dajecie za karty koło 400 pln i co tak słabo ? Ja mam ABITA 9550 guru i 400 bez problemu zrobie :!: a nawet więcej

1263895[/snapback]

I kto tu przeplacil ? 400 to ja na karcie za 50zl zrobie :blurp:

Jest cos takiego jak EDIT <_<

 

A do Twojej wiadomosci jak kiedys mialem Gecuba to ponad 4700 robilem na modzie.

Edytowane przez BiBeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze przerywam watek ale mam dziwny problem, a mianowicie gdy mam zainstalowane stery od ATI to wszsytko jest ok ale gdy zainstaluje byle ktore omegi to wystepuje problem. Gdy sie laduje windows (wiecie lata ten paseczek) i ma juz pokazac sie niebieskie tlo z napisem "Zapraszamy" to za miast tego widze ciemnosc i monitor sie wylacza (kontrolka miga) i tyle widze z windowsa. Dodam ze po kilku probach udaje sie wreszcie wejsc do windowsa i wszystko dziala jak najbardziej prawidlowo, ale po nastepnym restarcie znow to samo jest !! Mial ktos taki sam problem ?? Prosze o jak najszybsza pomoc bo juz nie mam sily a nie chce instalowac firmowych sterow od ati bo sa duzo gorsze od omegow !! :P

 

 

Dzieki i pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze przerywam watek ale mam dziwny problem, a mianowicie gdy mam zainstalowane stery od ATI to wszsytko jest ok ale gdy zainstaluje byle ktore omegi to wystepuje problem. Gdy sie laduje windows (wiecie lata ten paseczek) i ma juz pokazac sie niebieskie tlo z napisem "Zapraszamy" to za miast tego widze ciemnosc i monitor sie wylacza (kontrolka miga) i tyle widze z windowsa. Dodam ze po kilku probach udaje sie wreszcie wejsc do windowsa i wszystko dziala jak najbardziej prawidlowo, ale po nastepnym restarcie znow to samo jest !! Mial ktos taki sam problem ?? Prosze o jak najszybsza pomoc bo juz nie mam sily a nie chce instalowac firmowych sterow od ati bo sa duzo gorsze od omegow !!  :P

Dzieki i pozdrawiam !!

1264053[/snapback]

Hmmm... To ciekawe, bo ja mam ATI od ponad roku i Omeg nie używam, bo wolę Catalysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnołem tak z grubsza ten temat i widze ze zaden z waszt GigaCube nie wyciągnąl w 2k3 400 pkt co jes dajecie za karty koło 400 pln i co tak słabo ? Ja mam ABITA 9550 guru i 400 bez problemu zrobie :!: a nawet więcej

1263895[/snapback]

 

Dołączam się do kolegów powyżej. Wprawdzie mam wersję tylko 2.1 na samsungach 3.3 ns, to bez modów na omegach poszedł mi 4075 bez artów, na taktowaniach jak w opisie.

 

Mam temat i niech niech się wypowiedzą inni posiadacze tej rewizji, bo ja u siebie zauwarzyłem następującą rzecz - po zmianie sterowników z catalystów (najnowsze) na omegi (najnowsze) w 3dMarku03 uzyskałem 130 marków więcej. :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do kolegów powyżej. Wprawdzie mam wersję tylko 2.1 na samsungach 3.3 ns, to bez modów na omegach poszedł mi 4075 bez artów, na taktowaniach jak w opisie.

 

Mam temat i niech niech się wypowiedzą inni posiadacze tej rewizji, bo ja u siebie zauwarzyłem następującą rzecz - po zmianie sterowników z catalystów (najnowsze) na omegi (najnowsze) w 3dMarku03 uzyskałem 130 marków więcej. :D  :D

1264100[/snapback]

A ile MHz wyciągnąłeś z tych Samsungów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest zupelnie inaczej - najwiecej punktow / fps'ow mam na catalystach , pozniej DNA , modyfikowane a omegi sa najgorsze. trace na nich ok 150 - 200 smarkow2k1

dodatkowo po zainstalowaniu omeg mam strasznie ciemny obraz we wszystkich grach i nie da sie go rozjasnic ustawieniami sterownikow...

 

co do 4000 2k3 - u mnie ta "bariera" pekla bez zadnych modow na popszednim 9550 - wiec czym sie tu chwalic - jakims abitem :lol: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra moze macie racje :!: Jak tylko wszytko ustawie to rzuce screenami :!: Ja mam nie zwykłego ABITA tylko

ABIT RADEON 9550 vGuru 128 mb 128 bit :!:

1264120[/snapback]

stary masz zwyklego abita , ten o ktorym mowisz to jest abit 9550 guru ale do tego turbo i ona kosztuje troche wiecej niz 400zl, wiec czemu sie klociesz sam nie wiesz co masz i sie rzucasz, ty pewnie masz ten http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41414756 a ten co tak sie dobrze kreci to jest ten http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41787036 sory ze daje z allegro, ale tak na szybko je chcialem wrzucic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić GeCube Radeon 9550 extreme400/500mhz za 379zł czy stowke dolożyć i nabyc RADEON 9700PRO 128MB 128bit TV DVI 8x1 300/540mhz(3,3 ns) firmy OCTEK ?? i nie pisać ze na allegro .... :D a moze czekac na GF 6600 :? az troszeczke stanieje

Edytowane przez S-I-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić GeCube Radeon 9550 extreme400/500mhz za 379zł czy stowke dolożyć i nabyc  RADEON 9700PRO 128MB 128bit TV DVI 8x1 300/540mhz(3,3 ns) firmy OCTEK ?? i nie pisać ze na allegro ....  :D a moze czekac na GF 6600  :? az troszeczke stanieje

1264320[/snapback]

Czekać to można w nieskończoność, co kilka miesięcy pojawia się coś nowego, a dawni "liderzy" tanieją... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...