Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzecie takim jak w podpisie odpalilem 3dmarka 05 i uzyskalem 1307 pkt. Jako ze ogladalem sobie wiekszosc postow o Radkach 9550 i wiekszosc z Was ma wyniki ~3000 to stwierdzam ze cos chyba u mnie jest nie tak. Test zrobilem na takich ustawieniach z jakimi mi sie odpalil 3dmark 05. Wiec czy cos jest u mnie nie tak, czy jak podajecie wyniki z 3dmarka to jednak zmieniacie ustawienia na jakies inne niz domyslne?

Aha dodam ze 3dmarka odpalilem pod Windowsem 2000 a gdzies mi sie obilo o uszy ze on jakos kiepsko obluguje DirectX ale nie wiem czy to prawda.

wszystko w normie,u mnie wyszło 1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze gdyby byly z ta karta problemy na jakis plytach, to by juz to dawno wyszlo. Szczegolnie, ze karta jest dosc popularna i juz nie jest nowoscia!

 

Ponawiam pytanie: czy moge spokojnie wyjac te gumki znad pamiatek? Czy radiator pokrywa te pamiatki czy tylko sam rdzen?

Co polecicie do chlodzenia BGA? Na razie potne jakis stary radiator, bo nie mam kasy na nic porzadnego? Bede mial aluminium o powierzchni ok 5 cm^2. Myslicie, ze sie sprawdzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze gdyby byly z ta karta problemy na jakis plytach, to by juz to dawno wyszlo. Szczegolnie, ze karta jest dosc popularna i juz nie jest nowoscia!

 

Ponawiam pytanie: czy moge spokojnie wyjac te gumki znad pamiatek? Czy radiator pokrywa te pamiatki czy tylko sam rdzen?

Co polecicie do chlodzenia BGA? Na razie potne jakis stary radiator, bo nie mam kasy na nic porzadnego? Bede mial aluminium o powierzchni ok 5 cm^2. Myslicie, ze sie sprawdzi?

przecież już było - radiator dotyka tylko rdzenia

dodatkowe chłodzenie pamięci nie przynosi wielkich rezultatów,ja założyłem alu saphira i w O/C nie ma prawie żadnej różnicy,chyba że będziesz robił v-moda pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież już było - radiator dotyka tylko rdzenia

nie zrozumielismy sie. wiem, ze dotyka tylko rdzenia, ale pytam jaki jest duzy - czy gumki nad pamiatkami stykaja sie z radiatorem czy z tym plastikiem z obudowy radiatora? bo jesli nad BGA tez jest radiator, to po jednej stronie starczy, ze wywyale te gumki. mam nadzieje, ze pamieci sie nie skrusza. powalcze z tym i sie jeszcze odezwe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

przecież już było - radiator dotyka tylko rdzenia

nie zrozumielismy sie. wiem, ze dotyka tylko rdzenia, ale pytam jaki jest duzy - czy gumki nad pamiatkami stykaja sie z radiatorem czy z tym plastikiem z obudowy radiatora? bo jesli nad BGA tez jest radiator, to po jednej stronie starczy, ze wywyale te gumki. mam nadzieje, ze pamieci sie nie skrusza. powalcze z tym i sie jeszcze odezwe!

no właśnie cie nie rozumiem -masz tą kartę i nie wiesz jak wygląda? radiator zawsze od strony laminatu jest metalowy,a część plastikowa jest na górze,po drugiej stronie nie ma gumek bo są niepotrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, wiem, ze ktos wspominal, ze rev.2.1 mozna otrzymac w 3 wersjach, chodzi tutaj o taktowania producenta:

 

1. 400/500

2. 432/554

3. 445/580

 

Porzyczylem sie od znajomego ostatnio ze sklepu dla sprawdzenia takiego radeonka. Moja wersja to numerek 2, czyli 432/554, bez artefaktow, max podkrecenie, to gpu: 460, a pamieci: 660. Probowalem wiecej, ale test na artefakty w atitool wykrywa bledy.

 

Moje pytanie brzmi, chodzi przede wszystkim o posiadaczy rev.2.1, jakie wersje macie i ile udalo sie wam max bez vmoda, czy innego chlodzenia podkrecic wasze karty. Bo jestem na kupnie i nie wiem czy szukac wersji 445/580, bo sie lepiej kreci, czy moze ta co testowalm jest oki? Wiem, ze duzo osoba udaje sie uzyskac spokojnie 500/800, ale to rev.1.2 i 2.0, ale niestety nie sa juz one dostepne, wiec ciekawi mnie sprawa kart 2.1.

 

3dmark01 po OC ponad 13000

3dmark03 po OC ponad 3000, jak pamietam 3600

 

Tyle udalo mi sie uzyskac na tej karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie cie nie rozumiem -masz tą kartę i nie wiesz jak wygląda? radiator zawsze od strony laminatu jest metalowy,a część plastikowa jest na górze,po drugiej stronie nie ma gumek bo są niepotrzebne

Mniejsza o to, chyba sie nie dogadamy. BTW znalazlem juz odpowiedz na to co mnie dreczylo tutaj. Na tym zdjeciu widac wyraznie, ze gumki sa tylko na 2 z czterech pamieci. Troche dziwne to rozwiazanie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, wiem, ze ktos wspominal, ze rev.2.1 mozna otrzymac w 3 wersjach, chodzi tutaj o taktowania producenta:

 

1. 400/500  

2. 432/554  

3. 445/580

 

Porzyczylem sie od znajomego ostatnio ze sklepu dla sprawdzenia takiego radeonka. Moja wersja to numerek 2, czyli 432/554, bez artefaktow, max podkrecenie, to gpu: 460, a pamieci: 660. Probowalem wiecej, ale test na artefakty w atitool wykrywa bledy.

 

Moje pytanie brzmi, chodzi przede wszystkim o posiadaczy rev.2.1, jakie wersje macie i ile udalo sie wam max bez vmoda, czy innego chlodzenia podkrecic wasze karty. Bo jestem na kupnie i nie wiem czy szukac wersji 445/580, bo sie lepiej kreci, czy moze ta co testowalm jest oki? Wiem, ze duzo osoba udaje sie uzyskac spokojnie 500/800, ale to rev.1.2 i 2.0, ale niestety nie sa juz one dostepne, wiec ciekawi mnie sprawa kart 2.1.

 

3dmark01 po OC ponad 13000

3dmark03 po OC ponad 3000, jak pamietam 3600

 

Tyle udalo mi sie uzyskac na tej karcie

To ja wspominalem ze sa trzy wersje rev. 2.1, z tego co tez zauwazylem roznia tylko taktowaniem wiec teoretycznie beda sie krecic tak samo. Na potwierdzenie tego wgralem bios od wwersji 446/580 do karty ktora miala oryginalnie 432/554 i dziala bez problemu. Ciekawe tylko czemu GeCube tak z tym taktowaniem kombinuje ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, wiem, ze ktos wspominal, ze rev.2.1 mozna otrzymac w 3 wersjach, chodzi tutaj o taktowania producenta:

 

1. 400/500  

2. 432/554  

3. 445/580

 

Porzyczylem sie od znajomego ostatnio ze sklepu dla sprawdzenia takiego radeonka. Moja wersja to numerek 2, czyli 432/554, bez artefaktow, max podkrecenie, to gpu: 460, a pamieci: 660. Probowalem wiecej, ale test na artefakty w atitool wykrywa bledy.

 

Moje pytanie brzmi, chodzi przede wszystkim o posiadaczy rev.2.1, jakie wersje macie i ile udalo sie wam max bez vmoda, czy innego chlodzenia podkrecic wasze karty. Bo jestem na kupnie i nie wiem czy szukac wersji 445/580, bo sie lepiej kreci, czy moze ta co testowalm jest oki? Wiem, ze duzo osoba udaje sie uzyskac spokojnie 500/800, ale to rev.1.2 i 2.0, ale niestety nie sa juz one dostepne, wiec ciekawi mnie sprawa kart 2.1.

 

3dmark01 po OC ponad 13000

3dmark03 po OC ponad 3000, jak pamietam 3600

 

Tyle udalo mi sie uzyskac na tej karcie

W mojej wersji (3) GPU udalo mi sie podkrecic max do 492 a co do pamiatek to przy 680 byly minimalne, prawie niezauwazalne arty, wiec mysle ze przy 670 artow juz nie bedzie na pewno(ale jeszcze nie probowalem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zabrałem się za robienie vmoda na 9550xt rev.2.0. Korzystam z opisu podanego wcześniej.

Niestety nie mogę zmierzyć napięcia na rdzeniu :cry: . Tak jak w opisie przykładam jedną sonde

miernika do masy , drugą do podanego punktu i nic!

Miernik wskazuje 0.00 . Miernik ustawiłem na DC prąd stały. zakres na 20.

Gdy mierze na baterii to wskazuje mi volty, a na karcire nie chce.

Pare osób zrobiło vmoda na rev .2.0 więc proszę o pomoc.

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy na kompie 1200 mhz duron, płyta ecs k7s5a, 256 ddram i gdybym kupił gecube 9550 rev 2.1 to czy need for speed underground 2 na max detalach wszystko na maxa chodziłby a jak nie to czy dało by sie podkrecić do takiej wartości ta karte żęby nfsu2 chodził na full detalach i przy rozdzielczości 1024X768 prosze o szybko odpowieć:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wspominalem ze sa trzy wersje rev. 2.1, z tego co tez zauwazylem roznia tylko taktowaniem wiec teoretycznie beda sie krecic tak samo. Na potwierdzenie tego wgralem bios od wwersji 446/580 do karty ktora miala oryginalnie 432/554 i dziala bez problemu. Ciekawe tylko czemu GeCube tak z tym taktowaniem kombinuje ;)

 

pozdr

No napewno bedzie chodzic bez problemu, w koncu jak mowie udalo mi sie uzyskac 460 i 660 :), wiec 446/580 bedzie chulac, lepiej sprawdz, czy lepiej sie kreci na biosie z wersji 446/580 czy z 432/554 :), bo to mnie interesuje. Gdyz mam taka teze, ze producent moze (nie wiem czy tak jest), testuje te karty w jakis sposob i ustawia max wedlug niego taktowania, wiec jesli wersja 432/554 podkreca sie do 460/660, to droga dedukcji pomyslalem, ze wersja 446/580 bedzie sie krecic na wyzsze taktowania :)

 

widac to na przykladzie Seth_ udalo mu sie wersje 446/580 przetaktowac do 492/670, jednak moze cos w tym prawdy jest :), bo GPU udalo mu sie znacznie wiecej podkrecic niz u mnie.

W mojej wersji (3) GPU udalo mi sie podkrecic max do 492 a co do pamiatek to przy 680 byly minimalne, prawie niezauwazalne arty, wiec mysle ze przy 670 artow juz nie bedzie na pewno(ale jeszcze nie probowalem).

Mam tez pytanie, jak wazny jest zasilacz w obudowie, bo mam 350, moze nie jakas wypas, ale nic mi sie nie dzieje, czy mozliwe, aby on ograniczal moja mozliwosc podkrecania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zakupic tego rdka od GeCube'a rev. 2.1 445/580. interesuje mnie tylko gdzie ową karte moge znalezc. tanio a dobrze. Moze znacie jakis porzadny- rzetelny sklep internetowy gdzie moglbym tanio zakupic w/w karte ? Z gory dzieki za odpowiedz.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za stronke. Nie napisano tam jednak jakie pamieci posiada ta karta, jest ta tylko wzmianka o RAMDAC: 400MHZ. Nic pozatym. Chyba po dikkladniejsze informacje bede musial zgadac do sprzedawcow :wink:

 

PS: Jakies inne propozycje tanich a dobrych i zaufanych sklepow ??

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Ati Tool mialem podobna sytuacje. Przy opcji FIND MAX CORE znajdowalo artekfakty nawet na standardowych ustawieniach sic!. Podobno bylo ich okolo 62k, ale niczego nie bylo widac. Natomiast przy recznym ustawieniu 475/275 wszystko bylo pieknie i niczego nie znajdowalo. Schody sie zaczynaly przy troche wyzszych ustawieniach, ale tez zadnych artefaktow nie bylo jeszcze widac.

 

Sprobujcie sobie obnizyc taktowanie do ok 150/150. To sa dopiero artefakty!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, kupilem sobie wlasnie GeCube'a 9550XT (system mi go wykrywa jako 9600) i mam problem :-( Gdy odpalam np fife2005 to po paru minutach grania komp sie wiesza (obraz staje w miejscu i koniec). Nie wiem czy to wina sterowników (obecnie mam "omega_2637", ale probowalem tez innych). Moj sprzęt: win98SE, plyte mam MSI K7T266Pro2 (agp tylko x4-ale to chyba nie powinno byc problemem), duron 1ghz. Moze to wina ustawien w biosie ? Mial ktos podobny problem. Z gory dzieki za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, kupilem sobie wlasnie GeCube'a 9550XT (system mi go wykrywa jako 9600) i mam problem :-( Gdy odpalam np fife2005 to po paru minutach grania komp sie wiesza (obraz staje w miejscu i koniec). Nie wiem czy to wina sterowników (obecnie mam "omega_2637", ale probowalem tez innych). Moj sprzęt: win98SE, plyte mam MSI K7T266Pro2 (agp tylko x4-ale to chyba nie powinno byc problemem), duron 1ghz. Moze to wina ustawien w biosie ? Mial ktos podobny problem. Z gory dzieki za wszelkie rady.

A jaki msz zasilacz :?:

 

A teraz moj problem:

Mam GeCube'a9550XTrev2.1 i jak podkrece rdzen na 460 to po okolo 20 minutach mam freeze'a bez wzgledu na to czy gram czy robie cos w windowsie... Pamieci moge miec caly czas wykrecone na 330 ale rdzenia praktycznie nie moge ruszyc :evil: Co to moze byc :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...