Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

ja przesiadłem się z 3ti golden sample gainwarda i różnica jest ;))), zaręczam Ci że warto, pomijając benchmarki po prostu widać w grach ZNACZNĄ różnicę na +, trochę się bałem bo to pierwszy radeon jak dotąd żadnych problemów (470/610 rev 2.1 ostatnie omegi)

 

No właśnie mam zamiar zrobic też taką przesiadkę, czyli dobrze wiedzieć że jest różnica na +, może kolega opisać w jakich detalach gra na nowych gierkach :D np. NFS U2, lub coś innego, podaje tą gierke bo akurat w nią "pykam", 800/600 detale przewaga medium ale parę rzeczy ustawione na low, komp AMD 2400 XP, DDR 512 400 Mhz, płyta MSI KT4V.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, kupilem sobie wlasnie GeCube'a 9550XT (system mi go wykrywa jako 9600) i mam problem :-( Gdy odpalam np fife2005 to po paru minutach grania komp sie wiesza (obraz staje w miejscu i koniec). Nie wiem czy to wina sterowników (obecnie mam "omega_2637", ale probowalem tez innych). Moj sprzęt: win98SE, plyte mam MSI K7T266Pro2 (agp tylko x4-ale to chyba nie powinno byc problemem), duron 1ghz, zasilacz No Name 400W. Moze to wina ustawien w biosie ? Mial ktos podobny problem. Z gory dzieki za wszelkie rady.

Zainstalowalem sobie windowsa XP i dalej ten sam problem, teraz mam sterowniki od omegi 2.5.48. Jest tam taka opcja jak VPU Recover, no i teraz jak mi komp sie zawiesi to po ok 3 sekundach (np. w PES4) karta sie restartuje i idzie dalej. Jes tta mtez mnostwo innyc opcji w tych sterach, moze cos mam nie tak ustawione?! Miał ktoś taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym vcore to sa dziwne rzeczy , nie bede tego tu szczegółowo opisywal , mialem dwie grafy gecube 9550XT rev. 1.2 ktore modowalem , i kazda inaczej .

Takie ogolne wnioski to tak :

 

1) nie opłaca sie dawac wiekszego napiecia niz 1.6V na rdzen ( jezeli dalem na rdzen 1.67V to wtedy stabilnie 595 ale pamieci 710 wiec padaka - przebarwienia, dziwne kropki, arty )

 

2) obecnie pracuje na ustawieniu 1.57V rdzen , pamieci 2.95V - odpowiednio 565/830 ( pamieci puszczalem na 860 ale wtedy juz takie biale kropki wyskakuja )

 

3) vmem odlutowalem bo wg mnie nic nie dawal , przy napieciu 1.67V ustawilem pamieci na 800 - sypaly artami niesamowicie , podnioslem na nie napieci do 3.15V i to samo dalej arty , wiec vmem juz nie mam

 

4) nie oplaca sie zakładac "dobrego" chlodzeinia pozniewaz nawet po podniesieniu napiecia na 1.67V wiatrak na 5V --> rdzen zima :) "moje chlodzenie, pokazne na linkach wczesniej jest przesadzone wg mnie"

u kumpla po vmodzie pracuje na standarcie 550/780 i jak narazie wszystko wporzadku

 

5) faktycznie wynik to mi sie pomylil 3dmark 2003 --> 4844pkt a 3dmark 2001 --> 15440 pkt

 

6) te ustawienia co opisalem dotycza mojej grafy, u kumpla jest inaczej , u niego niezaleznie od napiecia na rdzeniu , powyzej 580 rdzen sypie kropkami czarnymi , no i takie tam

 

Udanych vmodow , i czekam na jakies wyniki i recenzje :) Yorkus

 

 

aaaaaa bym zapomniał jescze o biosach

 

GeCube 9600XT 128 Samsung 2.5 - dziala ale wiadomo , pamieci na np 820 sypia artami

GeCube 9600XT 128 Samsung 2.8 - dziala ale rozwniez na 820 atry

GeCube 9600XT 128 Samsung (no name) - jeszcze nie testowalem

 

wrocilem do standartowego biosu z 9550XT rev. 1.2 ( jak dla mnie najlepszy ) posprawdzam inne i dam znac , narazie nie mam zabardzo czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie probowalem 'ile moge'. Stanelo na:

480 MHz rdzen

680 MHz pamiec

 

Ile mniej wiecej da sie bez vmodow?

 

Czym rozni sie bios od 9600 Pro/XT od 9550 oprocz taktowania? Moze lepiej i bezpieczniej wgrac zmieniony 'wlasny bios'?

 

Wie ktos moze ile kosztuje ten ladny 9550 Abita z regulowanym napieciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrywałem do swojego Gecuba 9550XT rev. 1.2 (Hynix 2.8ns) biosy od 9600XT

ze strony http://www.techpowerup.com/bios/

 

1. GeCube 9600XT (samsung 2.5) orginalny - karta wstaje bez problemow

 

4. GeCube 9600XT (unknown) orginalny - działa równiez bez problemów

 

5. GeCube 9600XT (samsung 2.8) - dziala rownież bez problemu

 

Wiekszych testów nie przeprowadzałem , ale karta na tych biosach wstaje i nie ma zadnych przeklaman , artow , na danych taktowaniach poszczególnych biosow

 

Ja mam na rev. 1.2 na pamieciach standartowe napiecie 2,95V i vmem nic nie daje

 

To pare zdjęć, bede miał czas zrobie lepsze fotki

 

http://www.martini2000.republika.pl/vmod_gecube_1.jpg

http://www.martini2000.republika.pl/vmod_gecube_2.jpg

http://www.martini2000.republika.pl/vmod_gecube_3.jpg

 

P.S Teraz karta pracuje mi na ustawieniach 565/830

Rekord w 3dMarku 2001 --> 4844 pkt.

 

Narazie nie bawie sie juz grafa , może jeszcze kiedys powalcze

Troszkę to dziwne, że u ciebie działa na tych BIOSach a u mnie nie. Przecież między rev2 a rev1.2 nie ma aż takich dużych różnic! Spróbuje jeszcze raz jak będę miał czas. Dzięki za Foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze iż mało kto ma rev2.1 więc opisze.

Pamięci 3.3 - chłodzenia nie rozbierałem więc nie wiem jakiej firmy pamięci (może da sie inaczej sprawdzić)

Nie jest tak jak w wielu miejscach pisze iż taktowania 450/580 są takie: 432/550.

Przetestowałem narazie na 459/580 i działa, próbowałem na 499/638 ale był zwis i nie miałem już chęci na dziś zabawy. Zobacze jutro co da się wycisnąć. Sądze iż rdzeń pujdzie na 472 a pamięci spokojnie na 638.

 

EDIT: Poprawka pamięci są 3ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no taktowania są dziwne ale tak podaje radlinker i rivatuner z tymże radlinker ma bardzo kiepskie pole manewru do zmian częstotliwości więc będe testował rivatunera i ati tray tools, nie wiem jak narazie co lepsze bo to mój pierwszy radek wcześniej wszystko na nv.

A co do taktowania pamięci to dokładnie jest 553.5

Pamięci są z jednej strony, chłodzone kawałkiem gumy który to przylega do reszty radiatora. Radiator oczywiście jest na całej powierzchni karty a dokładniej takie jak na tym zdjęciu:

Dołączona grafika.

Coolerek cichy a jakby ktoś chciał jeszcze zmienić jego zasilanie to się nienamęczy zbytnio z wypięciem wtyki bo jest tak umieszczona iż nie trzeba zdejmować radiatora.

 

Sterownik podaje karte jako 9600 Series a w Everest: 9600 XT (RV360)

U mnie narazie wyciska 12500 w 3dmarku'01 (Sempron 2400 1.66Ghz@ 2.2GHz (przy 1.8V), 512MB, Abit NF7-S2G, grafa ustawiona na 459/580) Będe próbował dalej ale jak już ktoś napisał te punkciki nie odzwieciedlają tego co karta potrafi w grach. W grach lepiej widać co i jak niż w 3D Marku 01, w 3D Marku 03 mam około 3500 bez kręcenia grafy.

 

I Sorki za pomyłke pamięci są 3ns. Karta kupiona tutaj: http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4749...05f3132385f4558

 

I jeszcze jedno pytanie ale to juz OT: ATI ma troche inny TVOUT niż nvidia może ktoś ma rozpisane co gdzie mam zmienić we wtyku? tzn wtyk zamontuje na kabel zamiast tego 4pin z nvidii 7pin z tym że które kable gdzie przylutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev 1.2 za 415,- zł

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_15015.html

 

Nic tylko brać i nie patrzeć na inne rev. :)

Po pierwsze dolicz do ceny 30 zł za kuriera bo benchmark tylko tak dostarcza a po drugie i najważniejsze zobacz jeszcze raz na tą kartę to wcale nie jest rev.1.2 - chyba się walnęli na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna sugestia - jest napisane na laminacie jaki to rev... 8)

A widzisz to na tych zdjęciach w benchmark'u?

 

Do deep: Rev. 2.1 na 100 %. Do swojej notki o pojawieniu się tej karty w swojej sprzedaży (news'y z 30 listopada) dodali takie sprostowanie : "Oczywiście w newsa wkradł się chochlik, wersja tej karty to 2.1 a nie 1.2. "

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy warto jest zamienic moja karte graficzna znajdujaca sie w opisie na tego GeCube`a ??? Chcialbym dodac ze moj wynik w 3dmarku2001 to ~12000pkt ( http://service.futuremark.com/compare?2k1=5324906 )... Czy bedzie jakas odczuwalna roznica pozatym ze radek obsluguje dx9 ??

pozdro

czy warto?jeszcze troche poczekasz i nikt ci za ta karte 200zł nie da,a różnica jest kolosalna w prawie każdej grze,juz o tym wcześniej pisałem

wczoraj miałem jeszcze jeden-gra "podróż do wnętrza ziemi"-mało skomplikowana grafa,prawie same rendery,postacie ładnie animowane,dużo szczegółów,ograniczenie do 60fps,no i jak grałem na 4Ti 1024x768 AA to było te 60fps,ale jak pojawiła sie dodatkowa postać to spadało do 35fps,teraz na radku mam 1280x1024 i cały czas jest 60fps-niby głupia przygodówka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce sobie kupic ta karte, ale nie wiem czy jest sens przy mojej konfiguracju : Celeron 633, Soltek SL-65kvb, 386 sdram 133, no i aktualnie mam rive tnt2 m64, wiem ze megashit ale ten komp ma ponad 3 lata jush :),wracajac do pytania to czy procek nie bedzie mnie ograniczal (tzn czy karta bedzie mogla pokazac co potrafi przy takim procesorze??),czy jest sens do tego kupowac taka karte??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, chce sobie kupic tego radka 9550xt rev2.1 ale nie wiem czy w moim przypadku to ma sens. Moja konf. to: Celeron 633, soltek sl65kbv, 386 sdramu i aktulanie rivatnt2 m64 32mb, the question is czy reszta kompotentów nie bedzie ograniczac karty?? czy da mi ona leprza jakosc i szybkosc grafy na grach i w jak duzym stopniu??czy w ogule czy bede ja mugl bezproblemu podlaczyc?? plzz help (sorry jesli pytanie jest noobowe ale nie siedzialem w sprzecie od 3 lat - kiedy to kupilem ten komputer) Z góry dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

mozesz edytowac/usuwac swoje posty.

Po drugie:

roznice odczujesz kolosalna, ale na pewno nie bedzie to 100% tej karty. Niestety na tej plycie pewnie jest tylko AGP x4, za wolny mostek polnocny itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. thx za odp, czyli moge ja bez problemu kupic do mojego kompa czy moze jakas inna, gorsza, jesli tak to np. jaka??

2. nie potrafie usunac postu a w FAQ-u nic konkrenego nie pisze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a co sądzicie o tej karcie oplaca mi sie ja kupic bo posiadam akualnie geforce 5200 i przymeram sie do kupna tej :

GigaCube 9550extreme

Opis Techniczny:

Typ złącza AGP 8x/ 4x

Pamięci 128MB DDR (128bit, 3.3ns)

Procesor ATI Radeon 9550 (RV350)

Chłodzenie procesora radiator z wentylatorem

Rodzaj wyjść D-Sub, DVI-I, S-Video

Rozdzielczość 2048x1536

Zgodność programowa DirectX 9.xx, OpenGL 1.4

Opis W komplecie: przejściówka DVI/ D-sub, kabel S-video/

S-video + RCA, Power DVD 5, Counter Strike Condition Zero, sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...