Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świeżo po zakupie tej karty rev. 2.1 (3.3ns, 445/580mhz) i jestem bardzo zadowolony! Karta bez krecenia osiągneła 11000 w 3dmarku '01 i 3500 w 3dmarku '03 !

 

Pojawił sie niestety mały problem - gdy wlaczylem counter strike source na najwyższych detalach i z AA to gra chodziła bardzo płynnie ale niestety pojawiły się artefakty (mapa de_dust - na podłodze w tunelu pojawiły się różne różowe plamy). Przy następnym uruchomieniu gry już ich nie było. Czy może to być wina nędznego zasilacza 230W noname jaki posiadam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

230 W?!?!? Osh qrde! Wspolczesne sprzety sa bardzo pradozerne, ale mysle, ze to nie zasilacz, bo raczej by sie cos mocno walilo i nie tylko w CSie lub wylaczalo.230 W?!?!? Osh qrde! Wspolczesne sprzety sa bardzo pradozerne, ale mysle, ze to nie zasilacz, bo raczej by sie cos mocno walilo i nie tylko w CSie lub wylaczalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musi byc zasilacz dobrej fabryki - jezeli jeszcze daje rade - jezeli chodzi o cs to moze to byc kwestia sterow - do cs trzeba chyba uzywac starego OGL to musi byc zasilacz dobrej fabryki - jezeli jeszcze daje rade - jezeli chodzi o cs to moze to byc kwestia sterow - do cs trzeba chyba uzywac starego OGL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: od wczoraj jestem posiadaczem Gecuba rev 2.1 i mam dziwne taktowania gpu/mem: 400/250. Zgodnie z tym co piszą na stronie powinno być 430:280. W związku z czym czy daje to podstawę do reklamacji? Po wstępnych oględzinach (atitool/3dsmarki/testy stabilności) wychodzi, że rdzeń max=408(!) pamięci (668).

Kartę zakupiłem tutaj : http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15015 (tylko nie mówcie, ze przepłaciłem, bo inne częsci w tej przesyłce miałem taniej niż gdzie indziej). Nurtuje mnie również pytanie czy firma Infotek przypadkiem nie zaczyna wciskać coraz słabszy sprzęt za te same pieniądze ??? ( z kilku miejsc już słyszałem, ze rev 2.1 potrafi się wieszać już przy gpu przetaktowanym o 2% !!! np: std: 430 vpu recovery: 445)...

Co WY na to ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rev. 2.1 ma różne taktowania aczkolwiek o 400/500 jescze nie słyszałem (co nie znaczy że takich nie ma).Z reklamacją różnie może być, możesz powołać się na to, że w specyfikacji na swojej stronie komputronik podaje inne wartości (430/550) ale niekoniecznie Ci to uznają. Co do kręcenia karty to rzeczywiście rdzeń bardzo kiepsko (u mnie np. rdzeń idzie na 500 a pamięci na 660) ale to nie może być podstawą reklamacji. Zresztą kupując kartę nikt Ci gwarancji na wysokie przetaktowanie nie daje. Co do GeCube'a to już wcześniej trafiały się ludziom takie egzemplarze gdzie gpu można było podkręcać o niecałe 10 mhz (w różnych rev.).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił sie niestety mały problem - gdy wlaczylem counter strike source na najwyższych detalach i z AA to gra chodziła bardzo płynnie ale niestety pojawiły się artefakty (mapa de_dust - na podłodze w tunelu pojawiły się różne różowe plamy). Przy następnym uruchomieniu gry już ich nie było. Czy może to być wina nędznego zasilacza 230W noname jaki posiadam?

To nie jest wina twojego zasilacza, ten blad pojawia sie na wielu kartach, najczesciej pojawia sie on kiedy gra zostanie zminimalizowana, a nastepnie zmieni sie jej opcje graficzne albo nawet bez minimalizowania sie to pojawia. Mialem tak na radeonie 9100, teraz mam gigabyte 9550 i ten sam blad czasem sie pojawia, mialem taka sytuacje tez w samym HL2, tam po minimalizacji zaladowala sie nowa mapa i pojawila sie rozowa szachownica na szybach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze ponawiam pytanie ale bardzo mi zalezy na odp. Czy oplaca mi sie kupowac tego radeona 9550xt do takiej konf: celeron 633, soltek sl-65kvb, 384sdram, i aktualnie riva tnt2 m64 32mb, czy lepiej kupic cos tanszego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx, a co bardziej mnie ogranicza plyta czy procek?? (a moza oba jednoczesnie tak samo :P ) a jak by udalo mi sie zmienic procesor na pentiuma3 1ghz to cos by mi dalo?? i czy wtedy lepiej by mi bylo kupic 9550xt??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej a na twojej płycie jest slot agp 8x (raczej nie!) :D

nie wiem jak ty chcesz tam włorzyć te karte nieda sie jak chcesz grać w jakieś gry to lepiej kup sobie jakiś sprzęt np. gf2 proc 1,2ghz 256 ddr napewno zapłacisz więcej ale jakoś ci np. nfs:u bedzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam agpx4 a na stronie podaja ze 9550xt jest kompatybilna w dul do wlasnie agpx4, chyba bede ja mugl wlozyc ??a ja wlasnie chcialem raczej tylko karte zmienic na leprza i ewentualnie troche procka i za pul roku kupic sobie nowy zestaw wiec nie chce teraz przeplacic , chce po prostu zeby w domu byly 2 kompy w sieci na ORT: ORT: ORT: kturych mozna normalnie pograc w co nie co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Od czwartku jestem szczęśliwym posiadaczem Radka9550XT rev2.1 .W Windowsie wykrywana jako 9600 Series a w Aidzie jako 9600XT . Karta full wypas - Need For Speed Underground 2 max detale chodzi aż miło to samo z Colinem 4 max detale AAx6. Chciałbym się spytać o sterowniki do tej karty: czy instalować najnowsze Catalysty czy sterowniki Omegi(jeśli Omegi to prosze podać wersję bo sie jeszcze nie orientuję - przesiadka z GeForca :) )

Wynik 3dMark 2001SE - 10084

po zainstalowaniu najnowszych Catalystów(4.10) - 10184pkt ,nie wiem czy nie jest to trochę mało(chyba że przez to że po zmianie karty nie przeistalowałem jeszcze XP-ka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam w domu wlasnie takiego GeCube RADEON 9550 XT v2.1 na testach ;) i wyswietla mi czestotliwosci 432/276 to 276 jest chyba spowodowane plyta z AGPx4 ?? Duzo na tym agpx4 trace ? Bo w 3DMark2001SE na duronie 1600 mam ok 8900 pkt wiec chyba nie jest az tak zle ?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupilem wczoraj wersje rev. 2.1 i mam pytanie. Na necie {allegro, chip. benchmark, sklepy) podaja bardzo rozne taktowania. Mnie Riva Tuner pokazuje core/mem=445/290 a powinno byc 430/560. Co jest nie tak? Szczegolnie te pamieci, czezmu tak malo? Czy moze mam to *2 pomnozyc z racji ze ddr, ale w screenach z benchmark.pl riva runer pokazuje 560 wiec juz nie wiem - pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka dni temu zakupiłem karte Radeona 9550 od GeCube, model C3P 446/580 i mam do Was jedno pytanko. Między radiatorem a pamięciami BGA są jakieś gumki, tyle ze u mnie między gumkami a pamięciami widoczny jest delikatny prześwit (nie stykaja się :? ) Czy u Was takie zjawisko też występuje ? Zapewne negatywnie odbije się to na OC pamięci więc już szukam sobie jakiejś "klamry" co by karte zcisneła :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xtoff: nie przejmuj sie tym. wydaje mi sie, ze to tak samo jak z kazda inna czestotliwoscia n. procesora. nigdy nie masz wartosci jakie podaje producent, ale okolo. mam w biosie ustawiona magistrale 214 MHz, ale wg WCPUIDjest 214,77, co w przeliczeniu daje mi roznice 10 MHz.

 

anon: gumki powinny dolegac. czy roznica w o/c bedzie? po zalozeniu radiatorow na pamieci, mozliwosci o/c nie zmienily sie u mnie nawet o 0.5 MHz, wiec moim zdaniem nie. ale przy dluzszym graniu moze to juz byc problem!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<b>daryoosh</b> Wiem ze tak jest, ale roznica 290mhz a 560to chyba nie wynika z tego. Po prostu obwaiam sie ze zakupilem nie ta karte co chcialem. Jest to chyba ten model co ma Anon, ale mam taktowanie pamieci dwukrotnie nizsze i to mi sie nie podoba :(.

BTW - jak i gdzie moge sprawdzic czas dostepu pamieci bez zdzierania z nich radiatorow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<b>daryoosh</b> Wiem ze tak jest, ale roznica 290mhz a 560to chyba nie wynika z tego. Po prostu obwaiam sie ze zakupilem nie ta karte co chcialem. Jest to chyba ten model co ma Anon, ale mam taktowanie pamieci dwukrotnie nizsze i to mi sie nie podoba :(.

BTW - jak i gdzie moge sprawdzic czas dostepu pamieci bez zdzierania z nich radiatorow?

bez paniki....

prawdopodobnie masz rev 2.1 w najmocniejszej wersji czyli 445/580 (2*290)

słabsze wersje rev 2.1 mają:

400/500

432/554

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem! Everest pokazuje mi: efektywna czestotliwosc taktowania - 580mhz wiec jest wszystko OK. Jeszcze tylko prosze mi powiedziec jak i gdzie moge sprawdzic jakie mam na karcie pamieci - producent i czas dostepu, bo podobno rev. 2.1 ktora mam jest w z roznymi pamieciami robiona, sa samsungi 3,3ns, i hynixy 2,8...

Na ile udalo wam sie przetaktowac ta karte (rev 2.1!!!) standardowa 445/580 i jaki wzrost wydajnosci to w 3dmarku 03 spowodowalo (tudziez w doomie 3 w timdemo1)

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@papik - też mam te karte i wydaje mi się iż nie jest źle, może faktycznie instalka systemu pomogła by ale jak gierki chodzą tak jak chcesz to chyba to się bardziej liczy niż punkciki w 3d marku. Chociaż jak patrze na twojego configa to wydaje mi się że powinieneś mieć więcej. Może nie za dobrze skasowałeś stare sterowniki? ja też się przesiadłem z nvidii i najpierw odinstalowałem stery (oczywiście wypiełem kabel od sieci bo windows to taka bestia że zassał by sam stery z tego co wiem), użyłem driver cleaner'a i dopiero zamontowałem nową karte i zainstalowałem catalysty. Ja mam niecałe 11000 punktów (109xx nie pamiętam dokładnie) bez kręcenia a mój sprzęt (zwłaszcza proc jest inny) czyli Abit NF7-S2G, 512 DDR400 Kingmax, Sempron 2400+ więc może nie wszystko jest ok.

 

@molu - sytuacja jest ok, prędkość podawana przez programy (chodzi o częstotliwości) nie zależy od trybu agp, jak masz 432/276 to jest ok bo ja też tam mam a że pamięc to ddr to mnożysz *2 czyli 550 (w zaokrągleniu).

A przy agp 4x nie wiem czy dużo tracisz, zawsze troche. Porównaj do innych w tym do tego co ja np podałem wyżej.

 

@Anon - też mam te gumki ale prześwitów nie mam więc może coś nie tak masz faktycznie.

 

@xtoff - więc część programów podaje magistrale efektywną i wtedy masz np 550, a inne (riva tuner) podaje rzeczywistą czyli 275 czy coś koło tego i też jest ok. WIęc nie masz się co martwić wszystko jest jak należy. Jednak pamiętaj podkręcając programami gdzie nie ma podanej magistrali efektywnej tylko rzeczywista (mam nadzieje iż tak to moge nazywać) to podnosząc taktowanie o 10MHz podnosisz faktycznie o 20MHz.

 

Jeśli chodzi o kręcenie to moja karta idzie na 459/310 narazie nie chciało mi się testować dalej ale sądze iż pamięci dadzą rade a rdzeń już nie bardzo. Zobaczymy jak przyjdzie ochota ponownie na kręcenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś wieo co chodzi z rev 2.1 widziałem w gralu na wystawie 9550 xt rev 2.1 z pamięciami tylko po stronie gpu a gdzie reszta ??? powinno być 8 sztuk bga a są tylko 4 co to za szwindel ??? czy wszystkie rev 2.1 posiadają pamięci tylko po stronie gpu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko prosze mi powiedziec jak i gdzie moge sprawdzic jakie mam na karcie pamieci - producent i czas dostepu, bo podobno rev. 2.1 ktora mam jest w z roznymi pamieciami robiona, sa samsungi 3,3ns, i hynixy 2,8...

otwierasz bude, patrzysz na kostki BGA i wchodzisz na strone poducenta i szukasz oznaczen. jesli masz GA tylko od strony radiatora, to czeka Cie rozbiorka.

 

exorcist: nie sprawdzisz jaki jest w srodku uklad, bo kazdy program podaje inacej. AIDA RV350, Everest RV360, Atitool RV360, Sandra 2005 RV350, a z tego co widzialem zdjecia, to na samym chipie. tez nie a oznaczen :/ poza tym RV360 jest tylko odmlodzana wersja RV350. niektorzy tweirdza, ze lepiej sie kreci.

 

szybi3: jezeli to byl na pewno XT to ma 128MB, a w jakich kosciach to chyba mniej wazne, ale nie sprawdzisz tak latwo, co masz.

 

papik ja na tym co nizej mam ok 4100 w 3dMarku03, a w 01 ok 13500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...