Skocz do zawartości
|Micro|

Thermalright Si-97

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, iż opłacałoby się zmienić, w końcu będzie kosztował 189zł Brutto, przynajminej u dystrybutora, sklepy internetowe zapewne nałożą jakąś marżę na cenę (Zalman 7000 AlCu/Cu po premierze ponad 250zł...) no i ma świetną wydajność w porównaniu do poprzednich konstrukcji Thermalrighta i np. Zalmana (jak wynika z testów użytkowników z OCers.com.

 

W Porównaniu do SP-97 temp. wachają się od 4-5*C na korzyść SI-97. Z resztą informacja prosto od przedstawiciela Thermalright:

For extreme cooling such as with a Delta 38mm think fan, SP-97 leads from fan speed of 2700rpm and up (0.3C ~ 0.8C) but lost at low speed as high as 3.2C (1200rpm).

 

But at the direction of silent cooling, SI-97 begins to lead with a Panaflo 25mm fan from speed of 2500rpm (0.5C), 1500rpm (3C) down to 1200rpm (5C).

 

SI-97 is apparently a winner in terms of effieciency!

Napiszę Ci jeszcze, że na pewno, gdy tylko pojawi się w Polsce, a ma to już nastąpić na dniach, będzie w Overclockers.pl na testach porównawczych, m. in. z Zalmanami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te hp sa tylko z 1 strony? czy z drugiej tez? wogole jak to sie bedzie mocowac? bo wyglada ze ta gorna czesc sie tylko na hp trzyma to chyba sie bedzie ten dolny ciach!lnik mocowac do mobo ale on wyglada na malutki mniejszy od procka. wogole to czy bedize to lepsze od xp120? material to pewnie alu moze jakby dali miedz to pomimo kosmicznej ceny by wydajnosc byla jeszcze lepsza. i wogole wejdzie to na socketA bo xp120 nie mial mocowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SI-97 został specjalnie opracowany pod Socket A (po sukcesie XP-90 i XP120, które są na AMD64/P4).

 

Tak. Heat-Pipes są tylko z jednej strony, więcej o coolerze tutaj + dwie recenzje, na razie S-C.com, n' some german site.

 

Z tego co wiem, to tak jak w przyp. XP-120 jest dołączony manual instalacji coolera. Bardziej zręcznym użytkownikom, montaż na chipset'cie nie powinien zająć dłużej niż kilkadziesiąt sekund (30sek., może mniej ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swoja droga to czy tego nie mozna by pakowac na gpu? ksztalt ma taki ze nie wadzilyby zadne radiatorki na pamieci a chlodzic z jakas cicha 12 powinien wmordejezyscie i chyba lepiej od tych kanapkowych zalmanow i podobnych. pozostaje tylko problem mocowania i ceny. a to przeciez i tak chybaby bylo wydajniejsze nawet od bloczkow gpu w wc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajefajne chlodzonko. Jak bedzie u nas to mam nadzieje, ze ktos je szybko sprawdzi.. :)

Ja mam zamiar, jak tylko się pojawi - sprzedam Pentagramka poczciwego (szlifowny, lustereczko) i zapodam tego aluminiowego potwora. :D

Już w tej chwili mam lekkie chłodzenie pamięci, NB i mosfetów, a po zamontowaniu tego cuda + Y.S. Tech 92mm (wersja Ultra Silent) będzie jeszcze lepiej. Poza tym prosty monataż, zwykła zapinka, waga ponieżej 300g - miodzik! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...