Skocz do zawartości
|Micro|

Thermalright Si-97

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Silent Cat nie wejdzie, wentylatoru musi mieć standardową konstrukcje, a takie z zabudowanymi rogami będą niemożliwe do zamontowania na Thermalrightach.Ten Silent Cat nie wejdzie, wentylatoru musi mieć standardową konstrukcje, a takie z zabudowanymi rogami będą niemożliwe do zamontowania na Thermalrightach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez zamowielm od ZenFista radiator :)

 

Dostalem do domku szybko, moje spostrzezenia:

 

- spod do konca nie jest na lustro wypolerowany i latwo sie rysuje :/

chcialem wyczyscic slady od palcow i zrobily sie takie mini ryski hmm

pewnie to i tak nie ma duzego znaczenia przy oddawaniu ciepla.

- radiator byl zapakowany jak wiecie w folie i wsadzony w taka forme z tworzywa sztucznego, ktora jest dosyc ciasna, po wyjeciu okazalo sie ze jedno zakonczenie fina sie ulamalo :/ co widac na fotce. W chlodzeniu to nie przeszkadza, jak juz to chodzi mi o wzgledy estetyczne :D lubie jak wszystko jest ok, ktos inny by pewnie sie nie przejmowal :)

 

Dołączona grafika

 

A poza tym ROBI WRAZENIE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qoltec SilentLine QF9225 92x92x25 - 18 dBA

hmmm .. nie rozumiem w czym ten wiatrak jest lepszy od Y.S-TECH Ultra Silent 92mm. Głośność taka sama, mniejszy przepływ powietrza, łożysko kulkowe :/ .. trochę tańszy. Moim zdaniem się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skytobójca : no i ja się sprawuje nowy nabytek? Zdążyłeś już go trochę potestować (u mnie musiał czekać ponad 2 tygodnie, aż znajdę chwilę :wink:).

 

Interesuje mnie to, bo chociaż sam jestem bardzo zadowolony, to opinii sprzecznych (tfu, przeciwnych) już było kilka. Jedna z nich to ewidentny przypadek felernego egzmeplarza, ale reszta mnie zastanawia do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MietmaN - jeszcze czeka w pudelku, w poniedzialek gosciu z allegro wysyla mi 1GB ramu, a z jednego sklepu netowego jeszcze silencera na radka mojego, zalmanka na plyte i pare dupereli jeszcze :)

 

A ja sam musze sie wybrac do Gdyni po plyte glowna, ofcorse NF7 :)

I wtedy dopiero to wszystko zloze, no i jeszcze musze do znajomego skoczyc z pokrywa od obudowy by wyciac dziure pod tunelik :)

 

ps. korzystam z okazji, lepiej umiescic wentyl (92mm) nad zasialczem z tylu obudowy, czy zrobic komin na samej gorze? albo moze przeniesc zasilacz na sama gore, a pod zasilaczem dac tego wentyla?

I drugi taki sam wentyl, dac na przeciwki grafy tunelik czy z przodu obudowy, tam mam tylko taka mala kratke wiec chyba duzo powietrza tam nie wleci hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. korzystam z okazji, lepiej umiescic wentyl (92mm) nad zasialczem z tylu obudowy, czy zrobic komin na samej gorze? albo moze przeniesc zasilacz na sama gore, a pod zasilaczem dac tego wentyla?

I drugi taki sam wentyl, dac na przeciwki grafy tunelik czy z przodu obudowy, tam mam tylko taka mala kratke wiec chyba duzo powietrza tam nie wleci hmm?

1210210[/snapback]

Masz w przeciwieństwie do mnie zasilacz, który sam bardzo mało się grzeje a na dodatek wyciąga ciepłe powietrze znad procka (miałem kiedyś HK 400-XP i w porównaniu do obecnego PSU był po prostu zimny). Na twoim miejscu albo zrobiłbym komin (lecz nie nad zasiłką, wg mnie to nie ma sensu, tylko tak mniej więcej po środku, np. nad pamięciami) albo umieścił zasilacz na samej górze i pod dał dodatkowo 92mm na wydmuch na wysokości socketu i mosfetów.

 

miłego składania :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, po weekendowym wygrzewaniu proca (sporo gralem) temp skoczyla mi w idle z 34 do 40 i nie chce spadać, hmm. HeatPipy sa teraz duzo bardziej gorace niz przedtem. Nie wiem czego to wina...Nawet po puszczeniu wszystkich wentylatorow na max temp nie chciala spadac (wyciag arctic tc 2000rpm, spire clear blue - 2200rpm, nawiem z przodu - ale bardziej na dyski niz do budy- revoltec 2100rpm, temp mobo - 25 stopni). Moze jednak ten ys tech ultra silent za wolno sie kreci i powietrze nie przeplywa przez niego tylko od razu na wyciag z budy, bo powietrze wypychane z budy nie jest szczegolnie cieple. Radiator jest letni. Zamowilem AS5 - ciekawe czy cos poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z tą zapinką - albo ten radiator pochlania paste :P

Niezle jaja myslalem zeby zmienic moge Silent Towera na to - ale widze ze nie ma to kompletnie sensu - temperatury te same a klopotow 0, że nie wspomne o wygladzie i uniwersalnosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się ukurzył z lekka ?? ;)

1212014[/snapback]

raczej nie, czystosc w budzie umiem zachować. Tak to juz jest z tym SI-97 u mnie, chlodzi jak chce. Teraz wyłączyłem nawiew z boku na grafe (Spire FalconRockII 80mm 7V) i temp spadła o 4 stopnie. Dziwne rzeczy sie dzieja normalnie u mnie :blink: No i niby temp nizsza... ale wczesniej temp byla nizsza o jeszcze 2 stopnie a nawiem na grafie byl wlaczony. Normalnie komp mnie w konia robi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUpiłem silnet cata, okazał sie głosniejszy niz zapewnia producent (21dB), na moje ma ponad 30dB :|

ale wieje naprawde mocno :) polecam :)

temperaturki na 2500 @ 3200 (Vcore 1.65) to 35* na pascie dodanej do thermalrighta :) nie jest źle

Jestem zadowolony :D szczerze polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - komp. Czujnik jest do d... ;)

1212447[/snapback]

miałem takie jaja na poprzedniom mobo :lol: a co się nawściekałem a moje :angry:

 

KUpiłem silnet cata, okazał sie głosniejszy niz zapewnia producent (21dB), na moje ma ponad 30dB :|

ale wieje naprawde mocno :) polecam :)

temperaturki na 2500 @ 3200 (Vcore 1.65) to 35* na pascie dodanej do thermalrighta :) nie jest źle

Jestem zadowolony :D szczerze polecam :D

1214033[/snapback]

Spróbuj z OCZ Ultra 5+, na allegro są juz po 25 zyla - temperatura Ci jeszcze spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUpiłem silnet cata, okazał sie głosniejszy niz zapewnia producent (21dB), na moje ma ponad 30dB icon_neutral3.gif

ale wieje naprawde mocno icon_smile3.gif polecam icon_smile3.gif

:rolleyes: Heh dziwna opinia. Wydanie dosc sporej kasy na sam wyntyl tego rozmiaru, gdzie priorytetem byla zapewne cisza, a potem rozczarowanie bo jest glosniej az wreszcie zadowolenie bo w sumie to mocno wieje :lol:

Jelsi chodzi o podmuch to jest masa tanszych i wydajniejszych wentyli.

To tylko kolejny dowod na to ze to co producent pisze w kwestii glosnosci to jego pobozne zyczenie... Moze sprobuj pobawic sie predkoscia obrotowa? Czasem neiwielki spadek rmp drastycznie zmniejsza halas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, narazie mam kompa włozonego w "skrzynke" to jest rozwaloną bude, a raczej pozostałosci po niej :P

Na dniach skończy sie mój mod, Gdzie już będzie wszystko "zamkniete" itd więc wtedy bardziej wypowiem sie od dB. W bieżącym stanie - hałas nie jest uciążliwy :P

Mogę powiedzieć jeszcze jedno....ten silent cat, naprawde fajnie wygląda na SI-97 :D :D :D

Niedługo pobawie sie w o/c - w nowej budzie i jak kupie pamieci (NoName PC2700 to kicha ;p ) wtedy wykrece fajnie, sprawdzimy temp :)

Jak narazie poszedł - przy pamieciach asynchro ;/ na 2410Mhz przy core 2.0 lol hihi temp była jakas ~45* więc jestem zadowolny :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Silent Cat nie wejdzie, wentylatoru musi mieć standardową konstrukcje, a takie z zabudowanymi rogami będą niemożliwe do zamontowania na Thermalrightach.

1202756[/snapback]

Wejdzie - jedyny warunek, jaki stawia wentylator to dostęp do jego dolnych otworów (Silent Cat ma tylko te.).

 

Bardzo ciekawą alternatywą, która bardzo dobrze się sprawdza na SI-97 jest Arctic Fan 3 - nie ma ramki wokół wentylatora, a dodatkowo ma 38mm wysokości więc wydajnościa i poziomem hałasu może spokojnie konkurować z YS-Tech'ami... Niebawem skończę męczyć SI na nim i zamieszczę reckę na stronce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolałbym jakiś fragment specyfikacji i że producent podaje że tam jest dioda, termistor albo ziemniak... bo to w tym obrazku to tylko wpis z palucha. też można było wpisac cokolwiek

A temperatury na ogól jednak mierzy sie termistorami a nie diodami. O diodach można nawet w FAQ tego forum poczytać.

 

No ale ok. 2 połaczone diody to jest tranzystor a jak jest wrażliwy na ciepło to jst to termistor. czyli diody :). Zrezta czasem wygląda jak dioda. Tylko że uogólniając to nawet procesor jest jedną wielką diodą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...