Skocz do zawartości
|Micro|

Thermalright Si-97

Rekomendowane odpowiedzi

Kwiecien a mozasz moze testy SP-97 vs SI-97 przy wentylach kolo 50CFM?

 

jaka jest wtedy roznica temp. przy vcore powiedzmy 1.9/2.0?

 

Miedz szybciej odbiera cieplo ale wolniej oddaje do powietrza dlatego tego powietrza musi byc DUZ000...

 

Odpowiedzcie bo wlasnie nie wiem czy SI, SP czy Scytha kamakiri brac... WEntyl jaki zaloze bedzie to jakas super wydajna 92/120 , nie zalezy mi na glosnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecien a mozasz moze testy SP-97 vs SI-97 przy wentylach kolo 50CFM?

 

jaka jest wtedy roznica temp. przy vcore powiedzmy 1.9/2.0?

 

Miedz szybciej odbiera cieplo ale wolniej oddaje do powietrza dlatego tego powietrza musi byc DUZ000...

 

Odpowiedzcie bo wlasnie nie wiem czy SI, SP czy Scytha kamakiri brac... WEntyl jaki zaloze bedzie to jakas super wydajna 92/120 , nie zalezy mi na glosnosci.

1273138[/snapback]

 

U mnie w każdym przypadku SI-97 jest wydajniejszy od SP-97. Przy 12V SI97 to prawdziwe monstrum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MietmaN. Tak się zastanawiam czy si-97 nie można by zwolnić trochę arctic fan 3.

Co miałeś na myśli? Znam kogoś, kto wsadził na SI-97 Arctica 3, skręcił panelem i dobrze się sprawuje. Ale nie wiem dokładnie, o co ci chodziło.

 

Ja u siebie problem z grzejącym się zasilaczem rozwiązałem wycinając otwór w górnej ściance obudowy i puścułem arctica na 5V - duża poprawa.

1272559[/snapback]

Uwalenie osłonek brzeszczotem albo inszą piła do metalu to jedna sprawa, a wycięcie zgrabnego otworu na wentyl w górze to bardziej skomplikowana kwestia ;) Zastanawiałem się nad tym wielokrotnie i na pewno by pomogło, ale jeszcze się wstrzymam. Myślałem o jakiejś wolnoobrotowej 120-tce. /pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co miałeś na myśli? Znam kogoś, kto wsadził na SI-97 Arctica 3, skręcił panelem i dobrze się sprawuje. Ale nie wiem dokładnie, o co ci chodziło.

1274094[/snapback]

Krótko. Chodzi o to by mieć ciszej przy takich samych albo niższych temp.

 

Uwalenie osłonek brzeszczotem albo inszą piła do metalu to jedna sprawa, a wycięcie zgrabnego otworu na wentyl w górze to bardziej skomplikowana kwestia ;) Zastanawiałem się nad tym wielokrotnie i na pewno by pomogło, ale jeszcze się wstrzymam. Myślałem o jakiejś wolnoobrotowej 120-tce. /pozdrawiam ;)

 

Nie jest to sprawa prosta :mur: ale górną ściankę w większości obudów można wymontować i ładnie dopracować nie martwiąc się, że naleci opiłków do obudowy w ok. 1 wieczór. 120-tka z tyłu też napewno pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz czas na moje pytanie (a czytam wątek od początku).

 

Szukam sensownego chłodzenia mojego Bartka 2500+. Niestety aby robił 3200+ musi mieć 1,7V (pomimo tego że jest mobile :( ). Moje chłodziwo teraz to istna masakra: 37*C/50*C przy otwartej budzie!!!

 

1) Jaki wentyl założyć na SI-97 przy założeniu bardzo dobrej wydajności przy max 21-22 dB?

2) Czy ma sens kupowanie za taką kasę tego sprzętu gdy będę miał budę otwartą? (nie mam żadnych wentyli w budzie i nie zanosi się chyba). A może zrobić tylko tunel na boku?

3) Jak to ustrojstwo trzyma temperatury przy VCore: 1,9V i grzałce jakim jest Bartek?

 

Poradźcie panowie, bo szukam sensownego chłodzenia, a tu jakaś posucha na rynku (brak dziur wykluza Zalmana, a w Pentagrama siakoś nie wierze za bardzo, poza tym ta waga!)

 

EDIT: Co myślicie o tym ZALMANIE?

Edytowane przez kazik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam sensownego chłodzenia mojego Bartka 2500+. Niestety aby robił 3200+ musi mieć 1,7V (pomimo tego że jest mobile :( ).

 

:blink:

To cie sie MOBILE trafil... tylko pozazdroscic. Albo miales niewymowengo pecha, albo teraz to juz coraz powszechniejsze zjawisko. Slsyzalem ze sa coraz slabsze, ale zeby az tak :huh:

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam sensownego chłodzenia mojego Bartka 2500+. Niestety aby robił 3200+ musi mieć 1,7V (pomimo tego że jest mobile :( ).

 

:blink:

To cie sie MOBILE trafil... tylko pozazdroscic. Albo miales niewymowengo pecha, albo teraz to juz coraz powszechniejsze zjawisko. Slsyzalem ze sa coraz slabsze, ale zeby az tak :huh:

1276187[/snapback]

 

Najzabawniejsze jest to, że kupiłem go od Yotomeczka u którego robił to bez wysiłku, ale na Abicie... :?

 

Tak czy owak, wracając do meritum sprawy, gdyż ponieważ mój rekord w marku padł przy FSB 238 i bodajże 1,75V (10x238 chyba tak było, już nie pamiętam) po czym skręciłekm sprzęta na lato i... tak zostało. Proc mimo wszystko ma potencjał, pamiątki i płyta tez pociągnie, ale ja za to sie wykończe jeśli przy graniu w gierkę będę miał świadomość 60*C na procu!!!! :mur:

 

Więc pomóżcie please :D

 

EDYTA mówi że sobie przypomniałem jak to było :)

Proc pracował stable jako 3500+ (10x230) (odkryłem to w swoim linku do konfigu ;) <---- jest tam podane 1,675V ale przy wywalającym sie Prime95) - choć przyznam się szczerze, że gdyby i radiator super odbierał ciepło to miałoby to wpływ na stabilność IMHO!

Edytowane przez kazik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludziska. Wiem ze jestescie w tym dobrzy (oc), ale mam takie pytanko odnosnie Sl-97.

 

Mam plyta Abita nf7, a na gorze (jak jest socket A) od plyty do zasilki raptem 1 cm wolnej przestrzeni. Czy w takim wypadku moge spokojnie kupic ten radiator bez obaw ze sie nie zmiesci bo zasilka bedzie przeszkadzala ?

 

Prosilbym o szybka odpowiedz bo jutro jade do sklepu :)

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jaki wentyl założyć na SI-97 przy założeniu bardzo dobrej wydajności przy max 21-22 dB?

Najpopularniejszy jest Y.S tech 92mm. Bedzie bardzo cichy. Polecane sa tez wentyle Panaflo. Ogolna tendencja przy SI-97 jest taka ze mocny nadmuch nie zwieksza tak drastycznie wydajnosci jak przy konstrukcjach opartych na miedzi - co jest kozystne pod wzgledem ciszy. DObry bedzie taki markowy wentyl 92mm za ~50zl i wcale nie bedzie musial leciec na 12V zeby pokazac wieksozsc mozliwosci SI. Jesli zalezy ci na kasie mozna kupic jakaz zwykla 92mm za ~10zl (alegro) i usatwic go na niskie obroty a wydajnosc i tak powinna byc bardzo dobra i kaas w portfelu.

 

2) Czy ma sens kupowanie za taką kasę tego sprzętu gdy będę miał budę otwartą? (nie mam żadnych wentyli w budzie i nie zanosi się chyba). A może zrobić tylko tunel na boku?

Otwarta buda daje zdecydowanie mniej niz tunel. W moim przypadku temp jest o 3-4 C wyzsza na procu gdy buda jest otwarta niz w przypadku gdy jest zamknieta z tunelem. A roznica miedzy tunelem a buda bez tunelu wychodzi okolo 7 C (patrz link w podpisie). Tunelik przy SI powinien sprawowac sie swietnie, ale jak widzisz niektorzy leca tu z procami na 2V nawet wiec mysle ze nie ejst to konieczne. Za kase ponizej 150zl wydanie kasy na SI wg mnie jest bardzo dobra decyzja za takie osiagi. Szczegolnie jesli chesz wykozystac mozliwosci tego proca.

 

3) Jak to ustrojstwo trzyma temperatury przy VCore: 1,9V i grzałce jakim jest Bartek?

Trzyma niezle. Mozna pobawic sie tak zeby uznac za max granice w stresie 50C i do takiego poziomu ustawic vcore na procu. Sam nie mam SI wiec ci nie powiem, ale bylo w tym temacie mase konfiguracji i wynikow podanych (na tej stronie tez), wiec wtystarczy poszukac. Z tego co mi sie wydaje 1,9V to nie jest ostatnie slowo SI-97 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz czas na moje pytanie (a czytam wątek od początku).

 

Szukam sensownego chłodzenia mojego Bartka 2500+. Niestety aby robił 3200+ musi mieć 1,7V (pomimo tego że jest mobile :( )

1275842[/snapback]

 

Ja mam rozwiązanie. Sprzedaj procka. 3200+ przy 1.7V to naprawde parodia. A na allegro sprzedasz wszystko :) Napisz że nie kręcony bo bym w kompie u babci :) Nieraz tak robiłem...

 

 

Kazik2000 ---> 1.9V to ja mam na wentylu na 6V :lol:

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rozwiązanie. Sprzedaj procka. 3200+ przy 1.7V to naprawde parodia. A na allegro sprzedasz wszystko :) Napisz że nie kręcony bo bym w kompie u babci :) Nieraz tak robiłem...

Kazik2000 --->  1.9V to ja mam na wentylu na 6V  :lol:

1277876[/snapback]

 

Nie nie :)

 

Sprostowałem że to nie było 3200+ tylko 3500+ (10x230)... poprostu litrófffffka

 

I wiesz dobrze że 1,9V to Vcore :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odrazu tak trzeba było. Mimo wszystko nie ma rewelacji ale już jest lepiej :) Nie zastanawiaj się tylko kupuj SI-97 :) Świetna sprawa.

 

 

Edit - właśnie włączam Speedfan'a a tam temp. 50C :blink: Co jest :blink: Może się zakurzyło maleństwo, sprawdzę zaraz.

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwiecien, napisz co z tym twoim SI-97, czy temp wrocily do normy, bo cos za czesto na tym forum ktos zachwala ten produkt i po jakims czasie sa problemy... zamierzam to kupic i z kazda taka akcja coraz bardziej sie zastanawiam. w koncu to nie tak malo kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a testy Scythe kamakiri vs si/sp-97?

 

Moze inaczej zadam pytanie:

 

JAKIE JEST NAJWYDAJNIESZE AC POD SOCKET A ?

 

Zadna cisza, ma byc wydajnie ;]

 

 

Jedno pytanko dla userow SP/SI 97

 

Czy w budzie chiefteca medium tower da sie zalozyc na to ustrojstwo 120x120 przez przejsciowke bo slyszalem ze zasilka przeszkadza ;[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w budzie chiefteca medium tower da sie zalozyc na to ustrojstwo 120x120 przez przejsciowke bo slyszalem ze zasilka przeszkadza ;[

1279139[/snapback]

 

Niewiem jak w budzie chiefteca ale w nedznym ModeCom Fine II po zalozeniu SL-97 i wentyla 92mm od calego chlodzenia do krawedzi zasilki jest raptem 3mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwiecien, napisz co z tym twoim SI-97, czy temp wrocily do normy, bo cos za czesto na tym forum ktos zachwala ten produkt i po jakims czasie sa problemy... zamierzam to kupic i z kazda taka akcja coraz bardziej sie zastanawiam. w koncu to nie tak malo kasy...

1279049[/snapback]

Tak, wszystko wrócilo do normy, wentyl pochodził jakiś czas na 12V, widocznie przepchnął kurz i teraz śmiga sobie na 6V :) Temp. 36-39C IDLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadki gdzie kurz zabił tak finy radiatora, że procek poszedł do piachu.  :cry:

1279608[/snapback]

 

Hehehe, ja też :) Przesiaduje codziennie w sklepie komputerowym i niejedno widziałem :D Czasami jest tyle kurzu (~3cm) że prawie nie kręci się wentylator :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a testy Scythe kamakiri vs si/sp-97?

 

Moze inaczej zadam pytanie:

 

JAKIE JEST NAJWYDAJNIESZE AC POD SOCKET A ?

 

Zadna cisza, ma byc wydajnie ;]

 

Dołanczam sie do pytania , ale najlepiej jak dla mnie to z ukierunkowaniem WYDAJNOŚĆ/CENA.

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...