Skocz do zawartości
|Micro|

Thermalright Si-97

Rekomendowane odpowiedzi

1. Mam takie pytanko... czy warto zrobic sobie tunelik w bocznej sciance? Na ile to pomoze w chlodzeniu procesora (mniej wiecej ile stopni mozna by zyskac).

2. Czy podawane przez was temperaturki sa z procesora czy z socketu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz czas na moje pytanie (a czytam wątek od początku).

 

Szukam sensownego chłodzenia mojego Bartka 2500+. Niestety aby robił 3200+ musi mieć 1,7V (pomimo tego że jest mobile :( ). Moje chłodziwo teraz to istna masakra: 37*C/50*C przy otwartej budzie!!!

 

1) Jaki wentyl założyć na SI-97 przy założeniu bardzo dobrej wydajności przy max 21-22 dB?

2) Czy ma sens kupowanie za taką kasę tego sprzętu gdy będę miał budę otwartą? (nie mam żadnych wentyli w budzie i nie zanosi się chyba). A może zrobić tylko tunel na boku?

3) Jak to ustrojstwo trzyma temperatury przy VCore: 1,9V i grzałce jakim jest Bartek?

 

Poradźcie panowie, bo szukam sensownego chłodzenia, a tu jakaś posucha na rynku (brak dziur wykluza Zalmana, a w Pentagrama siakoś nie wierze za bardzo, poza tym ta waga!)

 

EDIT: Co myślicie o tym 1275842[/snapback]

O tym zalmanie mozna wiele powiedzieć, ale nie to , ze jest cichy... SI-97 + Arctic Fan 3 poradzi sobie spkojnie z Twoim procem. Kupiłem dokładnie taki zestaw za 155 z wentylem od Zenfista i jest git. Teraz tylko zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie coraz bardziej nad tym chlodzonkiem zastanawiam... :? Wentylatorek Zalmana juz lezy i czeka. :wink: Kontaktowalem sie z Zenfistem i ogolnie powinno byc wszystko OK!!! :lol:

Nie moge sie w sumie doczekac bo procek sie troche teraz marnuje... :sad: :sad: :sad: O zgrozo... :mur:

A widze ze stac go na wiecej... :lol:

Jak juz wszystko bedzie w komplecie to bedzie mala recka na ten temat... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kuplem we wtorek tego SL-97 i troche mnie denerwuje bo na podkreconym bartku jak w podpisie mam w Idle abitowskie 45-50^C a w stresie niby 55^C a radiator ledwo cieply :| Niewiem o co biega :D Dodam tylko ze w budzie nie mam dodatkowych wentyli, a na SL'u siedzi Y.S. Tech 92mm Ultra Silent :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to wlasnie wina braku odpowiedniego chlodzenia wnetrza obudowy? Jezeli finy radiatora sa chlodne, to moze znaczyc, ze radiator kiepsko zbiera cieplo od rdzenia, czyli albo nie jest odpowiednio mocno docisniety, albo za duzo/za malo pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kuplem we wtorek tego SL-97 i troche mnie denerwuje bo na podkreconym bartku jak w podpisie mam w Idle abitowskie 45-50^C a w stresie niby 55^C a radiator ledwo cieply :| Niewiem o co biega :D Dodam tylko ze w budzie nie mam dodatkowych wentyli, a na SL'u siedzi Y.S. Tech 92mm Ultra Silent :)

1282988[/snapback]

Zamontuj przynajmniej 1 wentylator z tyłu obudowy. Napewno będzie dużo lepiej. Temperaturę w obudowie masz pewnie ok. 35*C, a ciepłym powietrzem to się nie da wydajnie schłodzić procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, próbuję zamontować SI-97 na abicie nf7-sl, i mam pytanie czy heatpipe'y mają iść koniecznie od strony kondensatorów ?? czy mogą być po przeciwnej stronie, bo tak nie bardzo się mieści od strony kondensatorów :/ proszę o szybką odpowiedź bo chcę złożyć to dziś :] pozdro

 

P.S. Z fizycznego pkt widzenia to chyba nie ma różnicy bo wystarczy styk z rdzeniem ???

Edytowane przez kalabanga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakoś nie pasował od strony kondensatorów też założyłem odwrotnie....

 

I powiem jescze jedno miałem cool pipe 101 ( do sprzedania :-P ) teraz testuje si97 i chyba tak już zostanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez stalem sie szczesliwym posiadaczem SI-97 :)

Teraz siedzi na nim 80 CoolerMastera ale chce zaopatrzec sie w jakas 92 ... no i oczywiscie pierwsze co przyszly mi na mysl to Y.S.Tech Ultra silent cena w cooling.pl to 49 +10 przesylka razem 60PLN

Specyfikacja:

Wymiary: 92x92x25 mm

Zasilanie: 12V/0.1A/1.2W

Typ łożyska: podwójne kulkowe

Prędkość obrotowa: 1400obr/min

Przepływ powietrza: 49 m3/h

Głośność: 18 dB

Żywotność: 80 000 godzin

Wtyczka: 3 pin

 

Y.S. Tech Ultra Silent 92 za 49 + 10PLN

 

ale poszukalem troszke na necie i znalazlem Y.S. tech 92 FD 129225LB-N w cenie :blink: 32 zl

Specyfikacja:

Napięcie 12 V DC

Obroty 1,400 U/min +/- 10%

Pobór mocy 1,2 Watt

Przepływ powietrza ok. 49 m3/h

Głośność ok. 18 dBa

Podłączenie Molex

Żywotność 80.000 h

Okres gwarancji 24 miesiące

 

Y.S. tech 92 za 32PLN + 10 PLN

 

I teraz nasuwa sie pytanko czym one sie roznia ? czyzby cena - prawie :blink: 20PLN :blink: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też znalazłem te oferty i się zastanawiam na taką różnicą w cenie.

 

Ogólnie jest mała oferta wentylatorów 92mm, po kilka sztuk. Ludzie chwalą YStechy, ale cena jest chyba za wysoka. Może ktoś ma namiar na dobre wentyle 92mm w rozsądnej cenie.

Edytowane przez cho-marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze tez juz za niedlugo stane sie szczesliwym posiadaczem tego cudenka... :D Juz zamowilem u Zenfista i teraz czekam tylko na dostawe... :D

 

A co do wentylatorow 92 to ja posadze Zalmana ZM-F2... Przekonalo mnie do tego jego minimalne zasilanie - 5,5V. Moze nie jest rewelka ale jest tez tani bo zakupilem go za 19 zlociszy. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disruptor przeciez 99% 92mm wentyli startuje na 5V :blink:

A rewelacja to napewno nie jest, kupilem takiego zalmana i ystecha wlasnie w rzeczonym 4speedzie i to co charakteryzuje

ZM-F2 to straszny halas, na moje ucho przy 7V jest dalej bardziej drazniacy niz YS na 12.

Na 12V z tych dwoch zalman jest wydajniejszy (2800 vs 2400) ale juz po podlaczeniu do 5V YS daje lepszy przewiew i cisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disruptor przeciez 99% 92mm wentyli startuje na 5V  :blink:

A rewelacja to napewno nie jest, kupilem takiego zalmana i ystecha wlasnie w rzeczonym 4speedzie i to co charakteryzuje

ZM-F2 to straszny halas, na moje ucho przy 7V jest dalej bardziej drazniacy niz YS na 12.

Na 12V z tych dwoch zalman jest wydajniejszy (2800 vs 2400) ale juz po podlaczeniu do 5V YS daje lepszy przewiew i cisze.

1290407[/snapback]

Ale Y.S Tech ultra silent ma 1400 obr. Ty kupiles w 4speed wlasnie tego za 32 zlotych - do ktorego podalem wyzej link? czy jakiesgos innego Y.S. Techa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zamontowałem odwrotnei i śmiga ;) słuchajcie mam teraz kolejną prośbę, mianowicie polećcie mi jakiegoś wentyla ... 92mm of coz, chodzi mi o to żeby był jak najbardzej WYDAJNY, nie ważne czy będzie wył ;) proszę o szybką pomoc, bo jutro muszę koniecznie go kupić :]. Aha co myślicie o tym

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5454...341545f39304d4d

 

i jak się m3/h przelicza na CFM bo nie wiem jaka jest różnica w stosunku do tych wentyli co jest podane m3/h. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, jak sprawuje sie SI-97 z Artic Coolerem 3? Co do Artica mam dobre doswiadczenia, wentylatory sa ciche i w miare wydajne a do tego niedrogie. Tylko zastanawiam sie, czy nie lepszy bylby jednak ten 90mm. Chlodzilby wszystkie finy, a wentylator 80mm niestety wszystkich nie schlodzi. tak wiec lepiej 90mm drozszy czy mozna troche zaoszczedzic kupujac wentek 90mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalabanga => ja mam na zbyciu delte 92mm, przeplyw ma 110cfm jest to druga jednosta pod wzgledem wydajnosci na swiecie, wydajniejszy jest vantec tornado i ma 112 lub 114cfm. jak zainteresowany to odezwij sie na PW. cena bedzie zblizona do silent cata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez pomyłkę zamiast PW wysłać to nacisnąłem odpowiedz wrrr.. może przez to, że wróciłem właśnie z wykładu 7:30 :(

 

żeby nie było OT :] to się zapytam czy jest duża różnica w temp. na tym radiatorze z wentylatorami o dużych obrotach i przepływie powietrza a tymi mniej wydajnymi ( silent :) ).

Edytowane przez kalabanga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien problem kupilem SI-97 gdyz przesiadlem sie z WC spowrotem na AC. Ten radiator wydawal mi sie idealnym rozwiazanie. Po zalozeniu go i zamontowaniu wentylatora Zalman Wentylator ZM-F2 Super Cichy 20dBA! 92x92mm na Athlonie 1700+@ 2200mhz 1,85 V Abitn NF7 temperatura w windowsie wynosi 48 stopni. Nie spodziewalem sie takich kosmicznych wynikow. Z tego co pamietam na SP-97 mialem do 42 stopni. Moze ktos powiedziec czemu tak ;/ :( moze temu ze uzylem juz starej pasty silver ocz? Ma se troche :) hmm radiator jest bardzo cieply podczas pracy wiec moze wiatraczek nie wydala z usowaniem cieplego powietrza? Co wy na to??

 

Moze porcek juz sie tak grzeje zawsze nazekalem na tempki nawet jak mialem WC

Edytowane przez Bestia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien problem kupilem SI-97 gdyz przesiadlem sie z WC  spowrotem na AC. Ten radiator wydawal mi sie idealnym rozwiazanie. Po zalozeniu go i zamontowaniu wentylatora Zalman Wentylator ZM-F2 Super Cichy 20dBA! 92x92mm na Athlonie 1700+@ 2200mhz 1,85 V Abitn NF7 temperatura w windowsie wynosi 48 stopni. Nie spodziewalem sie takich kosmicznych wynikow. Z tego co pamietam na SP-97 mialem do 42 stopni. Moze ktos powiedziec czemu tak ;/ :( moze temu ze uzylem juz starej pasty silver ocz? Ma se troche :) hmm radiator jest bardzo cieply podczas pracy wiec moze wiatraczek nie wydala z usowaniem cieplego powietrza? Co wy na to??

 

Moze porcek juz sie tak grzeje zawsze nazekalem na tempki nawet jak mialem WC

1292867[/snapback]

ja mam 35°C przy niskim uzyciu procka ustaionego na 166x11, a paste kupiłem Ceramique Arcitc Silver, wentylek mam Y.S. Tech'a, przy większym żużuciu dochodzi max do 45°C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mos84 hmmm - a wentylek masz na low czy na high ? albo inaczej to jest ten co jest cichutki i sie wolno kreci czy ten glosniejszy i wydajniejszy Y.S. Tech ??? i powiedz czy masz otwarta czy zamknieta obudowe...

 

 

- ja na moim sprzecie w podpisie mam przy puszczeniu SilentCata na max 52 CFM 36 stopni - mam cieplo w pokoju - u kumpla uzyskalem 33 stopnie idle 35 load :D - tyle ze ja mam zeszlifowany spod w SI - przypadkowo - mozna przeczytac w postach wczesniej ;D

mam w budzie 2 wentyle i smieszna konstrukcje ktora tutaj przedstawie jak tylko dorwe aparat (mam zaplonowany obieg powietrza w obudowie - tzn coolerek obudowany od spodu w taki sposob zeby cieple powietrze zostalo wyprowadzana za obudowe przez 2 wiatraki 80mm puszczone na 5 v - spadek temperatury w porownaniu do nie wentylowanej budy - 4 stopnie - w stosounku do wentylowanej bez tego dolotu 1-2 stopnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie SI-97 się wysypał - podobnie jak już kilku osobom w tym wątku : letnie heat pipe'y, koszmarnie wysokie temperatury itp. itd. Idzie na reklamację do Angela.pl :(

 

Tylko proszę bez uwag na temat chłodzenia obudowy - założyłem mój poprzedni cooler czyli Pentagrama QC80 Cu i na 2000rpm wentylka mam o kilka C lepsze temperatury niż na SI-97 + Y.S.Tech na 1550rpm (kilkanaście razy demontowałem i montowałem od nowa, wszystko sprawdzałem). Po prostu cooler padł - brzmi trochę śmiesznie, ale tak naprawdę po tej firmie spodziewałem się więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne rzeczy sie dzieja ;D:) ja mam na tym coolerze temp podobne jak na silent towerze :D troszke nizsze u mnie jest aktualnie 41 tyle ze mam bardzo cieplo w domu temp otoczenia 28 stopni przy otwartej budzie - jak puszcze wiatraki na full to schodzi do 36-37 idle tyle ze jest glosno ... u kumpla (temp otoczenia 21) tempa spadla mi do 33 idle - 34 load :D:D:D:D wogole bajka ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie SI-97 się wysypał - podobnie jak już kilku osobom w tym wątku : letnie heat pipe'y, koszmarnie wysokie temperatury itp. itd. Idzie na reklamację do Angela.pl :(

 

Tylko proszę bez uwag na temat chłodzenia obudowy - założyłem mój poprzedni cooler czyli Pentagrama QC80 Cu i na 2000rpm wentylka mam o kilka C lepsze temperatury niż na SI-97 + Y.S.Tech na 1550rpm (kilkanaście razy demontowałem i montowałem od nowa, wszystko sprawdzałem). Po prostu cooler padł - brzmi trochę śmiesznie, ale tak naprawdę po tej firmie spodziewałem się więcej.

1295468[/snapback]

A jaki miales skok temp po zepsuciu? Bo mi sie caly czas temp podwzysza co jakis czas. Nie pomaga zmiana pasty i czyszczenie radiatora. Ale jeszcze nie jest tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...